Astrolojik DanışmanlıkTerazi Burcu

Terazi 2020 Astroloji Tahmini – Sonsuz Denge Arayışı

22 Eylül saat 09: 31’de 2020 Terazi sezonu resmen başlıyor ve bizi denge aramaya davet ediyor. Mabon olarak da bilinen Equinox gerçekleşiyor. Kuzey Yarımküre’de Sonbahar başlar ve sıcaklıklar düşer, Güney Yarımküre’de ise hava ısınır ve sonunda Bahar gelir.

Önümüzdeki Terazi sezonu boyunca, herkesi mutlu ve tatmin eden yaratıcı çözümler bulmak için çaba göstermeye ve müzakere becerilerimizi geliştirmeye teşvik edileceğiz. Terazi sezonu bizi eşitlik ve uyum koşulları yaratmaya ve sosyal alışverişlerimize bir barış ve adalet duygusu getirmeye davet edecek.

Güneş’in Terazi’den geçişi sırasında, dışarı çıkmaya daha yatkın hissedeceğiz. Sosyal bağlantılarımıza daha fazla zaman ayırma ve yenilerini yaratma arzusunu fark edebiliriz. Başkalarının bakış açılarını anlamak daha kolay olacak: Güneş bilinçli farkındalığımızı diğer insanların ihtiyaçlarına, arzularına ve bakış açılarına yönlendirecek ve diğer insanları aktif olarak dinlemeye ve uzlaşmaya daha istekli hissedebiliriz.

Terazi mevsimi, bize denge, barış ve adaletin önemini hatırlatmak için burada. Kozmik enerjilere uyum sağlamayı başarırsak, iç uyumu geliştirme şansımız olur. Günlük yaşamlarımızda ve sosyal deneyimlerimizde doğal olarak dalgalanan bir huzur ve sakinlik hissine uyum sağlayabiliriz.

Eşitliğe Dayalı İlişkiler Oluşturmak

Zodyak’ta Terazi, başkalarıyla ilişkileri içeren ilk burçtur: Başkalarıyla eşit olarak ilişki kurmayı öğreniriz.

Terazi’ye karşılık gelen evrim aşamasında, sosyal alana giriyoruz ve çevremizdeki dünya ile etkileşime girmeye başlıyoruz. Bu bağlantılar çoğunlukla yüzeysel, günden güne bir seviyede gerçekleşiyor: bu nedenle, genellikle Terazi burcuyla ilişkilendirilen incelik, nezaket ve iyi davranışlar, önemli bir role sahiptir.

Bir Hava burcu olan Terazi, başkalarıyla çoğunlukla rasyonel zihin yoluyla, entelektüel ve bir şekilde bağımsız bir şekilde ilişki kurma eğilimindedir . Bağlantılarımız cinsellik, duygusal bağ ve paylaşılan finansman yoluyla derinleşir.

Bununla birlikte, Terazi’ye karşılık gelen başkalarıyla ilişki kurmanın ilk aşaması gerçekten çok önemlidir. Eşitliğin yaratıldığı yer burasıdır ve etkileşimlerimizin derinleşmesinin temelini oluşturur, bu ancak diğer insanlarla yüzeysel, dünyevi bir düzeyde rezonansa girersek gerçekleşebilir.

Terazi Mevsimi: Koşulsuz Kendini Kabul Etme

Terazi burcunun gezegensel hükümdarı Venüs’tür, yani Boğa burcunun da hükümdarıdır. Boğa, Venüs’ün Yin tarafıyla, hayatta kalma içgüdümüzle, kendimizle, bedenimizle, kaynaklarımızla ve bağımsız ve özerk olma kapasitemizle olan ilişkimizle ilişkilidir. Terazi, tersine, Venüs’ün Yang tarafına karşılık gelir: bu enerji, dış dünyaya ve diğer insanlara doğru yönlendirilir.

Venüs şimdi Aslan burcundadır ve bizi yaratıcı olarak kendini gerçekleştirmeye odaklanmaya, benzersizliğimizi beğenmeye ve ifade etmeye davet ediyor. 2 Ekim’de, Venüs Başak’a girecek ve Terazi sezonunun geri kalanı boyunca 27 Ekim’e kadar orada kalacak. Venüs Aslan burcundan ayrıldıktan sonra dikkatler önemli ölçüde değişecek: Başak’taki Venüs son derece özeleştirel olabilir ve doğal olarak eksik olan şeylere odaklanabilir.

Terazi mevsimi boyunca, kendimize ve başkalarına karşı çok sert olmamaya dikkat etmemiz, kaydettiğimiz ilerlemeyi ve ne kadar ilerlediğimizi kendimize sürekli hatırlatmamız çok önemlidir. Venüs’ün Başak’taki geçişinin evrimsel amacı, bizi iyileştirmeler yapmaya ve yaşamlarımız için daha iyi koşullar yaratmaya teşvik ederken, şu anda bulunduğumuz yerle uyumluyken, koşulsuz kendini kabul etme ve kendini sevme pratiği yapmaktır.

Terazi Sezonu 2020: Kendine Karşı Diğerleri

Kendimize yönlendirdiğimiz enerji miktarını ve başkalarına yönlendirdiğimiz enerji miktarını dengelemek, 2020 Terazi sezonunun tamamı için bir tema olacak. Bu süre zarfında, Koç burcunda Dolunay ve Yeni Ay’a şahit olacağız. Terazi burcunda Güneş, Koç burcunda geri giden Şiron ve Mars’a karşı çıkarken, Oğlak burcunda Jüpiter, Plüton ve Satürn’ün kare şeklini alır.

Güneş, 29 Eylül’de Şirpn’a karşı çıkacak ve dikkatimizi kendimizi ve ihtiyaçlarımızı savunmamızı zorlaştıran geçmiş yaralara ve travmalara çekecek: Eski yaralara çözüm bulma ve derin bilinçdışı korkuları iyileştirme şansımız olabilir.

1 Ekim’de Koç’taki Dolunay, bizi kendi ihtiyaçlarımız, ne kadar verdiğimiz ve ne kadar aldığımız üzerine düşünmeye davet edecek ve uygun ilişki seçimleri yapmaya teşvik edecek. Terazi burcunda 16 Ekim’de gerçekleşecek olan Yeni Ay, başkalarıyla olan etkileşimimizde ortaya çıkma şeklimizin ana odak noktası olacağı bir ay döngüsü başlatıyor: sosyal bağlantılarımız aracılığıyla öğrenip büyüyeceğiz.

Güneş’in Terazi’den geçişi sırasında, kararsız olduğumuzu fark edebilir ve önemli kararları erteleyebiliriz. Bu eğilimler, Güneş’in 13 Ekim’de karar alma ve inisiyatif alma ile ilgili gezegen olan Mars’a da bir muhalefet oluşturacağı için bu ay vurgulanacak .

Aşırı derecede ertelememek konusunda ekstra dikkatli olmamız ve bilinçli seçimler yapma ihtiyacımızın sorumluluğunu almamız çok önemlidir. Güneş’in Oğlak burcunda Jüpiter, Plüton ve Satürn olarak oluşturacağı kareler, kendimizi güçlendirme ve daha güvenli hale gelme ihtiyacını yansıttığı için bu anlamda bize meydan okuyabilir. Bu yönler, bizi kesin kararlar almaya, içsel otoritemize ve bizim için gerçekten neyin en iyisi olduğuna dair bilgiye dayanmaya teşvik edecektir.

Sonsuz Denge Arayışı

Terazi, uyum ve denge için bitmeyen arayışı temsil eder. Bu nedenle, Terazi aracılığıyla, dengenin devam eden ayarlamalar, hatalar ve deneylerden oluşan, devam eden ebedi bir çalışma olduğunu keşfediyoruz.

2020 Terazi sezonu, ilişkilere yaklaşımımızı değiştirmeye, kendimize yatırdığımız enerji ile başkalarına yatırdığımız enerji arasında uyum bulmanın farklı yollarını denemeye açık olmaya davettir. Kozmik geçişlerle uyum sağlamayı başarırsak, daha derin öz-anlama düzeylerine ulaşma ve tüm sosyal alışverişlerimizde daha derin eşitlik geliştirme şansına sahip olacağız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu