Astrolojik DanışmanlıkYengeç Burcu

Yeniay Yengeç’te: Kendimize Geliyoruz!

20 Temmuz günü 13:32’de, 2020 Yengeç Burcunda ikinci Yeni Ay’a tanık oluyoruz. Bu göksel olay, Gündönümü gününde geçirdiğimiz Yengeç’teki Güneş Tutulması’ndan sadece bir ay sonra gerçekleşiyor.

Aynı işarette iki Yeni Ay olması oldukça nadirdir. Dahası, bu tutulma sezonu bittikten sonraki ilk Yeni Ay’dır. Kolektif evrimimiz ve kişisel gelişimimizde yepyeni bir bölümün başlangıcını işaret eden 21 Haziran Yengeç’ te Güneş Tutulması ile başlayan döngüyü kapatıyor.

Yengeç Burcunda iki Yeni Ay’a tanık olmak, bu zor ve kafa karıştırıcı zamanlarda daha fazla öz bakım, duygusal farkındalık, yumuşaklık ve manevi ilgiyi yaşamlarımıza entegre etme ihtiyacının güçlü ve açık bir göstergesidir.

Tutulma sezonu başlamadan önce Mayıs ayında sahip olduğumuz vizyona geri dönmemiz ve hem içeride hem de dışarıda nelerin değiştiğini kabul etmemiz teşvik edilir.

Sürekli değişen bir gerçekliğe en iyi nasıl adapte olabiliriz? Süreçte nasıl aklı başında kalıyoruz? İç ihtiyaçlarımızı dış dünyanın istekleriyle nasıl dengeleyebiliriz? Bunlar Ay’ın bize sorduğu sorulardan bazıları.

Yengeç -Oğlak Polaritesi: Orta Yolu Arıyor

28 ° 26’da Güneş ve Ay ‘Yengeç Burcunun, Yeni Ay’ın aynı gününde Oğlak’ın 28 ° 39’ da Satürn’ün tam karşısındadır. Bu arada, Jüpiter ve Plüton ile yakın zamanda oluşturdukları muhalefetlerin etkilerini hala 21 ° ve 23 ° Oğlak’ta geri çekiyoruz.

Tutulma Mevsimi boyunca Yengeç-Oğlak polaritesinin dengelenmesine çok önem verilmiştir. Yengeç güvende ve korunmuş hissettiğimiz bir yerdir. Bu durum ev, aile ve çocukluk ile ilişkilidir, hem iç çocuğumuzu hem de anne içgüdümüzü temsil eder.

Güneş ve Ay orada güçlerini birleştirdikçe, dikkatimizi, doğuştan sahip olduğumuz hassasiyete getiriyorlar, ancak henüz entegre olamadık ya da kabul edemedik çünkü bunu yeterince güvende hissetmedik.

Oğlak ise sosyal işlevimiz, kariyerimiz, otoritelerle ve yasalarımızla etkileşimlerimizle ilgili işarettir. Oğlak ile eylemlerimizin sonuçları olduğunu öğreniyoruz. Bu işaret, görevlerimizi, sorumluluklarımızı ve yükümlülüklerimizin yanı sıra güç, prestij ve para ile olan ilişkilerini dikkate almamızı gerektirir. Oğlak, üstlendiğimiz şeyleri tam olarak taahhüt etmeye ve hatalarımız ve eksikliklerimiz için hesap verebilirlik almaya teşvik eder.

Her iki işaretin en iyi niteliklerini somutlaştırmak için çok fazla öz farkındalık gereklidir. Kendimize karşı sert olmak ve kendini çok hoşgörülü hissetmek arasındaki orta yolu bulmalıyız, çok hırslı olmak ve rahatlık alanımızdan çıkmaktan korkmak arasında bir denge aramalıyız.

Yengeç-Oğlak ekseni, sosyal rolümüzün ve dış dünyanın taleplerini unutmadan kişisel yaşamımıza ve duygusal refahımıza dikkat etmemizi teşvik eder.

Satürn’ün karşısındaki Güneş – Normlar ve Düzenlemelere Karşı Sınırsız Kendini İfade Etme

Satürn, Oğlak’ta iki yıl boyunca yönettiği burçtaydı ve önümüzdeki iki buçuk yıl boyunca Kova’ya taşındığı Aralık’a kadar orada kalacak. Zaman ve Karma gezegeni bizden bu dönemde öğrendiğimiz bazı dersleri gözden geçirmemizi ve başka bir farkındalık seviyesinden düşünmemizi istiyor.

Satürn’ün ciddiyeti, Güneş’in kendiliğindenliğini ve doğal yaratıcılığını sınırlama eğilimindedir. Bu günlerde, kendimizi ifade edebileceğimiz ve bunun ötesine bakmayı zor bulabileceğimiz önceden belirlenmiş bir yol olduğunu düşünmek için çekilebiliriz.

Herhangi bir muhalefet, ilgili iki güç arasında bir denge bulmamızı istiyor. Bu husus, bireysel irademiz veya yaratıcılığımız ile yüzyıllardır yürürlükte olan yasalar, düzenlemeler ve hiyerarşiler arasındaki çatışmayı yansıtabilir.

Şu anda, bir yaşam için yaptığımız şeyin, amacımızla uyumlu olmadığını ve bir değişiklik yapmaya karar verdiğini, ancak toplumda kendimizi yeni bir şekilde kurmaya çalışırken bazı zorluklarla karşılaştığımızı fark edebiliriz.

Güneş-Satürn muhalefeti, bireysel kendini ifade etme ihtiyacımızı toplumsal olarak ilgili bir işleve bağlama gereğini vurgulamaktadır. Satürn bize bunun sadece kendimizle ve yapmaktan hoşlandığımızla ilgili olmadığını hatırlatır. Yerimizi daha geniş bir çerçevede bulmalı ve yaratıcılığımızı diğer insanların yararlanabileceği bir hizmet sunmak için kullanmalıyız.

Satürn’ün karşısındaki Ay – Duygular ve Görevler

Ay ve Satürn kutupsal karşıtlar olarak düşünülebilir: Ay, Yengeç’in doğal hükümdarıdır, Satürn ise tam tersi Oğlak’ı yönetir. Senkronize olarak, bu Yeni Ay’da, ikisi de yönettikleri işaretlere geçiyor. Bu, Yengeç-Oğlak eksenini hem bireysel hem de günlük yaşamımızda ve kollektif ölçekte dengelemenin öneminin bir başka göstergesidir.

Ay, içsel çocuğumuzu, onların ihtiyaçlarını ve korkularını, beslenme ve ilgilenilme isteklerini temsil eder. Ay ayrıca içsel annemizi, kendimizi ve diğer insanları onlarla duygusal olarak bağlantı kurma yeteneğimizi temsil eder.

Satürn , zamanımızı, enerjimizi ve paramızı nasıl harcadığımızın yanı sıra dünyaya geri verdiğimiz şey için tam sorumluluk almamızı istiyor . Bizi özdenetim ve öz-ustalık geliştirmeye, eylemlerimizden ve eksikliklerimizden sorumlu olmaya teşvik eder.

Ay-Satürn temaslarıyla, kendi duygusal ihtiyaçlarımızı diğer insanların, profesyonel yaşamımızın ve bir bütün olarak toplumun ihtiyaçları ile dengelemek için güçlü bir çağrı var. Bu açıdan, duygusal sağlığımız ve refahımız pahasına kariyer taahhütlerimize veya hırslarımıza öncelik vermek kolay olabilir.

Ay ve Satürn arasındaki ilişki dengesizse, kişisel ve aile hayatımız acı çekmeye meyillidir. Bu muhalefetle tipik olarak çok fazla toplumsal yükümlülük üstleniyoruz. Bilinçaltı bir suçluluk duygusu, utanç ve genel bir depresyon veya anksiyete hissi olabilir.

Ay ve Satürn arasındaki yönler, derin bilinçsiz duygusal tıkanmalarla ilişkili olabilir. Amaçları , yetişkin olduğumuzda onları güvenli bir alana hazırlamak ve entegre etmek için bizi içsel çocuğumuzla ve geçmişte bastırdığımız duygularla bilinçli olarak iletişime geçmeye davet etmektir.

Yengeç Burcunda Yeni Ay: Duygularımızı Ciddiye Almak

Güneş, Ay ve Satürn, bizi kabul edilmeme korkusunu bırakmaya davet ediyor. Bizi başkalarının beklentilerine uymama ile ilgili herhangi bir suçluluk ya da utanç duymayı bırakmaya çağırıyorlar. Yargı ile olan ilişkimizi daha güçlendirici ve olumlu hissedecek şekilde yeniden tanımlamamıza ve insanların bizim hakkımızda ne düşündüğü konusunda daha az endişelenmemize ilham veriyorlar.

Yengeç Burcundaki bu Yeni Ay, kendilerini iyi hissetmek için başkalarını küçümseyenlerden uzaklaşmak için bize tam izin veriyor. Kendimizi çevremizden veya bizi güvende hissetmemize, sevilmemize ya da kim olduğumuzu kabul etmemeye iten insanlardan uzaklaşmak bizim hakkımızdır.

Yengeç, bize duygularımızı ciddiye almayı öğretir. Bu işaret bize iç sağlığımızın ve refahımızın ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Yeni Ay, insanların veya toplumun ne yapmamız gerektiğini söylediğini veya belirli durumlarda nasıl hissetmemiz gerektiğini dinlemeden önce duygularımızı, hislerimizi ve sezgilerimizi takip etmemizi hatırlatır.

Kendimize ve duygusal dengeye bakmak için zaman ayırmak, bu günlerde birinci önceliğimiz olmalıdır. Yine de, önemli konulara değinmekten veya duygularımızı açıkça ifade etmekten kaçınmak için bunu bir bahane olarak kullanmamaya dikkat etmeliyiz.

Yengeç Burcunda Yeni Ay: Kendimize Gelmek

Yengeç’in nihai dersi duygusal olgunluktur. Bu işaret bizi sürekli değişen iç durumumuzla sürekli bir ilişki geliştirmeye davet ediyor. Yeni Ay, başlangıçta mantıksız görünseler bile vücudumuzun sürekli bize yolladığı ipuçlarını dinlememizi teşvik ediyor.

Bu sürecin önemli bir parçası, herhangi bir yargılama veya reddetme korkusu olmadan dürüst ve açık bir şekilde hissettiğimizi ifade edebilmektir. Halen Yengeç burcundan geçmekte olan Merkür’ün varlığı, güvenli ve saygılı bir alışveriş ve iletişim alanı yaratılmasında bizi desteklemektedir.

Geçmişle, ailemizle veya evimizle ilgili sorunların ortaya çıkabileceği bir dönemdeyiz ve birçoğumuzun yaşamın bu alanlarında önemli kararlar alması gerekiyor. Açık yürekten sevgiyle ve nazikçe başkalarıyla etkileşim kurmak, ortaya çıkan zor duyguların entegrasyonu ve detaylandırılması için çok önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu