Burçlar

Mizah Anlayışına Göre Burç Sıralaması

Kahkaha atmanın uygunsuz olduğu zamanlarda herhangi bir şeye gülecek, hatta söylemeye cüret edecek türden misiniz? Yoksa bazı şeylerin komik olduğunu düşünen ama eğlencenizi göstermekten hoşlanmayan bir tip misiniz? Yoksa orta kararda olduğunu söyleyeceğiniz biri misiniz? 

Mizah anlayışınız sizin hakkınızda çok şey söylüyor. Gelin hep birlikte burçlarınıza bir göz atalım.

Yay – Her Durumda Komik Bir Şeyler Bulmak

Yay, neşeli Jüpiter tarafından yönetilen tek burçtur. Bu nedenle, bu işarete sahip olanların her durumda mizah bulurlar. Hatta uygun olmayan komik şeyleri söylemekten bile çekinmezler.

Bir Yay’ın en komik şakaları sizi yerlere yatıracak noktaya kadar söylemesini bekleyebilirsiniz. Ya da mizah katarak tanıdık bir hikaye anlatacaklardır. Zor bir durumdayken, buradaki mizahı bulmanıza da yardımcı olması için Yay’a güvenebilirsiniz.

Terazi – Bu Sosyal Kelebekler Sizi Güldürür

Terazi , yöneticinin Venüs olduğu göz önüne alındığında, burçların en dost canlısı burcudur. Teraziler, yakışıklı olmak için bir mizah anlayışına sahip olmanız gerektiğini herkesten daha fazla bilir. Sizi gülümsetmek için bir neden bulacaklar ve gerekirse bunu yapmak için kendi yollarından çıkacaklardır.

Komik bir şey bulan sizseniz ve bir Terazi’ye bunun ne olduğunu söylerseniz, diğer komik şeyleri bularak sizi daha çok güldürürler.

İkizler – Esprili ve Alaycı

İkizler , Merkür burcun hükümdarı olduğu için iletişimde ustadır. Bu nedenle, her şeyden nasıl şaka yapılacağını bilirler. İkizler, başkalarına saldırmadan eğlenecek türden burçtur. Onlar tarafından sizin hakkınızda yapılan zararsız bir şakayı duyduğunuzda kendinize gülmeyi bile kabul edeceksiniz. İkizler kendine gülmekten de çekinmez. Aynı zamanda alaycı olma konusunda da iyiler çünkü mizahı bunda buluyorlar.

Koç – Fiziksel Mizah

Mars tarafından yönetilen Koç , tamamen aksiyon ve enerji ile ilgilidir. Bu nedenle, şakacı mizahı sevimli bulurlar. Bir muz kabuğuna basıp düşen sizseniz, bunu çok komik bulacaklar. Koç ayrıca sizi güldürmek için gönüllü olacak ve muz kabuğuna kayacak türden olacaktır. Koç burcunun sizi güldürmek için kasıtlı kazalara girdiğini göreceksiniz, örneğin bir duvarı görmemiş ve duvara çarpmış gibi.

Onların tüm mizahı fiziksel değildir. Koç burcunu, sizi güldürmek için bazı şakalar yaparken bulabilirsiniz. Ancak, bu olgunlaşmamış bir burç olduğu için, şakaların türünü çocukça bulabilirsiniz.

Aslan – Mizah Onların Sahnede Kalmalarına Yardımcı Oluyor

Aslan’ın yöneticisi, egoyu yöneten gezegen olan Güneş’tir ve onları en iyi performans gösterenler olmaya iten de budur. Aslan, her zaman spot ışığında olmaya aç bir burçtur. Bu yüzden spot ışığında olmanın istedikleri şey olduğunu bildikleri için mizah geliştirmeleri gerekiyor.

Bu yüzden Aslan’ın bir komedi hikayesini anlattığını duyacaksınız, sırf başkalarını güldürmek için bir tanesini uydurmaları gerekse bile. Hatta daha fazla mizah katmak için hikayenin size anlattıkları kısımlarını canlandıracaklardır. Bununla birlikte, bazen anlattıklarının artık komik olmadığı, utanç verici olduğu noktaya çıktığı da olabilir. Bu, bir hikayeyi o kadar abarttıklarında olur ki, diğerleri onun sahte olduğunu bilir ve bundan hoşlanmaz.

Akrep – Kara Mizah

Plüton, gizemli ve karanlık Akrep burcunu yönetir . Akrep her şeyi sever ve derin sohbetler yapmak ister, ancak mizah türlerini buna eklemeleri için onlara güvenebilirsiniz. Akrep’ten duyacağınız mizah, kara mizah olacaktır. İyi haber şu ki, etrafta kara mizahı takdir edecek birçok insan var. Bu nedenle, sizi çok uygunsuz şeylere güldürmesi için Akrep’e güvenebilirsiniz.

Ancak sorun şu ki, Akrep’in kara mizahıyla faul bölgesine gitmesi alışılmadık bir durum değil. Bu onların başlarını belaya sokabilecekleri ve sonuç olarak başkalarını kırabilecekleri yerdir.

Başak – Alaycı Mizah

Başak burcu alaycı bir tip olarak bilinir ve Merkür’ün Başak’ı yönettiği düşünüldüğünde bu bir sürpriz değildir. Bununla birlikte, bundan daha da fazlası, Başaklar,  kendini yıpratma söz konusu olduğunda bunu daha çok kullanır.

Herhangi bir durumda ironiyi bulmak söz konusu olduğunda, Başak kuru mizah kullanarak bunu gösterecektir. Ve bu son derece analitik bir burç olduğu için onu ilk gösteren Başak olacaktır. İşarete sahip olanlar, kuru mizah kullanarak gerginliği nasıl keseceklerini de bilirler. Ve bazen işe yaramaz, ama işe yaradığında çok iyi çalışır.

Balık – Eski Şakalar Cazibesini Kaybediyor

Balık burcunun hükümdarı Neptün’dür ve Neptün gerçeği çözebilir. Bu nedenle, Balıklar kendi şakalarına gülen bir tür olabilir çünkü onları komik bulanlar sadece kendileridir. Başkaları ilgilenmediğinde bile gülmeye devam ediyorlar. Balık’ın yapabileceği başka bir şey de komik bir hikaye anlatmaktır, bu da başkaları için bir veya iki kez komiktir.

Bununla birlikte, aynı hikayeyi ne kadar sık ​​anlatırsanız, komikliğini o kadar çok kaybeder. Balık, durumun böyle olmadığını düşünür ve başkalarının hikayeye gülmediğini fark ederler. Cevap eksikliği Balıkları rahatsız eder. Gerçek şu ki, mizahını korumak için bir şakayı veya komik bir hikayeyi yalnızca bir kez anlatabilirsiniz. Balık bu şekilde görmüyor.

Boğa – Mütevazı Mizah

Venüs Boğa burcuna hükmediyor ve Boğa burcunun nasıl listenin en altında olduğunu merak edebilirsiniz, yine Venüs tarafından yönetilen bir burç olan Terazi en üsttedir. Terazi ve Boğa arasındaki fark, Venüs’ün Terazi’yi sosyal olmakla karakterize etmesidir. Venüs, Boğa burcunu şehvetli zevkle temsil eder. Bu nedenle Boğa, sosyal bir burç değildir ve fiziksel zevkleri takdir eder.

Aynı zamanda, Venüs, Boğa burcunu tanımlayan düşük anahtar olma ününe sahiptir. Boğa geri çekilir ve başkalarını güldürmek için kasıtlı olarak şaka söyleyen türden değildir. Ancak bu onların mizah anlayışları olmadığı anlamına gelmez. Boğa komik bir şey duyarsa, kendilerine gülecekler ve belki size, duydukları komik şeyi sessizce anlatacaklardır.

Yengeç – Kendini küçümseyen Mizah

Ay, en duygusal burç olan Yengeç burcunu yönetir . Yengeç’in aynı zamanda besleyici bir ev sahibi olduğu da bilinmektedir. Yengeç, pek çok şeyi komik bulamayacak kadar duygusaldır ve bir şakaya kolayca saldırabilirler. Bununla birlikte, Yengeç’in hala bir mizah anlayışı var. Sadece içsel şakayı anlarsanız sizi güldürecek kendini küçümseyen mizah kullanırlar. İçsel şakayı anlamayanlar Yengeçleri hiç esprili bulmayacaklardır.

Kova – Başkalarından Şaka Duymayı Tercih Ediyor

Kova , içsel şakalarını anlayacak sıkı sıkıya bağlı bir grup olmadığı sürece şaka anlatacak kişi değildir. Uranüs, benzersizliğin ve hatta eksantrikliğin gezegeni olan burcu yönetir. Bu nedenle Kova, mizahlarını kişisel düzeyde tanımadıkları kişilerle paylaşmamayı tercih eder. Bununla birlikte, Kova burcunu bir komedi kulübünün izleyicilerinde veya bazı komik komedi seyrederken sık sık göreceksiniz. Bu burca sahip olanlar, onları güldürmek için başkalarının yanında olmayı severler.

Oğlak – Nadiren Gösterdikleri Son Derece Kuru Mizah Anlayışı

Satürn Oğlak burcunu yönetir ve Satürn etraftaki en ciddi gezegendir. Oğlak burcu tamamen ciddiyetle ve oyun oynamadan çalışmakla ilgilidir.  Oğlak burcunu güldürmek de kolay değil. Ona gülmeyen bir Oğlak burcuna komik bir fıkra anlatırsanız alınmayın. Şakanın komik olmadığı değil; hepsi Oğlak burcunun eğlenmediği içindir.

Bununla birlikte, bu burca sahip olanlar zaman zaman çevrelerindekileri takdir edebilecek olanlara çok kuru bir mizah göstereceklerdir. Oğlak burcunun gidebileceği maksimum budur.

Ancak, ya Oğlak burcuysanız ve bir Yay burcunun mizah anlayışına sahipseniz? Ya da Terazi burcuysan ama Boğa burcunun espri anlayışına sahipsen? Bu, Güneş burcunuzun kim olduğunuzun bir bölümünü temsil ettiği gerçeğine indirgeniyor. Ayınız ve Yükselen burç, bazı durumlarda sizin hakkınızda Güneş burcunuzdan çok daha fazlasını açığa çıkarabilir. Ev yerleşimlerinizi de unutmayın. Başkaları size bir mizah duygusu geliştirmeniz gerektiğini söylerse, güçlü bir öğeye sahip değilseniz bu tavsiyeyi göz ardı edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu