Astrolojik DanışmanlıkKova Burcu

Kova Burcunda Merkür Retrosu: Sorgulama Zamanı

30 Ocak’ta , Merkür Kova burcunda geri hareket ediyor. Dünya ile ilgili bakış açımıza göre, iletişim, mantık ve eleştirel düşünme gezegeni 20 Şubat’a kadar geriye doğru hareket edecek.

Merkür retrosu, dramatik olmaya gerek olmasa da, işler ters gittiğinde en çok suçlanan geçiştir. Yine de, Merkür ile ilgili tüm alanları çevreleyen teknolojik aksaklıklar, gecikmeler, beyin sisi hissi ve bazı karışıklıklar yaşayabiliriz. Önümüzdeki haftalarda, yanlış anlaşılmaları önlemek için duygularınızı ve düşüncelerinizi nasıl sözlü ifade ettiğinize dikkat edin, imzalamanız gereken tüm belgeleri iki kez kontrol edin ve önemli bilgileri kaçırmamak için e-postaları ve mesajları yanıtladığınızdan emin olun. İyi olacaksın!

Merkür döngüsünü anlamak

Merkür retrosu, yaşadığımız en yaygın retro durumdur: yılda üç ila dört kez olur ve yaklaşık üç hafta sürer. Retrolar optik bir yanılsamadır: Merkür gitmekte olduğu gerçek yönü değiştirmiyor, sadece bizim perspektifimizden geriye doğru hareket ediyor gibi görünüyor.

Merkür retroları, bir süre boyunca aynı elementin belirtilerinde yer almaları nedeniyle bir modelde meydana gelme eğilimindedir. Geçen yıl Akrep’ten Terazi’ye kısa bir geçiş haricinde tüm gerileme Su burçlarında gerçekleşirken, bu yıl Hava burçlarında gerçekleşecek. Bu, 21 Aralık 2020 Kova burcundaki Jüpiter-Satürn kavuşumunun işaret ettiği gibi, halihazırda gerçekleşmekte olan Hava Çağı’na geçişi vurguluyor.

Hava Çağı, teknoloji, veri ve bilginin hakim olduğu bir dönemdir: işler hızlı bir şekilde gerçekleşir ve akıl ve zeka üzerinde çok fazla odaklanma vardır. Bu nedenle, şu anda Hava elementinde zaten çok fazla aktivasyon olduğu için, duygularımıza ve hislerimize bilinçli olarak bağlanmamız ve düzenli olarak topraklama aktiviteleri uygulamamız çok önemlidir.

Kova Burcundaki Merkür: Özgünlük ve Yenilik

Kova ‘özgürleşme, koşulsuzlaştırma ve bireyselleşmeyle ilgili, Merkür ise doğrusal düşünme kalıplarımızı, iletişim alışkanlıklarımızı, öğrenme tarzımızı ve sol beynimizi temsil ediyor. Merkür gerilediğinde, mantık ve sol beyin düşüncesi ile ilgili zorlukları fark edebiliriz.

Yine de, sezgimiz ve tüm sağ beyin fonksiyonları geliştirildi. Bu gerilemenin Kova burcunda gerçekleşmesi, özgünlüğümüz ve yeniliğimiz için oldukça faydalı olma potansiyeline sahiptir: Kova, doğal olarak olağanın dışında düşünen oldukça yaratıcı bir burçtur.

Dahası, Kova’nın grup bilinci ile ilgili olması nedeniyle, Kova’daki Merkür, bireysel zihin ve kolektif zihin arasındaki bağlantıyı vurgular. Bu Merkür gerileme döngüsü sırasında, çoğumuz birdenbire ani fikirler, yüklemeler ve görünüşe göre birdenbire ortaya çıkan deha parlamaları deneyimleyeceğiz.

Güneş, Satürn ve Jüpiter de Kova burcundadır. Venüs, Merkür istasyonlarından sadece iki gün sonra Kova burcuna girecek ve 13 Şubat’ta iletişim gezegeniyle tam olarak birleşecek. Jüpiter, 14 Şubat ve 4 Mart’ta Merkür ile iki kez hizalanacak, zihinsel alemlere dikkatimizi artıracak ve bizi sorgulamaya davet edecek.

Kova burcunda Merkür Retrosu: Geçmiş ve Gelecek Arasında

Kova burcunun iki gezegen yöneticisinin durumu, bu Merkür retrosunun gerçekleşme şekli hakkında bize daha fazla bilgi veriyor. Kova burcunun modern hükümdarı olan Uranüs şu anda Boğa burcunda ve burcun geleneksel hükümdarı Kova burcunda Satürn ile gergin bir kare açıda. Satürn, üç döngüden ilk kez, 17 Şubat’ta tam olarak Uranüs’ün kare açısını alacak.

Bu konfigürasyonu keşfetmek çok ilginç: bir yandan onların hizalanmaları önemli miktarda iç ve dış gerilimi yansıtırken, diğer yandan bize zorlukların ve engellerin üstesinden gelmek için ihtiyaç duyduğumuz motivasyonu sunuyor. Satürn geçmişi korumaya ve işleri her zaman olduğu gibi yapmaya yönelirken, Uranüs tamamen geleceğe dönüktür ve özgürlük, yenilik ve deney yapmayı arzular. Yine de Satürn, geleceğe yönelik bir burç olan Kova burcundadır ve Uranüs, istikrar ve rahatlığı tercih etme eğiliminde olan bir burç olan Boğa burcundadır.

Kova burcunda Merkür Retrosu: Gerçeklik Algımızı Sorgulamak

Kova burcundaki Merkür gerilemesi bizi Ocak ayında meydana gelen her şeyi yeniden incelemeye davet edecek, bize planlarımızı yeniden değerlendirme ve gerçeklik algımızı düşünme fırsatı sunacak.

Tekrarlayan düşünme kalıplarına, varsayımlarına, inançlarına ve iletişim alışkanlıklarına dikkat edin. Kendinize bunların nereden kaynaklandığını sorun: Algılanan korku ve şüphelerinizin gerçekten size ait olup olmadığını veya aldığınız şartlanmanın, eğitimin ve programlamanın bir ürününü mü temsil ettiğini düşünün.

Bu Merkür retrosu, kendi kendine sorgulamanın derinliklerine dalmak, gerçekliği alışkanlıkla algılama şeklimizi sorgulamak ve koşulsuzlaştırma sürecimizde ilerlemek için harika bir fırsattır. Kova burcundaki Merkür retrosu bizi, bize hizmet etmeyen tüm bu fikirlerden, ideolojilerden ve düşüncelerden kurtulmaya davet edecek ve zihnimizi yeni olasılıklara açmaya teşvik edecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu