Astrolojik DanışmanlıkKoç Burcu

Koç Burcunda Dolunay: İç Güçlendirme – Hasat Ayı

1 Ekim, 17:05′ de, Koç burcundaki Dolunay, hayatlarımıza daha fazla heyecan, şevk ve tutku davet ediyor.

Dolunaylar, ay döngüsünün zirve aşamasını, bir çiçek açma, doruk noktası ve çabalarımızın olgunlaşma anını temsil eder. Bize çalışmalarımızın sonuçlarını yayınlama, paylaşma ve artık taşımak istemediğimiz her şeyi bırakma şansı veriyorlar.

Yine de Koç, Zodyak’ın ilk burcudur: Bu, Hasat Ayına yeni bir başlangıcın enerjisini aşılar, özgürlük arzumuzu, yeni deneyimlerimizi artırır ve can sıkıntısı ve sınırlamalara toleransımızı düşürür.

Hasat Ayı, Sonbahar Ekinoksuna en yakın Dolunay’dır. Kuzey Yarımküre’de bu olay Sonbaharın başlangıcına ve mahsullerin hasat edilmesi gerektiğine işaret ediyor: eski insanlar için özel bir önem taşıyordu ve çok karmik bir zaman olarak kabul edildi.

Güney Yarımküre’de bu Dolunay Baharın başladığını ve Kışın zorluklarının sona erdiğini duyurur. Soğuk aylarda gerçekleşen yansıma ve iç gözlem yoluyla doğan herhangi bir projeyi paylaşmak için mükemmel bir anı temsil eder.

İhtiyaçlarımız ve Arzularımızla Temas Kurmak

Koç’un 9 ° 08 ‘deki Ay, geriye dönük Şiron’a katılıyor ve Terazi’deki Güneş’e karşı çıkıyor, değiştirilmesi veya salıverilmesi gereken ilişki dinamiklerini getiriyor ve öz değerimiz, cinselliğimiz ve özgürlük ihtiyacımızla ilgili yaraları aydınlatıyor.

Herhangi bir Dolunayda meydana gelen Güneş ve Ay arasındaki zıtlık, her zaman olmak istediğimiz şey ile olmamız gerektiğini düşündüğümüz şey arasında yaratıcı bir gerilime işaret eder. Bu durumda, Koç-Terazi ekseni söz konusudur: bu dinamik, tüm ilişkilerimizde güçlü bir şekilde rol oynayan diğerlerine karşı bir benlik temasını ortaya çıkarır.

Koç burcundaki bu Dolunay bize, bu hisleri elde etmeye veya başkalarıyla etkileşimlerimizle kendimizi tamamlamaya çalışmadan önce içimizde bütün, mutlu, tatmin ve eksiksiz hissetmemiz gerektiğini hatırlatır. Bizi özgüvenimizi geliştirmeye, bağımsızlık ve özerklik geliştirmeye, bir başkasının bunu yapmasını beklemeden önce bireysel ihtiyaç ve arzularımızı karşılamaya davet ediyor.

Koç’ta Dolunay: Sevdiğimiz Şeyleri Yapıyoruz

Doğum Ayı Koç burcunda olan insanlar son derece canlı, coşkulu, tutkulu ve büyük motive edicilerdir; konfor alanlarından çıkıp risk almaktan ve tamamen alışılmadık bir şey yapmaktan korkmazlar. Koç burcundaki Dolunay, tutkulu olduğumuz konuya daha fazla zaman ayırmak için bir daveti temsil eder. Bu kozmik olay, sevdiğimiz şeyi, bizi parlatan şeyi, bizi heyecanlandıran, bizi tamamen canlı hissettiren şeyi yapmamızı ve bunun derinliklerine dalmamızı istiyor.

Mutluluk, sevgi ve kişisel tatmin duygusunu bilinçli olarak geliştirip ürettiğimizde, doğal olarak frekansımızı değiştirir, titreşimimizi yükseltir ve bu enerjilerden daha fazlasını yaşamımıza davet ederiz. Seni ne gülümsetir? Gözlerinizi parlatan nedir? Ruhunuzu ne mutlu eder? Daha fazlasını yapın ve hayatınızın diğer tüm alanlarında faydaların dalgalandığını ve genişlediğini fark edeceksiniz.

Bilinçli Olarak Kendimizi Göstermek

Koç burcundaki Dolunay, öfke ve hayal kırıklığını nasıl yönlendirip salıverdiğimizle ilgili dinamikleri aydınlatır, olgunlaşmamış tepkiler, dürtüsel kararlar ve büyümüş olması gereken davranış kalıpları hakkında düşünmeye davet eder. Koç burcunda Dolunay’ın enerjisiyle bilinçli olarak çalışmak, irademizi ve gücümüzü bilinçli olarak yönlendirmemize ve fikirlerimizi zararlı veya incitmeden ifade etmemize yardımcı olur.

Hareket, bu kozmik olayın yoğun sıklığından yararlanmanın ve bedenlerimizi stresten, öfkeden, gerilimden ve bastırılmış duygudan kurtarmanın en iyi yollarından biridir. İçimizdeki eril ve dişil enerjilerimizin dengesini destekleyen herhangi bir şeye zaman ayırmak, bir hizalanma yerinden hareket etmemize yardımcı olacaktır.

Venüs şimdi Aslan burcunun son derecelerini geçiyor ve Dolunayın hükümdarı Koç burcunda Mars ile destekleyici bir üçgen oluşturuyor. Terazi burcundaki Merkür’ün olumlu etkisiyle birlikte, bu hizalama ilişki dinamiklerimizi ve ihtiyaçlarımızın, arzularımızın ve değerlerimizin diğer insanlara yapıcı iletişimini kolaylaştıracaktır.

Venüs ile Mars arasındaki Ateş Üçlemesi, romantik ve sosyal yaşamımız için harika bir etkidir: Yaptığımız her şeyde daha tutkulu ve hevesli bir tutum geliştirmek için enerjisinden kolayca yararlanabiliriz.

Zorluklarda Amaç Bulmak

Koç burcundaki bu Hasat Dolunayı, henüz girmemize izin verilmeyen açık bir yol gibi geliyor. Mars geri hareket halindedir, ev burcundan geçmektedir. Kaos ve Uyuşmazlık Tanrıçası’nın adını taşıyan cüce gezegen Eris ile kavuşumdadır. Dahası, ikisi de Oğlak burcundaki Jüpiter, Satürn ve Plüton ile kare şeklindedir.

Bu yönler, basitçe görmezden gelemeyeceğimiz veya atlayamayacağımız bir miktar hayal kırıklığı ve gerilimi yansıtır. Dolunay bize altta yatan gerginliği, stresi, kaygıyı ve öfkeyi keşfetme davetini sunar ve bizi bu oldukça değişken ve reaktif enerjiden iyi bir şey yaratmanın yollarını bulmaya teşvik eder.

Bu süreçte kendimize karşı nazik olmalıyız ve bazen en iyi versiyonumuz olamıyorsak veya olumlu bir zihniyet sürdürmek için mücadele edersek kendimizi affetmeliyiz. Dürtüye kaçınılmaz olarak tepki vereceğiz ve hatalar yapacağız: sorun değil, önemli olan ondan bir şeyler öğrenmemiz. Bunlar, oynamayacak çok güçlü gezegensel hizalanmalardır ve etkilerini 2020’nin geri kalanında dalgalar halinde hissedeceğiz.

Karşılaştığımız koşullar, sınırlamalar ve kısıtlamalar üzerinde hiçbir kontrolümüz olmadığı hissine kapılabiliriz. Yine de kendimize ve tepkilerimize hakim olmak için çalışmayı seçebiliriz. Rahatsızlık duygularıyla başa çıkmanın ve bunları ifade etmenin sağlıklı yollarını bulabiliriz ve günlük olarak bilinçli kararlar vermeyi seçebiliriz.

Koç burcundaki Dolunay bize ekstra bir enerji artışı sağlar: Bu kozmik olay, zorluklarda bir amaç bulmamız ve karşılaştığımız zorluklara rağmen ilerlemeye devam etmemiz için bize ilham verir.

Dolunay, Şiron ile kavuşumda: Acıdan Öğrenmek

Dolunay, Koç burcundaki Şiron ile kavuşumdadır. Bu yön, öz güvenimiz, öz değerimiz ve cinselliğimizle ilgili yaralara odaklanmamızı sağlar. Bu günlerde, kendimizi öne sürdüğümüz yollar üzerinde derinlemesine düşünme eğiliminde olacağız. İstediğimiz şeyin peşinden gittiğimiz yolu, bireyselliğimizi, ihtiyaçlarımızı ve cinsel arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi değerlendirebiliriz.

Utanç ve değersizlik duyguları detaylandırılmak ve anlaşılmak için ortaya çıkabilir. İlk ne zaman kendinden utandın? Öz değerinizi ilk ne zaman sorguladığınızı düşünüyorsunuz? Hayatınız boyunca tekrar eden bir tema veya model görebiliyor musunuz? Başkalarının size davranmasına nasıl izin verirsiniz? Kendinize nasıl davranıyorsunuz? Bu sorular, bu süre zarfında size önemli bilgiler sağlayabilir.

Ay, Koç burcundaki Şiron’la kavuşumda, benlik algımızla, öz imajımızla ve içsel değerimizle ilgili derin duygusal yaralar açabilir, bu ilişkilerimizi sabote edebilir çünkü bilinçsizce sevgiyi almaya layık hissetmeyiz.

Bu yönün daveti, duygularımızı tam olarak hissetmekten korkmamak, yara izlerimizi gururla taşımak, sürekli yanımızda olmak ve zor duygulardan kaçmamakla acımızı hikmete dönüştürmek değildir. Ay ve Şiron arasındaki kavuşum, bize kırık ve kaybolmuş hissetmenin tamamen normal olduğunu, ancak orada sıkışıp kalmamıza gerek olmadığını hatırlatıyor.

Şiron, bize her zaman derin bir duygusal iyileşme imkanı sunar, bu ancak benzersizliğimizi ve duyarlılığımızı kucaklayarak gelebilir. Kendimiz üzerinde yaptığımız içsel çalışma sayesinde, başkalarına yer açabilir ve onların da zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olabiliriz.

Bu Dolunay, bizi 14 Temmuz civarında, Mars ve Şiron arasındaki güçlü kavuşum gerçekleştiğinde meydana gelen olaylara geri getirebilir. O zamanlar hayatınızda neler olduğunu düşünmek için biraz zaman ayırın. Bu süre zarfında ortaya çıkan sorunlardan bazıları tam olarak anlaşılma, iyileşme ve serbest bırakılma potansiyeline sahiptir.

Koç’ta Dolunay: Gücümüzü Geri Almak

Koç burcundaki Dolunay kendimizi güçlendirmemizi istiyor. Bize gücümüze adım atma ve olduğumuz her şeyi tam olarak kucaklama korkusunu bırakma fırsatı veriyor.

Koç bir öncüdür: Liderlik ve cesaretle ilgili Zodyak burcudur. Bu Dolunay bizi yeni yollar açmaya ve kendi davulumuzun ritmine gitmekten korkmamaya davet ediyor. Yapabildiğimiz kadar iyi yaptığımız seçimlere ve taahhütlere bağlı kalmak bize güç, özgüven ve bir eylemlilik duygusu kazandırır.

Bu Dolunayın enerjisiyle çalışmak, büyümemizi desteklemeyen sınırlayıcı inançları ve davranış kalıplarını salıvermemize yardımcı olma potansiyeline sahiptir. Bu kozmik olay, bize kim olduğumuza sahip olma korkusunu bırakma şansı veriyor ve bireyselliğimizi, benzersizliğimizi ve içgüdüsel ifademizi kucaklamamız için bize ilham veriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu