Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Oğlak burcunda Yeni Ay: Dönüştürme Zamanı - Astrolojik.org
Astrolojik DanışmanlıkOğlak Burcu

Oğlak burcunda Yeni Ay: Dönüştürme Zamanı

13 Ocak’da Ay, Oğlak burcunda Güneş ve Plüton’a katılıyor. Güçlü bir Yeni Ay yaşıyoruz, 2021’in ilki ve 14 Aralık Yay burcundaki Tam Güneş Tutulması’ndan sonraki ilk ay.

Bu kozmik hizalanma, yepyeni bir gelişim döngüsünün başlangıcını işaret ediyor. Yeni Aylar bir yeniden doğuşu ve yeni bir başlangıcı temsil eder: Bize tıpkı Ay gibi her şeyin sürekli değiştiğini ve yeniden başlamak ve kendimizi yeniden keşfetmek için döngüsel fırsatlarımız olduğunu hatırlatırlar.

Güneş ve Ay’ın Plüton ile kavuşumda olması, mevcut gezegensel konfigürasyonun yoğunluğunu katlanarak artırıyor. Onların hizalanması, artık bize hizmet etmeyen geçmişe olan bağları salıvermeye, farklı bir şeye yer açmaya davet ediyor. Derin bir iç ve dış metamorfoza hazır olun ve kendi yolunda ilerleyen şeyi bırakmaya hazır olun.

Oğlak burcunda Yeni Ay: Yeni Yapılar Doğurmak

Bir arketip olarak Oğlak burcu, yaşamlarımız ve seçimlerimiz için sorumluluk almakla ilgilidir: yaşlanma ve olgunlaşma süreçlerine, kendi kendini düzenleme yeteneğine ve disiplinle ilişkimize karşılık gelir. Oğlak burcu, hem bilincimizin yapısıyla hem de toplumun yapısıyla ve belirli bir biçimi tanımlayan ve sınırlayan sınırlarla ilişkilidir: bu nedenle, bu işaret zaman, mekan, sınırlamalar ve kısıtlamalarla ilişkilidir.

Oğlak burcundaki Yeni Ay, iç gerçekliğimizde meydana gelen değişiklikleri onurlandıran ve bunlara saygı duyan yeni sistemler oluşturmaya ve yeni sınırlar oluşturmaya teşvik edileceğimiz bir ay döngüsü başlar. Evren, bizi şu anda mevcut olan koşullarla başa çıkmanın yaratıcı yollarını bulmaya ve modası geçmiş yapıları dönüştürmeye davet ediyor.

Önümüzdeki ay, zaman-uzay gerçekliğimizin dayattığı sınırlamalarla karşılaşabiliriz. Mevcut gezegensel hizalamalar, bize artık neyin işe yaramadığını, neyin değer ve amaç kaybettiğini ve hem küresel sosyo-ekonomik düzeyde hem de kişisel ölçekte neyin değişmesi gerektiğini gösterecektir.

23 ° Oğlak Burcunda Yeni Ay: Geçmişteki Dersleri Bütünleştirmek

Şu anki Yeni Ay, 23 ° Oğlak burcunda, Satürn-Plüton kavuşumunun sadece bir yıl önce gerçekleştiği burcun 22 ° derecesinden sadece bir derece uzakta gerçekleşiyor. Satürn-Plüton hizalanması, 35 yıllık mutlak bir sosyal dönüşüm döngüsünü başlattı. Birleşmeleri küresel bir yapısal çöküşün başlangıcı oldu. Baskıcı ve sınırlayıcı sistemlerden kurtulma ihtiyacını vurguladı ve kişisel ve kolektif güçlendirmeyi destekleyen yenilerini inşa etme gerekliliğini vurguladı.

Şu anda yaşadığımız Oğlak burcundaki Yeni Ay, bir yıl önce ilk kez ortaya çıkan sorunları yeniden gündeme getirebilir. Belirli temaları farklı şekilde ele alma ihtiyacını vurgulayabilir. Somut ve uzun süreli ayarlamalar yaparak 2020 boyunca öğrendiğimiz dersleri entegre etmeye davet edebilir.

Yeni Ay ile Plüton kavuşum: Dönüşmek Zorunlu Hale Geliyor

Plüton’un şu anda Güneş ve Ay ile kavuşumda olması, yaklaşan ay döngüsünü yoğunlaştıracak ve deneyimlerimizi güçlü bir Plüton kalitesi ile aşılayacak. Plüton, 2008’den beri Oğlak arketipini derinlemesine dönüştürüyor ve bunu Kova burcuna gireceği 2023 yılına kadar yapmaya devam edecek.

Adını Yeraltı Dünyasının mitolojik Efendisi’nden alan Plüton, Akrep’in modern hükümdarıdır ve güç ve güçsüzlük meseleleri ve en derin bilinçsiz materyalimizle ilgilidir. Bu, gölgelerimizi, işlenmemiş yaralarımızı, acımızı, gizli yeteneklerimizi ve hediyelerimizi, sırlarımızı, ruhumuzun evrimsel niyetlerini ve arzularını içerir.

Plüton, evrimin gücünü temsil eder: Bu gezegen dönüşümü talep eder ve bizden mutlu olsak da olmasak da değişimin olacağını hatırlatır. Elimizdeki en iyi seçenek, direnci serbest bırakmak ve onunla işbirliği yapmaktır.

Güneş, Oğlak burcundaki Plüton ile kavuştu: Yaratıcı Yenileme

Dünya ile ilgili bakış açımıza göre bağlaçlar 0 ° ‘lik açılardır. Gezegensel bedenler aynı Zodyak burcuyla aynı derecede hizalandığında olurlar: enerjileri birleşir ve bir olarak birlikte çalışır.

Güneş Plüton ile kavuştuğunda, kimlik duygumuzu ve amaç duygumuzu kökten dönüştürme ihtiyacı ortaya çıkar. Astrolojide Güneş, en çok bilincinde olduğumuz gök cismidir ve farkındalığımızın ışığını temsil eder. Bu Yeni Ay’da, bastırmakta olduğumuz bilinçsiz materyalin farkına varabilir ve onu bütünleştirme fırsatına sahip olabiliriz. 

Güneş ve Plüton arasındaki bağlantı, yaratıcı yenilenmeyi ve amaç duygumuzun dönüşümünü teşvik eder. Oğlak burcunda hizalanmaları olurken, yaratıcı ifade ve kendini gerçekleştirme arzumuzu sosyal olarak ilgili bir ihtiyaç ile nasıl uzlaştırabileceğimizi düşünmeye teşvik ediliriz. Bu yönün daveti, yaşam gücümüzün ifadesini nasıl onurlandıracağımızı ve kolektife kalıcı değer sunmamızı sağlayan sosyal bir işlev aracılığıyla onu nasıl zenginleştireceğimizi düşünmektir.

Oğlak burcunda Plüton ile kavuşan Ay: Duygusal Metamorfoz

Öte yandan, Yeni Ay ve Plüton arasındaki bağlantı, duygularla başa çıkma şeklimizde tam bir dönüşüm gerektirir. Oğlak, duygusal ihtiyaçlarımızı olgun ve yapıcı bir şekilde yönetme yeteneğini ifade eden öz düzenleme ile ilişkilidir. Bununla birlikte, bu arketiple bağlantılı yaygın bir çarpıtma, duygularımızın ve utanç, suçluluk ve kendi kendini yargılama nedeniyle kırılganlığımızın bastırılmasıdır.

Ay ile birleşen Plüton, bizi bastırılmış duygularımızla yüzleşmeye ve bir güvenlik duygusu yaratma girişimiyle bağlantılı her türlü altta yatan duygusal dinamiği keşfetmeye davet ediyor. Yaklaşan ay döngüsü boyunca, uzun zaman önce üstesinden geldiğimizi düşündüğümüz geçmiş kalıplar tekrar ortaya çıkabilir ve onları farklı bir mercekten görerek gerçekte ne hakkında olduklarını anlama fırsatımız olabilir.

Duyguları ifade etme eğiliminde olduğumuz herhangi bir dürtüsel yolun ve duygusal ihtiyaçlarımızla ilgili olarak başkalarına yüklediğimiz herhangi bir beklentinin farkında olmak, bu güçlü uyumdan en iyi şekilde yararlanmamıza yardımcı olacaktır.

Satürn Yönleri: Kaçınılmaz Sınırlamalarla Çalışmak ve Öfkeyi Dönüştürmek

Satürn, Oğlak Yeni Ayının gezegensel hükümdarıdır: durumu bize mevcut kozmik konfigürasyonun enerjik kalitesi hakkında daha fazla bilgi verecektir. Satürn yakın zamanda Kova burcuna girdi ve şimdi hem Jüpiter hem de Merkür ile kavuşumda. Dahası, Zamanın ve Karma’nın Efendisi Boğa’da hem Mars’a hem de Uranüs’e kare görünümler yaratıyor.

Söz konusu arketipler, özgür olma ve içgüdülerimizi takip etme ihtiyacımız ve arzumuz ile üzerimize uygulanan sınırlamalar ve sınırlamalar arasındaki sürtüşmeyi yansıtır. Bu konfigürasyon aynı zamanda, kendimizi bilinçsizce nasıl ezdiğimizi, kendimizi nasıl yargıladığımızı ve dış koşullardan bağımsız olarak kendimizi nasıl sınırladığımızı düşünme ihtiyacını da vurgulamaktadır. 

Kare, iç gerilimi yansıtan 90 derecelik bir açıdır: ilgili gezegenler aynı anda kendilerini ifade etmeye çalışıyor ve birbirlerinin ifadesini engelliyorlar. Karelerin amacı, bir konuya yaklaşımımızda bir değişikliği teşvik etmektir: bu yönler zorlayıcı olabilir, ancak aynı zamanda güçlendirici ve motive edici de olabilir, hepsi zihniyetimize bağlıdır.

Özellikle Mars ve Satürn arasındaki tam kare, iki gezegen arasındaki üç hizalamadan oluşan bir döngünün sonuncusunu temsil ettiği için ilk olarak Ağustos 2020’de ortaya çıkan temalara tamamlama ve doruk noktası getiriyor. Yaşadığımız stres, daha fazla öfke ve hayal kırıklığı yaratabilir ve Mars-Satürn karesi, bu enerjileri bastırmak ve içselleştirmek ya da yanlış yerleştirmek ve yıkıcı bir şekilde ifade etmek yerine, bu enerjileri yapıcı bir şekilde kanalize etmenin yollarını bulma ihtiyacını yansıtıyor.

Oğlak burcunda Yeni Ay: Geçiş Zamanlarında Gelişmek

Bu Yeni Ay, kişisel gücümüzün sınırlarının farkındalığıyla bizi karşı karşıya getirebilir. Bununla birlikte, aynı zamanda, mevcut koşulların kabulü ve doğuştan gelen direncimizle temasa geçme, herhangi bir duruma uyum sağlama ve ondan iyi bir şey yapma kapasitemizle bağlantılı başka türden bir güce erişmemize de izin verecektir.

Bu vazgeçmek, mağdur hissetmek ve pasiflikte sıkışıp kalmak anlamına gelmez. Kurtulamadığımız engellerle çalışmak için kendi ve benzersiz yöntemler bulmaya ve neyin değişmeye değer olup neyin olmadığını anlamaya teşvik ediliyoruz.

“Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme huzuru ver, yapabileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve farkı bilme bilgeliği ver.” – Reinhold Niebuhr

Bu kozmik olayın daveti, sınırlamalarımızla etkileşim kurma ve algılama şeklimizi dönüştürmektir. Vücudunuzla ve nefesinizle topraklanmanıza ve bağlantı kurmanıza izin veren herhangi bir uygulama, karşı karşıya olduğumuz kısıtlamalara rağmen bu yoğun geçişte ilerlemenize ve mevcut gerçeklikten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Değişimi kucaklamak ve geçmişe bağlılıkları serbest bırakmak, geçiş zamanlarında başarılı olmanın anahtarıdır. Oğlak burcundaki Yeni Ay, bizi şu anda mevcut olan koşullar dahilinde amaç duygumuzla bağlantı kurmanın yollarını bulmaya teşvik ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu