Astrolojik DanışmanlıkBurçlar

Venüs Hareketi: İlişkiler Aynadır

25 Haziran’da Venüs altı haftalık retro hareketin ardından 5 ° 20 ′ İkizlere yöneliyor. Venüs, iki yılda bir retro hareket eder: en az yaygın retrolardan biri olmak, dikkat edilmesi gereken en büyüleyici döngülerden biridir.

Venüs ilişkiler gezegeni olarak görülür: başkalarıyla ve kendimizle nasıl ilişki kurduğumuzu yansıtır. Öz-sevgi, öz-değer ve önceliklerimizi ve yaptığımız seçimleri belirleyen değerlerimizle ilişkilidir.

Venüs’ün İki Yüzü

Venüs, iki işaretin gezegen hükümdarıdır: Boğa ve Terazi. Boğa, Venüs’ün Yin tarafını temsil eder: odağı içe, kendimize, ihtiyaçlarımıza, yeteneklerimize ve kaynaklara yöneliktir. Fiziksel bedenimiz ve hayatta kalma içgüdümüzle ilişkilidir.

Terazi Venüs’ün Yang tarafını temsil eder: bu enerji dışa, diğer insanlara, onların ihtiyaçlarına, değerlerine doğru yönlendirilir. Sahip olmadığımız şeyi temsil eder ve bu nedenle bizim bunu sağlamak için başkalarına ihtiyacımız vardır.

Herhangi bir Venüs geçişi, kendine yönelen enerji ile dış dünyayla ilgili harcanan enerji arasında bir denge bulma ihtiyacını vurgular. Ayrıca hem kendimize hem de başkalarına karşı koşulsuz sevgiye geri dönmemiz için ilham alıyoruz.

Netlik Kazanmak

Venüs zaten iki kez 5 ° 20 ′ ve 21 ° 50 ′ İkizler arasında geçti: bir kez doğrudan ve bir kez retro olarak.

Retro gerçekleşmeden önce oradan ilk kez geçtiğinde içgüdüsel ve kendiliğinden bir fazı temsil ediyordu: içgüdüsel ihtiyaç ve arzularımızı takip ederek dürtü ve deneyim kazanmak için bir andı. Geri dönüş tamamen iç gözlem ve yansıma ile ilgiliydi: deneyimlerimiz içselleştirildi, değerlerimizi ve önceliklerimizi yeniden değerlendirme ihtiyacını hissettik.

Şimdi bu döngünün üçüncü aşamasına giriyoruz: Venüs üçüncü kez aynı derecelerde geçiyor ve son iki ay içinde ortaya çıkan temaları daha iyi anlamamıza izin veriyor.

Venüs doğrudan gidiyor ve bize öğrendiklerimizi uygulama ve yaşadıklarımızın daha derin anlamlarını anlama fırsatı veriyor. O dönemde kafa karıştırıcı hissettiren gerileme sırasında meydana gelen olaylarla ilgili netlik kazanacağız.

Bilinçli Harekete Geçmek

Venüs, 3 Nisan’dan beri İkizler’deydi ve sadece 7 Ağustos’ta Yengeç’e girecek. 13 Mayıs’tan beri Venüs’ün retrosu çalıştığı zaman, alışkanlıklarımızı ve ilişkilerimizde ortaya çıkan kalıpları düşünme şansımız oldu. Değerlerimizi ve arzularımızı, birbirimizle iletişim kurma şeklimizi, kendimizle düşünme veya konuşma şeklimizi yeniden keşfediyoruz.

Venüs’ün gerilemeden önce gerçekleşen olayları düşünmek, önümüzdeki birkaç hafta içinde ortaya çıkan temalar hakkında bize önemli bilgiler verebilir. Artık, retro boyunca edindiğimiz bilgeliğin ve içgörülerin desteğiyle, bilinçli harekete geçme ve hayatımızın bu alanlarında somut değişiklikler yapma olanağına sahibiz.

Yeni Bağlantılar Kurmak ve Gerçek Sesimizi Paylaşmak

İkizler iletişim ile ilgili burçtur: Venüs buradan geçtiğinde, kendimizle ve başkalarıyla konuşma şeklimizi değiştirme fırsatına sahibiz. Venüs doğrudan hareket ettikçe, gerçek sesimizi dünyayla paylaşmaya ve bildiklerimizi daha kolay, anlaşılır yollarla iletmeye, daha fazla insana ulaşabilmeye ilham veriyoruz .

Geri dönüş sırasında başkalarına verdiğimiz beklentilerin ve başkalarının bize verdikleri beklentilerin farkına varma fırsatımız oldu. Şimdi mevcut ilişkilerimiz için yeni temeller oluşturmaktan ya da dürüst ve açık iletişime dayalı yeni bağlantılar kurmaktan ilham alıyoruz.

İstediğimiz şeyi istediğimiz şekilde ayarlama ve ilişkilerdeki ihtiyaç ve arzularımızı formüle etme şeklimizi değiştirme fırsatımız var. Konuştuğumuz kadar dinlemek için bilinçli bir çaba göstermeye başlıyoruz.

İkizler’de Venüs Doğrudan: Herkes Kendimizin Bir Yansımasıdır

İkizler çokluk ve ikiliği temsil eder. Venüs’ün İkizler burcundan geçişi, ilişki içinde olduğumuz herkesi kendimizin bir aynası olarak görmemize ilham veriyor ve bu da hayatımızda belirli bir rol oynuyor. Etkileşimde bulunduğumuz her insan, bilinçli olmaya davet ettiğimiz bazı kusurlarımızı veya niteliklerimizi bize geri yansıtır.

İkizler’deki Venüs bize tepkilerimizden sorumlu olduğumuzu hatırlatır, ancak başkalarının davranışlarından sorumlu değiliz. Venüs yeniden direkt ilerledikçe, belirli türden insanları hayatımıza çekmemize neden olan nedenlerin farkına varma şansımız var. Bu etkileşimlerde oynadığımız rolü ve daha derin anlamlarını anlama olanağına sahibiz. Venüs istasyonları yönlendirirken, davet her tetikleyiciyi bir nimet ve kendimizi daha iyi anlama fırsatı olarak görüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu