Astrolojik Danışmanlık

Kendinizi Her Gün Biraz Daha Sevmek İçin 5 Basit Adım

Kendinizi sevmeniz , yapabileceğiniz en güçlü şeydir ve çoğu zaman ihmal edilen bir şeydir. Başkalarına şefkat, özen ve sevgi göstermek konusunda çok iyiyiz, ancak çoğumuz kendimiz için aynı şeyi yapmakta zorlanıyoruz değil mi?

Şimdi benden sonra tekrar edin: Kendini sevmek bencilce bir şey değil. Kendinizi sevmeyi öğrendiğinizde, başkalarını da daha iyi ve daha derinden sevebilirsiniz.

Kendinizi her gün biraz daha sevmek için atabileceğiniz 5 kolay adım:

1-Gülümsemek

Gülümsemek sahip olduğumuz en güçlü araçlardan biridir. Ana amacı mutluluk ve memnuniyet göstermektir. Her gülümseme inanılmaz bir pozitif enerji salımı sunar. Başkalarına gülümsediğimizde bulaşıcıdır. Kendinizi sevmeye çalışırken başkalarına gülümsemek mantıksız gelebilir, ancak ikisi derinden bağlantılıdır. Başkalarına gülümsediğimizde, insanlık boyunca pozitif bir dalgalanma yaratırız. Gülümsediğimiz kişiler başkalarına ve kendilerine gülümseyecek ve bu enerji size geri dönecektir. Birine gülümsediğinizde, duygusal yaşamlarını kabul edersiniz ve onları gerçekten hoş karşılanır, desteklenir ve takdir edilir hale getirirsiniz. Aynada kendimize gülümsemeyi de uygulayabiliriz. Gülümsediğimiz zaman, beynimizde doğuştan gelen mutluluğumuzu harekete geçiren pozitif kimyasallar salınır.

2-Kendinize İltifat Edin

En son ne zaman kendine güzel olduğunu söyledin? En son ne zaman ne kadar şaşırtıcı biri olduğunuzu kendinize ilettiniz? Kendinizi en son ne zaman olumlu bir şekilde düşündünüz? İnsanlar genellikle başkalarına odaklanmak için çok fazla zaman harcarlar, kendilerini tanımayı ve iltifat etmeyi unuturlar. Her gün kendiniz hakkında sevdiğiniz bir şeyi yazmak için kendinize sorular sorun. Tam bir yıl sonra, sizi inanılmaz biri yapan 365 farklı güzel özelliğinizi bileceksiniz . Son birkaç yılda kendinizi ne kadar çok veya az sevdiğinize bağlı olarak sizin için zor geçmiş olabilir. Ancak endişelenmeyin veya cesaretiniz kırılmasın. Çoğu şeyde olduğu gibi, ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar kolay olur. Kendinize iltifat ederek, enerji ve pozitifliği artırırsınız. Kendinize şu anda bulunduğunuz yere ulaşmak için sarf edilen çabayı ve engeller karşısında sergilediğiniz esnekliği takdir eden ve kabul eden bir mektup da yazabilirsiniz. Vücudunuz için minnettar olduğunuzu kabul ettikten sonra , değerli olduğunuzun ve olduğunuz gibi yeterli olduğunuzun farkına şaşıyorsunuz. Kendinizi iltifat ederek ve severek, gerçek benliğinizi bulursunuz.

3-Mantra Oluşturun

Mantra, bilincin dürtü veya ritmidir. Bir inancı ifade eden bir kelimenin veya ifadenin tekrarıdır. Mantralar, ruhunuzda sizi daha olumlu bir perspektife yönlendiren ve karanlık anlarda ışığı görmenizi sağlayan titreşimler yaratır. Bir mantra okumak, ruhunuza huzur getirmenize yardımcı olur ve sizi karşılaşabileceğiniz endişeler, şüpheler ve streslerden kurtarır. Mantralar kendinizi yeniden düzenlemenize ve uyum içinde yaşamanıza izin verir. “Tıpkı benim olduğum gibi” veya “sevgiye layığım” gibi basit ifadeler son derece güçlü olabilir. Mantralar, iltifatların doğuştan gelen varlığınızın ve özelliklerin bir yansıması olması bakımından övgüden farklıdır, oysa mantralar bedenlemek istediğiniz enerjinin ve olmak istediğiniz kişinin daha geniş fikirleridir.Onları yüksek sesle söyleyerek, kendi sözlerimizin gücüne inanmak için Evrenin enerjisini kanalize ederiz. Mantraları ve olumlamaları ne kadar çok okursak, o kadar güçlü olurlar. Zamanınızın çoğunu kendinizle geçirirsiniz ve iç sesiniz kendiniz hakkında ne hissettiğinizi şekillendirmeye yardımcı olur. Evrene konuştuğunuz şey önünüzde tezahür edecektir.

Sevgi, Bolluk ve Daha Fazlasını Çekmek için Neler Yapılmalı?

4-Cep Telefonunuzu Kapatın

Dijital dünyamızda o kadar sıkılırız ki, gördüğümüz her şey gerçekte var gibi hissetmeye başlarız. Kendimizi başkalarıyla karşılaştırmaya başlarız ve sonunda güvensizlik veya kıskançlık duygularıyla boğuluruz. Çevrimiçi olarak gördüğümüz fotoğraf ve bilgilerin hikayenin tamamını göstermediğini hatırlamak önemlidir. Hikayenin, kullanıcıya belirli bir şekilde göstermek için tasarlanmış romantik bir versiyonudur. Telefonlarımızı ve cihazlarımızı kapattığımızda belirli zamanlar yaratarak, gerçeklikle yeniden etkileşime geçmeyi öğreniyoruz.Etrafımızdakileri filtrelenmemiş bir ışıkta görmeye başlıyoruz ve idolize ettiğimiz kimsenin bizden farklı olmadığını fark ediyoruz. Hepimiz sadece ellerinden gelenin en iyisini yapan insanlarız. Cihazlarımızı kapatarak, insanlığın bir parçası olmanın ne anlama geldiğiyle yeniden bağlantı kurmayı öğreniyoruz. Gerçek ilişkiler yaşamaya başlıyoruz ve güvensizliklerimiz kaybolmaya başlıyor. Kendinizi daha çok sevmek istiyorsanız, kendi şüphenizi tetikleyen şeylerden uzaklaşın. Cihazlarınıza bir mola verdiğinizde ortaya çıkan netliği ve öz sevgiyi yaşayın.

5-Öz Bakım İçin Bir Dakika Almak

Öz bakım birçok şekilde olabilir, ancak nihayetinde bunun bedeli, bedeninize ve zihninize nezaketle davranmaktır. İçten dışa kendinize karşı nazik olduğunuzda, şaşırtıcı şeyler olur. Varlığınızın etrafındaki aura değişir ve yaydığınız ışık parlaklaşır. Her geçen gün, vücudunuzla daha uyumlu hale gelin, onu dinleyin ve ince isteklerini onurlandırın. Dinlenmek ve rahatlamak gerektiğinde vücudunuzu zorlamamayı öğrenin. Fiziksel olarak sağlıklı hissettiğinizde, vücudunuzu hareket ettirdiğinizden emin olun.Bu, yoga, koşu, yürüyüş veya hoşlandığınız diğer egzersiz türlerini içerebilir. Vücudumuzu hareket ettirdiğimizde, endorfinler salgılar ve bu hormon beyinlerimizi ve sinir sistemlerimizi sular altında bıraktığından doğal olarak yükseliriz. Stresli hissediyorsanız, banyo yapmak, yüz maskesi ve uçucu yağlar gibi şeyler kullanmak size huzur ve dinginlik getirebilir. Vücudunuzla ne kadar çok uyum sağlarsanız, neye ihtiyacı olduğunu o kadar çok öğrenir ve o kadar mutlu olursunuz. Vücudumuzun yapabileceği her şeye minnettar olmalıyız. Onlara saygı duymayı ve onurlandırmayı öğrendikçe kendimizi en derin seviyede sevmeyi öğreniriz.

Öz sevgi ruhunuz ve esenliğiniz için hayati önem taşır. Kendinizi sevmeyi öğrendiğinizde, kendine güvenen, kendine değer veren ve hayata daha olumlu bir bakış açısı olan biri olursunuz. Hayatın sunduğu her şeyi kucaklamayı öğrenir ve bu enerjiyi tanıştığınız herkese doğru yaymaya başlarsınız. Kendinizi sevmeyi öğrendiğinizde, başkalarına olan sevginizin sınırı yoktur. Öz sevgi, uyum içinde yaşamamıza ve en büyük kutsamalarımızı keşfetmemize yardımcı olan inanılmaz bir ruhsal yolculuktur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu