Aslan BurcuAstrolojik Danışmanlık

Venüs Aslan Burcunda – Romantizm ve Kalp Bilgeliği

Venüs, 6 Eylül’de 3: 22’de Aslan burcuna girdi: Aşk ve ilişkiler gezegeni, 2 Ekim’e kadar Aslan burcundan geçecek ve kendini gerçekleştirme, eğlence ve romantizm arzumuza ışık tutacak.

Aslan burcundaki Venüs bizi tutkulu olduğumuz şeye zaman ayırmaya davet ediyor: bu kozmik olay bize parlama, görünme ve yeteneklerimizi dünyaya gösterme hakkına sahip olduğumuzu hatırlatıyor.

Venüs’ün Yengeç’ten geçişi sırasında, içsel durumumuzda gezinme fırsatımız oldu: duygularımızın kökeninin farkına vardık, başkalarıyla empati kurma konusundaki doğal yeteneğimizden yararlandık. Kendi içimizde güvende hissetmeyi öğrenme ve dış bağımlılıkları en aza indirme şansımız oldu.

Venüs Yengeç buradayken, dikkatimiz en çok duygularımız ve hislerimiz üzerineydi. Venüs Aslan burcunda dolaşırken, odak noktamız hala kendimiz olacak, ancak niteliklerimize ve kapasitelerimize kayacak. Evrenimizin merkezi haline geliyoruz: Hayatın tadını sonuna kadar çıkarmak ve benzersiz ve sınırsız yaratıcı potansiyelimizi gerçekleştirmek istiyoruz. 

Henüz okumadıysanız, Bu ay boyunca ilişkileriniz ve aşk hayatınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için sizi buraya alalım.♡ 

Aslan’daki Venüs: Biz Özeliz 

Aslan, Güneş tarafından yönetilen Sabit bir Ateş burcudur: cömertliğe, sıcaklığa, özgüvene ve canlılığa karşılık gelir. Kendimizi dünyaya sunma şeklimizi, fark edilme ve hatırlanma arzumuzu temsil eder.

Venüs, ilişkilerin gezegenidir: Boğa ve Terazi’nin hükümdarı, sosyal ve romantik hayatımızın yanı sıra kendimizle ve bedenimizle ilişki kurma şeklimizle de ilişkilidir. Venüs’ün Aslan burcundan geçişi sırasında doğal olarak hayranlık bekliyoruz. 

Özel muamele görmek istiyoruz, duyulmak, takdir edilmek ve kabul edilmek istiyoruz. Çabalarımız için olumlu ve destekleyici geri bildirime ve takdire ihtiyacımız var ve hayranlık duyduklarımıza aynısını sağlamak için doğal olarak kendimizi çekiyoruz.

Bu transit sırasında, hafife alınmak istemiyoruz: Yeni ilişkileri bir süre bir tür aşk ilişkisi durumunda sürdürmeyi tercih etme eğiliminde olabiliriz. Yine de, diğer kişinin dikkatinin merkezinde olmak istiyoruz.

Aslan burcundaki Venüs, doğası gereği özel olduğumuzu hatırlamak için bir davettir: kimsenin onayına ihtiyacımız yoktur. Bu kozmik olayın daha yüksek amacı, diğer insanların bizimle ilgili görüşlerinden bağımsız olarak gerçek ve sarsılmaz bir özgüven geliştirmemize izin vermektir. 

Enerji, Motivasyon ve Olumlu Düşünme

Aslan burcundaki Venüs, bize güçlü irade, odaklanma ve kararlılık veren güçlü, kendi kendini yöneten ve kendi kendini motive eden bir enerjidir. Başkalarını motive etmek, başarmaya çalıştıkları şeyi gerçekleştirmeleri için cesaretlendirmek ve zorluklara rağmen ilerlemeye devam etmek için doğal olarak ilham alacağız.

Bu geçiş sırasında hayatı ve sunabileceği her şeyi kutlamak istiyoruz ve muhtemelen gelecek hakkında daha cömert, hevesli ve iyimser hissediyoruz. Davet, kim olduğumuz konusunda iyi hissetmek ve herhangi bir utangaçlık ve özbilinç duygusundan kurtulmaktır. 

Kendine hoşgörü ve benmerkezciliğe dikkat edin, Aslan burcunun bazı potansiyel gölgeleri. İstediğimizi yaratamayacağımızı hissettiğimizde veya bir şey bizi engelleyip sınırladığında ortaya çıkabilecek hayal kırıklığının üstesinden gelmenin sağlıklı yollarını keşfettiğinizden emin olun.

Venüs, 15 Eylül’de bizi özellikle ilişkilerde özgürlük, heyecan ve deneysel ihtiyaçlarımızın farkına varmaya teşvik edecek. Şu anda, hayatımıza önemli değişiklikler getirmeyi düşünebiliriz.

Bu kozmik olay, bizi hem iç hem de dış dünyamızı keşfetmeye, farkında olmadığımız kapasiteleri ve yetenekleri keşfetmeye davet ediyor. Hem Aslan burcundaki Venüs hem de Boğa burcundaki Uranüs bizi tüm yaratıcı potansiyelimizi kullanmaya teşvik ediyor: bu nedenle, özgürlük ve yaratıcı bağımsızlık için artan bir ihtiyaç hissedeceğiz.

Uzlaşmayı Öğrenmek

4, 5 ve 6 Eylül’de Venüs, Plüton ve Satürn arasındaki güçlü karşıtlıkların etkisini hala hissediyoruz. Bu günlerde Venüs, Koç burcunun son derecelerinde de Mars’a kare açıdadır.

Bu konfigürasyon, ilişkilerdeki bazı sürtüşmeleri ve anlaşmazlıkları yansıtabilir. Çok bencil olmamaya dikkat edin, duygusal melodramdan ve abartılı tepkilerden kaçının: bunlar, bu gezegensel hizalamayla ortaya çıkabilecek bazı sorunlardır.

Terazi burcundaki Merkür, gerilimin üstesinden gelmemizde bize destek olacak ve düşüncelerimizi sakin, nazik ve sevgi dolu bir şekilde paylaşmaya teşvik edecek. Uzlaşmanın önemini hatırlatacak ve diğer insanların gerçekliğini ve bakış açılarını kabul etmemize yardımcı olacaktır.

13 Eylül’de Venüs Koç burcunda Şiron ile üçgen açı yapacak. Bu özellik , öz güvenimizi baltalayan değersizlik ve reddedilme duygularıyla ilgili eski yaraların farkına varmak ve iyileştirmek için harika bir fırsatı temsil ediyor .

Romantizm ve Kalp Bilgeliği

Venüs ismini Roma Aşk, bereket, güzellik ve refah tanrıçası olan Yunan Afroditinden alır. Aslan, romantizm ve eğlenceyle ilgili Zodyak burcudur: aşk hayatımızın yaklaşan transit sırasında gelişmesini bekleyebiliriz. 

Aslan burcundaki Venüs ile hepimiz sevilme ve başkalarını sevme ihtiyacını hissederiz: dikkat ve tanınma isteriz, görülmek ve fark edilmek isteriz. Birçoğumuz, ilham verici ve moral verici bir etkiye sahip ortak çıkarları olan yeni insanlarla tanışma şansına sahip olacağız.

” İnsanları doğal olarak, zahmetsizce çekmek için, sadece kalbimizin gerçek yönlendirmesini takip etmemiz gerekiyor .” – I Ching, Değişiklikler Kitabı

Aslan burcundaki Venüs’ün nihai öğretisi kalbimizin bilgeliğine geri dönmektir. Bu transit, insanların, doğru zamanda ve bizim tarafımızdan asgari çabayla hayatımıza gireceklerine güvenmemizi teşvik ediyor. İşimiz basitçe kendimiz olmak, korkudan kurtulup başkalarına açılmak ve duygularımızı otantik bir şekilde paylaşmaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu