Astrolojik Danışmanlık

Zihinsel Telepati Mümkün mü?

Düşünceleri bir zihinden diğerine aktarma süreci olan zihinsel telepati , geleneksel olarak, her ikisi de ana akım bilim dışında olan bilim kurgu ya da paranormal alemlerini işgal etti.

2014’teki araştırma, bilimsel olarak onaylanmış zihin-zihin iletişiminin gösterilmesiyle tüm bunları değiştirdi.

Barselona Üniversitesi’nden sinirbilimci Carlos Grau ve meslektaşları, Hindistan’daki konulardan bir Elektroensefalagraf EEG tarafından alınan sinyallerin İnternet üzerinden kafa derileri Trans Cranial ile donatılmış olan diğer konulara e-posta mesajı olarak iletildiği akıllı bir deney oluşturdu.

Anksiyete ve depresyon tedavisinde kullanılan TMS cihazları, güçlü manyetik alanlar kullanarak sağlam kafa derileri yoluyla beyindeki sinirsel aktiviteyi elektriksel olarak uyarır. Bu deneyde, TMS stimülatörleri, görsel kortekste nöral aktivasyonlar yoluyla, fosfin adı verilen algılanan bir ışık parlaması yaratarak beynin arkasındaki oksipital (görsel) korteksin üzerine yerleştirildi.

Hindistan’daki denekler, bir biofeedback monitör kullanılarak bir veya sıfır temsil eden bir EEG sinyali üretecek şekilde eğitildi . Özneler bir eli hareket ettirmeyi hayal ettiğinde bir, özneler bir ayağı hareket ettirmeyi hayal ettiğinde sıfır üretildi. Bu ve sıfırlar daha sonra Hindistan’dan Fransa’ya e-postayla gönderildi ve deneklerin kafa derisine monte edilen iki TMS cihazından birine yönlendirildi. Birler fosfenin algılanmasına neden olan bir TMS elektroduna yönlendirilirken, sıfırlar aktivitesi fosfen üretmeyen farklı bir TMS cihazına yönlendirildi.

Bunu bir çeşit nörolojik Mors kodu olarak düşünün. Araştırmacılar, basit dilsel iletişimin mümkün olduğunu gösteren bir dizi ve sıfırları “hola” ve “ciao” gibi kelimelere kodladılar.

Neden önemsemeliyiz?

Bu gösteriyi izlemenin bir yolu, Alexander Graham Bell’in “Watson, buraya gel, seni görmek istiyorum:” dediği kadar tarihi olması.

Grau ve arkadaşlarının deneylerinde, dünyamızı telgraf, telefon veya televizyonun yaptığı gibi dönüştürecek devrimci bir iletişim aracı doğduğunu görüyor olabiliriz. Bir gün, mesajlaşmak, konuşmak veya iletişim kurmak için bir kameraya bakmak yerine, mesajımızı düşünebiliriz.

Son olarak, zihin-zihin iletişiminin pratik olduğu kanıtlanırsa, metin, konuşma ve yüz ifadelerinin, insanların iletişim derinliğini artırarak ve zenginleştirerek sonsuza dek birbirleriyle ilişki kurma biçimini değiştiremeyeceği ince fikirleri ve nüansları iletmeyi öğreneceğiz.

Kelimeler bazen başarısız olur. Düşünceler olmayabilir!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu