Astrolojik DanışmanlıkBurçlarKova BurcuOğlak Burcu

Oğlak Burcunda Satürn Retrosu

21 Mart’tan bu yana Kova’yı geçtikten sonra, Satürn 1 Temmuz günü akşam saat 7: 37’de Oğlak Burcuna geri dönüp 17 Aralık’a kadar orada kalacak ve 28-29 yıl boyunca bir daha Oğlak Burcuna geri dönmeyecek.

Satürn geçişleri bize kendini kontrol etme ve kendini yönetme konusunda ilham veriyor. Bu gezegen zamanımızı ve enerjimizi harcama şeklimiz ve dünyaya verdiklerimiz için sorumluluk almaya davet ediyor.

Satürn Oğlak’tayken, geri adım atma ve son birkaç yılda ortaya çıkan bazı dersleri gözden geçirme fırsatımız var.

Oğlak vs Kova: Ne Saklanır ve Ne Atılır

Oğlak ve Kova tamamen farklı burçlardır. Oğlak tamamen geçmiş, gelenekler, kurallar ve düzenlemelerle ilgili iken, Kova tamamen geleceğe, yeniliğe, kural ve yönetmelikleri kırmaya yöneliktir. Yine de Satürn, her ikisinin de geleneksel hükümdarıdır.

Oğlak, Zodyak’ta Kova’dan önce gelir, çünkü Oğlak olmadan toplumu simgeleyen, Kova, devrimci, hiçbir şeyden kaçamazdı. Eğer sistem olmasaydı, isyan edecek hiçbir şeyimiz olmazdı.

Bu iki işaretin bir zamanlar aynı gezegen cetvelini paylaşması bize ileriye doğru ilerlemenin, bize öğrettiklerini unutmadan geçmişi onurlandırmak için gerekli olduğunu hatırlatır. Satürn’ün geleneksel Kova yönetimi de, mevcut yapıların yok edilmesinin gelecekteki sistemin yaratılmasında gerekli bir adım olduğunu doğrulamaktadır.

Satürn, Karma ve Zamanın Efendisi

Satürn, Karma ile zamanla, yaşlanma süreciyle ve hatta ölümle ilişkilendirildi, ancak daha fazlası var.

Satürn neden ve sonuç yasasını temsil eder: bize eylemlerimizin sonuçları olduğunu öğretir. Bizi büyümek ve yaşamlarımız için sorumluluk almak, kendi otoritemiz olmak ve içsel gücü geliştirmek için motive ediyor, tamamen özerk ve kendi kendine yeterli olmamız gerekiyor. Satürn, olgunluk, yetişkin olma, ailelerimizden hem duygusal hem de finansal bağımsızlık geliştirme süreci ile ilişkilidir.

Satürn disiplinin gezegenidir: bize çok sıkı ve tutarlı çalışırsak istediğimiz her şeyi tezahür ettirme gücümüz olduğunu hatırlatır. Zaman üstatlığın önemli bir bileşenidir: sabır, uygulama ve zanaatımıza uzun vadeli bağlılık olmadan hiçbir alanda uzman olmayı bekleyemeyiz.

Oğlak’ta Satürn Retrosu: Yargılanma Korkusunun Üstesinden Gelmek

Oğlak’ın enerjisi oldukça ağır olabilir: bu geçişin ilk günlerinde, genel bir yorgunluk hissi, dünyanın ağırlığını omuzlarımızda taşıma, belki de endişe hissedebiliriz. Bununla birlikte, bu aynı zamanda ileriye doğru gitmek ve hedeflerimiz üzerinde çok çalışmak için somut olarak yapmamız gereken şeylere odaklanmamızı sağlayan çok topraklayıcı ve dengeleyici bir güçtür.

Suçluluk, utanç ve diğer insanların yargılanma korkusu Oğlak’ın gölge ifadeleri olabilir. Kendimizi tam ve otantik bir şekilde ifade etmemizi engellerler ve genellikle hediyelerimizi dünyayla paylaşmamızı engellerler.

Satürn’ün Oğlak üzerinden geriye doğru çekilmesi, geçmiş koşullarımıza yansıtma ve çocukken içselleştirdiğimiz utançları iyileştirme davetini temsil eder. Oğlak’taki Satürn gerilemesi, yargılanma korkusunu ve suçluluk duygusunu, başkalarının bize getirdiği beklentileri karşılamamakla bağlantılı olarak bize ilham veriyor.

Oğlak’ta Satürn Retrogrades: Hayallerimizi Gerçekleştirmek

Oğlak’taki Satürn gerçekle olduğu gibi yüzleşmekle ilgilidir. Oğlak ve Kova’nın nesnellikle bir ilgisi vardır.

Kova, şeylere ilişkin bağımsız bir perspektif geliştirmekle ilgili iken, Oğlak, maddi dünyada yanılsamaları, sanrıları ve zemini bırakmakla ilgilidir. Bu işaret bize ne yapmayı seveceğimizi hayal etmenin yeterli olmadığını hatırlatır: hedeflerimize ulaşmak için somut bir şekilde çalışmalıyız ve ayrıca faturalar ödemeliyiz.

Her gün yaptığımız işten memnun olmak, hayallerimizi gerçekleştirme sürecinin anahtarıdır. Oğlak’taki Satürn retrosu, günlük rutinimizi gözden geçirmek ve önceliklerimizi yeniden değerlendirmek, görevlerimiz ve sorumluluklarımızla daha sağlıklı, daha olumlu bir ilişki geliştirmek için en iyi zamandır.

Eski ve Yeni Arasındaki İlişki

Geçmiş ve gelecek, eski ve yeni arasında bir boşluk var.

Şimdi fırtınanın ortasındayız, son derece önemli değişiklikler yaşıyoruz ve hiçbirimiz ne olacağını bilmiyoruz. Eskiden güvendiğimiz sistem yıkılıyor, ancak toplumun gelecekteki yapısını henüz keşfetmedik.

Hem tam bir öngörülemezlik duygusu hem de sonsuz olasılıkların farkındalığı anlamına gelen bilinmeyenle karşı karşıyayız.

Satürn’ün Kova’daki kısa geçişi sırasında öğrendiğimiz dersleri entegre etmemiz, sonuçlardan ve anında sonuç alma ihtiyacından kurtulmamızı sağlar.

Oğlak’taki Satürn retrosu, geçmişten bize ne getirmek istediğimize karar vermemizi istiyor. Bizi geleceğimiz için sağlam temeller oluşturmaya ve toplumda olmasını istediğimiz rolü açıkça tanımlamaya teşvik ediyor. Sorumluluk ve güç arasındaki ilişkiyi dikkate almamız ve üstlendiğimiz yükümlülükler hakkında iyi düşünmemiz için bize ilham veriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu