Astrolojik DanışmanlıkBurçlar

Oğlak Burcunda Jüpiter- Plüton Kavuşumu

Oğlak burcundaki Jüpiter-Plüton kavuşumu bu yıl ikinci kez 30 Haziran’da 24 ° 06 ′ Oğlak burcunda buluşuyor, ikisi de retro hareket ediyor. İlki 4 Nisan 2020’de gerçekleşti ve sonuncusu 12 Kasım’da olacak: bu enerjiyle bütün yıl ilgileneceğiz.

Bu iki gezegen sadece 12-13 yılda bir araya geliyor. Bir önceki Jüpiter-Plüton kavuşumu 2007’de Yay burcundayken, iki gezegenin Oğlak burcundaki son buluşması 1771 yılıydı.

İnanç sistemlerimizi, ideallerimizi, başarı veya statü fikrimizi yeniden değerlendirme ve yeniden oluşturma konusunda destekleneceğiz. Bu kavuşum, dünyada oynamak istediğimiz rolü yeniden tanımlamamıza ve olup bitenlere daha uygun hissettirecek şekilde dönüştürmemize ilham veriyor.

Oğlak’ta Jüpiter-Plüton Kavuşumu: İnançlarımızı Dönüştürüyoruz!

Plüton ve Jüpiter daha farklı olamazdı. Akrep’in modern hükümdarı olan Plüton, bizden çok uzakta küçük bir cüce gezegendir. Gök bilimciler onu 1930’larda keşfetti: tesadüfen, atom bombasının geliştirilmesiyle aynı zamanda oldu. Bu gerçek bize inanılmaz gücü hakkında bir fikir verebilir.

Plüton tamamen dönüşümle ilgilidir: temas ettiği her şeyin derin bir başkalaşımını talep eder ve mazeretleri kabul etmez. O bizim bilinçdışımızla, arzular ve korkularla, çekim merkezlerimizle ve iğrenmelerimizle ilgilidir, ama tam olarak açıklayamayız. Onun geçişleri gizlenmiş veya bastırılmış olanı ortaya çıkarır, hepimiz için her zaman büyük ve radikal bir değişim getirir.

“Büyük Fayda” olarak da adlandırılan Jüpiter, Yay hükümdarı ve geleneksel Balık burcudur. Şans ve Bolluğun Efendisi olarak bilinen Güneş sisteminin en büyük gezegenidir. O, inançlarımızla, özgünlükle, dürüstlükle, gerçek arayışı ve yaşamın anlamı ile ilgilidir. Jüpiter, sosyal ve kültürel meselelerle, küresel ve uluslararası her şeyle ilişkilidir.

İki gezegen kavuştuğunda, enerjileri birleşir ve aynı hedefe doğru birlikte çalışırlar. Jüpiter, Plüton’ un etkilerini büyütür. Onların birleşimi, küresel ölçekte gerçekleşen inanç sistemlerimizin derin bir dönüşümü ile ilgilidir.

Olumlu Düşünmenin Önemi

Plüton geçişleriyle uğraştığımızda, bir miktar kayıp söz konusudur. Başka bir şeyin ortaya çıkmasına izin vermek için bir şeyi bırakmak gereklidir. Jüpiter’in varlığı, yaşadığımız büyük küresel değişiklikler sırasında olumlu bir zihniyet tutmamıza ve iyi bir sonuca olan inancımızı geliştirmemize yardımcı oluyor.

Jüpiter, iyimser olmamıza ve ortaya çıkan her şeyde mizah bulmamıza ilham veriyor. Yine de, bollukla ilgili gezegen olarak, olup bitenlere gittikçe daha fazla katkıda bulunuyor. Dayanacak güçlü bir iç merkezimiz yoksa bunalmış hissetmek kolay olabilir.

Ortaya çıkanları işleme yeteneğimiz, içsel güç ve duygusal olgunluk seviyemizle bağlantılıdır. Bu geçiş sırasında, zihinsel ve duygusal durumlarımızı nasıl dengeleyeceğimizi öğrenmeye ve çevremizdeki olayları algılamamız için sorumluluk almaya davet ediliyoruz.

Geçmişin Gölgelerini Açığa Vurmak

Jüpiter 2020’nin tamamı için Oğlak burcunu geçecek, Plüton 2008’den beri orada ve sadece 2023’te Kova’ya taşınacak. Bu, binlerce yıldır var olan sistemleri somut bir şekilde dönüştürmenin önemini vurguluyor.

Oğlak, toplum, hiyerarşiler, geleneksel olarak kabul edilen normlar ve düzenlemelerle ilgilidir. Sorumluluk ve kişisel sorumluluk ile ilgilidir. Jüpiter ve Plüton, herkesten yüksek bütünlük standartlarını ölçmesini ve bir iç otorite duygusu geliştirmesini talep eder.

Jüpiter, aynı zamanda, geçmişi de temsil eden Yay’ın Ay’ın Güney Düğümü’nün hükümdarıdır. Bu faktör rolüne önem verir : toplumun yapısının daha iyiye dönüşmesine izin vermek için eski inanç sistemlerini, düzenlemeleri ve normları bırakmanın önemini vurgular.

Gerçeğin Zaferi

Doğru olan nedir ve doğru olmayan nedir? Jüpiter ve Plüton’un bize sorduğu soru bu.Bu iki gezegenin ortak noktası, her ikisinin de büyüme ile ilgili olmasıdır. Jüpiter, görünür genişleme ve dış büyümeyi temsil eden büyük bir gezegen olsa da, Plüton çok küçük ama son derece güçlü: tamamen psikolojik büyüme ile ilgilidir.

Jüpiter retrosu, bir şey hala doğru ve geçerliyse, zaman içinde yeniden değerlendirme ihtiyacını ortaya çıkarır. Plüton, eski yapıların gölgelerini ortaya çıkarmanın, özgünlük ve eşitliğe dayanan yenilerini oluşturmak için atmamız gereken gerekli bir adım olduğunu hatırlatıyor.

Sistemin kusurları ortaya çıktıkça, şimdi kime ve neye inanacağımız konusunda şüphe duyuyoruz . Kolektif ve bireysel olarak, alışılmış davranış paradigmalarımız üzerinde düşünmeye ve öz dürüstlüğe dayanan çok bilinçli kararlar almaya davet ediliyoruz.

Kendimizi ve Dünyayı Daha Derin Anlamak

Bu geçiş sırasında, farkında olmadığımız bir şeyin ortaya çıkması ve farkındalığımızın artması muhtemeldir: geçmişten bilinçli olarak ayrıntılandıramayacağımız eski sorunları veya yaraları daha iyi anlayabiliriz.

Bireysel olarak, eski benliğimiz ve yeni benliğimiz arasında ortaya çıkmaya çalışan bir kontrast yaşayabiliriz. Jüpiter ve Plüton bizi 2020 boyunca meydana gelen tüm değişiklikleri ve birkaç ay önce olduğumuz aynı kişi olmadığımızı kabul etmeye davet ediyor. Bu yıl boyunca, bizim için neyin doğru olmadığının farkında olabilir ve farklı bir yaşam yolu izlemeye karar verebiliriz.

Çoğumuzun daha az hareket özgürlüğü yaşadığı bir dönemde Jüpiter’in enerjisiyle uğraşmak sinir bozucu olabilir, çünkü bu gezegen doğal olarak bize yeni deneyimler keşfetmeye ve deneyimlemeye ilham veriyor. Bununla birlikte, Jüpiter retrosu, yansıma, içgözlem ve iç genişlemeye odaklanmamızı istiyor.

Jüpiter-Plüton birleşimi, en derin ihtiyaç ve arzularımız hakkında yeni bir anlayış geliştirmek, inançlarımızı yeniden keşfetmek, özgünlüğün bizim için ne anlama geldiğini yeniden tanımlamak ve buna göre hareket etmek için harika bir fırsattır. Bu geçiş bize insan olarak maksimum gelişme potansiyelimize ulaşmanın hem doğuştan gelen bir hak hem de kutsal bir görev olduğunu hatırlatıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu