Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Yıllık Burç Yorumları - Astrolojik.org

Koç Burcu - Yıllık Yorum

Yıllık Burç Yorumları

Astrolojik Evler nelerdir?

Burç çarkındaki evler pasta dilimleri gibidir. Toplamda 12 ev / dilim var ve her biri bir deneyim alanını temsil ediyor. Evlerdeki gezegenler size yaşamın o bölümünde ifade edilecek olan enerjiyi söyler.

Evlerin kendileri tam doğum zamanına göre kurulur, haritanın ‘ön kapısı’ ilk evin zirvesi olan Yükselen’dir. Evler birden on ikiye kadar numaralandırılmıştır. İlk Ev, Doğu ufkundaki Yükselen’de başlar. Evler saat yönünün tersine hareketle numaralandırılmıştır.

 • Burcun İlk Evi sizi, kimliğinizi, özünüzü ve fiziksel bedeninizi temsil eder.
 • Burcun İkinci Evi, kişisel öz değer duygunuz, benlik saygınız, yetenekleriniz ve hayatta kalma beceriniz dahil olmak üzere sahip olduğunuz değerleri açıklar.
 • Üçüncü Ev zihninizi temsil eder; İkizler’in doğal evidir, bu nedenle fikirleriniz, düşünceleriniz ve iletişimlerinizle ilgilidir.
 • Dördüncü Ev, duygusal ihtiyaçlarınızın temsilcisidir. Geçmişi, çocukluk kalıplarını, aileyi ve fiziksel evi ifade eder.
 • Beşinci Ev, yaratıcılığın, sevginin ve çocukların evidir. Kendinizi nasıl ifade ettiğinizi gösterir.
 • Altıncı Ev, yapacağınız sorumlulukları ve taahhütleri gösterir. Aynı zamanda sağlık sorunlarını da yönetir.
 • Yedinci Ev, önemli ilişkiler ve evlilikle ilgilidir.
 • Sekizinci Ev, samimiyet, bağlılık, güven ve sekse ve tabulara karşı tutumlarla ilgilidir.
 • Dokuzuncu Ev, daha felsefi bir düzeyde inançlarınızı temsil eder. Aynı zamanda yüksek öğrenim, hukuk ve dini sistemlerle de ilgilidir.
 • Onuncu Ev, bu hayatta elde etmek istediklerinizle ilgilidir – biz buna genellikle basitçe kariyer diyoruz.
 • Onbirinci Ev hedefleriniz hakkındadır. Daha kişisel olmayan arkadaşlar ve kişiler bulabileceğiniz yerdir.
 • Onikinci Ev, içinizdeki kozmik yalanlarla içsel bağlantınız hakkındadır. Hayallerin evidir. Aynı zamanda hapishaneleri, kapalı yerleri ve hastaneleri temsil eder.

Astrolojik Ev Sistemleri nedir?

Günümüzün astrologları, yıldız falında kullanmak için çok çeşitli ev sistemleri arasından seçim yapma yeteneğine sahiptir. Günümüzde kullanılan bir düzineden fazla farklı ev sistemi var ve astrologların kendi tercihleri ​​vardır.

Burç evleri, uzay, zaman veya ekliptiğin bölünmesinden türetilmiştir. Dergi ve gazetelerdeki Güneş Burcu sütunlarını okuduğunuzda veya doğum zamanı tamamen bilinmediğinde, kullanılan sistem Güneş Evi sistemidir. Bu teknikte Yükselen, bireyin Güneşini Yükselen üzerine yerleştirerek oluşturulur.

Günümüzde kullanımı en popüler olan sistem, 17. yüzyılda ortaya çıkan Placidus’tur. Birinci, Dördüncü, Yedinci ve Onuncu evlerin oluşturduğu burcun dört açısını kullanır. (Mc / Ic ekseni ve Yükselen ve Alçalan.) Ancak, evler etraflarındaki diğer evleri sıkıştırarak astrologların ‘durdurma’ dediği şeyi yaratacağından, uzak kuzey bölgelerindeki enlemlerle çalışırken iyi sonuç vermez.

Eşit Ev sistemi de yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sistem burcundaki Yükselen derecesini alacak ve sonraki her eve aşağıdaki Zodyak İşareti ile aynı dereceyi atayacaktır. Tüm burçlar eşit aralıklı bir ev ile temsil edildiğinden, bu sistemde sıkıştırılmış evler yoktur.

Astrolojik Yönler Nelerdir?

Burçtaki yönler, haritadaki iki gezegen arasındaki matematiksel açıdan oluşur. Pek çok veçheler vardır, ancak birincil olanlar Ptolemy yönleridir: kavuşum, altılık, kare, üçgen ve karşıtlık. Her yönün, gezegenlerin kolay ifadesi için açık bir kapıyı veya ifadeyi engelleyen dar bir geçidi temsil edebilen bir enerjisi vardır.

Bağlantı, haritadaki iki veya daha fazla gezegenin yan yana oturarak birbirine yakın olduğu zamandır. Bu yön, bu iki gezegenin enerjilerini birleştirir ve yeni başlangıçlar, güç ve ileri itme enerjisi armağanı sunar.

Altmışlık, gezegenler birbirine 60 derecelik bir açı yaptığında oluşur. Bu yön, beraberinde çok şanslı bir enerji taşır çünkü bir şeyler üretme, yeni bir yer alma, yeni bir yaratıcı çaba üzerinde hareket etme fırsatları yaratır.

Kare, gezegenler birbirine 90 derece açıldığında oluşturulur. Bir meydanda dolaşmayı düşün. Bir daire veya keskin bir açı etrafında yürümek kadar kolay değil. Görüşünüz yüz yüze değil, çevresel. Dolayısıyla, kare şeklindeki gezegenler gerilim, genellikle stres ve ifadenin önünde engeller yaratır.

Üçgen, gezegenler arasında 120 derecelik bir açıyla oluşturulan başka bir kolay özelliktir. Bu, en büyük ifade kolaylığı, hareket halindeki uyumu sunar ve görevi tamamlamak için çok az çaba harcar. Yine de bazen tembellik yaratabilir ve fırsatlar gözden kaçabilir.

Karşıtlık, 180 derecelik bir açıdır. Bununla birlikte, doğrudan önünüzde görme yeteneği sunulur. Bu, farkındalık yaratır ve bununla birlikte, neyin işbirliği ve uzlaşmayla yeniden çalışılması gerektiğini açıkça görme yeteneği yaratır.

Astrolojideki anahtar gezegenler nelerdir?

Anahtar gezegenler genellikle Yükselen burcunun hükümdarı ile birlikte haritada Güneş ve Ay’a atıfta bulunur. Diğer gök cisimlerinin önemini azaltmak değil, ama bu gezegenler tüm haritadaki en kişisel noktalardır. Kişisel arayüz nedeniyle, bu gezegenler varlığınızın en hassas yönünü yansıtır.

Güneş, hayattaki amacınızdır. Buraya yapmak ve ifade etmek için enkarnasyonda buraya geldiğiniz şeydir. Güneşinizin neye ihtiyacı olduğunu ifade etmiyorsanız, o zaman kendinizi mutsuz ve dolayısıyla çok tatmin edici bulmayacaksınız.

Çoğu zaman, özellikle de ergenlik çağındaki ve 20’li yaşların başındaki gençler, “neden buradayım? Amacım nedir?” Diye sorarlar. Bu cevap onların Güneş’inde ve burçta ve harita çarkında evin yerleşiminde bulunur. Güneşe bakış açıları, bireyin bu amacı gerçekleştirmek için kolay bir zaman geçirip geçiremeyeceğinin göstergesidir. Unutmayın, yönler ifadenin ne kadar kolay ya da zor olduğunu renklendirir ve Güneş tamamen kendini ifade etmekle ilgilidir.

Ay sizin duygusal reseptörünüzdür. Geçmiş anılarınızı saklıyor ve neredeyse atalarınızın bağlarını söyleyebiliriz. Güneş yaymak için doğar ve Ay alıcı olmak için doğar. Ay prensibi, duyguları toplamak ve filtrelemektir. Bu sizin duyu cihazınız ve iç radarınızdır, ki bu sizin bağırsaklarınızda onun tepkilerini dinlemek ve hissetmek için zaman ayırırsanız çok faydalıdır.

Ay, kendinizle duygusal olarak nasıl ilişki kurduğunuzu, kendinizi beslediğinizi ve duygularınızı nasıl ifade ettiğinizi gösterir. Yine, Ay’ın haritanızda yaptığı yönler, duygusal durumları nasıl ele aldığınız konusunda çok açıklayıcı olacaktır.

Yükselen, insanların ilk bakışta sizde gördükleri şeydir. Kendinizden başkalarına yansıttığınız şey budur. Yönetici gezegen, burç, ev ve açı ile, çalışma tarzınız hakkında daha fazla bilgi verecektir – karakterinizin temel unsurları ve benlik ve ilişkilere yönelik tutumlar.

Yıllık Burç Yorumları İçin Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu