Astrolojik DanışmanlıkOğlak Burcu

Oğlak Sezonu 2020: Yeniden Yapılandırma Zamanı

21 Aralık’ da, 2020 Oğlak Sezonuyla birlikte yeniden yapılanma dönemini başlıyor. Bu yıl, Aralık Gündönümü, Oğlak mevsiminin başlangıcı ile eşzamanlı olarak gerçekleşen Kova burcundaki Büyük Jüpiter-Satürn kavuşumuyla işaretlendi.

Jüpiter-Satürn hizalanması yeni bir 20 yıllık dönem başlıyor. Etkisi yıllarca sürecek: akıllıca kullanarak yenilikçi, devrimci ve uzun ömürlü bir şey inşa etmek için harika bir fırsata sahibiz. 

Bununla birlikte, zamanımızı ve enerjimizi derin bir iç gözlem aşamasına yatırmak istediğimizi keşfetmek ve kendi üzerine düşünmek gerekli: Bu tam olarak 2020 Oğlak sezonu ile ilgili.

Oğlak Sezonu 2020: Değerli Bir Şey İnşa Etmek

Oğlak, Yin veya alıcı niteliği olan bir Kardinal Dünya burcudur. Pek çok insan Dişil bir işaretle karşı karşıya olduğumuzun farkında değil: Bu, bize gerçek önemi ve değeri olan sağlam yapılar inşa etmek istiyorsak iç gözlemin ve kendini tanımanın gerekli olduğunu hatırlatır.

2008’den beri, Plüton’un uzun vadeli geçişi bu burcun ifadesini kökten ve derinden dönüştürüyor ve 2023’e kadar bunu yapmaya devam edecek. 2020 boyunca, hem Satürn hem de Jüpiter de oradan geçip Plüton’a katılıyoruz. Onların hizalanmaları, eski sistemlerin çöküşünü hızlandırıyor ve sosyal paradigmanın ilgili değişikliklerine olan ihtiyacı ve ayrıca bireyler olarak her birimiz üzerindeki baskıyı artırıyor.

Bir arketip olarak Oğlak, yapı, disiplin, olgunluk, öz sorumluluk ve öz düzenleme ile ilişkilidir. Karma ve Zamanın Efendisi Satürn tarafından yönetilen Oğlak, zaman, mekan, sınırlar ve sınırlamalar kavramlarına karşılık gelir. Bu bazılarımıza iç karartıcı gelse de, biz bu fiziksel realitede doğduk çünkü onun nasıl çalıştığını öğrenmemiz ve ona hakim olmamız gerekiyor.

Yaşamlarımız ve seçimlerimiz için sorumluluk almak, sağlıklı sınırları korumak, sınırlarımızı bilmek ve bunlara saygı duymak ve zamanlamamızı onurlandırmak, yaklaşan Oğlak sezonunun önemli temaları olacaktır.

Oğlak burcu, değerli bir şey, pratik bir şey, toplumu olumlu yönde etkileyebilecek ve şu anda mevcut olan gerçekliği iyileştirebilecek bir şey inşa etmemiz için bize ilham verir. Bu işaret sadece acımasız bir hırsla ilgili değildir, genel olarak algılandığı gibi sosyal gücü ve başkalarından saygı görmek istemez. Tüm Dünya arketipleri gibi, Oğlak da nihayetinde yararlı olmayı arzular.

Başkalarının Yargı Korkusunu Aşmak

Yeteneklerimizi ve armağanlarımızı dünyayla paylaşmamıza engel olan şey, çoğu zaman diğer insanların yargılarından korkmak ve istediğimiz gibi ortaya çıkacak kadar iyi ya da yetkin olmamakla ilgili bir utanç duygusudur. Bu konular, hem iç otoritemizle hem de dış otoriteyle olan ilişkimiz dahil olmak üzere otorite kavramını yöneten arketip olan Oğlak ile sıkı sıkıya ilişkilidir.

Bu işaretin yaygın çarpıtmaları, kendini bastırma, aşırı öz-bilinçlilik ve kişinin gerçek kendini ifade etmesini bastırmasından oluşur. Bunlar genellikle doğal yasalarla uyumlu olmayan sosyal olarak kabul edilen davranış kriterlerine dayanan sosyal normlar, kurallar veya yargılarla bağlantılıdır. Başkalarının standartlarını veya beklentilerini yerine getirmeme ile bağlantılı suçluluk, Oğlak burcuyla ilgili başka bir yaygın sorundur.

Oğlak 2020 sezonu ve Kova burcundaki Büyük Jüpiter Satürn Birleşimi, bizi hala amacımızı yaşamaktan alıkoyan her türlü engellemeyi, özbilinci, artık suçluluk duygusunu ve yargılanma korkusunu salıvermeye teşvik edecek. Bu geçişler, bizi, uyum sağlama konusunda çok fazla endişelenmeden veya başkalarının hakkımızda ne düşünebileceği konusunda çok fazla endişelenmeden, kendini ifade etmede tamamen özgün ve benzersiz olmaya davet ediyor.

Oğlak Sezonu 2020: Yeniden Yapılandırma Zamanı 

2020 Oğlak sezonu boyunca, hem iç hem de dış gerçekliklerimizi yeniden yapılandırma ihtiyacını ortaya çıkaracak son derece ilgili iki hizalanma olan Yengeçte Dolunay ve Oğlak burcunda Yeni Ay’a şahit olacağız.

Yengeçte Dolunay, 29 Aralık’ta gelecek olan 2020’nin son Dolunayı’dır . Bu göksel olay bizi kalbimize geri getirecek ve güvenlik ve yuva hissinin her zaman içimizde mevcut olduğunu hatırlatacaktır. Bu son derece tuhaf ve stresli zamanlarda, kendimizi beslemenin, içimize dönmenin, duygularımızın gerçek kaynağıyla bağlantı kurmanın ve kendi kendini yatıştırma ve özerk olarak kendi kendini düzenleme kapasitemizi geliştirmenin yollarını bulmaya teşvik ediliyoruz.

13 Ocak’ta Oğlak burcunda son derece güçlü bir Yeni Ay yaşayacağız. Hem Güneş hem de Ay, Yeraltı Dünyasının Efendisi Plüton ve gölge alemleriyle kavuşacak. 2021’in ilk Yeni Ayı, radikal metamorfoz ve duygusal dönüşüme odaklanan bir ay döngüsüne başlıyor: hem iç dünyamızda hem de dış gerçeklikte meydana gelen değişikliklere uyum sağlamaya davet edileceğiz. 

Oğlak burcundaki Yeni Ay, Plüton ile birleştiğinde bize hizalanmanın ve dengenin dinamik süreçler olduğunu hatırlatacak: değişim her zaman oluyor, hayat statik değil ve beklenmedik şeylerle başa çıkmak dönüşüme direnmediğimizde daha kolay. 

Direnç Geliştirme ve Kendine Ustalık Hedefleme

Son derece sıradışı, zorlu ve dönüştürücü bir yılın son on gününe giriyoruz: Oğlak burcundan geçen Güneş, şimdiye kadar geçirdiğimiz her şeye yeni bir ışık tutuyor. Önümüzdeki sezon bizi ne kadar değiştiğimizi kabul etmeye, dayanıklılığımızı kutlamaya ve ne kadar küçük olursa olsun ilerlememizi ve iyileştirmelerimizi onurlandırmaya davet ediyor.

Güneş Oğlak burcundan geçerken, bazı döngüler sona erebilir ve geçmişi geride bırakıp bir inanç sıçraması yapmaya açık olursak birçok yeni döngü başlayabilir. Oğlak mevsimi bizi içe dönmeye, 2020 boyunca öğrendiklerimizi düşünmeye ve yeni yıla yeni bir içsel güç duygusu ve daha derin bir öz-hakimiyet elde etme taahhüdü ile girmeye davet ediyor. 

Güneş’in Oğlak burcuna yolculuğu sırasında, düşündüğümüzden daha dirençli olduğumuz ve yolumuzda karşılaştığımız her türlü engeli aşabileceğimizin bilinciyle temas kurmaya teşvik ediliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu