Akrep BurcuAslan BurcuBalık BurcuBaşak BurcuBoğa BurcuBurçlarİkizler BurcuKoç BurcuKova BurcuOğlak BurcuTerazi BurcuYay BurcuYengeç Burcu

Hangi Konuda Burcuna Göre Tatmin Olmak Zor?

Astroloji dünyasında kimse kusursuz değildir ve burçların belirli konularda hassasiyet gösterdiği bilinir. Bu zaaflar, bireylerin kendilerini ortaya koymalarına neden olur. İdeal bir durumu dahi tatmin etmekte zorlanan burçlar vardır. Soğukkanlı görünen burçlar bile düşünce dünyalarında uğraştıkları meselelerle can sıkıntısı yaşayabilirler.

Koç: İktidar Hırsı

Senin en büyük zayıflığın, iktidar hırsının açık bir göstergesi olabilir. Kendini kontrol altına almak konusunda zorlanırsın ve her zaman daha fazla iktidarı elinde tutma arzusu içindesin. İyi bir lider olacağına inanırsın ve bu hedefe ulaşmak için kararlılıkla adım atarsın. İş ve özel hayatında her zaman yüksek standartları korursun ve hak ettiğini düşünmediğin bir pozisyonda olmak seni tatmin etmez. Emir almak konusunda sabrın sınırlıdır.

Boğa: Lükse Düşkünlük

Fiziksel konfora düşkünlüğün, lükse olan zaafın olarak öne çıkar. Zorlu ve kısıtlı bir yaşama tahammül edemezsin, lüks bir yaşam tarzından ödün vermek istemezsin. Maddi konularda doyumsuzsun, konforlu ve pahalı bir yaşam tarzını tercih edersin. Paranın mutluluğu getirmeyeceğine inanmazsın ve haz arayışını sürekli doyurmak istersin. Arabanın bir üst modelini veya evinin daha konforlusunu istemek, lükse olan düşkünlüğünü yansıtır.

İkizler: Merak Duygusu

Sendeki merak açlığı başkalarında bulunmayan bir özelliktir. Sorduğun sorular, yeni soruların ortaya çıkmasına neden olur. Bu durum, karşı taraf için bazen sıkıcı olsa da sorgulama isteğinden vazgeçemezsin. Bilgiye olan açlığın hiçbir zaman geçmez. Merak ve öğrenme arzun, tehlikeli sularda dolaşmaktan çekinmez. Doğuştan gazeteci olmak sana oldukça uygun bir tabir gibi görünüyor.

Yengeç: Kırılganlık

Zodyak’ın en alıngan burcu olduğunu söyleyebiliriz. Moral bozukluğun, yüzüne yansır ve küçük bir çocuk gibi bir omuz ararsın. Canın yandığı ve kırıldığın durumlarda, gönlünü alsalar bile tatmin olmak zordur. Haksızlıkları sitem ederek dile getirir ve kriz anlarında sık sık ağlayarak duygusal bir deşarj yaşamaya çalışırsın. Alıngan tavırların, seni üzenleri pişman etmekte kullanılır.

Aslan: İltifat Açlığı

Özgüvenini çevrende yeni tanıştığın insanlara hemen belli edersin. Değerli ve özel olduğunu kanıtlamak istersin. İltifat duymak en büyük zaafındır. Beğeni içeren sözleri düzenli olarak duymak seni memnun eder, ancak bu konuda son derece tatminsizsin. Sadece dış görünümünle değil, aklın ve yeteneklerinle de sürekli olarak beğenilmek ister ve bu olmadığında neden ilgi görmediğini sorgularsın.

Başak: Eleştiriye Açıklık

Eleştirel bir yapıya sahipsin ve beğenilmekte zorlanan birisin. Yapılan işler konusunda özellikle tatminsizsin. Başkalarının getirdiklerini sık sık reddedersin ve yaptığın işleri bile sert bir eleştiriye tabi tutarsın. Bu özellik, iş yaşamında sunulan projelerin seni zor tatmin ettiği anlamına gelir. Eleştiriler, sadece başkalarının değil, kendi işlerin için de geçerlidir. Afiyetle yediğin yemekler için bile biraz daha lezzetli olabileceği konusunda yorum yaparsın.

Terazi: Dış Görünüm

Fiziksel çekicilik senin için önemlidir ve bu konuda çaba harcarsın. Ne kadar şık görünsen de daha da şık olmak için çaba sarf etmeye devam edersin. Ayna karşısında uzun süre geçirmekten keyif alırsın. İkili ilişkilerde de dış görünümünle beğenilmek istersin, fakat bu konuda tatmin olmak zordur. Fiziksel çekicilik ve yüz güzelliği senin için önemli kriterlerdir ve bu nedenle çekici ve iddialı kişileri tercih edersin.

Akrep: Aşırı Şüphecilik

Paranoyak yanın zaman zaman sinirlerini gerer. Küçük olaylar bile seni kuşkulandırabilir. Soru işaretlerinin çözülmüş olması seni rahatlatmaz. Bu nedenle kimseye tamamen güvenemez ve kendini tamamen teslim edemezsin. Şüphelerinle ilgili tatminsizlik, uykularını kaçırabilir. Çevrendekiler senin zihinsel süreçlerini ve şüphelerini tahmin edemez. Canını sıkan konularda aldığın cevaplar sana tatminlik sağlasa bile, bir süre sonra yeni şüpheler doğabilir.

Yay: Keşfetme Tutkusu

İyimser yapına rağmen, maceracı ruhun çabuk sıkılan bir yönü var. Aynı işle uzun süre meşgul olmak ve bir yerde durmak seni sıkabilir. Özellikle gezmek konusundaki tutkun öne çıkar. Ara sıra dolaşmak seni tatmin etmez, sürekli keşif yapma isteğin vardır. En mutlu olduğun yer, yeni yerleri keşfederken yaşadığın özgürlük hissidir. Atlar koşarken nasıl özgür hissediyorsa, sen de yolculuk ettiğin sürece kendini özgür hissedersin.

Oğlak: Tasarruf Alışkanlığı

Günlük yaşamında her zaman temkinli davranırsın. Bu özelliğin maddi konularda da kendini gösterir. Tasarruf ve birikim yapma arzun, ne kadar kemerleri sıksan da tatmin olmanın zorlaştığı bir noktaya gelmiştir. Planlı ve az masrafla yaşayarak güvende hissetmek istersin. Harcamaların için ölçüyü kaçırmamaya özen gösterirsin. Paranı biriktirme ve geleceğini güvence altına alma konusunda çaba sarf edersin. Kazancını gezmek, eğlenmek veya alışveriş için harcamak senin için gereksizdir.

Kova: Zeka Göstergesi

Mükemmel bir zihin ve öngörü yeteneğin vardır. Mantığına göre hareket ederken, başkalarından da aynı düşünce tarzını beklersin. Başkalarının seni düşünce ve fikirleriyle etkilemesi zordur, bu da seni zamanla yalnız hissettirebilir. Seni etkileyen birinin seni düşünsel olarak aşması gerektiğini düşünürsün. Bu beklenti, fiziksel ilişkilerini de etkiler. Ruhsal olarak etkilenmeyen biriyle uyumlu bir cinsel yaşam yaşamak zordur.

Balık: Yaratıcı İşlere Duyulan Tatminsizlik

Duygusal ruh halinden kaynaklanan tatminsizliğin, genel olarak bu dünyadan uzakta hissetmenin bir sonucudur. Mutlu olduğun konular bile zamanla büyüsünü yitirebilir. Dışarıdaki insanlar seni anlamakta zorlanabilir. Sevdiklerin arasında bulunduğun zaman daha olumlu bir hal alırsın. Ancak özellikle artistik ve estetik konularda tatmin olmakta zorlanırsın. Gelişmiş yaratıcılık yeteneğin, sanatsal açıdan seni zor beğenen bir konuma getirir. Daha zengin öğeler arayışındasın ve sürekli olarak daha fazlasını istiyorsun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu