Astrolojik Danışmanlık

Nisan 2021 Astroloji Yorumu: Direnç Serbest Bırakılıyor

Nisan ayının ilk yarısı, Ateş elementinin, Yang kutupluluğunun ve Kardinal modalitesinin güçlü aktivasyonu ile tanımlanacak. Koç mevsimi yeni başlangıçlarla ilgilidir: Yılın bu zamanında, Kozmoz bizi yeni yollar açmaya, deneyim kazanmaya ve bir deneme yanılma süreciyle öğrenmeye teşvik ediyor. Dahası, tüm gezegenler Plüton istasyonlarının gerilediği 27 Nisan’a kadar doğrudan hareket halinde olacak: ayın ilk haftaları, eylem, karar verme ve ileriye doğru hareket için uygun bir zamanı temsil ediyor.

Nisan ayının ikinci yarısında, özellikle Mars Yengeç burcuna girdikten sonra , genel atmosfer Yang’dan Yin’e kayacak. Boğa mevsimi, Boğa burcunda dört gezegenimiz olacağından, Dünya elementinin ve Sabit modalitesinin önemi ile karakterize edilecektir. Ancak Uranüs’ün varlığı sayesinde Boğa mevsimi sıkıcı olmaktan başka her şey olacak. Venüs, Merkür ve Güneş, Akrep burcundaki Dolunay’a da karşı çıkacak olan modern Kova burcuyla kavuşum oluşturacak.

Deneyimleyeceğimiz ana enerji değişimlerine bir göz atalım.

Merkür Koç Burcuna Girer

Nisan ayına, Merkür’ün Koç burcuna girmesi ve Savaşçının burcunda Güneş ve Venüs’e katılmasıyla başlayıp, göklerdeki Ateş elementinin aktivasyonunu artırıyoruz. Balıktaki Merkür rüya gibi, yumuşak ve hatta bazen melankolik şekillerde ifade edilirken, Koç burcundaki Merkür coşkulu, cesur ve filtresizdir.

Dünyayı düşünme, iletişim, öğrenme ve algılama şeklimizde büyük bir değişim hissedeceğiz. 19 Nisan’a kadar süren bu transit, bizi gerçeğimizi korkusuzca konuşmaya ve saldırgan, kaba veya göz korkutucu olmadan nasıl iddialı ve doğrudan olabileceğimizi keşfetmeye teşvik ediyor. 

Koç’ta Yeni Ay

Yeni Astrolojik Yıl ve Mart Ekinoksunun başlangıcından bu yana ilk ay döngüsünün başlangıcını yaşıyoruz. Koç Yeni Ayı, başlatma ve eylem enerjisini artırır. Bu kozmik olay bizi aydınlatır, tutkumuzu ateşler, macera ve heyecan ihtiyacımızı harekete geçirir ve bizi içgüdülerimize ve arzularımıza güvenmeye davet eder. 

Yeni Ay’ın hükümdarı Mars, Neptün’e kare bir görünümde olacak: hizalanmaları, bir kafa karışıklığı ve yönelim bozukluğu hissini, nasıl veya ne zaman harekete geçileceğini, neye yatırım yapılacağını ve neye odaklanılacağını bilmeme hissini yansıtabilir. Yine de, bu yön önemli miktarda ilhamla birlikte gelir ve hayal gücümüzü geliştirme potansiyeline sahiptir: Mars – Neptün karesi, ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunu veya zorluğu yaratıcı bir şekilde çözmek için bize araçlar sunar.

Bu arada, Koç burcundaki Güneş, Ay ve Venüs, Oğlak burcundaki Plüton’un kare görünümünde olacak. Bu hizalamalar, hem kişisel hem de kolektif düzeyde ortaya çıkacak olan, kısıtlamadan kurtulma ihtiyacımızı artırarak, güç mücadelelerini ve kontrol dinamiklerini vurgulayarak, makul miktarda gerginlik katacak. Bununla birlikte, bu meydanların gerilimi oldukça motive edicidir: ileriye gitmek ve engellerin ve sınırlamaların üstesinden gelmek için kullanılabilir.

Venüs Boğa’ya Girer

Yeni Ay gerçekleştikten kısa bir süre sonra, Venüs Koç burcunu terk eder ve Güzellik ve Aşk Tanrıçası’nın geleneksel olarak ikametgahta kabul edildiği burçlardan biri olan Boğa’ya girer. Bu değişim enerjimizin bir kısmını yeniden yönlendirecek ve kendimize ve iç dünyamıza odaklanacaktır.

Venüs Boğa burcundayken, değer sistemimizi yeniden gözden geçirmeye, öz değer duygumuzun temeli ve zevk ve bollukla ilişkimiz üzerine düşünmeye teşvik ediliyoruz. Boğa burcundaki Venüs, kendini yetiştirme, anlayış ve öz sevgiyle ilgilidir: bu geçiş bizi duyularımızla ve fiziksel bedenimizle yeniden bağlantı kurmaya ve daha derin öz güven düzeylerini somutlaştırmaya davet ediyor. 

Güneş ve Merkür Boğa’ya Girer

Boğa mevsimi, Güneş ve Merkür’ün neredeyse aynı anda Boğa burcuna girmesiyle başlar. Boğa mevsimi, Güneş’in Koç boyunca yaptığı yolculuk sırasında başladığımız şeyi yavaşlatmak ve pekiştirmekle ilgilidir.

Önümüzdeki ay, kişisel yeteneklerimiz, değerlerimiz ve kaynaklarımız hakkında daha güçlü bir farkındalıkla merkezimize topraklama, istikrar sağlama ve bağlantı kurma hakkındadır. Boğa mevsimi istikrar ve güvenlik ihtiyacımızı artırıyor, ancak Uranüs’ün etkisi işleri renklendirecek, bireyselleşme yolculuğumuzu hızlandıracak ve fazla rahat etmememizi sağlayacak.

Venüs Boğa Burcunda Uranüs ile Kavuşuyor

Kurtuluş gezegenine katılan Venüs, isyan ve ani şoklar, Akrep’teki Dolunay da Uranüs’e bakacağından, dünya ekonomisinde ve finansal piyasalarda muhtemelen tüm hafta sürecek olan önemli oynaklığı yansıtabilir. Hem Boğa hem de Venüs, mali durumla ilişkilidir ve paramızı ve maddi varlıklarımızı yönetme şeklimizi yansıtır.

Bireysel düzeyde, özgürlük, macera ve yeni deneyimlere olan ihtiyacımız kendiliğinden artarken, şaşırtıcı karşılaşmalar, ilişkilerimizde değişiklikler ve yine finansal durumumuzda ani değişiklikler olabilir. 

Mars Yengeç Burcuna Girer

İkizler burcunda iki ay geçirdikten sonra, Mars Yengeç burcuna girer: bir kez daha ilgili bir enerjisel değişim gerçekleşir. İkizler burcundaki Mars, konuşkan ve doğrudandır, arzulu hareket ve sürekli zihinsel uyarımdır. Yengeç burcundaki Mars, dolaylı ve temkinli bir şekilde çalışır. Bu geçiş sırasında, enerji seviyelerimiz değişebilir olma eğilimindedir: canlılığımızın hem ay evreleri hem de duygusal durumumuzla doğrudan bir ilişkisi olacaktır.

Yengeç burcunda Mars, gelişebileceğimiz güvenlik koşulları oluşturmakla ilgilidir. 11 Haziran’a kadar duygularımız, eylemlerimizin yakıtı haline gelir ve yaptığımız şeye duygusal olarak dahil olmak, bizi başlatmaya ve ilerleme kaydetmeye yönlendiren şeydir. Yengeç burcundaki Mars, bize duygularımızı fiziksel bedeni içeren aktiviteler aracılığıyla ayrıntılandırma, işleme ve ifade etme fırsatı verir.

Akrep Burcunda Dolunay 

Akrep’teki her Dolunay, yoğun bir içsel gelişim döngüsünü doruğa çıkarır ve güven, kontrol ve güç konularını gün ışığına çıkarır. Akrep ve Plüton evrim ve başkalaşım sürecini yönetir: bu arketipler psikolojik ölüm, yeniden doğuş ve yenilenme ile bağlantılıdır.

Akrep Dolunayı, değişime karşı direncimizi salıvermemize ve sürekli dönüşüme hazır kalarak sınırlamalarımızın üstesinden gelmemize meydan okuyor. Bu Dolunay, büyümeye devam etmek için hangi takıntıları bırakmamız gerektiğini açıkça gösterecek, kayıp, güçsüzlük ve ihanet korkularımıza dikkat çekecek.

Dolunay Kova burcunda Satürn’ün kare şeklini alırken, Güneş, Merkür ve Venüs Boğa burcunda Uranüs ile kavuşacak. Uranüs’ün etkisi, dünya ekonomisindeki olası aksaklıkları bir kez daha vurgulayacaktır. Beklenmedik haberler ve açıklamalar alabilir ve hem kişisel finans hem de paylaşılan kaynaklarla ilgili sorunlar ve ikilemlerle karşılaşabiliriz.

Bu konfigürasyonda Satürn’ün varlığı, bir miktar direnç ve değişim korkusunu yansıtıyor olabilir. Satürn bize her zaman kendinden sorumlu yetişkinler olarak görünmemiz için bir davet sunarak daha derin bir duygusal olgunluk kazanmamıza ve özdenetim kapasitemizi geliştirmemize izin verir.

Oğlak Burcundaki Plüton Retrosu

Tüm gezegenlerin doğrudan hareket halinde olduğu birkaç aydan sonra, Plüton Oğlak burcunda geriye doğru hareket ederek yeniden değerlendirme, yansıma ve kendi kendini analiz etmeye davet ediyor. Plüton gerilediğinde, odak noktamız içselleşir ve kendi kendini analizimiz derinleşir. Plüton retrosu, iç gücümüz ve gücümüzle yeniden bağlantı kurmaya ve motivasyonumuzu, niyetlerimizi ve arzularımızı dikkatlice incelemeye davettir.

Ekim ayına kadar, Plüton bizi, büyüme sürecimizi hızlandırmak için korkusuzca bilinçsiz malzememize dalmaya teşvik ederek, mevcut sınırlamalarımıza daha derin bir yüzleşme yoluyla meydan okumaya davet ediyor.

Nisan 2021 Astroloji Yorumu

Nisan ayı, özellikle ikinci yarısı, hızlanma ve öngörülemezlikle dolu bir ay olacak. Uranüs’ün önemli aktivasyonu, bireyselleşme ve koşulsuzlaştırma yolculuğumuzu hızlandıracak. Uranüs, rahat bölgemize veya büyümemizi engelleyen veya kısıtlayan başka herhangi bir şeye fazla bağlanmadığımızdan emin olmak istiyor. Bu tür geçişler yıkıcı olarak algılanma eğilimindeyken, nihai amaçları bizi sınırlayan şeylerden kurtarmak ve yeni yollar ve olasılıklar açmaktır.

Önümüzdeki haftalarda pek çok eylem ve bazı sürprizler getirmesi muhtemeldir: planlarınızı değiştirmekten korkmayın, açık kalın ve sizi olmak istediğiniz yere yalnızca bir yolun götüreceği yanılgısını salıverin. Evren bizi değişimi kucaklamaya, hayata güvenmeye ve kaçınılmaz belirsizlik ve rahatsızlığa rağmen şimdiki anın tadını çıkarmayı öğrenmeye teşvik ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu