Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Yengeç’te Venüs – Duygusal Empati - Astrolojik.org
Astrolojik DanışmanlıkBurçlar

Yengeç’te Venüs – Duygusal Empati

Venüs 3 Nisan’dan beri İkizler burcundaydı: retro döngüsünü tamamladı, yakın zamanda Neptün’ün kare açısını aldı ve Kuzey Düğümü ile bir bağlantı kurdu. Güzellik ve Sevgi Tanrıçası nihayet 7 Ağustos 11:22 ‘de ev, aile ve bakımla ilgili arketip olan Yengeç’e giriyor.

Venüs’ün Yengeç burcundan geçişi, empati ve nezaket geliştirmemiz için bize ilham verecektir. Kendimizi ve sevdiklerimizi olumsuz enerjilerden ve toksik etkilerden korumamızı ve tüm ilişkilerimizi beslememizi hatırlatacak.

Güneş Aslan burcunda, Mars Koç burcunda ve birkaç gezegen Oğlak burcundayken, yapmaya ve başarmaya odaklanmak kolay olabilir ve duygusal yakınlık ve beslenmeye olan ihtiyacımızı gözden kaçırabiliriz. Venüs’ün Yengeç’teki geçişi, bize kişisel bakım, dinlenme, yuva ve aileye yeterince zaman ayırmamızı hatırlatır. Kendimize ve başkalarına iyi bakmak, şu anda elimizdeki kozmik enerjiden en iyi şekilde yararlanmanın anahtarıdır.

Venüs’ün Yin tarafı

Venüs geleneksel olarak iki burcu yönetir: Boğa ve Terazi. Terazi, Venüs’ün Yang tarafını ifade ederken, diğer insanlarla ilişki kurma şeklimizle ilişkili olarak Boğa, Venüs’ün Yin tarafını temsil eder ve kendimizle, bedenimizle, değerlerimizle, ihtiyaçlarımızla, kaynaklarımızla ve kapasitelerimizle olan ilişkimizi sembolize eder.

Venüs’ün Yin tarafının kolektif ifadesi, Venüs’ün Ay tarafından yönetilen bir Yin burcu olan Yengeç’ten geçişi sırasında özellikle vurgulanacaktır.

Astrolojide gezegenler bilincin işlevlerini temsil eder, her birinin belirli bir görevi vardır. Venüs’ün Yin tarafının amacı, kişiliğimizin uyumsuz yönlerini birleştirmek ve bütünleştirmek, kendimizi tanımamıza ve eşsiz yeteneklerimizin farkına varmamıza izin vermektir.

Venüs’ün Yin tarafı, kendimizle olan ilişkimizi ve yaşamımız boyunca nasıl geliştiğini gösterir. Aynı titreşimi yansıtan başkalarını çeken bir manyetizma yaratan, kendimiz hakkında içsel olarak hissetme şeklimizi içerir.

Venüs’ün Yengeç’ten geçişi bizi kalbimize, duygularımıza ve içimizdeki çocuğumuzun ihtiyaçlarına bakmaya davet ediyor. Kendimize şefkat duymamızı ve kusurlarımızı, eksikliklerimizi ve hatalarımızı kabul etmemizi hatırlatır. Bunu yapmak, başkaları için doğal olarak aynı duyguları geliştirmemize izin verir.

Yengeç’te Venüs: Emniyet ve Güvenlik Arayışı

Duygusal uçuculuk, tepkisellik ve kafa karışıklığı şu anda tüm dünyada son derece yaygın. Yengeç burcundaki Venüs’ün ortaya çıkardığı temel ihtiyaç kararlı ve güvende hissetmektir: bu, çoğumuzun deneyimlediği bir şey değil.

Bu nedenle çocukluğumuza göre yer değiştiren duygular, mantıklı olarak anlamadığımız bir şekilde ortaya çıkabilir. Zor ve belirsiz durumlarda, duygusal tepkilerimiz onları kışkırtan olay veya durumla orantısız olma eğilimindedir.

Terk edilme korkumuz bu transit sırasında tetiklenebilir. Mevcut gezegensel enerji, bizi ayrılık endişemizin, savunmasızlık korkumuzun ve başkalarına tam olarak güvenme konusundaki tereddütümüzün üstesinden gelmeye davet ediyor.

Venüs’ün Yengeç burcundaki en yüksek amacı, sevdiklerimize açılmamız ve onlarla daha derin bir düzeyde bağlantı kurabilmemiz için duygularımızı net bir şekilde paylaşmamız için bize ilham vermektir. Bunun mümkün olması için ne hissettiğimizi ve neye ihtiyaç duyduğumuzu ifade etmemiz ve sözle ifade etmemiz gerektiğini anlamak çok önemlidir. Bunu yapmazsak, başkalarının bunu anlamasını bekleyemeyiz.

Değerlerimizi ve İçsel Gerçekliğimizi Keşfetmek

Venüs, değer verdiğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz şeylerin yanı sıra yeteneklerimizi ve kapasitelerimizi temsil eden gezegendir. Son üç ayda Venüs ile Neptün arasında sahip olduğumuz üç kareden oluşan döngü, bu konularda kafa karışıklığı ve belirsizlik yaratmış olabilir.

Artık bu yönün etkisinin dışında olduğumuza göre, nihayet netlik kazanıyor, gerçek ihtiyaçlarımız, değerlerimiz ve yeteneklerimizi tanıyoruz. Duygusal dürüstlük, mutlu ve tatmin hissetmek için gerçekten neye ihtiyacımız olduğunun farkında olan yeni bir yön duygusu bulma fırsatına sahibiz.

Yengeç burcundaki yolculuğunun sonuna doğru Venüs, Oğlak burcundaki Jüpiter, Satürn ve Plüton’a karşı çıkıyor. Bu özellikler bizi Tutulma Mevsimi boyunca ve Temmuz ayı boyunca olanlara geri getirecek. Toplumun talepleri ile profesyonel yaşamımız arasında bir uzlaşma bulmanın önemi vurgulanacaktır: kendimize yatırdığımız zaman ile kişisel ilişkilerimiz, ailemiz, kariyerimiz ve öz bakım arasında denge bulmamız gerekecek.

Yengeç’te Venüs: Duygusal Empati ve İyileşme

Bastırılmış duyguları ayrıntılandırmamıza ve salıvermemize yardımcı olan herhangi bir tedavi yöntemi, özellikle dokunmayı içeriyorsa, bu geçiş sırasında şiddetle tavsiye edilir. Dokunma, çoğu zaman mahrum kaldığımız bir şeydir: bedeninizle ve beş duyuyla yeniden bağlantı kurmak için bu enerjiden yararlanın ve orada hapsolmuş duyguları özgür bırakın.

Yengeçte Venüs, ortaya çıkan her bir duygunun belirli nedenlerinin ve kökeninin farkına varmamıza yardımcı olur ve duygularımızı güvenli bir alanda işlememizi teşvik eder. Mevcut enerjiye uyum sağlamayı başarırsak, başkalarıyla empati kurma ve onlara şefkat gösterme doğal yeteneğimizden kolayca faydalanabiliriz, bu da dahil olan herkes için derinden iyileştirici bir şeydir.

Nihayetinde, anın gezegensel enerjisi bizi kaotik ve sürekli değişen iç durumumuzda gezinmeye teşvik ediyor. Venüs’ün etkisi bizi destekliyor ve şifa yolculuğumuz için son derece faydalıdır. Mevcut geçişler bizi dış bağımlılıkları en aza indirmeye ve kendi içimizde güvende ve güvende hissetmeyi öğrenmeye davet ediyor: deneyimlediğimiz şeyin en yüksek amacı budur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu