Astrolojik DanışmanlıkBalık Burcu

Merkür Balık Burcunda: Entelektüel Sınırları Aşmak

15 Martta, Merkür Balık burcuna girer ve Güneş, Venüs ve Neptün’e katılır. Merkür, içinde bulunduğumuz zaman dilimine göre 2 veya 3 Nisan’a kadar Balık’ta olacak. Bu süre zarfında, Merkür bizi entelektüel sınırları aşmaya ve gerçeklik algımızı genişletmeye davet edecek.

İletişim ve mantık gezegeni Balık burcunda dolaşırken, sezgimizin bize liderlik etmesine, rasyonel düşünce kalıplarına olan bağlılığımızı salıvermesine ve enerjilere ve hislere uyum sağlamasına izin vermemiz teşvik edilir. Balıktaki Merkür rüya gibi, anlaşılması zor ve şiirseldir: bu geçiş, gerçekliği algılama ve deneyimlerimizi anlamlandırma şeklimizi etkileyecektir.

Balıkta Merkür: Doğrusal Olmama

Astrolojide Merkür, gerçekliğimizi zihinsel olarak nasıl düzenlediğimizi, çevremizi nasıl anlamlandırdığımızı, sorunları nasıl çözdüğümüzü, kendi kendimizi nasıl analiz ettiğimizi sembolize eder. Merkür işlevi aracılığıyla, mantık ve rasyonalite kullanarak Evrenin nasıl işlediğini bulmaya çalışırız. Merkür, bilgi toplama şeklimize, bilgimizi nasıl öğrendiğimize ve uyguladığımıza karşılık gelir.

Bunun yerine Balık, kolektif duygusal beden, açıklanamayan hisler ve duyumlar, enerjiler ve çoğu zaman rasyonelleştirilemeyen veya dile getirilemeyen algılarla ilgilidir. Hem İkizler hem de Başak burcunun hükümdarı olan Merkür, geleneksel olarak Balık’ta hem zarar hem de düşüş olarak kabul edilir.

Bunun anlamı, Merkür’ün Balık burcundan geçerken beklediğimiz gibi çalışmadığıdır. Merkür tamamen sol beyin, mantık, akılcılık ve verilerle ilgili olsa da, Balık sağ beyin, yaratıcılık, duygular, sezgi ve hislerle ilgilidir.

Balıktaki Merkür, doğrusal düşünme ve tümevarımsal işlemlerle iyi sonuç vermeyebilir, ancak bu kötü bir şey değildir: bu geçiş bize, hayattaki her şeyin mantık yoluyla açıklanması veya anlaşılması gerektiğini hatırlatır. Balıktaki Merkür, doğrusal olmayışı ve tümdengelimli akıl yürütmeyi benimsememiz ve sezgimize daha fazla güvenmemiz için bize bir davet sunar.

Merkür Balık Burcunda

Balık burcundaki yolculuğu sırasında Merkür, Neptün ile bir kavuşum oluşturacak, Ay Düğümleri ve Mars’ı kareleyecek ve Uranüs ve Plüton ile bir altmışlık oluşturacak. Bu durum; zihinsel esnekliğimizi ve gerçeklik algımızda hızlı bir değişim gerektiren beklenmedik plan ve koşul değişikliklerine yaratıcı bir şekilde uyum sağlama kapasitemizi destekler.

Tam olarak 24 Mart’ta, Balık burcunda bulunan Merkür, İkizler’deki Mars’ın karelerindeki Merkür olduğundan, iletişimin önemli bir ilgi alanı olması muhtemeldir. Artan bir duyarlılık, keskin ve doğrudan kelimeleri oldukça dürtüsel bir şekilde kullanma eğilimini karşıladığından, bu yön, sözlü alışverişlerimizdeki bir miktar gerilimi yansıtabilir. Bu günlerde nazik olmaya ekstra özen gösterilmesi tavsiye edilir.

İkizler ve Yay burcunda en çok 20 Mart ile 28 Mart arasında aktif olan Ay Düğümlerinin kare şeklini alan Merkür, sesimizin önemli olmadığı, hakkımızın olmadığı susturulmuş hissetmeye göre geçmişten yaralar açabilir. Bir fikriniz olsun ve onu mutlaka ifade edin. Bu hizalanma bizi, başkaları tarafından sevildiğimizi ve kabul edildiğimizi hissetmek için kapattığımız kısımlarımızı geri almaya davet ediyor.

Merkür, Neptün ve Plüton ile kavuşuyor

Balık burcundayken, Merkür burcun modern yöneticisi Neptün’e katılacak: 29 Mart’taki birleşmeleri, yaratıcılığımız üzerinde harika bir etkiyi temsil ediyor. Merkür – Neptün kavuşumu, bize kelimeleri şiirsel bir şekilde kullanma konusunda ilham verir, güzellik yaratma kapasitemizi harekete geçirir, duygularımızı sanatsal olarak ifade etmemiz ve iç dünyamızda olup bitenleri anımsatıcı bir şekilde iletmemiz için bizi cesaretlendirir.

Bu yön aynı zamanda, analitik ve mantıksal düşünme gerektiren görevlere konsantre olmamız gerektiğinde özellikle fark etmemiz gereken zihinsel karışıklık, beyin sisi, dağınıklık ve düzensizlik hissini de yansıtabilir. Bu günlerde, yanlış anlamaları önlemek için niyetlerinizi açıkça ilettiğinizden emin olun.

2 Nisan’da Merkür, Oğlak burcundaki Plüton’u alt üst edecek. Bu destekleyici yön, gerçeklik algımızı derinleştirecek, tutkulu olduğumuz konulara odaklanma ve araştırma kapasitemizi artıracaktır. Merkür-Plüton açısı, gerçekten ilgilendiğimiz her şeyin alt satırına girmemize ve onu daha derin bir mercekle anlamamıza izin veren zihinsel keskinlik ve güçlü sezgisel kapasiteler ile ilişkilidir.

Balıkta Merkür: Entelektüel Sınırları Aşmak

Balıktaki Merkür sağ beyni harekete geçirir ve sezgimizi, bir şeyi nasıl olduğunu gerçekten anlamadan bilme kapasitemizi, şeylerden anlam çıkarma ve problemleri doğrusal olmayan bir şekilde çözme yeteneğimizi harekete geçirir. Düşünce süreçlerimizi aşırı derecede kontrol etmeye çalışmak ve bilgileri ayrıntılandırma şeklimiz şu anda muhtemelen yardımcı olmayacaktır.

Bize ilham veren ve motive eden frekanslara ve duyumlara uyum sağlamak, akış durumlarını bulmamızı sağlayan aktiviteler uygulamak ve yaratıcılığımızı harekete geçiren şeylere zaman ayırmak, muhtemelen hayatımızın diğer tüm alanlarında daha fazla kolaylık yaratacaktır.

Balık’taki Merkür, bizi entelektüel sınırları aşmaya davet eder ve zihinlerimiz ile kolektif duygusal beden arasında bir bağlantı kurulmasını teşvik eder. Bu, sanatçılar, yazarlar, şairler ve tüm yaratıcılar için harika bir geçiş, çünkü herkesin ilişkilendirebileceği ve özdeşleşebileceği duyguları sözle ifade etme kapasitemiz maksimize edilmiş ve genişletilmiştir.

Rasyonalite ve mantığa olan bağımlılığımızdan ayrılmayı başarırsak, Balıktaki Merkür, eşit derecede değerli olabilecek tamamen farklı bir düşünme, yaşama ve algılama gerçekliği ile bağlantı kurmamıza yardımcı olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu