Astrolojik Danışmanlık

Şubat 2021 Astroloji Yorumu- Büyüme Yolculuğu

Ocak, iki güçlü ay ve elektrikli Mars-Uranüs hizalanmasıyla işaretlenmiş, gergin ve yoğun bir ay oldu. Şubat ayında hala biraz huzursuzluk hissedeceğiz ve önemli bir değişime güçlü bir ihtiyaç duyacağız. Önümüzdeki haftalarda, Boğa burcundaki Uranüs ve Kova Burcundaki Mars’tan geçen tüm gezegenler arasındaki gerilimi yaşamaya devam edeceğiz. İki Sabit burç Boğa ve Kova arasındaki doğal kare açı çok aktif olacak. Özellikle 17 Şubat’ta Satürn ile Uranüs arasındaki tam üç kareden ilkine, devam eden 2021 temasına ve tüm kolektif için çok alakalı bir olaya tanık olacağız.

Bu arada, Merkür tüm ay boyunca Kova burcunda olacak ve 20 Şubat’a kadar belirgin bir gerileme hareketinde olacak. Merkür, kendimiz için düşünmemiz, varsayımlarımızı ve alışılmış düşünce kalıplarımızı sorgulamamamız, meydana gelen olayları objektif olarak düşünmemiz için bize ilham verecek. . Güneş ve Venüs Balık Burcuna geçmeye başladıkça farklı bir boyuta gireceğiz ve Kova arketipi üzerindeki baskı biraz azalacak. Ayın sonunda Başak’ta gerçekleşecek Dolunay, bize ayırt etme ve eleştirel düşünmeyi geliştirmemizi hatırlatırken topraklanmamıza yardımcı olacaktır.

Gerçekleşen başlıca astrolojik olaylara bir göz atalım.

Venüs Kova Burcuna Giriyor

Yeni ay başladığında, Venüs Oğlak burcundan ayrılqcak ve Kova burcuna girerek Güneş, Merkür, Jüpiter ve Satürn’e katılacak. Artık burada geçiş yapan beş gezegenimiz var ve Sabit burçlara yapılan vurgu çok güçlü. Aşk Tanrıçası’nın Kova burcundaki yolculuğu sırasında, Uranüs ve Mars’ı kare yapacak ve Merkür ve Jüpiter ile kavuşum oluşturacak. Önümüzdeki haftalarda, aşkımız ve sosyal yaşamımız, mali durumumuz, öz değerimiz ve değer sistemimiz gibi tüm Venüslü alanların büyük ilgi alanları olması muhtemel.

Venüs’ün Oğlak burcundan Kova burcuna geçişi, deney yapma ve özgür olma arzusunun arttığını yansıtıyor: doğal olarak kendimizle ve başkalarıyla ilişki kurmanın yeni yollarını arayacağız ve farklı değer sistemlerini, gelir elde etmenin yollarını veya mali durumumuzu yönetmenin yollarını keşfedeceğiz.

Kova Burcunda Yeni Ay

Güneş ve Ay, Kova burcunda güçlerini birleştirerek bizi nesnellik ve tarafsızlığı geliştirmeye davet ediyor. Güneş, Ay ve Merkür, İkizler’deki Ay’ın Kuzey Düğümü ile destekleyici bir üçgen oluşturacak. Armonik hizalanmaları, deneyimlerimizin entelektüel anlayışını ve kişisel gelişim yolculuğumuzdaki rollerini kolaylaştırma potansiyeline sahiptir.

Boğa burcundaki Mars ve Yeniay arasındaki kare, değişimi teşvik etme ve hayatımızı daha iyi hale getirmek için bizi motive etme potansiyeline sahip bir miktar hayal kırıklığı ve gerginlik ortaya çıkarabilir. Yeni Ay gerçekleşirken, Venüs Kova burcundaki Jüpiter ile bir birleşim oluşturur ve bizi ilişkiler, finansman, sevgi ve bolluk hakkındaki inançlarımızı ve varsayımlarımızı sorgulamaya davet ederken, aynı zamanda sosyal bağlantılar ve zevkli deneyimler için ihtiyacımızı arttırır.

Kova’daki Satürn ve Boğa’daki Uranüs Kare Açıda

Satürn ve Uranüs arasındaki kare 2021’in tamamı boyunca aktif olacak ve bu onların ilk tam hizalanması. Boğa burcundaki Uranüs, istikrarımızdaki aksaklıkları ve durgunluktan kurtulmak için güçlü bir ihtiyacı yansıtırken, Kova’daki Satürn bizi mevcut sistemlere uzun vadeli çözümlere ve yenilikçi alternatiflere odaklanmaya çağırıyor. Eskiden uzaklaşma girişimlerimiz ile güvenliği temsil eden tanıdık takıntılara geri dönme isteğinin zıt aşırısı arasında devam eden bir ileri geri hissetme eğilimindeyiz.

Satürn-Uranüs hizalanması uzun vadeli küresel bir kolektif değişimi yansıtırken, bu gerilimi hem küresel sosyo-kültürel düzeyde hem de kişisel düzeyde hissedeceğiz. Kova burcundaki Venüs, Boğa burcunda neredeyse aynı anda Mars ile kare oluşturuyor: İhtiyaçlarımıza, değerlerimize ve arzularımıza göre çoğunlukla ilişkilerimizde tezahür edecek bir kriz hissi yaşayabiliriz.

Güneş Balık Burcuna Giriyor

Güneş’in son Zodyak burcundan yıllık geçişi, kendimizden daha büyük bir şeyle ve uzay ve zamanın ötesinde var olan bir gerçeklikle bağlantı kurmaya davettir. Kova burcundan Balık’a geçiş, kolektif zihinden kolektif duygusal bedene, düşünmeden duyguya geçişi temsil eder. Balık mevsimi affetme, teslim olma, koşulsuz sevgiye uyum sağlama ve yolumuzda karşılaştığımız şeyleri kabul etme zamanıdır.

Aynı zamanda hayallerimizin, yanılsamalarımızın ve fantezilerimizin açığa çıkabileceği bir zamandır. Güneş’in Balık burcundan geçişi, salıvermemiz gereken şeye ışık tutuyor. Hayal kırıklığı deneyimleri rahatsız edici ve acı verici olarak algılanma eğilimindedir, ancak net bir şekilde görmemize yardımcı olurlar ve eğer onları kucaklarsak, en derin ruhsal gelişimi destekleyebilirler.

Kova’daki Merkür Retrosu Bitiyor

Bir gezegen bir gerilemenin ardından doğrudan durduğunda, önemli bir enerjisel değişim yaşarız. Şimdi, önceki haftalarda düşündüklerimizi hayata geçirmeye teşvik ediliyoruz. Farklı bir bilinç düzeyinden ve iç gözlem ve yeniden ayarlama döngüsü sırasında kazanılan farklı bir gerçeklik anlayışından harekete geçme fırsatına sahibiz.

Kova burcunda doğrudan hareket eden Merkür, gerilediği zamanlardaki içgörüleri uygulama ve sahip olduğumuz fikirleri somutlaştırma zamanını temsil eder. Mantık, iletişim ve doğrusal düşünme gezegeni şimdi bizi vizyonlarımızı, umutlarımızı ve hayallerimizi somutlaştırmak için harekete geçmeye davet ediyor.

Venüs Balık Burcuna Giriyor

Güzellik ve Sevgi Tanrıçası Kova burcunu terk edip ve geleneksel olarak yüceltildiği düşünülen Balık burcuna giriyor. Venüs’ün ifadesi, Balık burcunda güçlüdür. Balık ve Venüs sanat, müzik, dans, şiir ve güzellikle bağlantılı olduğu için bu, herhangi bir manevi, sanatsal ve yaratıcı çaba için büyük bir etkidir.

Ancak bu geçiş sırasında , benlik duygumuzla, kişisel değerlerimizle, ihtiyaçlarımızla ve tercihlerimizle, bir başkasının gerçekliğinde veya fantezisinde kaybolmamaya özen göstermeliyiz.

Başak Burcunda Dolunay

Başak burcundaki Dolunay, takvim ayını; ayırt etmeyi geliştirmek, eleştirel düşünmek, pratik olmak ve kararlar vermek için güçlü bir davetle bitirir. Şu anda, bir kriz duygusu ortaya çıkabilir. Hiçbir şeyden bir anlam çıkaramama hissi, çoğumuza kendi kendini analizin derinliklerine dalmamıza ve gerçekliği iyileştirebilmek ve kollektife hizmet edebilmek için kendimiz üzerinde çalışmaya adanmamıza ilham verebilir. Boğa burcundaki Ay ve Uranüs arasındaki harmonik üçgen, ay döngüsünün ilk yarısı boyunca meydana gelen değişikliklerin yaratıcı entegrasyonunu destekleyecektir.

Şubat 2021 Astroloji Yorumu

Şubat ayında, geçmiş ile gelecek arasında, eski ile yeni arasında, özgürlük ile düzen arasında, güvenlik ve rahatlığa olan doğal bağlılığımız ile evrimleşme ve büyüme zorunluluğu arasında makul miktarda sürtüşme olduğunu fark edeceğiz. Kare açılar değişim talep ediyor, bizi rahatsız ediyor ve neyin işe yaramadığını gösteriyor. Bu sürtüşme hayatımızın farklı alanlarında tezahür edebilir ve aynı anda bireysel, sosyal ve küresel düzeyde gerçekleşebilir. Boğa, Aslan, Akrep veya Kova burcunun ilk yarısında herhangi bir gezegeniniz varsa, gerilimi diğerlerinden daha güçlü hissedeceksiniz.

Sabit işaretlerde çok sayıda eylem sürerken, durgunluktan kaçınmak ve esnek kalmak çok önemlidir: çok yönlülüğü ve uyarlanabilirliği geliştirin, planları değiştirmekten korkmayın ve yeni girişimlere başlayın. 2021, bir ayarlama ve deneme yılıdır ve Şubat, bunun yalnızca bir bölümüdür. Ortaya çıkan şeylere açık olun, kendinize inanın ve vizyonunuza güvenin. Bir durumdaki ilk denemeleriniz hayal ettiğiniz gibi gitmezse pes etmeyin: sizin için yeni kapılar açılacak ve yeni fırsatlar her zaman mevcut olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu