Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Mart 2021 Astroloji Yorumu: Hayata Güvenmek - Astrolojik.org
Astrolojik Danışmanlık

Mart 2021 Astroloji Yorumu: Hayata Güvenmek

Mart, tüm gezegenlerin bir kez daha doğrudan hareket halindeyken başlıyor: gök cisimleri, önümüzdeki iki ay boyunca ilerlemeye devam edecek, ivmeyi ve tutarlı ilerleme kaydetme isteğimizi artıracak. Ayın ilk yarısında, Balık’ın doruk noktasına ulaşma, teslim olma ve salıverilme enerjisini hissedeceğiz. Bu bir kapanış zamanı: hayata güvenmeye ve yolumuzda olanı kabul etmeye teşvik ediliyoruz. Balık burcundaki Yeni Ay, Balık burcundaki Venüs Neptün kavuşumuyla birlikte gerçekleşir. Etkileri, aşk ve ilişkiler deneyimimize güçlü dozda fantezi ve romantizm aşılayacak ve iç yaşamımızı canlandıracaktır.

Ekinoks gerçekleştikten ve Koç mevsimi başladıktan sonra, Venüs de Koç burcuna girer: enerji önemli ölçüde değişir ve yepyeni bir başlangıç ​​ve yeniden doğuş yaşadıkça yeni motivasyon kullanılabilir hale gelir. Terazi burcundaki Dolunay ayı sonlandırırken, çoğumuz için yoğun ve dönüştürücü olma potansiyeline sahip bir dizi güçlü göksel hizalanma ile aynı anda gerçekleşir.

Önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan ana astrolojik geçişlere genel bir bakışı burada bulabilirsiniz.

Mars İkizler’e giriyor

Yeni ay başlarken Mars sabırlı Boğa burcundan ayrılır ve geveze İkizler burcuna girer. Bu değişim, düşünce süreçlerimizi hızlandıracak, bağımsız düşünme dürtümüzü artıracak, daha fazla şey öğrenecek, meraklı olacak, başkalarının ne dediğini sorgulayacak ve neyle ilgilendiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırmamızı yapacağız.

İkizlerin burcundan geçen Mars yolculuğu sırasında, konuşmadan veya tepki vermeden önce ona kadar saymak faydalı olabilir, çünkü daha sonra pişman olacağımız veya istemeden çok açık ve dokunaklı olmayacağımız bir şeyi dürtüsel olarak söylemek normalden daha kolay olma eğilimindedir. Bununla birlikte, İkizler’deki Mars, bizim için destekleyici bir etki olmaya devam ediyor: bu geçiş, ileriye dönük ivmeyi ve bireyleşme, kendimiz için düşünme ve sesimizi geri kazanma arzumuzu arttırıyor.

Balıkta Yeni Ay, Venüs ve Neptün ile kavuşuyor

Bu Yeni Ay’da, Güneş ve Ay hem Venüs hem de Neptün ile kavuştuğu için Balık burcunda bir stelyum yaşıyoruz. İllüzyon ve maneviyat gezegeni, aşk ve güzellik gezegeniyle buluştuğunda, imkansız fantezilerde kaybolmak ya da romantik partnerlerimizi aşırılıklara, gerçeklikle teması kaybetme noktasına kadar gidebiliriz.

Mükemmel duyguları ve hisleri deneyimleme şansımız olsa da, gerçekliğe sıkı sıkıya sarılmalı ve romantik aşk yoluyla kurtuluş ve kefaret aramanın tehlikeli olabileceğini aklımızda tutmalıyız. Balık’taki Yeni Ay, bizi soyut olanla ve tüm Evrenle olan bağlantımızı onurlandırmaya davet ediyor. Bu gün aynı zamanda Merkür’ün gölge sonrası döneminin de sonunu işaret ediyor: Merkür sonunda geri dönüş döngüsünün tüm aşamalarını tamamladı ve bundan sonra ilerlemeye devam edecek.

Merkür Balık burcuna giriyor

Yeni Ay’dan sadece birkaç gün sonra, Merkür Balık burcunda Güneş, Venüs ve Neptün’e katılarak zihinlerimizi ve düşünce süreçlerimizi belirsiz, anlaşılmaz bir nitelikle aşıladı. Balık’taki Merkür oldukça sanatsal, yaratıcı ve şiirsel bir etkidir. Ancak, doğrusal akıl yürütme ve sol beyin düşüncesi ile pek iyi sonuç vermez.

Bu geçiş sağ beynimizi ve sezgimizi harekete geçirir: Düşünce trenimizin yönünü aşırı bir şekilde yapılandırmaya ve kontrol etmeye çalışmak yerine fikirlerin ve ilhamın ortaya çıkmasına izin vermeye teşvik ediliriz. Aramızdaki daha rasyonel bireyler bir belirsizlik ve beyin sisi duygusu yaşayabilir: bu, aşırı bir kontrol etme ve yeni öğrenme, iletişim ve bilgi işleme yöntemlerini keşfetme ihtiyacını serbest bırakmaya davet olarak düşünülebilir.

Güneş Koç burcuna giriyor

Ekinoks gerçekleşir ve Koç mevsimi başlar: Kuzey Yarımküre’de İlkbahar geldiğinde, Güney Yarımküre’de Sonbahar başlar. Her durumda, Koç, Astrolojik Çarkın başlangıcını temsil eder ve Güneş’in burcun içine girmesi, Dünya üzerindeki tüm insanlar için yepyeni bir başlangıçtır. Koç, Balık burcuna bağlı olarak doğum anını ve rahimden ayrılışı temsil eder.

Değişken Suyun zorlu kalitesinin ardından, saflığı, başlatmayı ve doğrudan eylemi teşvik eden saf Kardinal Ateş yaşarız. Koç mevsimi iç savaşçı ruhumuzu harekete geçirecek, hepimize arzularımıza güvenmemiz, kendimize inanmamız ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için inisiyatif almamız için ilham verecek.

Venüs Koç’a giriyor

Güneş’ten sadece bir gün sonra Venüs de Koç burcuna girer. Aşk ve Güzellik gezegeni Savaşçının burcunu geçtiğinde, ilişki deneyimimiz daha ateşli ve heyecanlı hale gelir. Balık burcundaki Venüs, aşk ve mistisizm okyanusunda sevgili ile birleşmeyi özlüyor. Aksine, Koç burcundaki Venüs tam özgürlük, bağımsızlık, tutku ve heyecan istiyor.

Venüs-Neptün büyüsünün etkisi altında epey bir zaman geçtikten sonra, kişisel alan, macera ve yeniliğe ihtiyaç duyuyoruz. Koç burcundaki Venüs ile, daha bireysel olma ve kendimizi ilk sıraya koyma eğilimindeyiz: bu geçiş sırasında, biriyle ilişki içinde olma arzumuz ve mutlak bağımsızlık ihtiyacımız arasında bölünmüş hissedebiliriz.

Terazi burcunda Dolunay, Güneş Venüs ve Şiron ile kavuşuyor, Mars Kuzey Düğümü ile kavuşuyor

Terazi burcundaki Dolunay, kendimize yatırdığımız enerjiyi ve ilişkilerimize yatırdığımız enerjiyi dengeleme ihtiyacını vurgular. Bu kozmik olay, aşkı almaya layık olmadığımızı hissettiğimiz yerleri ve düşük özgüvenimizi telafi etmek için çok fazla şey verebileceğimiz yerleri gün ışığına çıkarıyor.

Güneş, Terazi’deki Dolunay’a karşı çıkan Venüs ve Şiron’u kavuşturur, kendi değerimizin etrafındaki yaralarımızı aydınlatır. Onların hizalanması, bize yer kapma ve ihtiyaçlara sahip olma hakkımızı hatırlatarak, acılarımızın ve güvensizliklerimizin ilişkilerde nasıl göründüğümüzü nasıl etkilediğini görmemizi sağlayacaktır.

Dolunayın yanı sıra, 28 Mart’ta Mars İkizler’de Kuzey Düğümü ile kavuşuyor ve Merkür Neptün ile kavuşuma yaklaşıyor.

Mars, İkizler’deki Kuzey Düğümü’nü birleştirir, bizi kararlı olmaya, yaşamın bize sunduğu şeylere cevap vermeye ve bir şeyleri gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan cesareti somutlaştırmaya davet ederek önümüzdeki yolu aydınlatır. Kuzey Düğümü ile kavuşan herhangi bir gezegen, evrimsel yolculuğumuz için destekleyici bir etkiyi temsil eder. Kişisel gelişimimizde ilerlemek için artık Mars’la ilgili tüm konuları geliştirmeye ve keşfetmeye teşvik ediliyoruz: kendini kanıtlama, bireyselliğimizi ve özgürlüğümüzü onaylama, inandığımız şey için barışçıl bir şekilde savaşma, odaklanmış eylemde bulunma, dürüstçe ve doğrudan iletişim kurma.

Bu arada, Balık burcunda Neptün ile birleşen Merkür, konuşma, yazma, diğer iletişim biçimleri ve Merkür tarafından yönetilen vücut kısmı olan ellerimizi kullanma gibi tüm yaratıcı ve sanatsal çabalar için ilginç bir etkidir. Bazılarımız garip bir kafa karışıklığı duygusu ve dağınık düşünce kalıpları yaşayabilirken, bu geçiş bizi doğrusal olmayan bilgeliğini kucaklamaya, dünyayı algılamanın farklı yollarını keşfetmeye ve gerçeklikten anlam çıkarmaya davet ediyor.

Mart Astrolojisi Güncellemesi

Hem Koç’ta hem de Balık’ta doğuştan gelen bir masumiyet vardır: Balık on iki burcun tümünün bilgeliğini ve bilgisini taşırken, aynı zamanda öğrenilen ve deneyimlenen her şeyi teslim etme, kendini yenileme ve özüne, bugüne geri dönme kapasitesini de içerir. Koç doğal olarak şu anda yaşar çünkü başka türlü yapamaz: Koç, saf eylemin önceden düşünmeden veya planlamadan gerçekleştiği anda yaşar ve bizi içgüdümüzün ve arzularımızın içsel bilgeliğiyle yeniden bağlantı kurmaya davet eder.

Mart, yeni başlangıçların ve inisiyasyonların olduğu bir aydır: ancak, rahat bölgemizi tutmaya devam edersek gerçek yeniden doğuş gerçekleşemez. Ayın ilk bölümü ve Balık mevsiminin geri kalan haftaları büyük hayaller kurmak, sonları kabul etmek ve geçmişi zarafetle bırakmakla ilgilidir. Koç mevsimi bunun yerine yeni yollarda yürümeye başlamamız, harekete geçmemiz ve hayallerimizi yaşamaya cesaret etmemiz için bize ilham verecek: Yeni astrolojik yılın başlangıcı, hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacımız olan cesaretle bağlantı kurma zamanıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu