Astrolojik DanışmanlıkYay Burcu

Yay Burcundaki Tam Güneş Tutulması: Keşfedilmemiş Bölgeler

14 Aralık’ ta, 23 ° 08 ‘Yay burcunda gerçekleşen bir Tam Güneş Tutulması yaşıyoruz. Bu göksel olay bizi kendi kendimize empoze ettiğimiz sınırlamalarımızı aşmaya ve keşfedilmemiş bölgeye atlamaya teşvik ediyor.

Güneş ve Ay, Ay Güney Düğümü’nde birleşecek ve Dünya ile Güneş arasında geçiş yapan Ay, yaklaşık iki saat boyunca Güneş’i tamamen kaplayacak. Hiçbir zaman çıplak gözle izlenmemesi gereken Yeni Ay Güneş Tutulması sadece Güney Amerika’nın bazı bölgelerinden, özellikle Şili ve Arjantin’den, Güney Batı Afrika’nın bazı bölgelerinden ve Antarktika’dan görülebilecek.

Ancak tutulmayı bizim konumumuzdan görmek mümkün olmasa bile, kaçınılmaz olarak etkilerini hissedeceğiz. Bu kozmik hizalanma, ancak bizi daha fazla evrimden alıkoyan geçmişe olan bu bağları bilinçli olarak bıraktıktan sonra gerçekleşebilecek yepyeni bir başlangıcın tohumunu içerir.

Yeni Aylar: Yeni Başlangıçlar ve Büyüme Fırsatları

Yeni Aylar, Güneş ve Ay aynı Zodyak burcundayken, birbirleriyle aynı derecede kavuştuklarında gerçekleşir. Her Yeni Ay, bize yeni bir başlangıç ​​fırsatı sunan bir değişim ve dönüşüm enerjisinin habercisidir. Bu kozmik olaylar, tüm Ay döngüsünün başlangıcını temsil ediyor: Bize kapılar açıyor ve büyümemiz için bize yeni fırsatlar sunuyor.

Yeni Aylar, önümüzdeki zaman için niyetler belirlemek, vizyonumuzu netleştirmek ve taahhütlerimizi yenilemek için ayın en iyi zamanıdır. Deneme yanılma süreciyle gerçekleşmesi amaçlanan iki haftalık bir spontane eylem ve içgüdüsel kendini keşfetme dönemini başlatırlar.

Tam Güneş Tutulmaları: Değişimin En Güçlü Önemleri 

Tutulmalarda dünyamız ile diğer boyutlar arasındaki perde incelir. Zamanın başlangıcından bu yana, Tam Güneş Tutulmaları, değişimin en güçlü geçitleri ve yaklaşmakta olan radikal dönüşümün habercisi olarak kabul edildi. Atalarımız bu hizalanmalardan çok korkuyorlardı. Ay’ın gölgesinde kaldığı için Güneş’in ışığının Dünya’ya ulaşamaması Tanrılar tarafından bir ceza ve olumsuz bir olay olarak kabul edildi.

Bugün, bunun yalnızca geçici bir fenomen olduğunu biliyoruz: yine de, bu gezegensel konfigürasyonların yansıttığı olaylar zinciri şüphesiz yoğun, son derece hızlı ve çoğu zaman hayat değiştiriyor. Beklenmeyene açık kalmak ve bilinmeyene direnmeksizin gelişmeye güvenmek, bu enerjiye kapılmak yerine bilinçli olarak yön bulmanın anahtarıdır.

Yay Burcunda Tam Güneş Tutulması: İnancı ve Amacı Keşfetmek

Yeni Aylar geleneksel olarak yeni başlangıçlar olarak kabul edilir, ancak bu Güneş Tutulması, ortak karmik geçmişimizi temsil eden uzaydaki nokta olan Ay’ın Güney Düğümü’nde gerçekleşiyor. Güney Düğümü, zaten aşina olduğumuz, ancak öğrendiğimiz dersleri unutmadan uzaklaşmaya teşvik ettiğimiz bir şeyi sembolize eder. Bu nedenle, bir salıverme ve doruk noktası enerjisi yaşıyoruz: eski kalıplar kırılma noktasına ulaştı ve yenilerini oluşturmadan önce onları bırakmalıyız.

Bir arketip olarak Yay’ın inanç sistemimizle, inanç duygumuzla, varlığımıza ve bir bütün olarak insan deneyimine yüklediğimiz önemle çok ilgisi vardır. Bu Güneş Tutulması, anlam ve amaç bulmak için nereye başvurulacağını bilmeme, kaybolmuş hissetme gibi güçlü hisler uyandırabilir.

Bildiğimiz şekliyle dünyanın dağıldığını, artık hiçbir şeyin güvenli olmadığını hissedebiliriz. Zor duyguları onurlandırmak ve kabul etmek ve olanları bütünleştirmek için zaman ayırmak önemlidir. Ancak, onların etrafında bir hikaye oluşturmak ve yaralarımızın etrafında bir kimlik oluşturmak uzun vadede yardımcı olmuyor. Hayat her zaman adil değildir, ancak ne kadar zor olursa olsun her koşulda yükselme gücüne sahip olduğumuzu ve bir şeyi daha iyi tezahür ettirme gücüne sahip olduğumuzu hatırlamalıyız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu