Akrep BurcuAstrolojik Danışmanlık

Merkür Akrep Burcunda ve Güneş Neptün ile Üçgen Açı Oluşturuyor

10 Kasım’da iki ilginç Astrolojik olay yaşıyoruz. Saat 12: 11’de, Akrep burcundaki Güneş Balık’taki Neptün’ü geri hareket ettirmek için bir üçgen oluşturur. Aynı gün, saat 16:56’de Merkür, Akrep burcuna ikinci kez giriyor.

Merkür ilk kez 27 Eylül’de Akrep’ten geçiş yapmaya başladı, 13 Ekim’de gerileme konuşlandırıldı, 27 Ekim’de Terazi’ye geri döndü. Gerileme aşamasında zihinsel enerjimizi ve odağımızı içselleştirme şansımız oldu: iç gözlem ve ilişkiler ve yakınlık konusunda önemli dersler öğrendik.

Şimdi, Merkür bize güç, güven, duygusal bağlar, psikolojik dönüşüm ve cinsellik gibi Akrep ile ilgili temalar etrafında daha fazla netlik ve daha fazla öğrenme deneyimi getirecek. Merkür üçüncü ve son kez Akrep burcunun 0 ° ve 11 ° arasında geçiş yaparken, geri gitme aşamasında keşfettiklerimize ve düşündüklerimize göre harekete geçmeye teşvik ediliyoruz.

Bu arada, Güneş-Neptün retro bağlantısı, bugün tam olarak, ruhsal ve içsel yaşamımızı derinleştirmek için bize harika bir şans sunuyor. Zaten birkaç gündür bu konfigürasyonun enerjisini deneyimledik ve etkisini bütün hafta boyunca hissedeceğiz.

Bu üçgen, sezgimizi ve yaratıcılığımızı oldukça destekleyen çok uyumlu bir yöndür. Akrep burcundaki Güneş ile Balık burcunda geriye dönük Neptün arasındaki uyum, duyarlılığımızı, empatimizi ve fantezimizi artırır: Yaşadığımız sorunlara ve zorluklara ilginç çözümler bulmamıza yardımcı olabilir.

Akrep’teki Merkür: Yakınlık Yoluyla Evrimleşiyor

Merkür Terazi’den Akrep’e seyahat ederken, zihinsel odak noktamız bir kez daha diğer insanlarla günlük ilişkilerimizden en derin yakın bağlantılarımıza ve kendi psikolojik süreçlerimize kayar.

Şu anda Akrep’ten doğrudan hareket halinde olan Merkür’ün geçişi 1 Aralık’a kadar sürüyor ve kendimizi ve başkalarını daha derinlemesine anlamamıza yardım etme potansiyeline sahip. Önümüzdeki haftalarda dünyaya bakış açımızı, düşünce kalıplarımızı, iletişim şeklimizi ve samimiyet ve cinsellik algımızı kökten değiştirme şansımız var.

İnsanların gerçek renkleri netleşecek: Etrafımızdakilerin gerçek güdüleri, arzuları ve gölge özellikleri muhtemelen açığa çıkacak. Her şeyin ardındaki daha derin nedenden dolayı ilgi odağıdır. Akrep’teki Merkür direkt odaklanma yeteneğimizi yoğunlaştırır: bu transit bize ne yapıyor olursak olalım bir sonraki seviyeye geçme ve ilerlemenin en iyi yolunun ne olduğunu anlama imkanı sunar. 

Akrep’teki Merkür: Gerçek Konuşma

Merkür’ün Akrep boyunca yolculuğu sırasında, ne düşündüğümüze, ne söylediğimize, başkalarının ne düşündüğüne ve söylediğine takıntılı olma eğilimimiz olabilir. Yüzeysel açıklamalarla yetinmediğimizden, her şeyin gerçekte ne anlama geldiğini sürekli merak edebiliriz. Elde edilen aşırı bilgi, aşırı çelişkili veri ve etrafımızı sarmış olduğumuz süregelen uyarılma nedeniyle bir kriz duygusuna ve kafa karışıklığına neden olabilir.

Akrep burcundaki Merkür sürekli nedenini soruyor: retro sırasında yansımalarımız çoğunlukla kişisel ve içe dönük olmuştur. Şimdi şüphelerimizi, korkularımızı ve güvensizliklerimizi açığa çıkarma ve bize en yakın insanlara zor sorular sorma zamanı.

Güç ve kontrol ile güç ve kontrol eksikliği etrafındaki temalar vurgulanacak: Akrep’teki Merkür, zor konular hakkında dürüst konuşmalar yapma ihtiyacını güçlü bir şekilde ortaya çıkaracaktır. Akrep sırları veya tabuları sevmez: Merkür’ün Yeraltı dünyasındaki yolculuğu, rahatsız edici gerçekler ve güven, ihanet ve kayıp meseleleri hakkında sansürsüz konuşma ihtiyacını ortaya çıkarabilir. 

Dahası, Merkür Boğa’da iki kez Uranüs’e karşı çıktı ve 17 Kasım’da son kez ona karşı çıkacak. Bu geçişin amacı, daha önce gizlenmiş olan bilgileri ve gerçekleri gün ışığına çıkarmaktır: ifşa, genellikle şok edici ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşir. bizi zor konular hakkında gerçek ve açık yüzleşmeye zorlar. 

Güneş- Neptün Üçgeni: Yüksek Empati ve Merhamet

Üçgen, iki gezegenin enerjilerinin aynı elementin işaretlerinde geçiş yaparak kolay bir şekilde birleşmesini destekleyen çok destekleyici bir özelliktir. Güneş bilinçli farkındalığımızı, özümüzü ve kendimizi ifade etme şeklimizi temsil eder. Güneş, Akrep burcundan yıllık geçişi sırasında bilinçsiz dinamiklerimize ışık tutar ve bizi bilinçli olarak gelişmeyi ve dönüşmeyi seçmeye davet eder. 

Neptün, mistisizm, maneviyat ve aşkınlıkla ilgili bir gezegendir, aynı zamanda bağımlılıklar ve kaçışlarla da ilgilidir. Şimdi ana burcundan geçen Balık hükümdarı, doğrusal zaman ve mekanın dışında çalışır ve alıştığımız mantığı takip etmez. Neptün, kolektif duygusal bedenle, tüm kitle fenomenleriyle, empati, şefkat ve psişik yeteneklerle ilişkilidir.

Su enerjisi günümüzde son derece güçlüdür. Aramızdan daha duyarlı olanlar, belki de tam olarak nereden geldiklerinin farkında bile olmadan, güçlü duyguların ortaya çıktığını hissedeceklerdir. Duygular, insan deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır: duygusal gösteriler, özellikle böyle bir dönemde asla reddedilmemeli veya kınanmamalıdır.

Toplu bir acı hissediyorsanız, kesinlikle yalnız değilsiniz. Bununla birlikte, eğer psişik olarak açıksanız ve diğer insanların duygularını özümseme eğilimindeyseniz, kendi enerjinizle zemine oturmanın, merkezlenmenin ve yeniden hizalanmanın yollarını bulmalısınız.

Güneş -Neptün Üçgeni: Sezgi, Güven ve Koşulsuz Sevgi

Akrep burcundaki Güneş, Balık burcundaki Neptün’ü geri döndürmek için üçgenlemede bize yaratıcılığımızla, gerçek özümüzle bağlantı kurmamızı ve sonucu kontrol etme ihtiyacını bırakmamızı hatırlatıyor. Bu özellik, kendimizden daha büyük bir şeyle ilişkimizi geliştirmemizi ve kaynak enerjinin bizim aracılığımızla kendini ifade etmesine izin vermemizi teşvik eder. 

Neptün her zaman teslim olmaya ve affetmeye davet eder ve Güneş’le üçgen açı, teslim olmamız ve affetmemiz gereken yerin farkına varmamıza yardımcı olabilir. Buradaki zorluk, açık olmak ve güvenmek, hayatımızın nasıl gitmesi gerektiğini düşündüğümüzden vazgeçmek ve ortaya çıkan şeyi kucaklamaktır.

Güneş ve Neptün arasındaki uyumlu yön, sezgimizi, yaratıcılığımızı, empati kapasitemizi, şefkatimizi ve koşulsuz sevgimizi geliştiriyor. Bize hem yüksek benliğimizle hem de kollektifle olan bağlantımızı hatırlatıyor. Bu konfigürasyon, olan biten her şeyin büyümemizi ve gerçek amacımıza uyum sağlamamızı nasıl desteklediğini anlamamıza yardımcı olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu