Başak BurcuBurçlarOğlak Burcu

İlk Görüşte Aşka Mesafeli Duran Burçlar

Toplu taşıma, eğitim kurumları, eğlence mekanları ya da sokakta; aniden kalbin ritmi hızlanır, midene tarif edilemez bir his yayılır. Gözlerini kaçırırsın, yüzün kızarır, adımların karışır. İki saniye içinde vücudundaki değişimleri gizlemeye çalışırsın. Bulunduğun ortamda kalmakla çıkıp gitmek arasında tereddüt yaşarsın. İlk görüşte aşka inanır mısın? Yoksa, Oğlak ve Başak gibi rasyonel burçlardan mısın?

Akılcı Başaklar

Başak insanı için ilk görüşte aşk kavramı pek var olmaz; onun için mükemmel uyum ön plandadır. Pembe hayaller kurmaz, uçuk kaçık aşklara kapı aralamaz. Gerçekçi ve planlıdır; attığı her adımın sonuçlarını önceden hesaplar. Eğer hoşlandığı birisi varsa, titiz bir şekilde inceler, mikroskop gibi detaylara odaklanır. Kontrollüdür, ani kararlar almaz ve duygusal yanılgılara düşmekten kaçınır. Zaman, mekan ve duygusal durumları dikkate alır; belki de duygularını ifade edememenin getirdiği bir özelliktir bu.

Ölçülü Oğlaklar

Oğlak burcu, sürprizlere ve duygusal dalgalanmalara karşı pek sıcak bakmaz. İlk görüşte aşkın cazibesini anlamakta zorlanabilir. Olgun, ölçülü ve kontrollüdür. Hayatında belirli standartları vardır ve bu standartlardan ödün vermez. Kalbinin hızlı çarpması ya da midende kelebeklerin uçuşması onun için pek bilinmez bir durumdur. İlişkilerinde dengeli olmayı tercih eder, duygusal anlamda çabuk değişimlere karşı dirençlidir. Hayatına birini dahil etmeye karar verirse, bu kişiyle uyum içinde olmalı, ailesine uygun olmalı ve hayat tarzına uymalıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu