Astrolojik DanışmanlıkBalık Burcu

Balıkta Yeni Ay: Zamanın ve Mekanın Ötesinde

13 Mart günü, Balık burcunun 23 ° 03’te gerçekleştiği bir Yeni Ay yaşıyoruz. Ay, Balık burcunda Güneş, Venüs ve Neptün’e katılarak bize soyut olana, zamanın ve uzayın ötesine dalmamız ve sezgimize güvenmemiz için ilham verir.

Yeni Aylar, ay döngüsünün başlangıcını temsil eder: Yenilenmeye davet ederler, yeni bir başlangıç ​​ve yeniden doğuşa işaret ederler. Dolunay’dan sonra enerji yavaş yavaş azalırken, bizim bakış açımıza göre Ay gittikçe küçülür. Ay döngüsünün ikinci yarısı boyunca ve özellikle Yeni Ay’dan önceki son üç gün boyunca , asıl amacını gerçekleştiren şeyi bırakmamız için teşvik ediliyoruz.

Ay ve Güneş buluştuğunda, yeni ay döngüsünü başlatırken, sonuçları Dolunay zamanında çiçek açacak olan iki haftalık deneysel bir deneme, yanılma ve ayarlama aşamasına giriyoruz.

Bununla birlikte, bu Yeni Ay, Zodyak’ın son arketipi olan Balık’ta gerçekleştiğinden, oldukça farklı hissettiriyor. Balık’taki Yeni Ay, bizi bizden çok daha büyük güçlere teslim olmaya davet ederek kapanma ve çözülme getiriyor.

Balıkta Yeni Ay: Duyarlılık, Özlem ve Teslimiyet

Balık’taki Yeni Ay zamanı düşlerimizin ve fantezilerimizin gerçeklikle birleştiği hissine sahip olabiliriz ve onları ayırt etmekte zorlanabiliriz.

Balık, alfa ve omega, her şeyin başladığı ve her şeyin biteceği yerdir. Balık’ın yaşamın bütünlüğünü ve önceki on birinci arketiplerin tümünün ifadesini içerdiği sıklıkla söylenir. Balık, Kozmik Rahmi sembolize eder, kollektif duygusal bedene ve kollektif bilinçdışına karşılık gelir.

Balık burcunda sınır yoktur, ayrımcılık yoktur: tüm sınırlar çözülür ve zamansız bir boyutta bütünle bir oluruz. Balık, tüm bu güçleri bizden çok daha büyük ve tamamen kontrolümüzün ve anlayışımızın ötesinde temsil eder. Bu Yeni Ay bizi hayata teslim olmaya, yolumuzda karşılaştığımız şeyleri kabul etmeye ve kucaklamaya davet ediyor.

Yeni Ay, Venüs ve Neptün’ün kavuşumuyla: Bir Duygu Okyanusu

İlişkilerimizin, başlayan ay döngüsünün büyük bir teması olması muhtemeldir. Romantik aşk gezegeni Venüs, şu anda Yeni Ay ve Balık burcunun modern hükümdarı Neptün ile kavuşuyor. Adını Okyanusların Tanrısı’ndan alan Neptün, koşulsuz sevgi, yanılsamalar, sanrılar, kaos, maneviyat ve mistisizm ile ilişkilendirilen gezegendir.

Yaklaşan Dolunay iki hafta içinde Terazi burcunda gerçekleşecek ve bu günlerde kurduğumuz veya derinleştirdiğimiz bağlantılar etrafında netlik ve ifşaatlar getirmesi muhtemeldir: Dolunaylar her zaman bize tam olarak neyin farkına varmamız gerektiğini gösterir.

Mevcut gezegensel konfigürasyon, empatimiz artık maksimize edildiğinden ve genişletildiğinden, bir belirsizlik ve yönelim bozukluğu hissini yansıtabilir. Tatlı ve açıklanamayan duygular okyanusunda boğuluyoruz, sınırlarımız daha gözenekli hale gelebilir ve duygularımızı çevrelediğimiz insanların duygularından ayırmakta zorlanabiliriz.

Venüs-Neptün temaslarıyla ilişkili ortak bir risk, tanıştığımız insanların aşırı idealleştirilmesine yönelik bir eğilimdir. Kendi fantezilerimizi, arzularımızı ve umutlarımızı onlara yansıtma eğiliminde olduğumuz için onları oldukları gibi görmeyi başaramayabiliriz.

Yeni Ay, Venüs ve Neptün ile kavuşuyor: Topraklı Kalırken Sihri İçeriye Bırakmak

Venüs sadece başkalarıyla nasıl etkileşim kurduğumuzu değil, aynı zamanda kendimizle, öz değerimizle, öz saygımızla, parayla ilişkimizi, anlayışımızı ve bollukla nasıl ilişki kurduğumuzu sembolize eder. Balık Yeni Ayında, kendimizi farklı bir mercekten görme ve hem kendimize hem de başkalarına karşı daha derin bir şefkat deneyimleme olanağına sahibiz. Gerçek doğamızı onurlandırmaya, duyarlılığımızı geri kazanmaya ve masumiyetimizi hatırlamaya teşvik ediliyoruz.

Mükemmel aşkı hayal ederken, fantezilerimiz gerçek gerçeklikle birleşirken yerle bağlantımızı kaybedebiliriz. Venüs-Neptün birleşimi, topraklanmış kalmamızı sağlarken bizi sihrin içeri girmesine izin vermeye davet ediyor. Bu, bizden daha büyük bir şeye kanalize olmamıza izin veren ve bizi zamansız boyuta geri götüren tüm bu sanatsal, yaratıcı ve ruhsal uygulamalar için harika bir etkidir.

Geçmiş İşlev Bozukluklarını Çözme

Balık burcundaki Güneş, Ay, Venüs ve Neptün, İkizler ve Yay burcunda Ay’ın Kuzey ve Güney Düğümlerine kare açıdadır. Kareler, ilgili gök cisimlerinin ifadeleri arasında sürtünme yaratan ve rahatsız edici olarak algılanma eğiliminde olan 90 ° ‘lik açılardır: bunların işlevi, bizi değişiklikleri uygulamaya zorlamaktır.

Düğüm Ekseni Kareleri, onları nasıl entegre edeceğimiz konusunda daha derin bir anlayış kazanmak için geçmişimize kök salmış işlevsiz kalıpları rahatlatmak ve yeniden incelemek için zamanda geriye gitme ihtiyacını vurgulamaktadır. Gezegenler ve Ay Düğümleri arasındaki temaslar, özellikle de kareler ve kavuşumlar, doğası gereği oldukça karmiktir ve geçmişten gelen ve hala bugünümüzü etkileyen sorunları çözme dürtüsünü arttırır. Şu anda, aşırı bilgi ve veri alımını kesmeye ve alışılmış davranış kalıplarına, inançlara ve varsayımlara tutunma eğiliminin farkına varmaya ihtiyaç duyulabilir. Balık bizi tekrar tekrar şimdiki ana, sezgimize, kesin olarak hiçbir şey bilmediğimiz gerçeğini kabul etmeye götürür.

Balık burcunun geleneksel hükümdarı ve Ay’ın Güney Düğümü’nün yöneticisi olan Jüpiter şimdi Kova burcundadır ve İkizler’deki Kuzey Düğümü ile üçgen açı oluşturmaktadır. Onların hizalanması, kaos içinde düzeni bulmanın ve doğrudan deneyim, gözlem ve korelasyon yoluyla bilgi edinmenin yollarını keşfetmemiz için bize ilham verir: bu süreç, sürekli değişen gerçekliğimizin daha derin bir anlayışına ulaşmamızı sağlayabilir.

Balıkta Yeni Ay: Zamanın ve Mekanın Ötesinde

Balık’taki Yeni Ay, hayatın bizden gerçekten ne istediğini bilmediğimizin farkındalığından dolayı, başlayan döngü ve aldığımız yönle ilgili bazı karışıklıklar ve yönelim bozukluğuna yol açabilir. Balık, bir doruk ve sonuç arketipidir ve bu Yeni Ay, üzerine anlam ve amaç yansıttığımız bir şeyin çözülmesini yansıtabilir.

Birçoğumuz gerçekten hiçbir yere varamadığımız, tutarlı bir ilerleme kaydetmediğimiz izlenimine sahip olabiliriz. Hayal kırıklığı, anlamsızlık ve boşluk duyguları ortaya çıkabilir. Koşulların kontrolünde olmadığımız gerçeğiyle yüzleşme zorunluluğuyla karşı karşıya olduğumuzdan , kaçış, inkar ve bağımlılıklara geri dönmek her zamankinden daha cazip olabilir .

Balık, insanın yaşamı ruhsallaştırma, kendimizden daha büyük bir şeye bağlanma ve uzay ve zaman tarafından dikte edilen koşulların ötesinde zamansız bir gerçekliğe dayanan bir inanç duygusuyla hizalanma arzusunu sembolize eder.

Bizden çok daha büyük güçlere teslim olma ve her şeyi kontrol edemeyeceğimizi kabul etme ihtiyacı bu Yeni Ay’da vurgulanmaktadır. Şimdiki anda inancı geliştirmeye, amacını gerçekleştiren şeyin çözülmesine izin vermeye ve eski kimliklere, inançlara ve anlatılara bağlı olmamayı uygulamaya davet ediyoruz .

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu