Astrolojik DanışmanlıkKoç Burcu

Koç Sezonu 2021: Kıvılcımı Tutuşturmak

20 Martta, Koç sezonu 2021 başlıyor. Koç burcuna giren Güneş, Yeni Astrolojik Yılı başlatır.

Mart Ekinoksu, dünyanın kuzey kesiminde Baharın başlangıcını ve Güney Yarımküre’de Sonbaharın başlangıcını temsil eder. Bundan sonra bazılarımız için günler uzayıp ısınırken, harekete davet, dışa dönüklük ve açılma olurken, diğerleri için daha soğuklar hissedilmeye başladıkça, doğal dürtü içeriye dönüp içeride daha fazla zaman geçirmek olacaktır. 

Bununla birlikte, hepimiz bir geçiş yaşıyoruz, hepimiz değişimi hissediyoruz: Kardinal arketip olarak Koç, yeni bir sezona, yeni bir bölüme, alışılmadık bir sürece başlatıyor. Güneş’in Koç burcuna girişi, gezegendeki herkes için yeni bir başlangıcı temsil ediyor ve önümüzdeki yıl için havayı belirliyor.

Koç: Kıvılcımı Tutuşturmak

Zodyak çarkının ilk burcu olan Koç, yaşamı mümkün kılan kıvılcımı temsil eder. Koç, yeni bir yol açan öncü, tek başına bir şey yapmaktan korkmayan lider, inandıkları şey için savaşan savaşçıdır.

Geleneksel olarak, Güneş Koç burcunda yüceltilirken kabul edilir: Bu , Koç burcundaki yıllık yolculuğunun enerji seviyelerimiz, canlılığımız, dayanıklılığımız ve özgüvenimiz için uygun bir an olduğu anlamına gelir. Balık mevsimi boyunca yaşadığımız duygusal yoğunluk ve artan duyarlılıktan sonra, Koç mevsimi ruh halimizi ve genel varlığımızı iyileştirebilir.

Koç, saf içgüdü, dürtü ve arzudur. Savaş Tanrısı Mars tarafından yönetilen bu işaretin tamamı doğrudan eylem, ileri hareket ve dürtülerimizin an be an araştırılmasıyla ilgilidir. Yang, Ateş arketipi olan Koç, özgürlüğe ihtiyaç duyar ve yaşamın gerçekleştiği şu anda yaşar ve deneysel bir deneme yanılma süreci boyunca ilerledikçe öğrenir. 

Koç: Ayrılık ve Bireysellik

Koç, bireysel bilincin doğuşunu temsil eder. Rahimdeki zamanımızla ilişkili olan Balık aracılığıyla, birliği ve dualitesizliği yaşarken, Koç göbek kordonunu kestiğimiz anı sembolize eder ve annemizden fiziksel olarak ayrılmış oluruz.

Bir Kardinal burç olarak, Koç arketipinde içsel bir güvensizlik vardır: yeni bir sürece başlıyor, daha önce kimsenin gitmediği bir yolu izliyor olacağız. Bu, bir ileri, bir adım geri olmak üzere iki adımlık bir dinamik oluşturabilir: bu aşamada, tanıdık ve bilinen bir şeyden ayrılıyoruz ve ilerlemenin en iyi yolu hakkında net bir fikrimiz yok.

Koç, sürekli bir oluş hali içinde olmaya karşılık gelir: bu burç bize hayatın durağan olmadığını hatırlatır. Koç’un arzularını takip edebilmesi için bağımsızlığa ve özgürlüğe ihtiyacı vardır. Öfke ve tuzağa düşme korkusu, bu işaretin gölgeleri, kendiliğinden engellenmiş veya kısıtlanmış hareket etme kapasitemizin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

Koç sezonu 2021: Geçişler ve Aylar

21 Mart’ta Venüs de Koç’a girecek ve Merkür de 4 Nisan’da bunu yapacak ve Ateş elementinin göklerdeki önemini artıracak. 26 Mart’ta Venüs, yeni bir Venüs döngüsünün başlangıcını işaret ederek ve kendimizle olan ilişkimize ve kişisel keşif yolculuğumuza vurgu yaparak Güneş ile birleşecek.

28 Mart’ta Terazi burcunda Dolunay son derece yüklü bir günde gerçekleşiyor, çünkü Mars Kuzey Düğümü ile kavuşurken, hem Güneş hem de Venüs Şiron ile kavuşacak. Kendimizi ve arzularımızı savunmaya davet edildiğimizde, var olma ve kendimizi ifade etme hakkımızla ilgili yaralarımız ilişkilerimiz bağlamında tetiklenebilir. Dolunay, Kova burcundaki Satürn ve İkizler’deki Mars ve Kuzey Düğümü ile destekleyici bir Büyük Hava üçgeni oluşturacak ve bu, ortaya çıkan duygu ve duyguların zihinsel ve entelektüel bütünleşmesine yardımcı olacaktır.

Mart sonu ile Nisan ayının ilk günleri arasında, Koç burcundaki Güneş, hem Kova burcundaki Satürn hem de İkizler burcundaki Kuzey Düğümü için altılık oluşturacaktır. Bu konfigürasyon bize, kendimizi gerçekleştirme güdümüz ile görev ve sorumluluklarımızla ilgilenme ihtiyacımız arasında yaratıcı bir denge bulma fırsatları sunuyor. Bu yönler, olgunlaşma sürecimizi ve evrimsel yönümüze doğru hareketimizi destekliyor.

12 Nisan’da Koç burcundaki Yeni Ay Oğlak burcundaki Plüton’a bir kare oluşturacak. Güneş-Plüton karesi tüm hafta boyunca aktif olacak ve dikkatimizi özgürlüğümüzü, kendiliğinden hareket etme, kendimizi ifade etme ve dürtülerimizi takip etme kapasitemizi sınırlayan kontrol ve güç dinamiklerine çekecek. Bu özellik, bireysel irade ile otorite figürlerinden gelen baskı arasındaki çatışmayı sembolize eder ve bizi bireyselliğimizi tam olarak somutlaştırmaktan ve ifade etmekten alıkoyan içselleştirilmiş toplumsal ve kültürel koşullanmaya ışık tutar.

Güneş, Mars ve Jüpiter arasında meydana gelen eşzamanlı altılık, karşılaşabileceğimiz herhangi bir zorluğa proaktif olarak yanıt verme kapasitesini yansıtır. Bu hizalamalar, yapıcı eylemlerde bulunmamız, bilgimizi ve yaşam anlayışımızı zenginleştirerek özgüvenimizi artıran seçimler ve deneyimlere yönelmemiz için bize ilham verir.

Koç sezonu 2021: Cesur Olma Zamanı

Koç’un hükümdarı Mars, tüm Koç mevsimi boyunca İkizler’de olacak. Etkisi zihinsel enerjimizi, merakımızı, istekliliğimizi ve öğrenme arzumuzu artıracaktır. İletişim kurmaya, fikir ve bakış açılarını paylaşmaya, bilgi ve verileri paylaşmaya ve biriktirmeye daha yatkın hissediyoruz. Bu süre zarfında, başkalarının söyleyeceklerini gerçekten dinlemeye dikkat etmek ve bizi tetikleyen her şeye dürtüsel olarak aşırı tepki vermeden önce ona kadar saymak önemlidir. 

Genel olarak, Savaşçının burcundan Güneş’in geçişi, enerji seviyelerimiz için olumlu bir dönemdir: Önümüzdeki haftalar yaratıcılığımız için elverişlidir ve yeni proje ve çabaların başlangıcını destekler. Koç mevsimi, her şeyin nasıl sonuçlanacağından emin olmasak da bizi cesur olmaya, başlamaya, yolu yürümeye davet ediyor. İçgüdülerimize ve isteklerimize güvenmeye, eski konfor alanlarından ayrılmaya ve kendini keşfetme yolculuğumuzda ilerlememizi sağlayacak seçimler yapmaya teşvik ediliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu