Koç Burcu - Haftalık Yorum

Haftalık Burç Yorumları

Burç nedir?

Gerçek ‘burç’ kelimesi, ‘Horo’nun saat anlamına geldiği ve’ Kapsam ‘görünüm anlamına gelen Latince kombinasyonundan türetilmiştir, bu yüzden bir’ saat görünümüdür ‘.

‘Burç’un bir tanımı, dergilerde veya gazetelerde gördüğünüz gibi cennetsel modellere dayanan belirli göksel enerjilerin tasviri olmasıdır.

Astrologlar olarak biz burçtan bir kişinin astrolojik haritası veya yıldız ya da tropikal Zodyak’taki gezegen konumlarından hesaplanan zamandaki bir an olarak bahsediyoruz. Kullanılan hesaplamalar doğum tarihi, yeri ve saatine dayanmaktadır. Bu yüzden burç, parmak izi gibi çok kişiseldir.

Bir astrolog doğru zamanlanmış bir haritayla çalıştığında, içinde taşınan enerjiler o kişiye özeldir. Gezegenlerin ve burçların harita enerjilerinin o bireydeki kişisel ifade potansiyeli olarak hizmet ettiğinin farkında olun.

Burç, içinde gezegenler, burçlar, açılar, evler ve potansiyel özellikleri ve kalıpları yansıtan diğer noktaları barındırır. Bu kalıplarla çalışmamıza veya başka şekillerde ifade edilmeleri için yeniden biçimlendirmemize izin veren özgür irademizdir.

Zodyak nedir?

Latince Zodiac terimi, ‘hayvanat bahçesi’ anlamına gelir. Güneşimizin (ekliptik olarak da adlandırılır) galaksimizde, Zodyak’ın her bir burcu için bir tane olmak üzere 12 takımyıldızla noktalı olduğu yoldur.

Gezegenin Zodyak boyunca hareketini belirlemek için temelde iki sistem vardır. Bunlardan biri, çıkış noktası olarak Kuzey yıldızını kullanan Sidereal Zodiac, diğeri ise Tropikal Zodyak olarak adlandırılır. Son Zodyak, baharın ilk gününde Güneş’in ekliptikteki konumundan hareketi ölçer. Buna sıfır derecedeki Koç noktası denir. Geriye doğru hareket eder ve İlkbahar Ekinoksunu işaretler. Tropikal Zodyak ayrıca diğer üç mevsimin her birinin başlangıcını işaret eder.

Binlerce yıl önce, Sidereal ve Tropical Zodyaklar hareket halindeydiler. Ancak bugün, ekinoksların devinimi nedeniyle, Tropikal Zodyak’taki Koç burcu sıfır derece, bugün Balık takımyıldızında altı derece ile eşitlenmiştir. Yani, gökyüzüne baktığınızda, Sidereal Zodyak’taki takımyıldızları görüyorsunuz.

Günümüzün Batılı astrologlarının çoğu Tropikal Zodyak’ı kullanarak haritaları hesaplıyor. Bu, gökbilimciler ve astrologlar arasında, gökbilimcilerin astrologları gezegen konumlarını hesaplamak için ‘gerçek’ gökyüzünü kullanmadıkları için küçümseyerek gördükleri büyük bir çekişme noktasıdır.

Burç işaretleri nasıl farklıdır?

Zodyak’ın her burcu pek çok şeyi temsil eder. Burçlarda farklılıklar olduğu kadar benzerlikler de vardır çünkü hepsi astroloji ve burcun ‘bütün’ resmine aittir.

Ateş, Su, Hava ve Toprak elementleri gruplarına ayrılmış işaret aileleri vardır. Örneğin, Koç, Aslan ve Yay, hepsi Ateş Burcudur, ancak her biri bu ateşli mizacı farklı bir şekilde ifade eder. Ateş eylem odaklıdır ve bulaşıcıdır! Üç çocuğun kırmızı bir mum boya olduğunu hayal edin. Koç, hayali bir savaşta havayı dürtmek için onu kılıç olarak kullanabilir. Aslan, bir ışın gibi görünmesi için mum boyayı kağıt üzerinde eritebilir ve Yay bunu bir yazı aracı olarak kullanabilir.

Su Burçları Yengeç, Akrep ve Balık’tır. Hepsi duygu bedenini temsil ediyor. Bir element olarak suyun birçok ifadesi vardır; Yengeç burcu gibi besleyici bir nehir olabilir, Akrep gibi ateşli tutkunun uç noktalarına veya buzlu soğuğa gidebilir ve Balık gibi sis tarafından şefkatle kucaklanabilir veya hayal kırıklığına uğrayabilir.

İkizler, Terazi ve Kova Hava İşaretleridir. Bunlar içimizdeki zihinsel enerjileri temsil eder. Bazı insanlar çok zeki, meraklı ve bilgili – işte İkizler burcu! Diğerleri işleri tartar ve başkalarına karşı düşünceli – bu Terazi! Ve bazıları gerçek yenilikçilerdir, benzersizdir ve izlenmeyen bu yolları kullanır – ve bu Kova burcu!

Toprak Burçları için Boğa, Başak ve Oğlak var. Boğa burcunun fiziksel duyuları için fiziksel uyarana ihtiyacı vardır. Başak düzenleyicidir ve yaptığı işte kesinlik ve mükemmellik arar, Oğlak ise herkes için sorumlulukları yerine getirmeye hazır bir başkomutandır.

Haftalık Burç Yorumları İçin Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu