Gezegenler

Evrende görebildiğimiz, inanılmaz bir şey değil mi? 13.5 milyar yıl önce doğmuş ve muhtemelen 500’den fazla güneş sistemi içeren Samanyolu galaksisindeki evimiz gibi. Orion Spur adlı bir yıldız kümesinin içinde, Güneş Sistemimizi her 230 milyon yılda bir galaktik merkezin etrafında yörüngede bulacaksınız.

Güneş sistemimizin güneş merkezli olduğunu biliyoruz, yani tüm gezegenler yıldızımız Güneş’in etrafında dönüyor, astroloji jeosantrik bir bakış açısına dayanıyor. Bunun nedeni astrologların Dünya’nın güneş sisteminin merkezi olduğuna inanması değildir! Daha ziyade, jeosantrik bir bakış açısı, Dünya sakinlerinin, içindeki eşsiz yerimizden Evren ile nasıl deneyimlediğimizi ve etkileşimde bulunduğumuzu hesaba katar.

Astroloji “mikrokozmos olarak insan” felsefesine dayanır. Bu felsefe, insanların “küçük dünyalar” olduğunu, yani her birimizin Evrenin doğrudan, ölçeklendirilmiş yansımaları ve ifadeleri olduğumuzu iddia eder. Tersi de geçerlidir, Evrenin insanın bir makro kozmosu olduğu.

Doğum Tablosunun Önemi

Doğum haritasının geldiği yer burasıdır. Doğum haritanıza zaten aşina olabilirsiniz, Evren’e girdiğiniz kesin zamanda ve coğrafi konumdaki her gezegenin Güneş’teki yolculuğunda kesin konumunun bir haritası. Doğum haritanızı astrolojik anatominiz olarak düşünebilirsiniz.

Her gezegen hayatımızın farklı bir yönüne hükmeder, yani Güneş burcunuz, doğumunuz sırasında ortaya çıkan Güneş burçları, Benliğinizin çekirdeğini yönetir. Fakat diğer gezegenlerin de söz hakkı var. Örneğin, iletişimi yöneten gezegen Merkür, doğum zamanınızda ve doğum yerinizde Aslan burcundaysa, iletişim tarzınız muhtemelen Aslan’a atfedilen tutkulu, ateşli ve hevesli özelliklere sahiptir.

Gezegenler

Gezegenleri ne kadar iyi tanırsanız, dünyanın mevcut durumunu daha iyi anlayabilirsiniz. Kendi doğum haritanızı ve sonuç olarak çok yönlü kişiliğinizi yorumlayabileceksiniz. Ayrıca, uyumluluk için çizelgeleri ve kişilikleri karşılaştırmayı mümkün kılacak şekilde, başkalarının doğum çizelgelerini anlayacak şekilde donatılacaksınız. 

Her bir gezegen ve sizi nasıl yönettikleri hakkında bilgi edinin!

blank
Güneş
blank
Ay
blank
Merkür
blank
Venüs
blank
Dünya
blank
Mars
blank
Jüpiter
blank
Satürn
blank
Uranüs
blank
Neptün
blank
Plüton
blank
Şiron
Başa dön tuşu