Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Burcunuza Göre Sevmediğiniz Özellikler Nelerdir? - Astrolojik.org
Burçlar

Burcunuza Göre Sevmediğiniz Özellikler Nelerdir?

Herkesin kişiliğinin kendisini gururlandıran ve aynı zamanda utandıran yönleri vardır. Değiştirebilmeyi dilediğiniz kendinize ait özelliklere sahip olmak normaldir. Kendinizle ilgili hoşunuza gitmeyen bazı nitelikleri değiştirebilirsiniz. Örneğin, doğal olarak unutkansanız, hafızanızı geliştirmenin yolları üzerinde çalışmak için elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. Bazen bunu yapamazsınız, özellikle de çok meşgulseniz.

Bu nedenle, yapılacak en iyi şey, belki yükünüzü hafifletmek için çalışmak ve aynı zamanda, kişilik kusurunuzun fazla unutkan olduğunu kabul etmektir. Kimsenin mükemmel olmadığını ve insanların kusurlarını yargılamaktansa kusurlarını kucaklamaya çalışmaları gerektiğini unutmayın. Kendin hakkında neyi sevmiyorsun? Belki de arzu edildiğini düşündüğünüz birden fazla özelliğiniz vardır. 

Koç – Öfke Kontrolü

Koç, kendinden ne kadar emin ve ışıltılı olduğunuzu bilirsiniz, kendinizden hoşlanırsınız ve diğer insanlar da sizin hakkınızda bundan hoşlanır. İnsanlar güveninizi kıskanabilir. Ancak, yapabilmeyi dilediğiniz tek şey, patlamalarınızı yatıştırmaktır. Küçük şeylere kızma eğilimindesiniz ve bazen sakinleştikten sonra pişmanlık duyacağınız bir şekilde öfkenizi dışa vurabilirsiniz. Sonunda özür dilemeye başlarsın, ama farkına bile varmadan, sevdiklerini üzmüş olursun.

Boğa – Tembellikle Mücadele

Boğa , aklınızı bir şeye koyduğunuzda çalışkan ve çok inatçı olarak biliniyorsunuz. İnatçı bir doğanız var, ki bu kötü bir şey değil, bu yüzden zor bir şey üzerinde çalışmaya kararlı olduğunuzda pes etmiyorsunuz. Bununla birlikte, bir görevi yapma havasında değilseniz, ona devam etmek için motivasyonu bulmakta zorlandığınız zamanlar da vardır. Bu nedenle, tembelleşebilir ve sonuç olarak erteleme eğiliminde olursunuz.

Örneğin, sizin için önemli olan bir proje üzerinde çalışma kararlılığınız olabilir. Ancak çamaşır yıkamak, banyoyu temizlemek gibi işler söz konusu olduğunda, bu sizin için zulüm olabilir. Bu işleri daha erken halledemediğiniz için kendinize üzülürsünüz. Yapılacak en iyi şey, bir program belirlemektir, böylece zihninizi başka bir şey yapmadan önce hoş olmayan işleri ve görevleri ortadan kaldırmaya koyarsınız. Eylemsizliği yenmenin en iyi yolu budur.

İkizler – Her Seferinde Tek Bir Şey Üzerine Odaklanmak için Mücadele Edersiniz

İkizler , öğrenmek, iletişim kurmak ve sosyalleşmek için yoğun bir açlığın var. Bununla birlikte, bir şeyi yapmaya karar verdiğinizde, onu yapacağınızı biliyorsunuz, ancak buna bağlı kalamıyorsunuz. Başka bir şey tercih ettiğiniz şekilde geldiğinde başladığınız bir görevi bitiremezsiniz. Bu, başka bir göreve başlamak için bir görev bırakacağınız anlamına gelir ve sonucunda bir sürü bitmemiş görevle kalırsınız. Çünkü başka bir şey yapmak istemek için hepsini terk edersiniz.

Örneğin, bir konu hakkında bir blog sitesi yaptınız, ancak daha sonra başka bir alanda bir blog oluşturma fikri size hitap eder. Sonra başka bir blog başlatmak için ilk blogunuzu terk edersiniz ve sonraki bildiğiniz şey, üzerlerinde yalnızca bir veya iki gönderi olan beş farklı blogunuz olur. Bunun sizin için bir mücadele olduğunu anlıyorsunuz ve bir şeye bağlı kalmak zor olduğu için kendinize üzülüyorsunuz. Çoklu görevin tadını çıkardığınız için, aynı anda yapacak birkaç küçük şeye bağlı kalmak isteyecek ve bunları tamamlayana kadar başka hiçbir şey yapmayacaksınız.

Yengeç – Sınırları Belirlemekle Mücadele Ediyorsunuz

Yengeç , güçlü bir anne tarafınız var ve başkalarının mutlu ve iyi durumda olduğundan emin olmak istiyorsunuz. Çevrenizdeki herkesi beslemek istiyorsunuz. Hayvanlarla ilgilenerek, hayır işleri için gönüllü olarak ve kendilerine bakamayanlara yardım ederek doğru şeyleri yaparsınız. Bununla birlikte, başınızı belaya sokma eğiliminde olduğunuz nokta, nankör insanlar için iyilik ve fedakarlık yapma eğiliminde olmanızdır. En son ne zaman, yardımınıza ihtiyaç duydukları için (ya da benzeri bir şeye) bir komşunuzun mobilyalarını taşımasına yardım etmek için kendinize ayırdığınız bir günü feda ettiniz? Sonra sizden faydalandıklarını ve size minnettarlık göstermediklerini anladınız.

Hızlıca hatırlayabilmen için iyi bir şans var. Nankör insanlar için yaptığınız fedakarlıkları düşündüğünüzde, kendinize fazla iyi olduğunuz için kızarsınız. Ancak, bu şekilde olması gerekmez. Tek yapmanız gereken, birine güvenmediğinizde ‘hayır’ demek.

Aslan- Göründüğün Kadar Kendine Güvenmiyorsun

Aslan, diğerleri seni güvenle ışıldarken görüyor ve başkalarına böyle görünmek istiyorsun. Başkalarının sizi ışıldayan bir güneş ışığı olarak görmesini istersiniz ve spot ışığında olmaya doyamazsınız. Bununla birlikte kendinizden çok emin olsaydınız, gösteriş yapmanıza gerek kalmayacağından emin olsaydınız, gösteriş yapmanıza ve spot ışığında olmanıza gerek kalmayacağını görürdünüz.

Başkalarının ilgi odağı olmaktan rahatsız olmazsınız. Kendinize daha çok güvenmenizi dilediniz. Bununla birlikte, yapılacak en iyi şey, güçlü yönlerinizi onurlandırmak ve kusurlarınızı kucaklamaktır. Başkalarının, yaptığınız onurlu şeyler için sizi fark ettiğine güvenin ve her zaman spot ışığı altında olmanın bir nedeni yoktur.

Başak – Mükemmel Olmaman Seni Rahatsız Eder

Başak burcu , temiz kalmak, başkalarına mükemmel hizmet sunmak, çok çalışmak ve düzenli kalmakla ilgilidir. Ayrıca bir şeyi özüne göre analiz edene kadar hiçbir şeyden memnun kalmazsınız. Bununla birlikte, mükemmellik istiyorsunuz ve böyle bir şeyin olmaması sizi çok sinirlendiriyor. Mükemmel olmak istiyorsun ve bu gerçekçi olmayan seviyeye ulaşamayacağın gerçeğinden hoşlanmıyorsun.

Standartlarınızı düşürmeyi öğrenmelisiniz çünkü mükemmellik ulaşılamaz ve her zaman mükemmellik için çabalayamazsınız. Bir daha ki sefere bir hata yaptığınızda, kendinizi rahat bırakın. Sen İnsansın! İnsanların mükemmel olması amaçlanmamıştır. Elinizden gelenin en iyisini yapın ve olduğunuzla gurur duyun.

Terazi – Karar Vermek Sizi Korkutur

Terazi , inanılmaz derecede diplomatiksin ve başkalarının senden hoşlanmasını istiyorsun. Başkalarının seni o kadar sevmesini istiyorsun ki çatışmalardan uzak duruyorsun. Herkes sizinle aynı fikirde olsaydı, bunun sizi sevimli kıldığını düşünürdünüz. Ve sonuç olarak, karar verecek bir konuma getirildiğinizde, yanlış olanı yapmaktan korkarsınız. Ya birinin yaralanmasına neden olan korkunç kararı verirsen? Yapmak isteyeceğin son şey bu.

Ancak, aynı zamanda, bu kadar çabuk karar verebilmeyi ve bir karar verdikten sonra farklı düşüncelerinizin olmamasını dilersiniz. Basit bir karar vermenize yardımcı olması için başkalarına nasıl güvenmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz. Yapılacak en iyi şey, birisiyle bir karar verirken bunun üzerine konuşmak, artıları ve eksileri tartmak ve sonra onu oradan almaktır. Verdiğiniz karar ne olursa olsun herkesi memnun etmeyebilir ve bu kabul edilmesi gereken bir şeydir.

Akrep – Saplantılı Doğanız Size Geliyor

Akrep , çok yoğunsunuz. Ayrıca özel ve gizemlisiniz. Kendinizle ilgili bu özellikleri seviyorsunuz çünkü bir şeyleri başarmak için tutkulu tarafınızı takdir ediyorsunuz. Gizemli bir özelliğe sahip olduğunuzu takdir ediyorsunuz, çünkü sizde merak uyandıran budur. Bununla birlikte, bir şeyleri bırakmak ve bir şey hakkında takıntılı hale gelmek için mücadele ettiğinizi de bilirsiniz. Bu, esas olarak sizin için önemli olan fikirler ve insanlar için geçerlidir.

Reddedilmeyi iyi idare edemezsiniz ve bunu kabul edip gitmesine izin vermekte zorlanırsınız. Sizi reddedenlere ya da işe yaramayan fikirlere takıldığınızda, bunun sizi tükettiğini bilirsiniz. Sizi strese sokuyor ve sağlıklı olmadığı için durdurabilmeyi diliyorsunuz. Ancak, yoğun doğanız bunu yapmanızı zorlaştırıyor.

Yay – Kendi İyiliğiniz İçin Fazla Kör Olabilirsiniz

Yay burcu , pek çok insan senin iyimser doğana sahip olmayı diliyor ve bardağı yarı dolu görmeyi seviyorsun. Kendiliğindenliğinden zevk alıyorsun ve maceralar yaşamaya ihtiyacın var. Ancak aşırı dürüst olduğunuz için kendinize de yardım edemezsiniz. Dürüstlük iyi bir şeydir çünkü kimse yalancıyı sevmez ve dürüst olduğunuz gerçeğini takdir edersiniz. Bununla birlikte, onunla çok açık ve dokunaklı olabileceğiniz zamanlar vardır.

Arada bir başkasının duygularını kurtarmak için zararsız yalanlar söylemenin yanlış bir tarafı yoktur. Örneğin, arkadaşınız yeni bir elbise denerse ve bu konuda heyecanlıysa, beğenip beğenmediğinizi sorar. Zararsız bir yalan söylemek ideal olduğunda, onun duygularını incitmeden elbisesinin tadını çıkarmaktan hoşlanmazsınız. Ancak Yay, sonunda ona gerçeği söyleyeceksin ve nazik olmayacaksın. Bu onun gününü mahvedecek ve bu da senin gününü boşa harcayacak. Çünkü bir kez daha fazla açık sözlü olduğun için suçluluk duyuyorsun. Bu, kendinizle ilgili hoşunuza gitmeyen bir özelliktir.

Oğlak – Daha İyimser Olabilmeni Diliyorsun

Oğlak burcu , vicdanlısınız ve tutkularınıza değer veriyorsunuz. İşinizi bitirmek için eğlenceli bir partiye gitmeyi de bırakacak olan sizsiniz. Ancak, burcunuzun sevmediğiniz yönü bu değildir. İyiliğiniz için fazla karamsar olabileceğinizi biliyorsunuz ve bazı durumlarda bardağın yarısını dolu görmeyi diliyorsunuz.

Bu nedenle, aşırı ve gerçekçi olmayan bir şekilde iyimser olmak asla iyi bir fikir değildir. Bununla birlikte, umutlu durumlarda olaylara ihtiyatlı iyimser bir yönden bakmak sizi daha mutlu edecektir. Oraya nasıl gidebilirsin? Yay burcu arkadaşınızla konuşun ve size bazı ipuçları vereceklerdir.

Kova – Bağlanma ile Mücadele

Kova, siz yenilikçi ve benzersizsiniz ve kendinizin bu yönlerini kucaklıyorsunuz. Ancak, arkadaş canlısı olmanıza rağmen doğal olarak kopuk ve mesafelisiniz. Başkalarını yanınıza pek yaklaştırmıyorsunuz. Ama bir parçanız da insanlara daha yakın olmanızı diliyor.

Belki hayatınıza girmesine izin verebileceğiniz birkaç yakın arkadaş bulabilirsiniz. Bir arkadaşınızla daha derin bir düzeyde bağlantı kurabilirseniz daha iyi hissedebilirsiniz.

Balık – Başkalarına Nasıl Hissettiğini Anlatma Mücadelesi

Balık, sadece insanlara yardım etmek ve özverili hareketler yapmak istiyorsun. Başkalarına nasıl hissettiğinizi anlatmak için mücadele ederken aynı anda çok fazla duyguya sahip olmakla mücadele ettiğinizde bu zordur. Kasıtlı olsun ya da olmasın, sizi inciten birine üzülebilirsiniz.

Ancak, nasıl hissettiğin hakkında konuşmayacaksın. Bunun fikri, patlayacağınız ve saldırıya geçeceğiniz bir noktaya gelene kadar sizi rahatsız ediyor. Bu seni daha sonra daha da kötü hissettiriyor. Keşke bir şey veya biri hakkında ne hissettiğin veya onların eylemleri konusunda dürüst olsaydın, bir patlama yaşadıktan sonra suçluluk duygusuyla yüzleşmek zorunda kalmazdın. Dürüst olmanı ve nasıl hissettiğini söylemeni diledin, ama bu senin için bir mücadele.

Burcunuz hakkında beğenmediğiniz bu özelliklerle rezonansa giriyor musunuz? Diyelim ki burcunuzun karmaşık özelliğiyle rezonansa girmiyorsunuz, ancak bir başkasıyla rezonansa giriyorsunuz. Bu durumda, bu olumsuz özellik Ay’ınızdan veya yükselen burcun etkisinden kaynaklanabilir. Kendinizle ilgili hoşunuza gitmeyen bu özelliklerle çalışmanın birkaç yolu vardır.

Ya onların etrafında çalışmanın bir yolunu bulabilirsin ya da bu çok zorsa, onları kucakla. Kimsenin mükemmel olmadığını ve herkesin kusurları olduğunu unutmayın. Her zaman kusurlar olacaktır. Özelliklerinizi, iyi, kötü ve zorlu olanları kucaklayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu