Astrolojik Danışmanlık

Eylül 2020 Astroloji Tahmini – Enerji Güncellemesi

Eylül 2020 tamamen ayarlamalar, iyileştirmeler ve denemelerle ilgili olacak. Eylül ayına, duygusal yoğunluğu ve halihazırda toplu olarak deneyimlediğimiz kaos ve kafa karışıklığı hissini ortaya çıkaran Balık’ta Dolunay ile başlıyoruz. İlk olarak 23 Şubat 2020’de Balık’ta Yeni Ay gerçekleştiğinde ortaya çıkan sorunlar tekrar ortaya çıkabilir: şimdi netlik kazanabilir ve daha derin bir anlayışa ulaşabiliriz.

Ayın en önemli noktası, 9 Eylül’de geriye doğru hareket eden Koç burcundaki Mars’tır. Jüpiter istasyonları 12 Eylül’de yönlenene kadar, görünürde geriye doğru hareket eden 7 gezegenimiz olacak. Bu günlerde, kendimizle zaman geçirmeye, dinlenmeye ve seçimlerimiz üzerinde düşünmeye daha meyilli hissedeceğiz. Ana tema, hayatımızda ortaya çıkanlara yaklaşımımızı yeniden değerlendirmek ve yeniden gözden geçirmektir. Bu süre zarfında, kendi kendimize empoze ettiğimiz sınırlamaların farkına varma ve bunların üstesinden gelmek için yeni stratejiler uygulama şansına sahibiz.

Ayın sonunda, Satürn de doğrudan konumlanıyor: bu olay, karar verme sürecimizi kolaylaştırma potansiyeline sahip enerjik bir değişim getirecek. Satürn istasyonları yönlendirildikten sonra, hedeflerimize doğru somut bir şekilde ilerlemek, üstlendiklerimizi taahhüt etmek, hayatlarımız için sorumluluk almak ve geleceğimiz için sağlam temeller inşa etmek için güçlü bir ihtiyaç duyacağız.

Balık Burcunda Dolunay

Yeni aya Balık burcunda güçlü bir Dolunay ile başlıyoruz ve aynı gün başka ilginç yönler de var. Üçgenlerin ve altmışlığın etkisi, olumlu ve beklenmedik bir değişim olasılığını akla getiriyor ve istediğimizi ve ihtiyacımız olanı etkili bir şekilde iletme yeteneğimizi artırıyor. Venüs-Satürn karşıtlığı bize kendimize ve kapasitemize değer vermemizi hatırlatıyor.

Bu özellik, bizi içsel değerimize ve sağlıklı – destekleyici ilişkiler kurma yeteneğimize inanmaya davet ediyor.

Merkür Terazi’ye Geçiyor

Merkür Başak burcundan ayrılıyor: Terazi burcundan geçişi 27 Eylül’e kadar sürecek . Önümüzdeki haftalarda, iletişim ve mantık gezegeni bizi tüm ilişkilerimizde uyum, denge ve uzlaşma aramaya davet edecek. Diplomasi, nezaket ve müzakere muhtemelen daha kolay olacaktır: bu, sağlıklı ve saygılı iletişim alışkanlıkları oluşturmak için harika bir zaman. İnsanları memnun eden eğilimler geliştirmekten sakının: başkaları için ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı feda etmeyin, bunun yerine orta yolu arayın.

Venüs Aslan Burcuna Geçiyor

Merkür Terazi’den geçmeye başladıktan sadece birkaç saat sonra, Venüs Aslan’a giriyor: bu enerjilerin doğal bir ilgisi vardır ve birlikte harika bir şekilde çalışırlar. Venüs 2 Ekim’e kadar Aslan burcunda olacak. Bu geçiş bize parlama, görünme ve yaratıcı yeteneklerimizi dünyaya gösterme hakkına sahip olduğumuzu hatırlatıyor: Aslan’daki Venüs bizi tutkulu olduğumuz şeylere zaman ayırmaya davet ediyor. Bu geçiş sırasında romantizm vurgulanacak: çoğumuz ilham verici ve canlandırıcı bir etkiyi temsil eden ortak ilgi alanlarına sahip yeni insanlarla tanışma şansına sahip olacağız.

Koç Burcundaki Mars Retrosu

Mars 27 Haziran’dan beri Koç burcundaydı ve 6 Ocak 2021’e kadar yöneteceği burçta olacak. Savaş Tanrısı 13 Kasım’a kadar gerileyecek ve bizi planlarımızı yeniden değerlendirmeye, kararlarımızı ve yolumuzu yeniden değerlendirmeye teşvik edecek alışkanlıkla harekete geçiyoruz. Bu geçişin daha yüksek amacı, arzularımız ve onların ardındaki güdüler hakkında daha derin bir anlayış kazanmaktır. Mars retrosu, bizi ne için ve neden savaştığımıza dair daha derin bir farkındalığa ulaşmak için içgüdüsel ihtiyaçlarımızı ve isteklerimizi keşfetmeye davet ediyor.

Oğlak Burcunda Jüpiter

Jüpiter, 14 Mayıs’tan bu yana geriye doğru hareket halinde olduktan sonra nihayet doğrudan konumlanıyor. Şans ve genişleme gezegeni yavaşça tekrar ilerlemeye başlıyor ve onun geri gitme aşamasında ortaya çıkan sorunlar etrafında netlik kazanma fırsatımız var. Doğrudan Oğlak burcuna yerleştirilen Jüpiter, bir kez daha etik ve ahlak temalarına ışık tutacak ve yozlaşmayı, baskıyı ve gücün kötüye kullanımını ortaya çıkaracak. Amacı, otoritenin, prestijin, şöhretin ve paranın doğru kullanımı üzerine düşünmemiz için bize ilham veriyor.

Başak Burcunda Yeni Ay

Başak’taki Yeni Ay, kişisel gelişimin, sağlığın ve iyileştirmenin ana temalar olacağı bir ay döngüsü başlatır. Oğlak burcundaki Güneş, Ay ve Satürn üçgeni, kendimize iyi bakmamız, sürekli olarak sağlığımızı destekleyen günlük seçimler yapmamız için bize ilham verir. Aynı gün, Terazi burcundaki Merkür, Oğlak burcundaki Jüpiter ile tam bir kare açı oluşturuyor ve yakında Plüton ve Satürn’ün de kare açısını oluşturacak. Bu yönler, sosyal bağlama ve içinde bulunduğumuz ana göre diğer insanlarla iletişim kurmanın yapıcı yollarını bulma ihtiyacını sembolize eder. Onların davetiyesi, kelimelerin gücünün bilincinde olmaktır.

Güneş Terazi Burcuna Geçiyor

Bu yıl Sonbahar Ekinoksu 22 Eylül’de gerçekleşiyor: Terazi sezonu resmen burada! Terazi, uyum ve denge için bitmeyen arayışı temsil eder. Ölçeklerin işareti aracılığıyla, başkalarıyla eşit olarak ilişki kurmayı öğreniriz. Bu, devam eden bir çalışmadır: Kardinal arketip olarak, Terazi yeni bir büyüme döngüsü başlatıyor, deneme yanılma yoluyla öğrenme ve doğrudan deneyim. Terazi sezonu boyunca, dahil olan herkesi mutlu eden kazan-kazan çözümleri bulmak için sağlıklı uzlaşma için çaba göstermeye ve müzakere becerilerimizi geliştirmeye teşvik edileceğiz.

Merkür Akrep’e Geçiyor

İletişim, eleştirel düşünce ve mantık gezegeni Akrep burcunda dolaşırken, bizi durumu iyice gözlemlemeye ve önce başkalarının konuşmasına izin vermeye davet ediyor. Akrep burcundaki Merkür doğal olarak şüphelidir ve konuşmadan veya hareket etmeden önce insanları uzaktan incelemeyi tercih eder. Bu geçiş, çevremizdeki dünyaya bakış açımızı derinleştirmemize yardımcı olur ve başkalarının güdülerini ve niyetlerini anlamamızı sağlar. Akrep’teki Merkür, bizi herhangi bir sorunun temeline inmek için belirli ve doğrudan sorular sormaya davet ediyor.

Oğlak Burcunda Satürn Retrosu Bitiyor, Koç Burcundaki Mars Retrosu Satürn ile Kare Açı Yapıyor

Satürn 10 Mayıs’tan beri geriliyordu ve 1 Temmuz’da Kova burcundan Oğlak burcuna geri döndü. Satürn nihayet doğrudan konumlanıyor: 17 Aralık’ta tekrar Kova burcuna girmeden önce son kez Oğlak burcunun son derecelerini geçecek. Şimdi, Satürn’ün Oğlak burcundayken son iki buçuk yıl boyunca ortaya çıkan dersleri entegre etmek için son şansa sahipsiniz. Aynı gün, Koç burcunda geri giden Mars, bir ay içinde ikinci kez Satürn’ün kare şeklini alıyor. Bu yön, hayal kırıklığına ve gerginliğe neden olabilir ve ilk olarak Ağustos sonunda ortaya çıkan temalar yeniden ortaya çıkabilir. Davet, dikkatli olmak, dürtüye tepki vermekten kaçınmak, zor duyguları işlemek ve serbest bırakmak için sağlıklı yollar keşfetmektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu