Astrolojik DanışmanlıkBurçlar

Uranüs Retrosu: İçsel Kendini Keşif

15 Ağustos saat 10: 26’da, Uranüs istasyonları 10 ° Boğa’da geri hareket ederek Jüpiter, Satürn, Plüton, Neptün ve Şiron’a katılıyor. Kaçınılmaz olarak enerjik bir değişim hissedeceğiz: şimdi görünürde geriye doğru hareket eden altı gezegenimiz var.

Ağustos ayının ilk yarısı çoğumuz için yoğun geçti: hepimiz bir ara verme ihtiyacı hissediyoruz. Geriye dönük altı gezegenin varlığı, dikkatimizi içimize çevirmeye ve ortaya çıkan duyguları detaylandırmaya davet ediyor. Meydana gelen olayları nasıl entegre edebileceğimizi ve son değişikliklere ve zorluklara uyum sağlamanın en iyi yolunu düşünmeye teşvik ediliyoruz.

Uranüs: Büyük Uyanan

Büyük Uranüs olarak da bilinen Uranüs, genellikle Prometheus’un mitolojik figürüyle ilişkilendirilir. Prometheus Tanrılara itaatsizlik etti ve bedelini ödeteceğini bildiği halde yaratıcı gücün ateşini çaldı ve insanlığa verdi.

Eşi görülmemiş cesur hareketi insanlığın yeni zirvelere çıkmasına izin verdi. Ateş, kutsal bir sembolü ve dönüştürücü bir unsuru temsil eder. Ateş bizi ısıtır ve aydınlatır, bir savaş silahı olabilir, yıkıcı olabilir, yine de bizi temizler ve arındırır, tüm kötülükleri yok eder. Ateş, kendimizi güçlendirmemizi sağlayan farkındalık alevini temsil eder.

Uranüs, tıpkı Prometheus gibi, asi ve meydan okuyan olmakla ünlüdür: insan özgürlüğünün radikal onaylanmasına karşılık gelir. Aydınlatma ve Gök Gürültülü Fırtına, elektrik ve öngörülemeyen olayların yöneticisidir. Bu gezegen bağımsızlık talep ediyor ve bunun için savaşmaya hazır. Uranüs, bizi isyan etmeye ve kısıtlamalardan kurtulmaya teşvik eden güçtür.

Uranüs bizi şartlandırmamızdan ve sınırlarımızdan, durgunluk hissinden, artık bize ilham vermeyen bir rutinden, anlamsız formalitelerden ve sosyal geleneklerden, modası geçmiş kural ve düzenlemelerden kurtarmak istiyor.

Uranüs: Yıkıcılık ve Alışılmadık

Uranüs’ün 84 yıllık bir yörüngesi vardır ve bizim bakış açımıza göre, her yıl yaklaşık altı ay boyunca görünürde geriye doğru hareket halindedir. Keşfi, Amerikan ve Fransız devrimi sırasında 1781’de tesadüfen gerçekleşti. Onu ilk gözlemleyen astronom, Uranüs’ün alışılmadık yörüngesi nedeniyle bir kuyruklu yıldız olduğunu ve bir gezegen olmadığını düşündü.

Uranüs, bir teleskopla tanımlanan ilk gezegendi ve anında ani değişimin, öngörülemezliğin ve bozulmanın sembolü haline geldi. Keşfi gerçekten de bilim camiasında yıkıcı bir olaydı: gökbilimcilere bildikleri her şeyi sorgulama konusunda ilham verdi ve güneş sistemi hakkındaki algımızı sonsuza kadar genişletti. Aniden, insanlık henüz bilmedikleri daha çok şey olup olmadığını merak etmeye başladı: yeni ve beklenmedik bakış açıları hemen ortaya çıktı.

Uranüs, elektrik, bilgisayarlar ve internet gibi bireysel ve toplu yaşamlarımızı kalıcı olarak dönüştüren çığır açan bilimsel keşiflerle bağlantılıdır. Uranüs, ani teknolojik ilerlemeye, yenilikçi fikirlere, anlara açıklık getiren ve yeni yollar, olasılıklar açan beklenmedik yüklemelere karşılık gelir.

Transpersonal Alemlere Girmek

Kova burcunun modern hükümdarı olan Uranüs, ilk transpersonal veya dış gezegen olarak kabul edilir. Keşfedilmeden önce, Kova burcunun geleneksel hükümdarı Satürn idi. Transpersonal gezegenler Uranüs, Neptün ve Plüton’dur: çok yavaş hareket ettikleri için, tüm neslin belirli amaç ve özellikleriyle ilişkilendirilirler , geçişleri kolektif evrimimizin hızını belirler.

Satürn çıplak gözle görebileceğimiz son gezegendir: bu nedenle bilincimizin sınırına karşılık gelir. Uranüs ile ruhun bilinçsiz alemlerine giriyoruz.

Astrolojide, Uranüs, bireysel bilinçaltımızla ve aynı zamanda gerçekleşen tüm olayları, düşünceleri ve konuşmaları içeren Akaşik Kayıtlar olarak da bilinen kolektif hafıza alanımızla ilişkilidir.

Boğa burcunda Uranüs: Yeni Bir Güvenlik Anlayışı Bulmak

Boğa, kendimiz ve bedenimizle, değerlerimiz, ihtiyaçlarımız ve kaynaklarımızla ve aynı zamanda hayatta kalma içgüdümüzle olan ilişkimizle ilişkili bir Sabit Dünya burcudur.

Uranüs’ün Boğa burcundan yedi yıllık geçişi, tüm bu faktörleri yeniden tanımlama, farklı bir değerler kümesi yaratma ve yeni bir güvenlik duygusu bulma gerekliliğini gündeme getiriyor . Bu yolculuğa 2018’de başladık ve Uranüs 2026’ya kadar İkizler’e girmeyecek.

Hayatta kalmamız için değer sistemimizi, kendimizle ilişki kurma şeklimizi ve temel ihtiyaçlarımız olarak algıladığımız şeyleri sarsan beklenmedik zorluklarla zaten karşı karşıyayız. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu sürecin daha derinlerine ineceğiz.

Uranüs, ani aksamalar ve değişimle ilgilidir. Bu gezegen, sonsuz potansiyel ve olasılıkları içeren bilinmeyen alemlerini açar: bazılarımız için tam belirsizlikle yüzleşmek korkutucu bir süreçtir, diğerleri için heyecan verici bir yolculuk.

Uranüs’ün Boğa burcundan geçişi, geçimini sağlamanın yeni yollarını keşfetmemize, gıda sistemini düzenlemenin alternatif yollarını denememize, evler inşa etmemize, Doğa ile etkileşim kurmamıza ilham veriyor. Kesin olan tek bir şey var: Sahip olduğumuzu bilmediğimiz kaynakları keşfedeceğiz.

Uranüs Retrosu: İçsel Kendini Keşif ve Bireyleşme

Uranüs, 15 Ağustos 2020’den 14 Ocak 2021’e kadar gerileyecek. O zamana kadar, Büyük Uyanıcı kendimize, seçimlerimize ve yaşam yolumuza dair süregiden bir iç sorgulamaya ilham verecek.

Bu retro, derin bir öz analiz ve kendi kendine sorgulamayı davet ediyor. Uranüs, Carl Jung’un bireyselleşme süreci veya kişiliğimizin bilinçli ve bilinçsiz kısımlarının bütünleşmesinden oluşan bütünlüğe giden yol olarak adlandırdığı şeyle ilgili gezegendir.

Önümüzdeki altı ay boyunca, şartlanmamızı tanımlamaya ve artık bize hizmet etmeyen bu varsayımların ve inançların farkına varmaya teşvik edileceğiz. Bu sürecin amacı, geçmişin istenmeyen etkileri olmadan seçimler yapabilmektir ve harekete geçebilmektir.

Uranüs gerilemesi bizi entelektüel otoritemizi geliştirme ve miras aldığımız inançlardan koşulsuzlaştırma yolculuğuna davet ediyor. Bu transit, geçmişimizden kopmak ve olayları farklı bir ışık altında görmek için bize ilham veriyor. Uranüs, başımıza gelenlerin hikayesini bırakmamız için bizi cesaretlendirir, böylece şimdiki anla ilgili deneyimimizi etkilemeyi bırakır.

Nihayetinde, Uranüs’ün Boğa burcundan geri dönüşü bize, her birimizin içsel işlerini yaptığında, kaçınılmaz olarak kollektifi etkilediğini ve tüm Dünya’nın titreşimini değiştirdiğini hatırlatır: Her şey kendi içinde başlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu