Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
İkizler Sezonu 2021: Öğrenme Döngüsü - Astrolojik.org
İkizler Burcu

İkizler Sezonu 2021: Öğrenme Döngüsü

20 Mayısta, Güneş İkizler burcuna girer ve İkizler 2021 sezonu bir öğrenme döngüsü başlatır. Güneş 21 Haziran’da Yaz Gündönümüne kadar İkizler burcunda olacak: Bu süre zarfında yoğun Tutulma Mevsimi’ne de gideceğiz.

Güneş İkizler burcunda dolaşırken, var olan inançlarımıza, düşünce kalıplarımıza ve zihinsel yapılarımıza meydan okurken gerçekliğin tüm ayrıntılarını gözlemleme ve analiz etme eğilimindeyiz. Güneş’in yolculuğu, entelektüel çabalarımıza ışık tutuyor, merakımızı ve daha fazlasını bilme arzumuzu artırıyor. Bizi çeşitliliği takdir etmeye, yeni bağlantılar kurmaya ve bilinçli kararlar almamızı sağlayan verileri ve gerçekleri paylaşmaya ve toplamaya davet ediyor.

İkizler Sezonu 2021: Öğrenme Döngüsü

İkizler, düşündürücü ve çok yönlüdür: Bu Yang, Değişken Hava burcu, aracılığıyla yakın çevremizi keşfettiğimiz ve dil ve kelimelerle bir ilişki geliştirdiğimiz Zodyak’ın ilk Hava arketipidir. Evrimin bu aşamasında, gördüklerimize isim vermeye başlıyoruz, hayatın nasıl işlediğini anlamamıza izin veren bilgileri topluyoruz ve mantık, tümevarımsal akıl yürütme ve beynin sol tarafı aracılığıyla gerçekliğimizi anlamlandırıyoruz.

İkizler mevsimi, merak uyandırmak, fikir alışverişinde bulunmak, tartışmak, sosyal çevremizi genişletmek, başkalarını dinlemek ve yeni deneyimlere açılmak için bir zamanı temsil eder. Onlara daha iyi uyum sağlamak ve sahip olduğumuz fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak için çevremize uyum sağlama ve şu anda bize sunulan koşulları anlama şansıdır. Güneş’in İkizler boyunca yıllık yolculuğu, bize entelektüel arayışlarımıza odaklanmamız, iletişim becerilerimizi geliştirmemiz, zihnimizi açmamız ve yeni bir şeyler öğrenmemiz için bir davet sunuyor. 

Tutulmalarda Gezinme

İkizler 2021 sezonu boyunca, Yay burcunda Süper Dolunay Tam Ay Tutulması ve İkizler’de Yeni Ay Güneş Tutulması yaşayacağız. Tutulma mevsimi çok karmik bir dönemdir: Yılın bu zamanında, evrimsel hızımızı hızlandırma ve büyüme yolculuğumuzda ilerlememize yardımcı olma amacına sahip kader olayları ve durumları deneyimliyoruz. Bazen süreç rahatsızlık verir ve derinliklerine inerken onu tam olarak anlayamayız. Zamanla daha fazla nesnellik geliştiririz: geriye dönüp baktığımızda her şey daha netleşir.

Yay burcundaki Ay Tutulması 26 Mayıs’ta Ay’ın Güney Düğümü’nde gerçekleşiyor ve salıverilmesi gereken geçmiş inançları, varsayımları, varoluş ve yaşama biçimlerini vurgulayacak. Bu Ay Tutulması, yeniye yer açmak için geçmişi bırakmamıza yardım etme amacına sahip, muhtemelen bizim için neyin doğru neyin doğru olmadığına dair şüpheler uyandırıyor ve bizi daha derin bir özgünlük düzeyini somutlaştırmaya davet ediyor.

İkizler’deki Güneş Tutulması 10 Haziran’da Ay’ın Kuzey Düğümü’nde gerçekleşiyor. Güneş Tutulmaları, güçlü yeni başlangıçları işaretleyen ve bizi geliştirmek ve odaklanmak istediğimiz şeylere net niyetler koymaya davet eden süper yüklü Yeni Aylardır. Bu tutulma bizi geleceği karşılamaya davet ediyor: hayatımızın yeni bir bölümünü açacak ve bizi yeni yolları ve yeni öğrenme fırsatlarını kucaklamaya teşvik edecek. Güneş ve Ay, gezegensel hükümdarı olan Merkür retrosu ve Balık burcundaki Neptün’e kare bir görünümde kavuşacak.

Neptün’e olan gergin hizalanmalar, net bir şekilde düşünmeyi ve görmeyi zorlaştıracak. Enerjik ve duygusal duyarlılığımızı artırırken, gerçeklik ve kendimiz hakkındaki algımızı potansiyel olarak bulanıklaştıracaktır. Bu yönler, Güneş, Ay ve Satürn arasındaki destekleyici üçgenle kolaylaştırılacak olan ayrımcılık, eleştirel düşünme ve sınırlar koymanın ve tutmanın önemini vurgulamaktadır.

İkizler 2021 Sezonu

21 Mayıs’ta İkizler burcundaki Güneş, Balık burcundaki Jüpiter ile kare açı yapar. Bu özellik, içeri ve dışarı gelen aşırı bilgi akışını, olası yanlış anlamaları ve sosyal alanda aşırı genişlemeye yönelik bir eğilimi yansıtabilir. Ölçülü olmak, tükenmişlik veya aşırı stresten kaçınmaya yardımcı olacaktır.

İkizler burcundaki Güneş, 1 Haziran’da Ay’ın Kuzey Düğümü ile birleşimini mükemmelleştirecek, ancak Yay burcundaki Ay Tutulmasından bu yana ve Tutulma sezonunun geri kalanında onların hizalanmasının etkilerini hissedeceğiz. Güneş, Kuzey Düğümü ile birleştiğinde, parlamaya, kendimiz olmaya, ışığımızı somutlaştırmaya ve görülmeye davet eder. Her iki Düğümün enerjisini yaratıcı bir şekilde bütünleştirme, sol ve sağ beyni dengeleme ve mantık ile sezgi arasındaki akışı bulma şansımız olacak. Kendimizi zıt bir bilgi denizinde bulduğumuzda, iç sesimizi dinlemeye, hayatımızda olması gereken ve olmayacak arasında ayrım yapmak için cesaretimize güvenmeye ve iç sesimizi dinlemeye teşvik ediliriz.

Güneş, 3 Haziran’da Kova burcunda Satürn’ü üçgenleyerek, pratik çabalarımızı ve daha derin sorumluluk ve öz-üstatlık seviyelerine çıkma kapasitemizi destekliyor. Bu harmonik hizalanma, işleri proaktif bir şekilde yapmamıza yardımcı olur, daha derin bir olgunluk düzeyini somutlaştırmamıza ve buna göre hayatımızın sorumluluğunu üstlenmemize ilham verir. Güneş -Satürn üçgeni, yaratıcı çabalarımızı ve kendini ifade etmemizi yapılandırmak için gereken sürekli çabayı destekler. Bu özellik, çalışmanın amacımıza uygun olduğunu hissedersek, sıkı çalışmayı daha tolere edilebilir hale getirir.

Güneş, 11 Haziran’da, Güneş Tutulmasından sadece birkaç saat sonra, geri giden Merkür’e katılıyor. Merkür geri hareketi Güneş ile karşılaştığında, her zaman geri hareket döneminin orta noktasındadır. Cazimi olarak adlandırılan tam birleşimleri, parlaklık, entelektüel yetenek ve yenilikçi fikirlerle ilişkili bir özelliktir. Bu, Merkür’ün ana burcundan geçmesi gerçeğiyle daha da zenginleşiyor. Bu günlerde ortaya çıkan fikirlerin ve yansımaların notlarını alın ve Merkür doğrudan konuşlanıp gölge sonrası dönemini tamamladıktan sonra bunlar üzerinde harekete geçip geçmeyeceğinizi değerlendirin.

İkizler 2021 Sezonu: Çeşitliliği Takdir Etmek 

Güneş’in İkizler boyunca yıllık yolculuğu, farklı bakış açılarını dikkate almamıza, farklı kaynaklardan bilgi almamıza, bağımsız düşünmemize ve fikir birliği zihniyetini sorgulamamıza ilham veriyor. Sezgilerimizle teması kaybetme noktasına kadar daha fazla veri ve bilgi arayışında bir risk oluşabilir. İçgüdülerimize ve iç sesimize güvenmeyebilir ve aldığımız bilgileri duygusal olarak bütünleştirmeyi ve sindirmeyi unutabiliriz.

Venüs, Merkür ve Ay’ın Kuzey Düğümü de şu anda İkizler’de. Değişken modaliteye ve Hava unsuruna yapılan vurgu, özgürlük ve alan ihtiyacımızı vurgular ve çok yönlü, uyarlanabilir ve zihinsel olarak esnek olma kapasitemizi artırır. İkizler mevsimi, çeşitliliği takdir etmeye, gönülsüz bir tavır geliştirmeye, hayatın neler sunabileceğini keşfetmeye ve tüm ifadeleriyle varoluşu kutlamaya davettir. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu