Astrolojik Danışmanlık

Mayıs 2021 Astroloji Yorumu: Bilgi Güçtür

Mayıs 2021 Astroloji Yorumu: Mayıs 2021, bize bilginin güç olduğunu hatırlatacak zihinsel genişleme, entelektüel alışveriş ve öğrenme deneyimleri ayı olacak. Birkaç haftalık yoğun enerjiden sonra, Değişken Havaya kademeli bir temel geçişe tanık oluyoruz. Mayıs 2021’de hem Venüs hem de Merkür İkizler’e girecek, İkizler Sezonu 20 Mayıs’ta başlayacak ve Jüpiter, Balık burcunun geleneksel evine girecek.

İkizler’den geçen tüm gezegenler, büyüme yolculuğumuzu ve geleceğe doğru hareketimizi olumlu bir şekilde destekleyerek Ay’ın Kuzey Düğümü’ne katılacak. Dahası, hem Satürn hem de Merkür gerilemeye başlayacak, Plüton’a katılarak bizi içe dönmeye davet edecek, seçimlerimizi, fikirlerimizi ve yaşamlarımızı yapılandırma şeklimizi yeniden gözden geçirecek.

Ayın sonunda, Ayın Güney Düğümü’nde gerçekleşecek olan Yay burcunda bir Süper Ay Tam Ay Tutulması ile Tutulma sezonu başlayacak. Bu Tutulma, güçlü bir arınma deneyimidir: Bizi, bizi tamamen özgün olmaktan alıkoyan geçmiş inançları ve bağlılıkları salıvermeye davet edecek ve bizi olduğumuz kişiye karşı dürüst olmaya teşvik edecek.

Merkür İkizler’e Giriyor

Merkür, mantık ve iletişim gezegeninin evde olduğu ve yaklaşmakta olan retro döngüsü nedeniyle normalden daha uzun kalacağı burçlardan biri olan İkizler’e giriyor. Bu geçiş sırasında zihinsel enerjimiz büyük ölçüde artar. Başkalarıyla doğal olarak entelektüel teşvik, iletişim ve değişim arayışındayken, çeşitli ilgi alanları, hobiler, deneyimler peşinde koşmaya kendimizi çekeriz.

İkizler’deki Merkür, farklı kaynaklardan gelen çeşitli bilgileri ayrıntılandırma ve toplama kapasitemizi artırdığı için tüm öğrenme süreçleri için faydalı bir etkiyi temsil eder. Önümüzdeki haftalarda, Merkür iletişim, yazma, konuşma, ağ oluşturma ve bilgi paylaşımı ile ilgili çabalarımızı destekleyecektir.

Venüs İkizler’e Giriyor

Kısa bir süre sonra Aşk Tanrıçası, İkizlerin burcunda Elçi’ye katılır. Önümüzdeki haftalarda, çeşitli yeni insanlarla tanışmak ve farklı faaliyetlere katılmak için kendimizi çekeceğimizden, aşkımız ve sosyal yaşamımız muhtemelen daha ilginç hale gelecektir. Venüs İkizler’deyken, öğrenmeye çok değer veriyoruz ve yaşam hakkındaki bilgimizi mümkün olan her şekilde artırmak istiyoruz. Başkalarından öğrenmeyi ve çeşitli deneyimleri keşfetmeyi amaçlıyoruz.

İkizler’deki Venüs, geçen yıl Venüs’ün İkizlerin burcuyla gerilediği sırada ortaya çıkan dinamiklere ve olaylara geri dönebilir. 17 Mayıs’ta Ay’ın Kuzey Düğümü’ne katılan Venüs, kişisel gelişim yolculuğumuzda ilerlemek için ilişkileri geliştirmenin önemini vurgulayacak.

Boğa’da Yeni Ay, Merkür Kuzey Düğümü ile Kavuşuyor

Boğa burcundaki Yeni Ay, Süper Dolunay Tam Ay Tutulması ile sonuçlanacak olan kendimizle, cinselliğimizle ve içgüdümüzle olan bağlantımıza odaklanan bir ay döngüsü başlatır. Yeni Ay, Plüton’u üçgenleyecek ve armonik yönleri, Tutulma sezonunda geçeceğimiz tüm dönüşüm süreçlerini destekleyecek.

Yeni Ay, binlerce yıldır bastırılmış ve çarpıtılmış, ancak her birimizin içinde hala var olan vahşi, evcilleşmemiş, cinsel ve yaratıcı enerjiyi simgeleyen uzayda bir nokta olan Gerçek Kara Ay Lilith ile birlikte gerçekleşecek. Kozmos bizi bedenimizi derinleştirmeye ve içgüdülerimize güvenmeye teşvik ediyor. Davet, doğuştan gelen dayanıklılığımız ve öz değerimizle yoğun değişimleri yönetmenin bir temeli olarak bağlantı kurmaktır.

Bu arada, Ay’ın Kuzey Düğümü ile birleşen Merkür, yaklaşan ay döngüsü sırasında dürüst iletişimin rolünü vurgular ve kişisel ve kolektif evrimimizdeki ilerlemede olmak için entelektüel alışverişlerin ve açık fikirliliğin önemini vurgular.

Jüpiter Balık Burcuna Giriyor

Jüpiter, ilginç bir enerji değişimi yaratır, sezgimizi geliştirir ve bize büyük hayaller kurmamız için ilham verir. Balık burcundaki Jüpiter, ruhsal ve kişisel genişlememizi destekleyecektir. Jüpiter, yıl sonunda tekrar Balık burcuna girmek için Temmuz ayında Kova burcuna geri dönecek. Önümüzdeki iki ay boyunca, 2022 boyunca ortaya çıkacak temaların beklentilerine tanık olma ihtimalimiz yüksek.

Kova burcundaki Jüpiter entelektüel ve zihinsel enerjimizi artırırken, teknolojik ilerlemeyi genişletirken, Balık burcundaki Jüpiter tavrımızı yumuşatır ve odağımızı içe doğru kaydırarak bizi kalbimize ve duygusal bedenimize yaklaştırır. Bu transit şefkatimizi, yaratıcılığımızı, birbirimize yardım etme arzumuzu arttırır ve ruhsal ve kişisel evrimimiz için bir temel olarak kalp temelli bağlantılar geliştirmemiz için bize ilham verir.

Güneş İkizler’e Giriyor

20 Mayıs’ta İkizler mevsimi, İkizlerin burcunda Güneş’in içeri girmesiyle başlar. İkizler mevsimi bir öğrenme, çeşitlilik ve zihinsel genişleme zamanıdır. Güneşin yolculuğu entelektüel çabalarımıza ışık tutuyor ve merakımızı ve yaşam ve kendimiz hakkında daha fazla bilgi edinme arzumuzu artırıyor. İkizler sezonu paylaşım, yeni bağlantılar kurma, ağ kurma ve bilgi ve veri toplama zamanıdır.

Yılın bu zamanı bizi zihinlerimizi açmaya ve karar vermeden önce farklı bakış açılarını kucaklamaya davet ediyor. İkizler mevsimi, mizah anlayışını teşvik eder, bizi işleri fazla ciddiye almamaya davet eder ve günlük hayatımızın sunduğu şeylere olan takdirimizi artırır.

Kova Burcundaki Satürn Retrosu

Satürn retro konumlandırması, yaşamlarımızın ve maddi gerçeklikle nasıl ilişki kurduğumuzun yeniden tanımlanmasına ve yapılandırılmasına davet ediyor. Satürn somut ve kristalize olan her şeye hükmeder: yıllık geri dönüşü, içe dönme ve yaşamın daha dünyevi yönleriyle ilişki kurma şeklimizi değiştirme zamanıdır.

Satürn’ün geri gitmesi, toplumun bir parçası olmanın ve kollektife uzun süreli değer sunmanın benzersiz yolunu bulma zamanıdır. Zamanın Efendisi Ekim ayına kadar geriye gidecek ve Haziran ayında Uranüs’ü ikinci kez Boğa’da kare yapacak ve bu yılın devam eden temasını temsil eden eski ve yeni, geçmiş ve gelecek arasındaki çatışmayı vurgulayacak.

Tam Süper Ay Yay burcunda Tam Ay Tutulması, Venüs – Neptün Karesi

2021’in ilk Tutulması arka arkaya üçüncü Süper Ay’dır ve Yay burcundaki Ayın Güney Düğümü’nde Tam Ay Tutulması olacak. Ayın Güney Düğümü’nde meydana gelen tüm Tutulmalar geçmişten gelen karmik materyali ortaya çıkarır: ileriye gidebilmek için geçmemiz gereken gerekli bir adım olduğundan, eskiden arınmaya davet ederler.

Altı ay önce ilk kez ortaya çıkan temalar ve dinamikler doruğa ulaşabilir, çözüm bulabilir ve daha net hale gelebilir. Bu, inançlarımızı ve gerçek olduğunu düşündüğümüz şeyleri yeniden gözden geçirmenin zamanı olabilir. Yay, bizi kendimize karşı dürüst olmaya teşvik eder ve bize özgünlüğün önemini hatırlatır.

Bu arada, İkizler’deki Venüs, Balık’ta Neptün’ün karesini oluşturacak ve bilgi kaynağımızı doğrulama ve okuduğumuz veya dinlediğimiz her şeye inanmaktan kaçınmamız gerektiğini vurgulayacak. Venüs-Neptün karesi kafa karıştırıcı bir geçiş olabilir. Sahte haberler o anda yayılabilir ve açıklıktan yoksun olduğumuzu hissedebiliriz. Mali durumumuz veya ilişkilerimizle ilgili önemli kararlar vermek için harika bir an değil. Ortaklarımızı veya potansiyel ortaklarımızı aşırı idealleştirme eğilimleri yaygındır: hayal kırıklığı deneyimleri bizi gerçeğe geri döndürme amacına sahiptir.

İkizler’de Merkür Retrosu

Ayın sonunda ve Tutulma sezonunun ortasında, Merkür geri hareket eder ve 22 Haziran’a kadar görünürde geriye doğru hareket halinde kalacaktır. Tutulmalar sırasında Merkür’ün rolü özellikle önemlidir..

İkizler’deki Merkür retrosu, eleştirel düşünme ve ayrımcılık yapmaya davettir. Bir şey hakkındaki fikrimizi değiştirebilir veya fikirlerimizi farklı bakış açılarına açabiliriz. Bu geçiş, aldığımız bilgi ve verilerin yanı sıra paylaştığımız bilgi ve verileri gözden geçirme, yeniden değerlendirme ve yansıtma ihtiyacını vurgulayacaktır.

Mayıs 2021 Astroloji Yorumu

Mayıs 2021 muhtemelen entelektüel huzursuzluk, artan uyarılma ve hızlı değişim ayı olacak: öğrenme yolculuğumuzun ilginç bir bölümü olma potansiyeline sahip. Ayın ilk yarısında, Tutulma Mevsimi başlamadan önce, vücudumuzda topraklama ve güçlü bir bağlantı kurma fırsatımız var, bu da herhangi bir değişikliği ve dalgalanmayı güvenli bir yerden yönetmemize yardımcı olacak. Balık burcundaki Jüpiter, hayal gücümüze, yaratıcılığımıza erişme ve güçlü bir inanç duygusuyla bağlantı kurma kapasitemizi destekleyecektir.

Tutulmalar bir değişim kapısı açar, dönüşümün kapılarıdır, bize fırsatlar getirir ve geleceğe sıçramamıza izin verir. Mayıs 2021, çoğumuz için heyecan verici bir zamanı temsil etme potansiyeline sahiptir: Davet, tanıdık olmayanlara açık kalmak ve kendimize korkmadan geçişe katılacak kadar güvenmektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu