Astrolojik DanışmanlıkBoğa Burcu

Boğa 2021 Sezonu: Direnç Geliştirme

19 Nisan 2021 tarihinde Boğa sezonu, Güneş’in Boğa’ya girmesiyle başlar. Merkür ve Güneş Boğa burcuna neredeyse aynı anda giriyor ve Boğa burcunda birleşmelerini mükemmelleştiriyor. Güneş 20 Mayıs’a kadar Boğa burcunda kalırken, Merkür 3 Mayıs’ta İkizler burcuna girecek.

Venüs ve Uranüs’ün halihazırda geçiş yaptığı Boğa arketipinin güçlü aktivasyonu, dikkatimizi yavaşlama, içe dönme, direnç geliştirme ve Koç mevsiminde başladığımız şey için iyi bir temel oluşturma ihtiyacına çekiyor .

Boğa 2021 Sezonu: Temelleri İnşa Etmek ve Büyüyen Kökler

Boğa, Zodyak’ın Yin ve Venüs’ün iç tarafı tarafından yönetilen ikinci burcudur. Koç burcuyla üretilen ileri momentumdan sonra Boğa ile enerji benliğe geri döner. Boğa mevsimi, Güneş Koç burcundayken başlayanları pekiştirme zamanıdır. Kökler yetiştirme ve istikrar kurma zamanı, merkezimizle, fiziksel bedenimizle ve duyularımızla topraklanma ve bağlantı kurma zamanı.

Boğa, hayatta kalma içgüdümüzle ve yaşamı sürdürmek ve varoluşu sürdürmek için doğal yönelimle ilişkilidir. Bu nedenle, cinsellik ve üreme dürtüsü ile ilişkilidir, aynı zamanda finansal güvenlik ve maddi kaynaklara ulaşma dürtüsü ile de ilişkilidir.

Boğa 2021 Sezonu: Güzellik Yaratmak ve Değişimi Kucaklamak

Boğa madde, duygusallık, pratiklik ve somutluk ile ilgilidir; Güneş ise yaratıcı ilkeyi ve farkındalığımızın ışığını temsil eder. Güneş’in Boğa burcundan yıllık geçişi sırasında, doğal olarak duyularımızın daha çok farkındayız ve fiziksel bedenimize daha derinden bağlıyız. Güzelliği kolayca fark eder ve takdir ederiz ve yaratıcı dürtülerimize maddi bir biçim vermeyi hedefleriz. Boğa mevsimi, daha derin bir güvenlik duygusuyla nasıl bağlantı kurulacağını keşfetmenin ve uzun süreli etkisi ve değeri olan bir şey yaratmanın zamanıdır.

Boğa arketipi çok belirgin olduğunda, bize bir istikrar ve öngörülebilirlik duygusu veren şeye özellikle bağlanma eğilimindeyiz: tutarlılık ve güvenilirlik arzuluyor ve buna değer verirken, konfor arar ve duyusal zevklere düşkün oluruz. Ancak, 2021 Boğa sezonu boyunca, Boğa burcundan geçen tüm kişisel gezegenler Uranüs ile kavuşacak. Boğa yavaş ve istikrarlı olsa da, Uranüs hızlı ve geleceğe yöneliktir: Uranüs’ün etkisi, kararlılığımızı ve alışılmış ritimlerimizi bozarak bizi değişimi kucaklamaya davet edebilir.

Boğa burcundaki Merkür: Pratik Çözümler ve Gerçeklik Arayışı

Astrolojide Merkür, nasıl düşündüğümüzü ve iletişim kurduğumuzu, çevremizi mantıksal olarak nasıl sıraladığımızı ve anladığımızı, bilgiyi nasıl öğrendiğimizi, topladığımızı ve işlediğimizi temsil eder. İkizler tarafından yönetilen Merkür’ün dış veya Yang tarafı, düşüncelerimizi ve bilgileri nasıl ifade ettiğimize ve paylaştığımıza karşılık gelirken, Toprak burcu Başak tarafından yönetilen Merkür’ün iç tarafı, kendi kendini analiz etme, ayrımcılık ve eleştirel tarzımıza bağlıdır. 

Merkür Boğa burcundan geçtiğinde gerçekleri isteriz. Pratik çözümler ve doğrulanabilir bilgiler arama eğilimindeyiz. Merkür’ün Boğa burcundan geçişi, Merkür Koç’tayken sahip olduğumuz birçok fikirden somut ve uzun ömürlü bir şeyin nasıl inşa edileceğine dair bir düşünme mevsimidir. Boğa burcundaki Merkür, hangi fikirlerin yatırım yapmaya değer olduğunu ve hangilerinin olmadığını anlamakla ilgilidir.

Merkür, Uranüs, Venüs ve Satürn ile kesişiyor

Boğa burcundaki Merkür kendi başına son derece yenilikçi bir etki değildir. Mantık gezegeni Boğa burcundan geçtiğinde, doğal eğilim tanıdık bilgilere, düşünme yollarına ve öğrenme tarzlarına bağlı kalıyor. Bununla birlikte, Merkür, tam olarak 24 Nisan’da Uranüs ile bir kavuşum oluşturacak: bu yön, orijinal ve eksantrik olma isteğimizi katlanarak artırıyor. Merkür-Uranüs kavuşumu, mevcut zihinsel yapıları ve düşünce kalıplarını bozma ve bunlara meydan okuma ihtiyacını, farklı fikir ve kavramları keşfetme ve deneme arzusunu vurgular.

25 Nisan’da, Merkür Satürn’ü kareler: Bu hizalama, susturulmuş, bloke edilmiş veya yanlış anlaşılmış hissetme ile ilgili olarak bir miktar gerginliği yansıtabilir. Uranüs etkisinin hala güçlü olmasıyla, otorite figürlerine veya ifade özgürlüğü ile ilgili mevcut düzenlemelere karşı isyan etme eğilimi olabilir.

Kısa bir süre sonra Akrep burcunda Dolunay gerçekleştiğinde, Merkür Boğa’nın hükümdarı Venüs ile kavuşacak. Güzelliğe, sanata ve duyulara duyduğumuz takdir artar; özlemlerimizi ve fikirlerimizi uyumlu bir şekilde dile getirme kapasitemiz de artar. Dolunayın yoğun duygusal enerjisini kelimeler aracılığıyla iletme ve ifade etme şansına sahip olacağız. Merkür-Venüs kavuşumu, yazarlar ve sanatçılar için harika bir geçiştir, başkalarıyla olan tüm etkileşimlerimizde iletişimi destekler ve iletişim ağımızı genişletmek için elverişlidir. 

Boğa 2021 sezonu: Akrep burcunda Dolunay ve Boğa burcunda Yeni Ay

2021 Boğa sezonu boyunca, Akrep’te Dolunay’a ve Boğa’da Yeni Ay’a şahit olacağız ve Güneş Uranüs, Satürn, Plüton ve Neptün’e açı verecek.

Zaman dilimine göre 26 veya 27 Nisan’da Akrep’teki Dolunay, uyanış, isyan ve ani değişim gezegeni Uranüs’e karşı olacak. Bizi bireyselleşme ve koşulsuzlaştırma sürecimizde daha da ileriye götürebilecek vahiy, netlik ve öngörülemeyen olaylar getiren çok yüklü bir Dolunay olması muhtemeldir. Uranüs ne zaman çok aktif olursa, eğilim ilerleme sağlamak ve bireysel özümüzü onurlandırmak için yerleşik olana karşı gelmektir.

Boğa burcundaki Yeni Ay 11 Mayıs’ta gerçekleşiyor: Güneş ve Ay, Neptün’ü altmışlayacak ve Plüton’u üçgenleyecek, enerjik farkındalığımızı ve çevremizde olanlara karşı duygusal duyarlılığımızı artıracak. Bu Yeni Ay, özgüvene dayalı basit bir yaşam tarzına geri dönme ihtiyacını vurgulayacak bir ay döngüsü başlatıyor. Akrep burcundaki yoğun Dolunay, duygusal bağları ve sağlıksız takıntıları salıverme ihtiyacını gündeme getirdikten sonra, merkezimize topraklanıp yeniden bağlanmaya teşvik edileceğiz.

Boğa 2021 Sezonu

2021 Boğa sezonu boyunca, Güneş, 30 Nisan’da Uranüs ile tam bir kavuşum oluşturacak ve mevcut duruma meydan okuma ihtiyacımızı ve arzumuzu, ayrıca yapıcı çıkışlar aracılığıyla yönlendirilmesi gereken yaratıcılığımızı ve özgünlüğümüzü artıracak. Bu yön, Akrep Dolunayının anlamını daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir ve bize nasıl ilerleyeceğimiz konusunda ipuçları verebilir. Güneş, yeni ay döngüsü başlamadan önce hala serbest bırakılması veya entegre edilmesi gerekenlere ışık tutacak.  

3 Mayıs’ta Güneş, Kova burcunda Satürn’ü kare yapacak, güç mücadeleleri ve otorite figürleriyle çatışma potansiyelini vurgulayacak ve ilerleme ihtiyacı ile geçmiş bağlılıklara tutunma arzusu arasındaki iç ve dış gerilimi artıracak. Bir yandan hala güçlü olan Uranüs etkisi bizi eskiden isyan etmeye ve yeni paradigmalara doğru ilerlemeye sevk ederken , Satürn gelenekleri korumak istiyor: Zamanın Efendisini çevreleyen Güneş, devam edenlerin yansıttığı geçmiş ve gelecek arasındaki mücadeleyi vurgulayabilir. 

Boğa 2021 sezonu: Dayanıklılığın Geliştirilmesi

Güneş’in Boğa burcundan yıllık geçişi, kendi doğamızla ve Dünya’nın kendisiyle olan bağımızı onurlandırmanın bir zamanıdır. Önümüzdeki haftalarda, burçta dört gezegen varken, doğal olarak yaşamın fiziksel ve somut boyutuyla, vücudumuzla, duygusallığımızla ve Doğa ile bağlantı kurmaya çekileceğiz.

2021 Boğa sezonunda meydana gelen kozmik hizalanmalar, çoğunlukla Uranüs’ün önemli aktivasyonu nedeniyle bir miktar bozulma, hızlanma ve öngörülemezliği yansıtıyor. Dışarıda ne olursa olsun, tutunacak sağlam bir iç merkez bulmaya teşvik ediliyoruz. Boğa burcu her zaman bizi kişisel değerlerimiz, yeteneklerimiz, kaynaklarımız ve kapasitelerimizle daha derin bir bağlantı kurmaya davet eder. Önümüzdeki haftalarda, doğuştan gelen dayanıklılığımızın ve gücümüzün daha derin bir farkındalığına zemin oluşturacak fırsatlar olarak planlardaki tahmin edilemeyen değişiklikleri görmeye teşvik edileceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu