Astrolojik DanışmanlıkBalık Burcu

Balık Sezonu 2021: Kapanış ve Doruk Noktası

18 Şubatta, Güneş Balık burcuna girdi ve Balık mevsimi 2021 başladı. Güneş’in Zodyak’ın son arketipinden geçişi, bir kapanma ve doruk noktası dönemidir. Ekinoks gerçekleşmeden önce, Yeni Astrolojik Yılda yanımızda getirmek istemediğimiz şeyleri zarif bir şekilde salıvermeye ve bize verilenler için minnettarlık geliştirmeye davet ediyoruz.

Güneş’in Balık burcundan 20 Mart’a kadar süren yolculuğu, kolektif duygusal bedenle ve Evrenin kendisiyle olan bağlantımıza ışık tutuyor. Balık mevsimi teslimiyet ve kabullenme ile ilgilidir: şimdi İlahi Zekaya güvenmeye ve günlük yaşamlarımızda manevi ilkeleri bilinçli bir şekilde uygulamaya teşvik ediliyoruz.

Kova-Balık geçişi: Zihinden Kalbe

Yang, Sabit, Hava burcu Kova’dan Yin, Değişken, Su burcu Balık’a geçen Güneş, esnekliğimizi ve uyarlanabilirliğimizi destekler, algılayışımızı artırır ve değişimi kolaylaştırır. Kova burcundan Balık mevsimine geçişle birlikte zihnimizden kalplerimize önemli miktarda enerji taşınır. Açıklanamayan duygu ve hislerin dünyasına girerken, kolektif duygusal durum ve ihtiyaçlarla bağlantı kurmaya davet ediliriz.

Kova, vücudumuzdaki sıvıların dolaşımı ve elektrik yükleriyle ilişkili iken Balık, rüya ve uyku alemlerini yönetir. Balık, çeşitli ruhsal ve ezoterik geleneklerde sezgi ve psişik yeteneklerin yeri olarak kabul edilen epifiz bezi ile ilişkilendirilmiştir. Pineal bez, uyku ve uyanma döngülerimizi düzenleyen madde olan melatonin üretir: Güneş, Balık burcunda dolaşırken aramızdaki en hassas insanlar, sirkadiyen ritimlerindeki farklılıkları fark edebilir.

Balık Burcunun İki Gezegen Hükümdarı

1846’da Neptün’ün keşfedilmesinden önce, Balık burcunun gezegensel hükümdarı, aynı zamanda Yay’ın da hükümdarı olan Jüpiter’di.

Balık ve Jüpiter arasında şüphesiz bir bağlantı vardır: Jüpiter, bize yaşamın gizemleri hakkında daha geniş bir bakış açısı sunan ve hakikat, anlam ve amaç için devam eden bir arayışı yansıtan daha geniş kozmolojileri ve inanç sistemlerini kucaklama ihtiyacımızla ilişkilidir. Bununla birlikte, Jüpiter ve Yay kişisel gerçeğimizin ve inançlarımızın araştırılmasıyla bağlantılıyken, Balık ve Neptün sonsuza dek ulaşılamayacak şekilde zamansız ve mutlak gerçekle ilişkilendirilebilir.

Balık ve Neptün, nihayetinde tam bir masumiyet durumuna ve var olan her şeyle birliğe dönmeyi özlüyor. Bu arketipler, Ruh’la olan bağlantımızı ve Batı dünyasında atmaya koşullandırılmış ve bu nedenle yüzyıllardır çarpıtılmış ve yanlış anlaşılmış olan bu zaman-uzay gerçekliğini aşma kapasitemizi sembolize ediyor.

Balık: Zor ve Ruhani

Zodyak’ın son arketipi, tüm burçlar arasında en anlaşılması zor olan ve diğer dünyaya ait olanıdır. Sıklıkla Balık’ın varoluşun bütünlüğünü içerdiği ve tüm olası tezahürlerini içerdiği söylenir: bu nedenle, bağlı olduğumuz zaman-uzay gerçekliğindeki anlamını kavramak kafa karıştırıcı olabilir.

Balık bize döngüleri nasıl sonuçlandıracağımızı ve bu düzlemde yaşamın süreksizliğini nasıl kabul edeceğimizi öğretirken, her sonun yeniden doğuş içerdiği için hiçbir şeyin gerçekten bitmediği veya başladığı zamansız ve ebedi alemlerle bağlantımızın farkına varmamız için bize ilham verir. Balık, bağışlama, şefkat ve koşulsuz sevgi gibi niteliklerle ilişkilidir. Neptün, romantik aşkla ilgili gezegen Venüs’ün daha yüksek oktavı veya daha yüksek titreşimsel ifadesi olarak kabul edilir.

Balık enerjisi öne çıktığında, neyin gerçek neyin gerçek olmadığını anlamakta zorlanırız: eğer her şey doğruysa, aynı zamanda hiçbir şey gerçekten değildir. Balık arketipiyle ilgili çarpık ifadeler ve sağlıksız eğilimler arasında belirsizlik, sahtekârlık, aldatma, kaçma, bağımlılıklar, yanılsamalar ve sanrılar bulunur.

Balık 2021 Sezonu: Geçişler

Balık mevsimi boyunca Başak’ta Dolunay ve Balık’ta hem Neptün hem de Venüs ile kavuşan Yeni Ay yaşayacağız. 27 Şubat’ta gerçekleşecek Başak’taki Dolunay, insan deneyiminin doğasında var olan kutsallığı vurgulayacak ve bizi dikkat geliştirmeye ve günlük işlerimize ve görevlerimize dalmışken var olmaya davet edecek.

13 Mart’ta gerçekleşecek olan Balık Yeni Ayının güçlü Neptünyen kalitesi, empatimizi ve duygusal duyarlılığımızı katlanarak artıracak. Güneş, Ay, Venüs ve Neptün arasındaki bağlantı, benlik ve diğerleri arasındaki sınırların çözülme potansiyelini artırır ve yoğun duygusal ve duyusal deneyimler sırasında topraklanmış kalmanın yollarını keşfetme ihtiyacını vurgular.

Venüs, 25 Şubat’ta Balık burcuna girerek Kova arketipindeki baskının bir kısmını hafifletirken, Merkür 20 Şubat’ta direkt duracak ve 13 Mart’ta Balık burcuna girecek. Ayrıca 1 Mart ile 8 Mart arasında Balık burcundaki Güneş İkizler ve Yay burcundaki Ay Düğümlerinin kare şeklini alacaktır. Bu konfigürasyon, bir kimlik krizi duygusunu ve meydana gelen içsel değişikliklere göre kendimizi nasıl ifade edeceğimizi ve görüldüğümüzü yeniden değerlendirme ve yeniden tanımlama içgüdüsel olarak maruz kalmaktan çekinme ihtiyacını yansıtabilir.

Balık Mevsimi: Hassasiyetimizden En İyi Şekilde Yararlanmak

Balık burcunda gezegenleri, güçlü bir Neptün’ü veya doğum haritalarında vurgulanan 12. Evi olan bireyler, genellikle diğer insanların gerçekliklerine ve duygularına o kadar duyarlıdırlar ki, neyin kendilerine ait olup neyin olmadığını deşifre etmekte zorlanırlar. Kolektif değişimleri geri kalanımızdan daha derinden hissetme eğilimindedirler, genellikle çoğundan yararlanmaya daha yatkındırlar ve dış dünyanın taleplerine ve kurallarına uyum sağlamakta güçlük çekebilirler.

Balık mevsimi, herkesin ince enerjilere ve görünmez gerçeklere karşı hassasiyetinin arttığı yılın bir zamanı olma eğilimindedir: çoğumuz muhtemelen her zamankinden daha duygusal hissederiz ve başkalarıyla daha kolay empati kurabiliriz. Vücudun Balık tarafından yönetilen kısmı ayaklardır: fiziksel bedenimizle ve Dünya ile olan bağlantımızı topraklamak ve onurlandırmak, duyarlılığımızdan en iyi şekilde yararlanmak ve Balık enerjisinin öne çıktığı dönemlerde hizalı kalmak için çok önemlidir.

Güneş, Zodyak’ın son arketipinden geçerken, ışığı çok saf, belirsiz ve hatta sahtekar olduğumuz yerleri aydınlatabilir. Yalanlar, yanılsamalar ve sanrılar ortaya çıkarken gerçek gün ışığına çıkabilir. Balık mevsimi, bazılarımız için hayal kırıklığı deneyimleri doğurabilir ve kişisel fantezilere fazla kapılıp kapılmadığımızı ortaya çıkarabilir.

Bununla birlikte, hayal kırıklığı öğrenme sürecimizin bir parçasıdır ve işlevi, ayırt etme, eleştirel düşünme ve daha güçlü sınırlar geliştirerek büyümemize yardımcı olmaktır. Balık mevsimi, yolumuzda karşılaştığımız şeyleri kucaklamak, açık yüreklilikle zorlukları kabul etmek, günlük durumlarda manevi değerleri uygulamak ve karşılaştığımız her engelin daha yüksek bir amacı olduğuna inanmakla ilgilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu