Astrolojik DanışmanlıkKova Burcu

Kova 2021 sezonu: Nesnelliği Geliştirmek

19 Ocak günü, Güneş Kova’ya girer ve Kova 2021 sezonu başlar. Güneş nereye giderse gitsin, farkındalığımızın ışığı gider. Bir pratiklik ve yeniden yapılanma sezonunun ardından, dikkatimiz zihnin alemlerine kayar. Kova mevsimi bizi fikirler ve ideolojiler dünyasına götürür, hayallerimiz ve vizyonlarımıza ve topluluğumuzdaki rolümüze odaklanmamız için bize ilham verir.

Jüpiter, Satürn ve son zamanlarda Merkür, Kova burcuna girdiğinde Dünya’dan Hava elementine yoğun bir geçişi zaten hissediyorduk. Güneş’in girişiyle ve 1 Şubat’ta Venüs ile bu arketip üzerindeki vurgu ve baskı daha da güçlü olacak. Önümüzdeki haftalarda, zihnimizin bizi sonsuz bir düşünce ve olasılık akışı içinde götürmesine izin vermeden şimdiki anda ve bedenimizde topraklanmış kalmak çok önemlidir.

Kova: Grup Bilinci ve Bireysellik

Kova, bireysel benliğin ötesindeki bir şeyle ilgili, kişilerarası bir işaret olarak kabul edilir. Uzun vadeli kişisel ve kolektif hafıza, grup bilinci, gelecek için benzer değerleri, umutları ve hayalleri paylaşan benzer fikirlere sahip insanlarla bağlantılarımızla ilişkilidir.

Kova aynı zamanda kişisel özgürlük ve kısıtlamalardan kurtuluşla ilgilidir: bu arketip bizi benzersizliğimizi ve bireyselliğimizi bulmaya ve geliştirmeye davet ediyor. Kova Oğlak burcundan sonra gelir: Bireyleşme sürecine, koşulsuzlaştırmaya ve kristalize yapılardan kurtulma ihtiyacına karşılık gelir.

Kova burcunda hem grupla hem de bireyle bağlantılı olduğundan içsel bir paradoks vardır. Bu arketip, uyum sağlamamızı isteyen bir grubun içinde kaybolmadan kolektif içindeki yerimizi bulmakla ilgilidir. Kova, başkalarıyla işbirliği yapmayı öğrenirken bireyselliğimizi korumak ve onurlandırmakla ilgilidir.

Kova Mevsimi: Yenilik ve Sosyal İlerleme

Kova, yenilik ve sosyal ilerleme ile ilişkilidir. Bu işaret aktivizm, insancıllık ve insan hakları ile ilgilidir: Hem Satürn hem de Jüpiter 2021’de buradan geçerken, önümüzdeki iki buçuk yıl boyunca pekişecek önemli sosyal değişiklikler ve uzun süreli ilerleme bekleyebiliriz.

Kova mevsimi, seçimlerimizin, sözlerimizin, düşüncelerimizin ve eylemlerimizin kolektif üzerindeki etkisine dair daha derin bir farkındalık geliştirmeye davet eder. Kova burcundan geçen Güneş yolculuğu, bizi içsel durumumuz ile topluluğumuz ve bir bütün olarak toplumla olan ilişkimiz arasındaki bağlantının farkına varmaya teşvik eder.

Kova burcu aynı zamanda günlük hayatımızı değiştirme potansiyeline sahip teknolojik ve bilimsel keşiflere karşılık gelir. Yapay zeka, internet, sosyal medya ve oluşturduğumuz tüm sanal bağlantılar Kova burcunun arketipiyle ilgilidir.

İnternet, çevremizden yabancılaştığımızı hissettiğimizde benzer zihinler ile bağlantı kurmanın harika bir yolu olabilir. Bununla birlikte, bununla çok ileri gitmek ve etrafımızda olanlardan aşırı derecede kopmak, Kova burcuyla bağlantılı başka bir paradoks olan yabancılaşma hissimizi de derinleştirebilir.

Kova Burcunun İki Gezegensel Hükümdarı

Kova’nın iki gezegen yöneticisi vardır: Uranüs’ün 1781’de keşfedilmesine kadar burcun yöneticisi Satürn’dü. Satürn’ün pratik meseleler, yasalar, düzenlemeler ve yapıyla ilişkili enerjisinin Kova, isyan arketipi ve bilinenden kurtuluşla nasıl ilişkilendirildiğini görmek ilginçtir.

Kova enerjisine bir Satürn niteliği olmadan, risk, sebepsiz bir isyancı haline gelmek veya bir şeye karşı yapıcı alternatifler bulmadan sürekli olarak savaşmaktır. Satürn’ün Kova burcunun kadim hükümdarlığı, sadece mevcut paradigmada neyin işe yaramadığını göstermek yerine, toplumsal değişimi nasıl uygulayacağımızı ve topluluğumuzdaki rolümüzün ne olduğunu düşünmemiz için bize ilham veriyor.

Satürn şimdi Kova burcunda: Önümüzdeki iki buçuk yıl boyunca vizyonlarımızı somutlaştırmanın ve insan haklarına saygı, sosyal eşitliği ve sosyal adaleti teşvik eden yeni uzun ömürlü sistemler inşa etmenin yollarını bulmaya teşvik edeceğiz.

Öte yandan, şu anda Boğa burcundan geçiş yapan Uranüs, tamamen farklı alemlerde faaliyet göstermektedir. Uranüs, kolektif hafıza alanı ile ilgilidir ve diğer düzlemlerde ve boyutlarda çalışır. Uranüs, çığır açan içgörüler ve indirmelerin ortaya çıkmasına izin verir, ancak onları somutlaştırmamıza ve bu maddi düzlemde onlardan somut bir şeyler tezahür etmemize yardımcı olamaz. Bu nedenle, Kova burcunu düşündüğümüzde her iki gezegenin ifadesini bütünleştirmeyi unutamayız.

Kova Sezonu 2021: Geçişler

2021 Kova sezonu boyunca, 28 Ocak’ta Aslan’da Dolunay’a ve 11 Şubat’ta Kova’da Yeni Ay’a şahit olacağız. Venüs, her iki ayda da aktif bir rol oynayacak: Aslan burcundaki Dolunay, Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşumda olacak, Kova burcundaki Yeni Ay’da ise Aşk Tanrıçası Kova burcunda Jüpiter ile kavuşacak. İlişkilerimizdeki, değerlerimizdeki ve mali durumumuzdaki değişiklikler muhtemelen tüm Kova burcunun büyük bir teması olacaktır.

30 Ocak’ta, Merkür gerilemeye başlayacak ve bizi gerçekliği düşünmeye, konuşmaya ve algılamaya nasıl şartlandırıldığımızı sorgulamaya davet edecek. Bu döngü sırasında, özümüzü yansıtmayan tüm bu düşünce kalıplarını ve ideolojileri bırakmaya teşvik edileceğiz.

kova sezonu 2021

 

Dahası, önümüzdeki sezon boyunca burcun iki gezegen yöneticisi, tüm yıl boyunca gergin bir uyum içinde olacak. 17 Şubat’ta Kova burcundaki Satürn ile Boğa burcundaki Uranüs arasındaki ilk kesin kare gerçekleşir. Bu konfigürasyon, eski ile yeni arasındaki çatışmayı, geçmişe tutunanlar ile geleceğe ilerlemeye istekli olanlar arasındaki gerilimi vurgulayacaktır.

Kova Sezonu 2021: Nesnelliği Geliştirmek ve Bilinçli Seçimler Yapmak

Kova burcundaki beş gezegenle, doğal olarak daha fazla özgürlük arzulayacağız, büyüme ve deneme için daha fazla alan arayacağız.

Hayal kırıklığı ortaya çıkarsa, çoğumuz dürtüye göre harekete geçme ve tepki verme eğilimi görebiliriz. Boğa burcundaki Mars Uranüs kavuşumunun yansıttığı gibi, kısıtlamalardan kurtulma ihtiyacı muhtemelen daha da güçlenecek, tam olarak 20 Ocak’ta ve zaten aktif durumda. Sırf bunun uğruna isyan etmek ve öfkeyi yıkıcı bir şekilde ifade etmek, sınırlamalar ve engellerle dolu zorlu bir yıldan sonra inanılmaz derecede kolay olabilir. Öfke ve hayal kırıklığının enerjilerini kanalize etmenin yapıcı ve yaratıcı yollarını bulmak çok önemlidir.

Güneş’in Kova burcundan geçişi bizi, koşulların tarafsız ve nesnel bir görünümünü geliştirmeye ve an be an duygusal durumumuza bağlı olmayan bilinçli seçimler yapmaya davet ediyor.

Benzer fikirlerle bağlantı kurmak ve fikir alışverişinde bulunmak, yaratıcılığımızı ve yenilik ve pozitif değişim getirme kapasitemizi katlanarak artırma potansiyeline sahiptir. Ancak bunun tam tersi de olabilir. Kova 2021 sezonu, parçası olduğumuz topluluklarla etkileşim halindeyken nasıl hissettiğimize dikkat etmekle ilgilidir: Alanımıza girmesine izin verdiğimiz insanların ve fikirlerin içsel durumumuzu nasıl etkilediğinin farkında olmaya davet ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu