Astrolojik DanışmanlıkBaşak Burcu

Başak’ta Dolunay: Adanmışlığın Yolculuğu

27 Şubat günü, Başak burcunun 8 ° 57 ‘de gerçekleşen büyüleyici bir Dolunaya tanık oluyoruz.

Dolunaylar, Güneş ve Ay, teknik olarak bir zıtlık olarak bilinen 180 ° açı oluşturduğunda gerçekleşir ve Güneş ışınları, Ay’ın Dünya’ya bakan tarafını tamamen aydınlatır. Başak burcundaki Ay şimdi Balık burcundaki Güneş’e karşı çıkıyor ve bunların hizalanması işleri tamamlayarak netliği ve anlayışı teşvik ediyor.

Dolunaylar, ay döngüsünün zirvesi ve çiçek açmasıdır: Bir kutlama ve doruk noktası olması amaçlanmıştır. Çabalarımızın ve niyetlerimizin olgunlaşmasına tanık olurken, ay döngüsünün ilk yarısı boyunca kaydettiğimiz ilerlemeyi onurlandırmaya ve çalışmalarımızın sonuçlarından yararlanmaya teşvik ediliyoruz.

Başak: Ayırt Etme, Ayrımcılık ve Sağlıklı Alışkanlıklar

Merkür’ün Yin tarafı tarafından yönetilen, içe doğru eleştirel düşünme ve kendi kendini analiz etmeye yönelik olan Başak, hasat mevsimine karşılık gelir: yabani otları buğdaydan ayırma süreci, neyin yararlı olup neyin olmadığını ayırt etme kapasitemizi sembolize eder. Benzer şekilde, Başak’taki Dolunay bizi enerjimize nasıl yatırım yapacağımızı ve odaklanmamızı dikkatlice seçmeye ve dikkatimizin gücünü nasıl yönettiğimize dikkat etmeye davet ediyor.

Bir toprak burcu olarak Başak, fiziksellik ve dünyevi konularla güçlü bir ilişkiye sahiptir. Özellikle, sağlığımızı ve refahımızı en üst düzeye çıkarmak için vücudumuzun nasıl çalıştığını anlama arzumuzla ilişkilidir. Başak aracılığıyla sağlıklı alışkanlıklar kurar ve sürdürürüz, vücudumuzla ve sağlığımızla olumlu bir ilişki geliştiririz ve her gün sadece gıda açısından değil, tükettiğimize ve aldığımıza dikkat ederek kendimizi sevmeyi ve saygı duymayı seçeriz.

Bu Dolunay bize refahımızı destekleyen ve olmayan alışkanlıkları ve rutinleri açığa çıkarabilir. Kendimiz ve gerçekliğimiz hakkında daha fazla netlik ve anlayış kazandıkça, öz-farkındalık ve öz-sevgi yerinden bilinçli günlük seçimler yapmaya teşvik ediliriz.

Başak ve Balık: Mantık ve Sezgi Dengeleme, Soyut Akıl Yürütme ve Akılcılık

Başak burcundaki Ay ile Balık burcundaki Güneş arasındaki karşıtlık, Venüs ile yaygın olarak kavuşum halinde, mantık ve sezgi, düzen ve kaos, rasyonalite ve soyut akıl yürütme, sol ve sağ beyin arasında bir denge bulma gerekliliğini vurguluyor.

Başak pratikliğe, etkililiğe, planlamaya ve organizasyona meyilliyken, Balık, ortaya çıkan şeyi kucaklayarak ve Evrene güvenerek akışla gitme eğilimindedir. Yine de, ikisi arasında bir denge olması gerekir: Bir yelpazenin herhangi bir ucuna doğru bir fazlalık, uzun vadede asla sağlıklı veya sürdürülebilir değildir.

Balık bize teslim olmayı ve her şeyi kontrol edemeyeceğimizi kabul etmeyi öğretirken, Başak bize iyi, pratik bir stratejinin herhangi bir niyet ayarını takip etmesi gerektiğini öğretir. Başak bize, hayallerimizin gerçekleşmesini istiyorsak, günlük ihtiyaç duyduğumuz işi yapmamız gerektiğini, kendini geliştirmeye ve tatmin olmuş hissetmek istiyorsak becerilerimizi geliştirmeye yönelik devam eden bir sürece bağlı kalmamız gerektiğini hatırlatır. İnsanlık ve dünyayı daha iyi bir yer haline getir.

Fiziksel Boyutun Güzelliğini ve Kusurunu Kucaklamak

Başak-Balık kutupluluğunun fiziksel ve ruhsal düzlemleri uzlaştırma ihtiyacı ile çok ilgisi vardır. Balık, Ruh, diğer alemler ve Yüksek Güç ile bir bağlantı geliştirerek fiziksel boyutu aşmaya çalışırken, Başak, bedensel deneyimlerimiz ve sınırlamalarımız da dahil olmak üzere fiziksel olanı onurlandırmak ve kucaklamakla ilgilidir. Başak aracılığıyla vücudumuzu, düzeltilmesi veya gizlenmesi gereken kirli veya saf olmayan bir şey olarak değil, ebedi gerçeklerin keşfine açılan bir kapı olarak algılamayı öğreniriz.

Başak sık sık kendinden şüphe duymaya ve döngüsel krizlere yol açan aşırı mükemmeliyetçilikle ilişkilendirilir. Bunlar, her şeyin daha iyi olabileceği ve her zaman yapılabilecek daha çok şey olduğunun farkındalığından kaynaklanıyor. Balık bize olmamız gereken yerde olduğumuzu, zaten mükemmel ve eksiksiz olduğumuzu hatırlatır. Doğal olmayan ve ulaşılamaz olan ideal bir mükemmellik standardına ulaşamadığımız için kendimizi yenmeden sürekli kendini geliştirmeye kararlı olmakta dinamik bir denge bulunabilir.

Dehamızı Somutlaştırmak ve Başlangıçta Pratik Olmak

Dolunay ile Uranüs arasındaki üçgen, yenilik ve yeni deneyimler için arzumuzu artırıyor. Üçgen, iki gök cismi arasındaki kolay akışı ve anlayışı temsil eden 120 ° ‘lik bir açıdır. İki gezegen bir üçgenle birbirine bağlandığında birbirlerinin işlevini desteklerler, nitelikleri karışır ve birlikte kolayca çalışırlar. Bununla birlikte, enerjilerini somut bir amaca yönlendirmek için aktif olarak çaba sarf etmemiz gerekiyor, çünkü bu yön bizi eyleme zorlamıyor, sadece öneriyor.

Arketipik olarak, Uranüs durgunluk ve tekrardan kurtulmak için can atarken, Ay tanıdık alışkanlıklara ve yaşam tarzlarına bağlı kalma eğilimindedir. Bununla birlikte, Boğa burcundaki Uranüs ile Başak’taki Dolunay arasındaki mevcut harmonik hizalanma, meydana gelen değişikliklerin entegrasyonunu kolaylaştırır: eski rutinlerden uzaklaşma ve yenilerini oluşturma sürecini kolaylaştırır.

Bu gezegensel konfigürasyon, benzersizliğimizi benimseme ve diğer insanların hakkımızdaki görüşleri hakkında endişelenmeden tamamen kendimiz olma çabalarımızı destekler. Ay ve Uranüs arasındaki üçgen açı, orijinal pratikliği destekler ve tutarlı alışkanlıklar oluşturarak dehamızın somutlaşmasını kolaylaştırır.

Merkür – Kuzey Düğümü Üçgeni: Zihinsel Ufkumuzu Genişletmek

Merkür, Başak’ın gezegensel hükümdarıdır: durumu ve yaptığı yönler, bize bu Dolunayın enerjisel niteliği hakkında daha derinlemesine fikir verecektir. Tanrıların Elçisi Merkür, kısa süre önce doğrudan Kova burcuna yerleşti ve 14 Şubat’ta Jüpiter ile tam bir kavuşum kurdu. Merkür hala hem Jüpiter hem de Satürn ile kavuşuyor ve İkizler’de Kuzey Düğümü ile üçgen açı yaratıyor.

Merkür aynı zamanda, ortak karmik yolumuzu simgeleyen uzaydaki nokta olan Kuzey Düğümü’nün gezegensel hükümdarıdır. İletişim, mantık, öğrenme ve eleştirel düşünme gezegeni, evrimsel yönümüze doğru hareketimiz için destekleyici bir etkiyi temsil eder. Kova burcundaki Merkür, Jüpiter ile kavuşur ve Kuzey Düğümü’nü üçgenleştirir, zihinsel ufkumuzun genişlemesini teşvik eder, hem entelektüel hem de deneyimsel olarak devam eden bir öğrenme sürecine adanma isteğimizi ve arzumuzu arttırır.

Başak burcundaki Dolunay, yolumuzda karşılaştığımız her deneyimi benimsememizi ve bunu bir öğrenme fırsatı olarak görmemizi hatırlatır. Kova’daki Merkür, durumumuzun ve olasılıklarımızın objektif gözlemini destekleyerek gerçekliğimizin müstakil bir kuş bakışı görüntüsünü benimsememize olanak tanır. Bu, bu günlerde bize nelerin göründüğünü daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir.

Başak’ta Dolunay: Adanmışlığın Yolculuğu

Daha önce de belirtildiği gibi, Başak, aldığımız bilgileri ayırt etmek, neye dikkat etmek istediğimizi seçmek ve herhangi bir anda enerji harcamak ve ilgili olmayanları filtrelemekle ilgilidir. Bu göksel hizalanma bizi, kişisel düzeyde yerine getirilmiş ve esinlenmiş hissederken kollektife hizmet edebilmek için bilgi ve uzmanlığımızı pratik ve yararlı şekillerde uygulamaya davet ediyor.

Başak’taki Dolunay, bize ilerlememizi onurlandırmamızı hatırlatırken, bizi olabileceğimizin en iyi versiyonu olmak için çabalamaya davet ediyor. Başak, herhangi bir zorluktan en iyi şekilde yararlanmamıza, daha iyi olmaya devam etmemize ve engelleri daha derin seviyelerde kendi kendine hakimiyet ve kendini tanıma için basamak taşları olarak görmeye söz vermemiz için bize ilham verir. Gerçekliği ve neden bulunduğumuz noktaya geldiğimizi daha net bir şekilde anlama şansına sahip olduğumuzdan, artık temelli bir yerden kararlar almaya teşvik ediliyoruz.

Balık burcunda Güneş’e karşı çıkan Başak Dolunayı, bize insan deneyimindeki kutsallığı ve güzelliği görmemize ve sıradan ve dünyevi hayatlarımızda ilahi kıvılcımları bulmamıza ilham verir. Bu kozmik olay, bizi bağlılık yoluna girmeye, günlük görevlerimize ve günlük işlerimize karşı bilinçli bir adanmışlık tavrı benimsediğimizde olacakları denemeye davet ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu