Astrolojik Danışmanlık

Kasım 2020 Astroloji Güncellemesi – Değişim

Bu yazıda, “metamorfoz ve dönüşüm” olarak adlandırdığımız Kasım 2020 astroloji güncellemesinin derinliklerine dalacağız. Boğa Dolunayı’ nın Uranüs ile kavuşumunun getirdiği geçişleri hala bütünleştirirken, yeni aya başlıyoruz ve daha güçlü kozmik hizalanmalara hazırlanıyoruz. Ekim yoğun geçti ve Kasım daha az yoğun olmayacak: önümüzdeki ay için anahtar kelimeler metamorfoz ve dönüşüm.

Sonraki haftalarda gök cisimleri, amacını gerçekleştiren, anlamını ve önemini yitiren şeylerden kurtulmamıza yardım ederek geleceğe doğru hareketimizi destekliyor.

Kasım ayında Merkür, Mars ve Neptün doğrudan hareket ediyor. Birkaç aydır, bol retro enerji iç gözlemi ve yansımayı davet ediyor ve şimdi çok önemli bir dönüm noktasına tanık oluyoruz. Satürn ve Plüton’ un doğrudan konumlandırılmasından sonra, Ekim ayının başında bir değişim fark ettik. Ancak, önceden planlanmamış eylemi ve ileri hareketi yöneten gezegen, hala geri hareket halinde olan Mars, bizi büyük hamleler yapmaktan alıkoyuyor.

Doğrudan Mars konumlandırması, dayanıklılığımızı ve enerji seviyemizi artıracak. Harekete geçmek daha kolay olacaktır: İlerlemek istediğimiz yol konusunda daha net , alınacak yön konusunda daha güvende hissedeceğiz ve enerjimizi neye odaklayacağımızı muhtemelen hissedeceğiz.

Oğlak burcundaki Plüton ile Jüpiter arasındaki üç kavşaktan oluşan bir serinin sonuncusu da yaklaşan bir diğer önemli transit. Jüpiter nihayet Yeraltı Dünyasının Efendisini geçip iki gezegen arasında yeni bir döngü başlatıyor ve bu döngü sadece 2033’te Kova burcunda tekrar buluşacak. Bu Jüpiter-Plüton birleşimi bizim için yepyeni bir sayfa açıyor.

Bu geçiş, önceden bastırılmış veya gizlenmiş bir şeyi yüzeye çıkararak, inanç sistemimizin dönüşümünü hızlandırır ve bizi hayatımıza anlam ve amaç atfetmek için yeni yollar bulmaya teşvik eder.

Bu yeterli değilse, Tutulma Sezonu ayın sonunda başlıyor: İkizler’deki Penumbral Ay Tutulması, radikal dönüşüm ve değişim portalını açarak bizi beklenmedik şekillerde geleceğe doğru itiyor.

Merkür Hareketi

Üç haftalık belirgin geri hareketin ardından, Terazi burcundaki Merkür yönünü değiştirdi. Doğrudan Merkür konumlandırması, hem dış gerçeklikte hem de iç dünyamızda, retro fazda olanların daha derin önemi ve evrimsel amacını daha net bir şekilde anlamamıza yardımcı olacaktır.

Söylediğimiz, düşündüğümüz ve algıladığımız şeylerin ve bunu başkalarına nasıl ilettiğimizin sorumluluğunu almaktır.

Venüs Mars’ın Karşısında

Terazi burcundaki Venüs, Koç burcunda geri hareket eden Mars’a karşı çıkıyor ve kendimiz ile diğerleri arasındaki, ihtiyaçlarımız ve arzularımız ile diğer insanların ihtiyaçları ve arzuları arasındaki zıtlığı vurgular. Özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacımız, eşit ve dengeli ilişkiler kurma ihtiyacımıza meydan okuyor. Bu iki güç arasında, tüm çözülmemiş ve temelde yatan ilişki sorunlarımızın doruk noktasını yansıtabilecek dinamik bir stres durumuna tanık oluyoruz.

Diğerinde benlik duygumuzu kaybetme korkusu, kendi kendini tecrit etme ve tüm sosyal etkileşimlerden geri çekilme tepkisini tetikleyebilir. Bu günlerde yaşayabileceğimiz kutuplaşma, ortak bir zemin bulmamıza yardımcı olma işlevine sahiptir. Başkalarını dinleyerek ve onların ihtiyaçlarını bizimkilerden ödün vermeden kabul ederek, herkes için yaşamı zenginleştiren sağlıklı tavizler oluşturabiliriz.

Merkür Akrep’e Giriyor, Güneş, Neptün’ü üçleştirir

Merkür bu yıl Akrep burcuna ikinci kez girerken, muhtemelen daha önce gizlenmiş bir şeyin bir tür ifşasına şahit olacağız. Akrep’teki Merkür, kendimiz, başkaları ve genel gerçeklik hakkında daha derin bir psikolojik anlayış için yüksek bir potansiyeli yansıtan bir geçiştir.

Kazanılan içgörüler ve bilgelik, eski yaraları ve travmaları iyileştirmemize ve çözmemize yardımcı olabilir ve karşılığında sevdiklerimizle daha fazla yakınlık, güven ve duygusal bağ kurmamızı sağlayabilir. Bu arada, aynı gün, Akrep burcundaki Güneş, Balıktaki Neptün’ü geri çekiyor: bu yön, sezgisel ve empatik yeteneklerimizi en üst düzeye çıkarır, bize daha büyük bütünle olan bağlantımızı hatırlatır ve bizi Ruh ile ilişkimizi geliştirmeye teşvik eder.

Jüpiter Oğlak burcundaki Plüton ile Kavuşumda

Jüpiter ve Plüton arasındaki kavuşma 22 ° Oğlak burcunda gerçekleşecek, aynı derecede son tam Satürn-Plüton kavuşumunun Ocak ayında gerçekleştiği aynı derecede. Tesadüf yok, sadece eşzamanlılıklar var: İlk olarak Ocak ayında ortaya çıkan temalar muhtemelen tekrar yüzeye çıkacak. Jüpiter’in etkisi, bu sorunları büyütecek ve genişletecek ve tüm toplumsal yapının ve bilincimizin yapısının radikal bir şekilde yeniden yapılandırılması için baskıyı artıracaktır.

Bu transit her birimizi farklı ve benzersiz şekillerde etkileyecektir. Jüpiter ile birleşen Plüton küresel bir dönüşümü beraberinde getiriyor: Bu günlerde drama ve gerilime tanık olsak da, bu gerilimi özgün anlam taşıyan yeni ve kalıcı sistemler inşa etmek için bir motivasyon aracı olarak kullanma fırsatına da sahibiz.

Koç’ta Mars Doğrudan Hareket Ediyor

Mars geri giderken sabır ve zamanın önemi hakkında birkaç ders aldık. 9 Eylül’den beri keşfettiğimiz, öngördüğümüze göre hareket etmekti.

Mars, kendini keşfetme yolculuğumuzda ilerleme kaydetmemiz için bize yeni fırsatlar sunuyor. Bu geçiş, kendimizi yeniden keşfetmemize, korkularımız ve güvensizliklerimizle yüzleşmemize ve daha fazla güç ve irade geliştirmemize yardımcı olacak.

Akrep’te Süper Yeni Ay

Akrep’teki Yeni Süper Ay oyunu değiştiriyor ve gelecek vizyonumuzu yeniden şekillendirmemize yardımcı oluyor. Bu, Jüpiter ve Plüton’ un son kez karşılaşıp yeni 12 yıllık döngüsüne başlamasından sonraki ilk Yeni Ay’dır.

Bu nedenle, diğer Yeni Aylardan daha önemlidir: Her iki olay da yeni bir başlangıcı temsil eder ve Plüton, Ay’ın gezegensel hükümdarıdır. Akrep bizi her zaman sınırlarımızı değiştirmeye ve üstesinden gelmeye davet eder. Bu ay döngüsü sırasında, eski benlik duygumuzdan kurtulmaktan korkmadan metamorfozu kucaklamaya teşvik ediliyoruz.

Aynı gün, Terazi burcundaki Venüs, Kuzey Düğümü’nü üçlü hale getirerek, bu belirli zamanda ilişkilerde ortaya çıkma şeklimizin önemini vurgulayarak, bize radikal dürüstlüğün ve birbirimizi sorumlu tutmanın birlikte büyümenin ön koşulları olduğunu hatırlatır.

Venüs Akrep’e Giriyor

Venüs Akrep’e giriyor ve bizi hemen Ruhumuzun derinliklerine korkusuzca dalmaya davet ediyor: Akrep’teki Venüs, iç yaşamımızın ve ruhumuzun yapısının yoğun bir öz-analizini teşvik edecektir. Terazi’den Akrep’e geçişle birlikte, yönelimimiz çevremizdeki insanlardan iç dünyamıza ve çalışma şeklimize kayar.

Odak noktamız içselleştirilmiş hale gelir: Mutlak öz-bilgi ve sınırlarımızı ve her durumda oyunun altında yatan duygusal ve psikolojik dinamikleri tam olarak anlamak istiyoruz. Tamamen entegre olmak ve anlaşılmak için bu geçiş sırasında derin ihanet, terk edilme ve kayıp korkuları ortaya çıkabilir.

Güneş Yay Burcuna Giriyor

Güneş, Venüs Akrep’e girdikten sadece birkaç saat sonra Yay’a giriyor. Yay mevsimi boyunca, bilinçli farkındalığımız büyük resme, inanç ve anlam meselelerine kayar. Doğal olarak dünyayı, farklı kültürleri ve inanç sistemlerini keşfetme ihtiyacını hissediyoruz: kendimize ve başkalarına hayatın anlamı ve gerçekliğin doğası hakkında derin felsefi sorular soruyoruz.

Güneş’in Yay burcundan yıllık geçişinin amacı, bizi bilgimizi genişletmeye ve kişisel gerçeğimizi aramaya teşvik etmektir. Bize davet, zihnimizi açmak, sezgimize güvenmek ve Doğa’nın bilgeliği ve öğretileri ile yeniden bağlantı kurmaktır.

Balık’taki Neptün Geçişi

Neptün, 23 Hazirandan beri belirgin bir şekilde geriye doğru hareket ettikten sonra kendi Balık burcuna yön veriyor. Geriye dönük evrede, daha fazla bilgi ve bilgelik kazanma şansımız oldu, bizi geride tutan yanılsamaları ve hayalleri anlayabildik. üstesinden gelmek gerek. Öğrendiğimiz her şeyi entegre etme ve yeni yollarla ilerletme fırsatını temsil eder.

Bu geçiş, ayrılık yanılsamasının ötesini görmemize ve hayatlarımızda dış koşullara bağlı olmayan bir mutluluk ve huzur duygusu yaratmamıza yardımcı olabilir. Neptün, bizi varoluşun bütünüyle bağımızı hatırlamaya, kendimize anlattığımız hikayeleri, beklentilerimizi ve algılanan sınırlamalarımızı aşmaya davet ediyor.

İkizler’de Penumbral Ay Tutulması

Tutulma sezonu resmi olarak başlıyor: Penumbral Ay Tutulması, Güney Düğümünde Yay burcundaki Güneş ile Kuzey Düğümü’ndeki İkizler’deki Ay arasındaki karşıtlık ile gerçekleşecek. Tutulmalar, geçmişi geride bırakabilmek için çözülmesi gereken mevcut sorunları gündeme getirerek geçmiş ve gelecek arasındaki dinamik gerilimi vurgulamaktadır.

Her şey normalden daha hızlı gerçekleşir, değişim radikal ve ani olabilir: hepimizin deneyimlediği evrimsel baskı büyütülür. İkizler Tutulması’nın daveti meraklı olmak ve herkesten bir şeyler öğrenebileceğimizi hatırlamaktır. İkizler’deki Penumbral Ay Tutulması, sesimizi geri kazanmanın önemine dikkatimizi çekecek ve bizi mesajımızı alçakgönüllülük ve özgünlükten dünyayla paylaşmaya teşvik edecek.

Kasım 2020 Astroloji Tavsiyemiz

Bu dönüştürücü zamanda, zihnimizi, kalbimizi ve gözlerimizi açık tutmalıyız. Kasım ayı, bizi hayatı devam eden bir öğrenme süreci olarak görmeye, soru sormaktan çekinmeden denemeye ve hata yapmaya davet ediyor. Önümüzdeki haftalarda olacakların daha yüksek bir nedeni var: bu hiçbir zaman rastgele ağrı ve ıstırapla ilgili değildir, her durumdan bir şeyler öğrenebiliriz.

Bununla birlikte, her krizde ve her zorlukta kendimizi güçlendirmek, kökten dönüştürmek, gerçek amacımıza uyum sağlamak ve başkalarına da aynı şeyi yapma konusunda ilham vermek için bir fırsat olduğunu hatırlamalıyız .

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu