Astrolojik DanışmanlıkKova Burcu

Venüs Kova Burcunda: Yeniden Tanımlama

1 Şubat günü Venüs, Oğlak burcundan ayrılıp Kova burcunda Güneş, Merkür, Jüpiter ve Satürn’e katılır. Venüs, 25 Şubat’a kadar Kova burcunda olacak. Bu süre zarfında, tüm Venüs işlevleriyle ilgili deneyimlerimizi keşfetme ve yeniden tanımlama ihtiyacı hissedeceğiz. Bu transit, ilişkilerde bulunmanın benzersiz yolunu, benzersiz değerlerimizi, benzersiz ihtiyaçlarımızı, gelir elde etmenin ve mali durumumuzu yönetmenin benzersiz yolunu keşfetmeye davet ediyor.

Kova burcundaki Venüs: Özgürlük İhtiyacı

Astrolojide, Venüs hem bir Yin burcu olan Boğa burcunu hem de Yang burcu olan Terazi burcunu yönetir. Venüs’ün Yin tarafı Boğa burcuna ve kendimizle, değerlerimizle, öz saygımızla ve öz değerimizle, bolluğa açık olmakla ve hayattan zevk almakla kurduğumuz ilişkiye karşılık gelir. Aksine, Venüs’ün Yang tarafı dışa dönüktür ve Terazi’ye karşılık gelir: Başkalarıyla olan tüm ilişkilerimizdeki deneyimlerimizle ilişkilidir.

Kova, bir arketip olarak, eski ve kristalleşmiş yapılardan kurtulmakla ilgilidir. Yenilik getirmeyi, tarafsız olmayı ve hayatı daha net anlamak için yaşamı nesneleştirmeyi, paradoksu keşfetmeyi ve kısıtlama olmaksızın deney yapmayı amaçlar.

Kova burcundaki Venüs düzensiz ve öngörülemezdir. Bu geçiş sırasında bazılarımız çevremizdeki insanlardan bir yabancılaşma hissi, farklı olma hissi ve ne olmadığımız ve ne olmak istemediğimiz konusunda artan farkındalık yaşayabiliriz. .

Kova burcundaki Venüs, özgürlük ve deneme için inanılmaz derecede güçlü bir ihtiyaca karşılık gelir ve isyan bunun doğal bir yan ürünü olabilir. İlişkiler etrafındaki toplumsal beklentilere veya hakim değer sistemine karşı daha güçlü bir isyan eğilimi görebiliriz. Bireyselliğimizi, değerlerimizi, tercihlerimizi ve arzularımızı keşfetmek için akran grubumuzdan ayrılma ihtiyacı hissedebiliriz. Paradoksal olarak, sadece kabul edilmek ve onay almak uğruna bir grubun değerlerine veya davranış normlarına uymaya da karar verebiliriz.

Kova’daki Venüs: Birey ve Grup

Kova burcundaki Venüs, birey ve grup arasındaki ilişkiyi vurgular: Bu geçiş, benzer zihinlerden oluşan bir topluluğa ait olma arzusunun arttığını yansıtır. Bununla birlikte, kişisel değerlerimiz ve duygularımıza sadık olma ihtiyacını da vurgulamaktadır.

Belirli gruplarla ilişki kurma ihtiyacımızın ardındaki daha derin nedenlerin farkına varma fırsatımız olabilir. İzole bireyler olarak aynı değerleri, nedenleri ve inançları destekleyip desteklemeyeceğimizi düşünmek için ilham almış hissedebiliriz. Bu noktada, ana akım topluma ve fikir birliği değerlerine karşı isyan etme arzumuzun, aynı şeyi yapan bir gruba ait olma ihtiyacımıza bağlı olup olmadığını veya bundan etkilenip etkilenmediğini sorgulamak önemli hale geliyor.

 

venus kova burcunda yeniden tanimlama 2

Artık kendi duygu ve hislerimizin yanı sıra diğer insanların gerçeklerini ve ihtiyaçlarını objektif olarak anlamaya çabalamaya teşvik ediliyoruz. Bağımsızlık geliştirirken, dürtülerimizin ve dürtülerimizin arkasındaki sebeplerin ve güdülerin farkına varma şansına sahibiz.

Yeniden Tanımlama Zamanı

Kova burcundan geçen yolculuğu sırasında, Venüs diğer gök cisimleriyle birkaç hizalanmaya dahil olacak. Özellikle, Aşk Tanrıçası Satürn ile Jüpiter’i kavuşturacak, Kuzey Düğümü’nü İkizler’de üçgen ve Boğa’da Mars ve Uranüs’ü kare yapacaktır. Venüs-Satürn kavuşumunun ve Uranüs’ün karesinin gerginliğini zaten hissediyoruz: henüz kesin olmasalar da, zaten aktifler.

Venüs, ilişkilerimiz ve öz değer duygumuz için yeni temeller inşa etme gerekliliğini vurgulayarak, Satürn’ü tam olarak 6 Şubat’ta kavuşturacak ve Uranüs’ü kare yapacak. Bu yönler bizi modası geçmiş ve eskimiş yapılardan kurtulmaya, yeni değerler benimsemeye ve değişen zamana uygun ekonomik alternatifler keşfetmeye davet ediyor.

Venüs-Jüpiter birleşimi, 11 Şubat’ta Kova Yeni Ayı’nda mükemmelleşecek. Onların hizalanması, aşk, ilişkiler, finans ve öz değerle ilgili yeni inançları keşfetmeye davet ediyor ve onlarla bağ kurma ve onlardan ilham alma ihtiyacımızı vurgulayacak.  Bu arada, Venüs ve İkizler’deki Kuzey Düğümü arasındaki üçgen, tam olarak 15 Şubat’ta, ağ oluşturmanın önemini vurguluyor ve bizi gelecek için köprüler inşa etmek üzere rezonansa girdiğimiz insanlarla sürekli iletişim ve entelektüel alışverişler aramaya davet ediyor.

Kova burcundaki Venüs, 19 Şubat’ta Boğa burcunda Mars ile kare açı yapacak. Bunların hizalanmaları, ilişkilerimizde daha fazla ayarlama yapma, değerlerimizi ve arzularımızı yeniden tanımlama ihtiyacını dikkatimize çeken kriz duygularıyla ilişkilendirilebilir. Kişisel seçimlerimizi, aynı zamanda gerçekleşen Satürn-Uranüs karesinin yansıttığı, toplumsal yapıda meydana gelen eşzamanlı değişikliklerle hizalamaya davet ediyor.

Kova Burcundaki Venüs: Yeni Çözümlerle Denemeler Yapmak

Oğlak burcundan Kova burcuna geçiş, her zaman eski sistemlerden ve yaşam tarzlarından kurtulmaya, yerleşik olandan kurtulmaya ve alternatifleri keşfetmeye davet eder.

Oğlak burcundaki Venüs, ne bekleyeceğini bilmeyi ve istikrar, güvenilirlik ve yapı arzusuyla ilişkilendirmeyi sevse de, Kova’daki Venüs tamamen deneylerle ilgilidir ve doğal olarak yenilik arar. Venüs’ün Oğlak burcundan Kova burcuna geçişi, bizi ilişkilerde ortaya çıkmanın farklı yollarını keşfetmeye ve kendimizle, yeni değer sistemleriyle, yeni gelir biçimleriyle ve parayı yönetmenin yeni yollarıyla içsel olarak ilişki kurmaya davet ediyor.

Venüs’ün Kova burcundaki yolculuğu, değerlerimizin ve ihtiyaçlarımızın nasıl değiştiğini ve bu değişikliklerin yeni bir gerçekliğin yaratılmasını nasıl destekleyebileceğini anlamamızı sağlayacak içgörüleri ve fırsatları kolaylaştırma potansiyeline sahiptir. Kova burcundaki Venüs, bizi bir sonuca odaklanmadan denemeye ve ortaya çıkan her şeyi keşfetmeye açık fikirli ve hazır olmaya davet ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu