Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Satürn – Uranüs Karesi: Dünyalar Arasında Bir Çatışma - Astrolojik.org
Astrolojik DanışmanlıkBoğa BurcuKova Burcu

Satürn – Uranüs Karesi: Dünyalar Arasında Bir Çatışma

17 Şubat günü, Kova burcundaki Satürn, Boğa burcundaki Uranüs ile tam bir kare açı oluşturdu. Hizalanma gerçekleşirken, Ay Uranüs ile kavuşacak. Ay’ın varlığı, genel tepkiselliği ve huzursuzluğu yoğunlaştırarak gezegensel konfigürasyonun duygusal yükünü artırır.

Satürn ve Uranüs arasındaki kare sadece 20-22 yılda bir gerçekleşir: bu, küresel değişimleri, yön değişikliklerini ve insanlık için önemli dönüm noktalarını işaretleyen bir özelliktir. Devam eden bir 2021 teması olacak: Etkisi tüm yılı renklendirecek ve önümüzdeki yıllarda da etkisi olacak. Bu, üç tam hizalamadan yalnızca ilkidir: sonraki olanlar 14 Haziran ve 24 Aralık’ta olacak.

Dünyalar arasında bir çatışma yaşıyoruz, eski ile yeni arasında bir çatışma, geçmiş ile gelecek arasında artan bir gerilim yaşıyoruz. Toplu bir kırılma noktasındayız: arızalar ve atılımlar olası.

Kova’da Satürn ve Boğa’da Uranüs: Yenilik, Sosyal Gerilim ve Kırılma Noktaları

Kova burcunun geleneksel hükümdarı Satürn, Mart 2020’de bu burçtan geçmeye başladı, Temmuz ayında Oğlak burcunda geri döndü ve Aralık’ta tekrar Kova burcuna girdi. Geçişi 2023’e kadar sürecek. Kova burcunun modern hükümdarı Uranüs, 2018’den beri Boğa burcunda ve 2026’ya kadar orada kalacak.

Bir yandan Kova burcundaki Satürn, toplumsal eşitliğe ve insan haklarına saygıya dayalı, değişen zamanlarla uyumlu, yenilikçi ve uzun ömürlü paradigmalar inşa etme ihtiyacını şimdiden gündeme getirdi.

Satürn’ün Kova burcundaki yolculuğu, birçoğumuzun deneyimlediği, yüz yüze sosyal etkileşimlerle ilgili kısıtlamalarla bağlantılı olarak tecrit ve yabancılaşma duygularıyla bağlantılıdır. Paradoksal olarak, bu arada, İnternet aracılığıyla sürekli olarak birbirimizle iletişim halinde olma olasılığımız var, başka bir Kova teması: bu yabancılaşma hissimizi artırabilir, ancak aynı zamanda bağlı hissetmek, destek vermek ve almak için de kullanılabilir.

Öte yandan Boğa burcundaki Uranüs, Dünya ile yeni bir ilişki kurmak ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımlarını denemek için daha basit yaşam biçimlerini, daha yavaş tempolu bir yaşamı benimseme yönündeki artan eğilimi yansıtıyor. Bu geçiş, güvendiğimiz yerleşik sistemlerin beklenmedik ve ani çöküşüyle ​​ve güvenlik duygumuzu baltalayan yıkıcı öngörülemeyen olaylarla ilişkilidir.

Astrolojide, Satürn geçmişi, Uranüs ise geleceği simgelemektedir. Onların hizalanması, deney yapma, yenilik yapma ve değiştirme arzusu ile eski yöntemlere tutunma arzusu arasındaki iç ve dış zıtlığı yansıtır çünkü bunlar aşinadır ve bir güvenlik hissi yaratır. Satürn-Uranüs karesi, sistemik küresel değişim ihtiyacını ve karşı karşıya olduğumuz toplu krizlere ve köklü sistemik eşitsizliklere uzun süreli çözümler bulma zorluğunu gündeme getiriyor.

Önceki Satürn-Uranüs Karesi: Radikal Küresel Değişiklikler

Kareler, sürtünme ve gerilimi yansıtan gök cisimleri arasındaki 90 derecelik açılardır: rahatsızlığımızı artırarak bizi bir değişiklik yapmaya motive ederler. Bu iki gezegen en son, Satürn’ün Boğa burcundayken ve Uranüs’ün Kova burcundayken, Temmuz 1999 ile Ocak 2000 arasındaydı. Bir dahaki sefere bir kare şeklinde hizalanacakları zaman, 2043’te olacak.

1999 ve 2000 boyunca, küreselleşmenin zorlukları su yüzüne çıkmaya başladı ve hem teknolojinin hem de dünya nüfusunun katlanarak büyümesine tanık olduk. Bu arada, çeşitli doğal ve çevresel felaketler, Dünya’nın kaynaklarını koruma ve muhafaza etme ihtiyacını ön plana çıkardı.

Piyasaya Bluetooth çıktı, My Space geliştiriliyordu, cep telefonları yaygınlaşıyordu ve bilgisayarların ve internetin yaygınlaşması nedeniyle ilk olarak dosya paylaşımı ve telif hakkı sorunları ortaya çıktı. Aynı zamanda, Avrupa para sisteminde büyük bir değişim oldu: Euro, başlangıçta yalnızca sanal para birimi olarak tanıtıldı.

Bugün, benzer temalarla uğraşıyoruz: başka bir teknolojik genişleme dalgası yaşanıyor, yapay zeka gittikçe daha karmaşık hale geliyor, giderek artan sayıda insan çevrimiçi ve evden çalışıyor, çünkü acil olarak önemli konularla ilgilenme ihtiyacıyla karşı karşıyayız. Bu arada, elektronik ödemelerin ve kripto para biriminin yükselişiyle karşı karşıyayız, birçok insan şehirleri terk ediyor ve daha basit bir yaşam tarzına geri dönüyor, yavaşlıyor ve doğaya yaklaşıyor.

Satürn – Uranüs Karesi 2021: Bilinçte Bir Kriz

Şu anki kare, bir öncekinden farklı bir niteliğe sahip, çünkü iki gezegen birbirine zıt olduktan sonra, 2008 ve 2010 yılları arasında gerçekleşiyor. 1999-2000’de yaşadığımız kare, “eylem halindeki kriz” karesi olarak bilinirken, Ortaya çıkan sorunlara yaklaşımımıza somut ayarlamalar yapmaya davet, şu anda yaşadığımız “bilinç krizi” karesi olarak kabul ediliyor.

Dolunay gibi iki gezegen arasındaki karşıtlıklar netliği artırır ve işleri ileriye taşır . Karşıtlığın ardından farklı bir farkındalık düzeyine sahibiz: Artık dünyanın durumunu, hatalarımızı ve eksikliklerimizi, neyin farklı yapılabileceğini ve yapılmadığını çok daha nesnel olarak görüyoruz.

Tüm 2021 boyunca aktif olan Satürn-Uranüs karesi, eski sistemlerden ve paradigmalardan uzaklaşma ihtiyacını yüzeye çıkarıyor. Bizi, zorluklarla baş etme alışkanlığımızı yeniden gözden geçirmeye ve alternatif, uzun vadeli çözümler bulmaya çağırıyor. Bu yıl ortaya çıkan temalar 1999 ve 2000 yıllarında ele aldıklarımıza benziyor olabilir, ancak aciliyet seviyesi daha yüksek ve yaptığımız seçimlerin daha radikal olması gerekiyor.

Satürn – Uranüs Karesi: Dünyalar Arasında Bir Çatışma

Bir geçiş aşamasındayız: eski tanıdık dünya ile yeni, bilinmeyen dünya arasında bir çatışma yaşıyoruz. Bazılarımız heyecanlanabilir, bazılarımız korkabilir, birçoğumuz huzursuz ve gergin hissedebilir, birçoğu bir an önce radikal değişiklikler görmek ister. Birçoğunun yeteri kadar var: artan sayıda insan zihinsel sağlıklarıyla ilgili zorluklar yaşıyor ve sürekli hayal kırıklığı, öfke, endişe ve üzüntü hallerinde hissediyor.

Bunlar yoğun zamanlardır. Eğer mücadele ediyorsanız, duygularınızın geçerli olduğunu ve yalnız olmadığınızı bilin. Bir topluluğun desteğine sahip olmak, özellikle böyle bir anda çok önemlidir: başkalarına ulaşın, mevcut olan her şekilde sosyal etkileşimler geliştirmeye ve kurmaya devam edin.

Satürn ile Uranüs arasındaki kare, kolektif ve sosyal düzeyde tezahür ederken, küresel sorunlar bireysel yaşamlarımızı farklı şekillerde etkilediğinden, her birimiz kişisel olarak gerilimi hissediyoruz. Şu anda, Kova burcundaki Venüs, Boğa burcundaki Mars için de kare bir açı oluşturuyor: bu yön, tam olarak 19 Şubat’ta ancak halihazırda aktif olan, özellikle ilişkilerimizde daha küçük, kişisel bir ölçekte tezahür eden benzer sorunları yansıtacak.

Yeni Paradigmadaki Rolümüzü Keşfetmek 

Kova arketipinin yoğun aktivasyonu, güçlü bir özgürlük, alan ve deneysel ihtiyacı yansıtır. Bununla birlikte, hepimiz bizi yavaşlatan bazı kısıtlamalar ve düzenlemelerle karşı karşıyayız.

Karma ve Zamanın Efendisi Satürn bizden oyunun kurallarına saygı göstermemizi, görevlerimizin ve taahhütlerimizin sorumluluğunu almamızı, yapılması gerekenleri yapmamızı, Uranüs ise tüm bunlardan kurtulmak istiyor. Yine de, Uranüs kararlılık odaklı Boğa burcundayken, Satürn asi Kova burcundadır.

Satürn-Uranüs karesi tarafından yansıtılan elektrik enerjisi, geçişi kolaylaştırmak için geçmiş ve gelecek arasında köprüler kurmaya ve şu anda mevcut bağlamda boşluk ve özgürlük duyguları yaratmanın bilinçli yollarını bulmaya davet ediyor.

Şu anda, alışılmadık fikirleri ve basiretsiz yolları denemeye devam ederken, öğrendiğimiz dersleri entegre etmeye ve yararlı olacağına inandığımız şeyleri korumaya teşvik ediliyoruz. Bu güçlü uyum, bizi kolektif paradigma değişimindeki yeni rolümüzü keşfetmeye ve somutlaştırmaya ve zorluklara rağmen ilerlemeye devam etmeye davet ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu