Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Merkür Terazi Burcunda: Kazan – Kazan Çözümleri Yaratmak - Astrolojik.org
Astrolojik DanışmanlıkTerazi Burcu

Merkür Terazi Burcunda: Kazan – Kazan Çözümleri Yaratmak

5 Eylül saat 15: 47’de Merkür Terazi’ye girdi ve kendi ev burcu Başak burcundan ayrıldı. Merkür 27 Eylül’e kadar Terazi burcundan geçerek bizi dahil olan herkesi mutlu ve tatmin eden kazan-kazan çözümleri yaratmaya davet edecek.

Önümüzdeki haftalarda, Kozmos bizi tüm ilişkilerimizde ve sosyal etkileşimlerimizde uyum, denge ve uzlaşma aramaya davet edecek. Diplomasi, nezaket ve müzakere anahtar kelimelerdir: bu, sağlıklı ve saygılı iletişim alışkanlıkları oluşturmak için harika bir zamandır.

Merkür: İletişim, Akılcılık ve Eleştirel Düşünme

Astrolojide, Merkür iletişim, rasyonalite ve eleştirel düşüncenin gezegeni olarak kabul edilir. Beynin sol yarıküresiyle, başımıza ve etrafımıza ne olduğunu anlamamızla ilgilidir.

Merkür, dünya algımıza ve gördüğümüz, düşündüğümüz ve hissettiğimiz şeyleri başkalarıyla paylaşma şeklimize karşılık gelir. İkizler ve Başak burcunun doğal hükümdarı olan bu küçük gezegen, ayrıntıları yönetme ve günlük yaşamın görevlerini yerine getirme şeklimizi temsil ediyor.

Merkür, yeni bilgileri öğrenme, işleme ve entegre etme şeklimize karşılık gelir; Düşüncelerimizi ve bakış açımızı başkalarıyla paylaştığımızda kullandığımız kelimelerle ilişkilendirir.

Terazi Burcu

Terazi, Zodyak’ın yedinci burcudur: Yang, Hava arketipidir. Daha önce hiç yapılmamış yeni bir şeyi başlatmaktır. Terazi’nin misyonu, ideal olarak denge ve adalet koşullarına dayalı olarak başkalarıyla ilişkiler başlatmaktır. Bir Hava arketipi olarak, akılcılık ve birbirine bağlılıkla ilişkilidir; doğal olarak değiştirilebilir, mantıklı ve idealisttir.

Terazi’nin işlevi eşitliğe dayalı ilişkiler oluşturmaktır: Bunun mümkün olması için, bizimkileri unutmadan diğer insanları, onların ihtiyaçlarını ve arzularını dikkate almalıyız. Kararsızlık ve erteleme bu arketipin gölgeleri olabilir. Bu özellikler, başkalarının bakış açıları, ihtiyaçları ve fikirleri hakkında çok fazla endişelenmenin ve bilincimizden kaynaklanan kendiliğinden dürtülere yeterince önem verilmemesinin bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Terazi: Venüs’ün Yang tarafı

Venüs, hem Terazi’nin hem de Boğa’nın gezegensel hükümdarıdır. Boğa, kendimizle, bedenlerimizle, kaynaklarımızla ve değerlerimizle geliştirdiğimiz ilişkiyle ilişkili olarak Venüs’ün Yin tarafına karşılık gelir. Aksine, Terazi Yang tarafı tarafından yönetilir.

Venüs enerjisi, bu durumda, dış dünyaya ve diğer insanlara doğru yönlendirilir. Venüs’ün Terazi tarafı sosyal zarafeti, nezaketi ve doğal zarafeti ile ünlüyken, Venüs’ün Boğa tarafı daha ilkel, dünyevi ve içgüdüseldir.

Terazi Burcundaki Merkür

Venüs, Boğa ve Terazi, estetik duyarlılığımızla güzellik ve sanatla ilişkilidir. Merkür’ün Terazi burcundan geçişi, sanatçılar, yazarlar, şairler ve sesin, kelimelerin yaratıcı kullanımıyla ya da ellerle ilgili herhangi bir sanatsal faaliyetle deney yapmaktan hoşlanan herkes için hayırlı bir dönemi temsil ediyor.

Terazi’deki Merkür, iletişim becerilerimizi geliştirmek ve başkalarıyla empati, eşitlik ve aidiyet duygusuna dayalı daha derin bir anlayış oluşturmak için harika bir şansı temsil eder. Bu geçiş, bizi herkesin ihtiyaçlarının, kapasitelerinin ve arzularının farkında olmaya dayalı liderlik nitelikleri geliştirmeye davet ediyor.

Terazi’deki Merkür: Zıtların Uzlaşması

Terazi burcundaki Merkür eşitlik ve adalet, uyum ve simetri koşulları yaratmaya çabalar, sonsuza dek karşıtların uzlaşmasını arar, herkesi tatmin edecek hoş anlaşmalar için müzakere eder.

Bu gezegensel olayın enerjisini kullanırsak, kendi kimliğimizi başkalarına kim olduğumuzu ve nereden geldiğimizi kolayca anlamalarını sağlayacak şekilde iletme fırsatına sahip oluruz.

Yine de barış ve adalet arayışımızda çok kibar olmanın ve insanları memnun eden eğilimler geliştirmenin tehlikesinin farkında olmalıyız. Bu geçiş sırasında başkaları için ihtiyaç ve arzularınızdan ödün vermemeye dikkat edin, gerçek orta yolu arayın. Herkesin senden hoşlanmasını beklemeyin: bu mümkün değil. Kendiniz olun, başkalarının sizi nasıl gördüğü konusunda çok fazla endişelenmeyin.

Bu ay sizin için neler sakladığını ve arkadaşlıklarınızda, romantik ilişkilerinizde, kariyerinizde ve daha pek çok konuda neler bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, sizi buraya alalım. 🙂

Terazi’deki Merkür: Kazan / Kazan Çözümleri Yaratmak

Terazi burcundaki Merkür, ekip çalışması kapasitemizi ve grup olarak birlikte çalışma yeteneğimizi artırır. Analitik becerilerimizi ve birbirimize olan duyarlılığımızı destekliyor: Bu geçiş sırasında kolayca sinerji ve karşılıklı güçlenme yaratabiliriz.

Merkür Terazi’de seyahat etmeye devam ederken, doğal olarak sözlü alışverişlerimizde daha fazla incelik ve nezaket geliştirmeye, uzlaşma ve kazan-kazan çözümleri arayışına gireceğimizi hissedeceğiz. Dünya hakkındaki algımız, başkalarının ihtiyaç ve arzularının farkındalığının artmasını içerecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu