Başak BurcuBurçlarİkizler BurcuYengeç Burcu

Merkür Retrosu Yengeç Burcunda!

Merkür istasyonları 18 Haziran’da Yengeç burcunun 14 ° 45 ” sinde gerilemektedir. Yılda üç ila dört kez gerçekleşen bu geçiş, 12 Temmuz’a kadar üç hafta sürecek.

Bir gezegenin Dünya üzerindeki bakış açımızdan geriye doğru hareket ettiği göründüğünde geriye doğru hareket ettiğini söylüyoruz. Aslında, Merkür gittiği yönü değiştirmez.

Merkür, Güneş Sisteminin en küçük gezegenidir, hem Dünya’ya hem de Güneş’e en yakın olanıdır. Enerji alanında bir değişiklik olduğunda, elektromanyetik alanımızı, bizden daha uzakta bulunan gezegenlerin retrosuyla karşılaştırırsak, daha belirgin, görünür ve belirgin yollarla etkiler.

Bu nedenle, Merkür retrosu kötü bir temsilci olarak anıldı. Bazı insanlar bunun sadece can sıkıcı bir geçiş olduğunu düşünüyor: İletişim sorunları, teknolojik sorunlar, internet kesintileri, elektrikli cihazlarımızın arızası ve günlük hayatımızın diğer küçük sorunları ile ilişkili.

Bununla birlikte, diğer tüm geçişler gibi, Merkür retrosu’ nun evrimsel bir amacı olduğunu unutmamalıyız : kişisel gelişimimiz için önemli fırsatlar sunuyor.

Merkür Retrosu: Öğrenme Sürecimizi Yeniden Organize Ediyoruz!

Astroloji’de Merkür iki burcun hükümdarı olarak kabul edilir: İkizler ve Başak. Her ikisi de değiştirilebilir işaretler, son derece detay odaklı, çok yönlü, uyarlanabilir ve çoklu görevlerde harika. İkizler hayatı anlamaya çalışırken, mümkün olduğunca çok bilgi ve veri toplamaya çalışırken, Başak biriken bilgileri pratik ve yararlı şekillerde uygulamaya çalışır.

Bu nedenle, Merkür öğrenme sürecini yönetir: bilgiyi emme şeklimizi, bizim için en iyi olan öğrenme yöntemini ve doğal olarak nelere dikkat ettiğimizi temsil eder.

Merkür geriye doğru hareket ettiğinde, topladığımız bilgileri nasıl entegre ettiğimizi tekrar gözden geçirmeye ve yansıtmaya çağrılırız. Bu geçiş yeni şeyler öğrenmek ve sahip olduğumuz bilgileri işleme ya da uygulama şeklimizi değiştirmek için harika bir fırsattır.

Detaylarda Boğulma!

Merkür, ayrıntıları nasıl yönettiğimizi ve günlük yaşamın görevlerini nasıl ele aldığımızı temsil eder. Kaostan düzen kurmamıza yardımcı olur: bu gezegen, gerçekliği anlamamıza ve sol beynimizi kullanarak onu rasyonel olarak anlamamıza izin verir.

Bu gerileme sırasında, özellikle Merkür Yengeç gibi bir su işaretinden geçerken ayrıntılara odaklanmak zor olabilir. Yapmanız gereken önce büyük resme bakmak ve daha sonra, planlandığı gibi gitmezse, hayal kırıklığına uğramadan ayrıntılara bakmaktır.

Merkür retrosu, sol beyni kapatmak ve birkaç hafta boyunca detaylar için saplantımızı bırakmak için bir davettir. Bu transit bize her zaman kontrol altında olmamız gerekmediğini hatırlamaya ilham veriyor, bir sonraki adımın ne olacağını bilmemek sorun değil.

Kelimelerin Gücünü Yeniden Keşfetmek

Merkür iletişim biçimimizle, özellikle konuştuğumuzda veya düşündüğümüzde kullandığımız kelimelerle ilişkilidir.

Merkür’ün İkizler tarafı dünyayla iletişim kurma şeklimizi temsil eder: bildiklerimizi başkalarıyla paylaşma şeklimiz ve anlamlı değişim ve konuşmalar arama ile ilişkilidir. Merkür’ün Başak tarafı ise kendimizle konuşma şeklimizi temsil eder: eleştirel düşünme ve öz analiz ile ilişkilidir.

İletişim, yaşamın, herhangi bir sosyal değişimin ve öğrenme sürecinin merkezi bir parçasıdır: soru sormak ve soruları cevaplamak, herhangi bir konu hakkındaki anlayışımızı derinleştirmemize yardımcı olur. Sahip olduğumuz bilgi üzerine düşünmek, dünyayı nasıl etkileyebileceğini, onu yapıcı olarak nasıl kullanabileceğimizi bulmamızı sağlayan gerekli bir adımdır.

Merkür geriye döndüğünde işlevi içselleştirilir: düşünce ve görüşlerimizi başkalarıyla paylaşmadan önce iyi düşünmeye davet ediliriz. Bu transit, konuşmadan önce bildiklerimizi ve henüz bilmediklerimizi yansıtmamız için bize ilham veriyor.

Yengeç’te Merkür Retrosu: Empatik İletişim

Önümüzdeki üç hafta boyunca Merkür Yengeç Burcunda geriye doğru hareket ediyor gibi göründüğünde, aile hayatımıza ve evde iletişim kurma şeklimize özel bir vurgu yapılmaktadır.

Yengeç doğal olarak empatik ve merhametli bir işarettir: önümüzdeki kişinin duygularını dikkate alarak sevgi dolu şefkatle konuşmamıza ilham verir. Merkür retrosu bize aşırı eleştirel veya yargılayıcı tutumları bırakmamıza, kendimizi başkalarının yerine koymamıza ilham verir.

Aynısı kendimizle düşünme ve konuşma şeklimiz için de geçerlidir: Yengeç mevsimine geçerken, kendi duygusal refahımıza dikkat etmek bir öncelik haline gelir. Kendimize karşı zor olmak yerine, besleyici ve sempatik olmaya, kişisel bakım için ihtiyaç duyduğumuz zamanı almaya ve üretkenlik veya performansın imkansız beklentilerini bırakmaya davet ediyoruz.

Hissetmek için Güvenli Bir Alan

Gelen her şeyi hissetmek için güvenli bir alan yaratmak, bu geçiş sırasında çok önemli hale geliyor . Geçmişi düşünmeye yönelebiliriz, çocukluğumuzdaki eski yaraları tamamen iyileştirme veya ailelerimizle daha derinden bağlantı kurma fırsatımız olabilir.

Duygularınızdan utanmayın, onları bastırmak veya reddetmek yardımcı olmaz. Geçmişte hissetmediğimiz şeyi tam olarak hissetmemize izin verdiğimizde, kendimizi büyük bir yükten kurtarır ve başkalarına da aynı şeyi yapmalarına izin veririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu