Aslan BurcuAstrolojik DanışmanlıkBurçlar

Aslan Kapısı 08.08.2020: Göksel Yıldız Geçidi Etkinleştirildi

Yılın 8. ayının 8. günü özellikle önemli bir tarihi temsil eder. Güneş Aslan burcunda iken, Dünya ile Aslan Kapısı olarak bilinen şeyi harekete geçiren sabit yıldız Sirius arasında belirli bir hizalanma yaşarız.

Bu Göksel Yıldız Geçidinin aktivasyonu Temmuz ayının sonundan beri bizi etkiliyor ve enerjisi Aslan sezonunun sonuna kadar bizim için mevcut olacak. Hem bireysel frekanslarımız hem de tüm gezegenin elektromanyetik alanı bu hizalanmadan güçlü bir şekilde etkilenir.

Bu günlerde, ani ruhsal ve kundalini uyanışlar, tıkalı çakraların kendiliğinden açılması, Yüksek Benlik ve Ruh Rehberlerimizden güçlü indirmeler, Melekler, Başmelekler ve yüksek boyutlu varlıkların ziyaretleri için güçlü bir olasılık vardır. Ayrıca gelecek veya geçmiş yaşamların vizyonlarını, psişik yeteneklerin kilidini açmayı, kasıtsız astral seyahatleri, canlı ve yoğun berrak rüyaları deneyimleyebiliriz.

Eski uygarlıklar bu kozmik olayı binlerce yıldır kutladılar . Dünya, Sirius ve Güneş arasındaki hizalanmanın DNA’mız üzerinde ve tüm Dünya’nın frekansı üzerinde güçlü bir etkisi vardır.

Sirius: Ruhsal Güneşimiz

Sirius gökyüzündeki en parlak yıldızdır: Güneşimizden yirmi ila kırk kat daha parlaktır. Sabit bir Yıldızdır: bu, hareket etmediği anlamına gelir. 14 derece Yengeç burcuna yerleştirilmiştir: Bu derecede gezegenleriniz varsa, Sirius’un sizin için özel bir önemi vardır.

Her yıl, yaklaşık bu saatlerde, Sirius’un yükselişini tecrübe ederiz: Bu, Sirius’u gün ışığından yaklaşık 70 gün saklandıktan sonra gün doğumundan önce görmenin mümkün olacağı anlamına gelir.

Sirius aynı zamanda bizim “Spiritüel Güneşimiz” olarak da adlandırılır: etkisi geleneksel olarak faydalı kabul edilir. Modern Astrolojide pek dikkate alınmasa da Sirius, Eski Mısır Astrolojisinde çok büyük bir öneme sahipti. Tüm Mısır tapınakları yıldızlarla hizalanmalarına göre inşa edildi ve aslında Aslan Kapısı sırasında Orion Kuşağı, Giza Piramitleri ile tam bir hizalama oluşturur.

MÖ 3000 civarında, Sirius’un yükselişi Mısır Yeni Yılı’nın başlangıcını işaret ediyordu: Tarım alanlarını gübreleyen Nil Nehri’nin su baskını ile aynı zamana denk geldi. Bu nedenle Sirius onlar için bolluğu, iyiliği ve şansı temsil ediyordu. Doğurganlığı, anneliği ve ölüm ve yeniden doğuş sürecini yöneten bir şifacı ve sihirbaz olan Tanrıça İsis ile ilişkilendirildi.

Sirius’un yükselişi, adını Dog Star’dan alan en sıcak yaz “Köpek Günleri” sırasında gerçekleşir. Bu yılki astronomik olay, yaşadığımız yerin enlemine bağlı olarak 15-16 Ağustos’ta olacak, ancak Sirius’un Dünya ve Güneş ile hizalanmasının etkilerini tüm Aslan Mevsimi boyunca hissedeceğiz.

8/8: Güç ve Dönüşüm

8 numarasının frekansının yoğunluğu, 8 Ağustos’un Aslan Kapısı’nın aktivasyonunun zirve anı olarak kabul edilmesinin sebebidir. Astronomik olarak, Sirius’un tam olarak yükseldiği gün her yıl biraz değişse de, onu bu tarihte kutluyoruz.

Numeroloji’deki 8 numara son derece güçlüdür. Sonsuzluğun, gücün ve dönüşümün sembolüdür. Denge, uyum ve karar vermenin yanı sıra kişinin gerçekliğini tezahür ettirme yeteneğini temsil eder. Astrolojide 8 rakamı Akrep burcu, Plüton gezegeni ve Sekiz Ev ile ilişkilidir. Tüm bu arketipler derin başkalaşım, duygusal derinlik, psikolojik ölüm ve yeniden doğuş ve cinsellikle ilişkilidir.

Tarot’ta, Sekiz Büyük Gizem, Güç veya Adalettir. Güç, içgüdülerimize, duygularımıza ve arzularımıza hakim olmamız ve içsel cesaretimiz ve gücümüzle temas kurmamız için bize ilham verir, her türlü kendinden şüphe ve güvensizliğin üstesinden gelir. Adalet, karma olarak da bilinen sebep ve sonuç yasasını sembolize eder. Bu kart bize dürüstçe hareket etmenin ve seçimlerimizden sorumlu olmanın önemini hatırlatıyor.

8 numara hırs, dayanıklılık, liderlik ve başarı ile ilişkili çok karmik bir sayıdır. Bununla birlikte, güçlü enerjisinin faydaları, ancak kişinin gücünün, kaynaklarının ve cinsel enerjisinin doğru ve etik kullanımı ile elde edilebilir.

Aslan Kapısı: Büyük Yükseliş ve Enerjik Aktivasyon

Bu aralar, enerjik değişimlere son derece duyarlı olan yıldız tohumları için oldukça yüklü ve duygusal bir zamandır. Deneyimlemeye alışık olmadığımız yüksek frekanslı elektromanyetik dalgalarla ışınlanıyoruz.

Şu anda gelen birçok kozmik bilgi var: fiziksel ve fiziksel olmayan alemler arasında devam eden alışverişler var. Bazılarının Sirius’un ev sahipliği yaptığına inandığı teknolojik olarak gelişmiş dünya dışı uygarlıklardan mesajlar almak bu süre zarfında başka bir olasılıktır.

Bu nedenlerden ötürü, aramızdaki daha duyarlı olanlarımız baş ağrısı, yorgunluk, kas gerginliği, uykusuzluk, sinirlilik, ruh hali değişimleri, baş dönmesi, sinirlilik ya da açık bir neden olmaksızın gerginlik hissetmiştir.

Bu günlerde meditasyon şiddetle tavsiye edilir: Sizi Dünya’nın merkezine bağlayan kabloları görselleştirerek kendinizi topraklayın, indirmelerin ve içgörünün gelmesine izin vermek için durgunluk ve sessizlik bulun.

Yüksek farkındalığın ve büyük yükselişin olduğu bir zamandayız. Atılımlara ve sizi tam potansiyelinizi ifade etmekten alıkoyan şeyin ani çöküşüne hazırlıklı olun. Solar Pleksusumuz, Kalbimiz ve Üçüncü Gözümüz, bu enerji tarafından en güçlü şekilde uyarılması muhtemel çakralardır.

İnsanlık tarihindeki karanlık bir döngünün son aşamasından geçiyoruz: Aslan Kapısı portalının 8 Ağustos’ta aktivasyonu, bizi gerçekte kim olduğumuzu hatırlamaya teşvik ediyor ve kendimize güvenmemiz, dönüşümü ve korkusuz değişimi kucaklamamız için bize ilham veriyor.

Şu anda kullanmadığımız muazzam bir ruhsal potansiyele sahip kozmik varlıklarız. Aslan Kapısı Aktivasyonu kollektif titreşimimizi yükseltir: bu göksel olay bize kendi kendini deneyimleyen Evren olduğumuzu ve ihtiyacımız olan her şeye içimizde sahip olduğumuzu hatırlatır. Gerçekliğimizi değiştirme ve hayal ettiğimiz her şeyi yaratma ve tezahür ettirme gücüne sahibiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu