Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Venüs Balık Burcunda: Dünyadan İlham Alıyoruz - Astrolojik.org
Astrolojik DanışmanlıkBalık Burcu

Venüs Balık Burcunda: Dünyadan İlham Alıyoruz

25 Şubatta, Venüs Kova burcundan ayrıldı ve Güneş ve Neptün’ün zaten geçiş yaptığı Balık burcuna girdi. Aşk ve Güzellik Tanrıçası, 21 Mart’a kadar Balık’ta olacak ve yaratıcı ve ruhsal yaşamımızı destekleyecek.

Venüs, geleneksel olarak Balık burcunda ‘yüceltilmiş’ olarak kabul edilir: Bu, tüm Venüs niteliklerinin önümüzdeki haftalarda büyütüleceği ve geliştirileceği anlamına gelir. Venüs’ün Zodyak’ın son arketipindeki yolculuğu sırasında, etrafımızda olanlara ve alanımıza girmesine izin verdiğimiz şeyin etkisine daha duyarlı olacağız. Bu geçişten en iyi şekilde yararlanmak için, sağlıklı sınırlar belirleyerek ve bu sınırları koruyarak enerjinizi koruduğunuzdan emin olun.

Balıkta Venüs: Manevi Değerlerle Uyum

Astrolojide, Venüs Boğa ve Terazi olmak üzere iki burcu yönetir. Venüs’ün Boğa hükümdarlığı, Venüs’ün değer sistemimizle, öz değer duygumuzla, para, bolluk, zenginlik, duygusallık ve zevkle olan ilişkimizi yansıtır. Venüs Balık burcundan geçerken, bu alanlarda kafa karışıklığı yaşayabilir, kendimizi gerçek değerlerimizin ne olduğunu, öz değerimizin neye dayandığını sorgularken bulabiliriz.

Önümüzdeki haftalarda, manevi ilkeler ve değerlere uyum sağlamak, parayla olan ilişkimizi değiştirmek veya onu alışkanlıkla nasıl harcamak için ilham aldığımızı hissedebiliriz. Her zamankinden daha cömert hissedebiliriz, safça paramızı veya diğer kaynaklarımızı verebilir veya kaybedebiliriz veya tam tersine sihirli ve eşzamanlı olarak algılanabilecek bir şekilde beklenmedik mali destek alabiliriz.

Balıkta Venüs: İlahi Olanla Bağlantımızı Onurlandırmak

Venüs, daha yüksek bir frekansın daha yoğun titreşimsel ifadesi olan Neptün’ün düşük oktavı olarak kabul edilir. Venüs’ün Terazi’nin hükümdarlığı, Venüs’ün sosyal ve aşk hayatımıza, diğer insanlarla tüm etkileşimimize, romantizme ve platonik cazibe merkezlerine yazışmasını yansıtır. Balık burcunun modern hükümdarı Neptün, bunun yerine koşulsuz sevgi ve İlahi Olanla olan ilişkimizle ilişkilidir.

Balık aracılığıyla, tam bir masumiyet, birlik ve zamansızlık durumuna geri dönmeyi hedefliyoruz. Venüs’ün Zodyak’ın son arketipinden geçişi, bizi, romantik bir partnerin tüm bunları yerine getirmesini beklemek yerine, bireysel benliğimizin ötesinde bir şeyle olan bağımızı onurlandırmaya ve Yüksek Güç ile ilişkimizi kurarak ve geliştirerek teselli ve tatmin aramaya davet edecektir.

Pembe Gözlükler Takmak ve Gerçeklikle Teması Kaybetmenin Riskleri

Venüs Balık burcundayken, etrafımızda olup biten her şeyi çok derinden hissediyoruz ve empati ve duyarlılığımız en üst düzeye çıkıyor. Bu nedenle, dünyayı pembe gözlüklerle görme eğilimindeyiz. İnsanların ve durumların sadece iyi taraflarını fark ediyor, olumsuz yönleri görmezden geliyoruz.

Venüs’ün Balık yolculuğu sırasında, kaçış, inkar ve bağımlılık yapan davranışların yanı sıra aşırı fedakarlıktan kaçınmaya özen göstermek özellikle önemlidir. Bu geçişin risklerinden biri hayali bir fantezi dünyasında kaybolmaktır: Diğer insanları ve durumları idealleştirme eğiliminde olduğumuz için kendimizle, sınırlarımızla, ihtiyaçlarımızla ve değerlerimizle bağlantımızı kaybediyoruz.

Hayal kırıklığı deneyimlerinden gelen büyüme fırsatları, yanlış yönlendirilmiş Venüs ve Balık enerjisi tarafından yansıtılan aşırı idealizmin ve gerçekçi olmayan beklentilerin bir yan ürünü olabilir. Önümüzdeki haftalarda toprağa bağlı kalın ve merkezinizle yeniden uyum sağlamak için yalnız zaman geçirdiğinizden emin olun.

Ayırt Etmeyi ve Eleştirel Düşünmeyi Geliştirmek

Venüs, Balık burcundaki yolculuğu sırasında İkizler ve Yay burcundaki Ay Düğümlerini kare yapacak. Venüs ile Düğüm Ekseni arasındaki, 6 Mart ve 12 Mart arasında en aktif olan kare, ilişkilerde ortaya çıkma şeklimizi ayarlama ihtiyacını vurguluyor ve alışkanlıkla tükettiğimiz bilgilerin değerlerimizi ve yolumuzu nasıl etkilediğinin farkında olmamız için bizi cesaretlendiriyor.

Bu özellik, alanımıza kime ve neye izin verdiğimize ilişkin ayırt etme ve eleştirel düşünceyi geliştirmeye, dış etkilerin iç durumumuzu nasıl etkilediğinin farkına varmaya ve enerjik ve duygusal refahımızı korumaya yönelik bir davettir.

Venüs, Neptün ve Yeni Ay ile kavuşuyor: Romantik Fanteziler

Venüs daha sonra burcun hükümdarı Neptün ile ve 13 Mart’ta gerçekleşecek olan Balık Yeni Ayı ile tam bir kavuşum oluşturacak. Balık Yeni Ayı, Venüs ve Neptün’ün birleştiği Ay’da bir ilham ve romantizm döngüsü başlatıyor, büyülü ve rüya gibi olanı artırıyor. 

Bununla birlikte, mükemmel aşkı hayal ederken ve manevi ile dünyevi arasında köprü kurmaya çalışırken, önemli kırmızı bayrakları gözden kaçırabiliriz. Venüs-Neptün temasları, yaratıcılığımız ve ilham kaynağımız üzerinde inanılmaz bir etkiyi temsil eder, ancak çarpıtılmış bir şekilde ifade edilirse, başkalarını aşırı idealleştirme ve kişisel fantezilerde kaybolma eğilimini yansıtır.

İlişkiler Yoluyla Evrimleşmek

Mart ayı boyunca, Venüs Boğa burcundaki Uranüs ve Oğlak burcundaki Plüton için harmonik sekstiller yaratacak: bunlar ilişkiler aracılığıyla büyümemizi destekleyen destekleyici yönlerdir.

Venüs-Uranüs sekstili, tam 3 Mart’ta, değerlerimizi sorgulamamız için bize ilham verebilecek eksantrik insanlarla alışılmadık karşılaşmaları ve beklenmedik toplantıları kolaylaştırıyor. Venüs-Plüton sekstili, tam olarak 18 Mart’ta, hem kendimizle hem de başkalarıyla olan ilişkimizi daha derin bir seviyeye getirmek ve ortaya çıkabilecek güç oyunlarının, korkuların ve güvensizliklerin temel nedenini araştırmak için bir davettir.

Balıkta Venüs: Başka Dünyadan İlham

Venüs, alımlılık ve zarafet, güzellik ve uyum ile ilgilidir: Bu geçiş, her türlü sanatsal çabayı destekler, diğer dünyadan gelen ilhamın akış hallerini kolaylaştırır, kolektif duygusal bedene girmemize ve evrensel duyguların aynası olmamıza izin verir.

Balık burcundaki Venüs, minnettarlık, cömertlik, kabul, nezaket, şiddetsizlik, şefkat ve affetme gibi manevi değerlerle uyum sağlamamız için bize ilham verir. Deneyimlerimizde ve gerçeklik algımızda nelerin değiştiğini fark ederek, bu ilkeleri günlük yaşamlarımızda ve başkalarıyla olan tüm etkileşimlerimizde uygulamaya teşvik ediyoruz.

Önümüzdeki haftalarda, nihai anlam ve kurtuluş arayışına güçlü bir ihtiyaç duyacağız. Balık burcundaki Venüs, nihayetinde bize Evrenin iyi bir yer olduğunu hatırlatcaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu