Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Aylık Burç Yorumları - Astrolojik.org

Koç Burcu - Aylık Yorum

Aylık Burç Yorumları

Astroloji Nedir?

Astroloji, basitçe, gezegenlerin astronomik konumları ile dünyadaki olaylar arasındaki ilişkinin incelenmesidir. Astrologlar, bir kişinin doğum anında Güneş, Ay ve gezegenlerin konumlarının o kişinin karakteri üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğuna inanırlar. Birçok Astrolog, özgür iradenin herhangi bir bireyin yaşamında büyük bir rol oynadığını düşünse de, bu konumların bir kişinin kaderini etkilediği düşünülmektedir. Çok eski zamanlardan beri gökleri seyretmek insanlığa ilham kaynağı olmuştur. Astroloji, belki de tüm yaşamı, yaratılışı, evreni ve insanı birbirine bağlayan en eski ve gizli kozmik bilgelik sistemidir.

Astronomi ve astroloji iç içe geçmiştir; onlara eski atalarımızın kabul ettiği ikiz kız kardeşler deyin. Astronomi, astrolojinin doğduğu temeli ve yapıyı sağlar.

Astrolojiyi tanımlamaya çalışırken asılı bir jüri var. Birçoğu bunun bir kehanet sanatı olduğunu söylüyor. Diğerleri bunun sadece saf bilim olduğu konusunda ısrar ediyor. Ve tartışma kesin bir cevap vermeden çözülmeden devam ediyor.

Hem bilim hem de sanat olduğunu iddia ediyoruz. Astrolojinin bilimsel kısmı, astronomik, matematiksel ve geometrik yöntemlerle çalışırken devreye girer. Astroloji, hem bilimsel hem de kehanetsel bir şekilde gözlem ve korelasyona dayanır. Kadim insanlar gökyüzünü izlediler, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin hareketlerini gözlemlediler, onları kaydettiler ve daha sonra gelecekteki görünümleri hakkında oldukça doğru tahminler yapabildiler. İşte bilim bu.

Ayrıca, belirli konumlardaki belirli göksel kürelerin hava koşullarındaki değişikliklere veya yaşamlarındaki olaylara karşılık geleceğini gözlemlemeye başladılar. Bu ‘alâmet’ kehanet, astrolojinin ilk kullanımıydı.

Özetle, astroloji, doğal fenomeni kullanan kehanet kadar, kendini tanıma ve farkındalık için evrensel bir bilgeliğin en eski sistemidir.

Astrolojinin kendimizi, başkalarını ve çevremizdeki dünyayı anlamak için güçlü ve eğlenceli bir araç olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz. Dünyamızı tanımlamak ve anlamak için birçok farklı araç veya dil kullanıyoruz. Örneğin, insan davranışını keşfetmek için psikolojik araçlar ve terminoloji kullanabiliriz. Benzer şekilde, Astroloji bize insan karakterini anlamak için zengin araçlar sunar ve gözlemlerimizi başkalarıyla paylaşmamız için bize bir dil sunar.

Doğum haritasını (doğum haritası veya yıldız falı olarak da adlandırılır) herhangi bir bireye veya olaya “pencere” olarak kullanabilsek de, onu asla yargılamak veya insanları etiketlemek için kullanmamalıyız. Bunu davranışlarımız için bir bahane olarak da kullanmamalıyız! Birisi hakkında kesinlikle her şeyi bildiğimizi asla iddia edemeyiz çünkü önümüzde doğum haritası var. Astrolojiye kusurlu bir dil olarak yaklaşmak iyi bir fikirdir. Mükemmel olsa bile biz değiliz, bu yüzden yorumlarımız asla mükemmele yakın bir yerde düşünülemez. Bir Astrolog olduğunu iddia eden ve aynı zamanda “her şeyi bildiğini” iddia eden veya korkunç tahminlerde bulunanlara karşı ihtiyatlı olmayı izler. Bu tür bir uygulama sadece sorumsuz ve yanıltıcı olmayıp, onlara inananların hayatlarını da olumsuz yönde etkileyebilir.

Astrolojiye Neden İnanıyoruz?

Astroloji bir din olmamasına rağmen, rahatlık, inanç ve içinde yaşadığımız dünyayı daha derinlemesine anlamayı sağlar. Yorumlar genellikle kişinin geleceğine dair güvence verir, ancak daha da önemlisi, sorunlarımızı çözmek ve iyileştirmek için bize bir yol göstermeleri beklenir. ortaklarımız, ailemiz ve arkadaşlarımızla ilişkilerimiz ve esas olarak kendimizle tanışmak ve kendi iç dünyalarımızı farklı bir ışıkta keşfetmek için araçlar.

Astroloji, hayatta hiçbir şeyin tesadüfi olmadığını ve başımıza gelen her şeyin belirli bir nedenle gerçekleştiğini iddia eder. Astroloji, bunların neden başımıza geldiği konusunda bize bazı iyi cevaplar verebilir ve ileriye yönelik adımlarımızda bize rehberlik eder. Bu şekilde astroloji aslında insanların kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı çok daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Astroloji işe yarar, astrologlar yapmaz. Astrologları düzenli olarak ziyaret eden veya burçlarını okuyan çoğu insan, bir nevi coşku gibi bir doyum ve tatmin duygusuyla sonuçlanır. Bu, astrologların burç tarihlerine göre gelecek veya mevcut bireyleri doğru bir şekilde tahmin ettikleri anlamına gelmez, ancak burç dökümüne sahip olmanın aslında çok tatmin edici bir deneyim olabileceği anlamına gelir.

Dünya, binlerce yıl önce yıldız işaretlerimiz olarak bilinen takımyıldızların altında konumlanmıştır. Burçlar artık takımyıldızlarla çakışmasa da, o zamanlar olduğu gibi hala mevsimlerin ve gezegen hareketlerinin etkisi altındayız. Birçok insan burçlarını özenle takip eder ve astroloji işaretlerinin anlamlarına inanır. Astroloji oldukça popüler olduğu ve dünyadaki herkes hangi burç tarihlerinin ve burçlarının olduğunu bildiği için bu şaşırtıcı değil. İnsanlar burç tahminlerini okumaktan hoşlanırlar ve bu genellikle kişiliklerinde, davranışlarında ve karar verme süreçlerinde değişikliklere yol açar.

Astroloji gerçek bir cankurtaran olabilir çünkü size gelecekteki engelleri ve sorunları önceden haber verir. Bir burç okumasında önerilen tavsiye ve önlemlere inanmak ve fazla bir şey yapmadan kendinizi acıdan kurtarmak isteyip istemediğiniz size kalmış. İşte ilk probleminiz – “Fazla bir şey yapmadan” kurtuluş olmaz. Bu, çizelge okumalarına yaklaşımla ilgili temel sorundur – herkesin hayatındaki şeyleri değiştirmek için güçlü bir çaba sarf etmesi gerekir.

Bazı insanlar astrolojiye kendilerinden öncekiler inandığı için inanır ve bunun temel bir insan doğası olduğunu merak eder, ancak astrolojiye ne kadar çok çekilirse, işler o kadar netleşir. Zodyak tarihleri, işaretler. Zodyak işaretlerini hayatımızın neredeyse tüm yönleriyle ilişkilendirebiliriz ve gerçekten anlayışlı ve doğru olduklarını göreceğiz. Yıldız fallarımız benzersizdir ve güçlü yönlerimizi, zayıf yönlerimizi ve doğal niteliklerimizi bulmamıza ve ortaya çıkarmamıza yardımcı olabilir.

Astroloji, hangi ilişkilerin uyumlu hangilerinin uyumlu olmadığını bulmamıza da yardımcı olabilir. Burç uyumluluğu, diğer burçlarla ilişkilerimizi geliştirebilir. Aşk potansiyelinizi bilerek, fırsatları en iyi şekilde kullanabilir ve mutlu bir aşk veya evli yaşam için uygun önlemleri alabilirsiniz.

Astroloji iki ana yönü hesaba katar – doğum potansiyelimiz ve gezegenlerin ve yıldızların kişisel burcumuz üzerindeki etkileri. İyi ve başarılı bir yaşam sürmek için doğru kariyer ve eğitim yolunu seçmemize yardımcı olabilir.

Son olarak, ama en az değil – astrolojiye inanıyoruz çünkü bu bizimle ilgili. Yıldız falım, hayatımın tam olarak doğduğum zaman yaratılmış bir planı gibidir. Bu, doğum haritamın neredeyse parmak izlerim kadar benzersiz olduğu anlamına geliyor. Her gezegenin burcumdaki yerleşimi kişiliğim ve kaderim hakkında çok şey ortaya çıkarabilir.

Astrokartografi, coğrafi konumdaki farklılıklar yoluyla değişen yaşam koşullarını belirlediğini iddia eden bir yerel astroloji yöntemidir. Bildirildiğine göre, doğum haritanızı dünyanın farklı alanlarıyla karşılaştırarak, en başarılı olacağınız alanı belirleyebilirsiniz.

Astroloji Ne Zaman Gelişti?

Astrolojiye sık sık Altın Bilim, tüm Kehanetlerin Anası denir. ‘Astro’ Yıldız anlamına gelir ve ‘Logy’ Logolar veya zeka anlamına gelir.

Pek çok arkeolog, Dicle ve Fırat nehirlerinin kesişme noktasındaki Ur şehrinde bugünün modern Irak’ı olan Mezopotamya’nın medeniyetinin beşiği olan bereketli hilalde MÖ 4000 yılına kadar kökenlerinin kanıtlarını buldu.

Hem Mısırlılar hem de Babilliler, Batı medeniyeti anlayışıyla anılıyor, ancak Çin ve muhtemelen Hindistan’ın astrolojinin en eski formunun yaratıcısı olduğu düşünülüyor.

Kadimler, tanrı ve tanrıçalarını gezegenlerde ve gece gökyüzünde yolculuklarını gördüler. O zamanların astrolojisi, hava durumlarını, savaşların sonuçlarını, doğumları, kralların ölümlerini ve kabilelerin hayatta kalmasının bağlı olduğu diğer sıradan olayları tahmin etmek için kullanıldı.

Sümer çivi yazısı tabletleri, astroloji hakkında bilinen en eski yazıları tasvir ediyor. Aslında astro-arkeologlar ilk doğum haritalarını yapanların Keldaniler olduğunu bildiriyorlar.

Batlamyus’un yükselişiyle birlikte Tutulmalar ve diğer göksel olayların kaydı MÖ 750 civarında yüksek bir noktaya ulaştı. Büyük İskender Mısır’ı fethetti ve astrolojiyi Yunanistan’a getirdi.

Modern Batı tarihinin Orta Çağlarında, astroloji yeraltına ancak Rönesans sırasında yeniden ortaya çıkmaya zorlandı. Merak ve bilinç kapıları açan Hindistan’daki İngiliz egemenliğinden Avrupa’da 1800’lü yıllarda yenilenen ilgi ve heyecanla karşılaştı.

1930’larda Madame Blavatsky ve Alan Leo gibi ruhani savunucuların astrolojiye yeni bir soluk getirerek, onu daha insancıl ve kişisel bir uygulamaya, yani kişinin öz farkındalığını genişletmeye ödünç veren büyük bir atılım geldi.

Aylık Burç Yorumları İçin Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
https://1win-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://pinup-az24.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://mostbetuzonline.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbet-azerbaijan2.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://1xbetaz2.com, https://1win-az-777.com, https://mostbetsportuz.com, https://most-bet-top.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://pinup-bet-aze.com, https://vulkan-vegas-spielen.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://vulkanvegasde2.com, https://mostbet-kirish777.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://mostbetaz777.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://1xbetsitez.com, https://mostbet-az24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://1xbetkz2.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://1xbetaz3.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://1winaz888.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-az.xyz, https://mostbetuztop.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz888.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-uz-24.com, https://1xbet-az24.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://1x-bet-top.com, https://mostbet-az-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1winaz777.com, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://kingdom-con.com, https://mostbetaz2.com, https://1win-az24.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://mostbet-oynash24.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://mostbettopz.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-ozbekistonda.com