Astrolojik DanışmanlıkBoğa Burcu

Boğa Burcunda Mavi Dolunay: Özgür Olmak – Ekim 2020

31 Ekim 10:49’da, Boğa burcunda, tam olarak geri giden Uranüs ile birleşen Mavi Dolunaya tanık oluyoruz. Aynı gün birçok insan, yılın karanlık yarısının başlangıcına işaret eden eski bir Kelt festivali olan Samhain’i de kutlar. Birçoğu için, bugün Cadılar Bayramı olarak bildiğimiz şey sırasında, dünyalar arasındaki perde incelir: hem iyi hem de kötü ruhların geçmesine izin verilir.

Her Dolunay bir salıverme, doruk noktası ve çiçek açma enerjisi getirir: Ay döngüsünün zirve anını, üzerinde çalıştığımız şeyi ve anlamını kolektifle paylaşma zamanını temsil ederler.

Bir takvim ayında iki Dolunay meydana geldiğinde, ikincisine Mavi Ay da denir, ancak bu fenomen Ay’ın gerçek rengini etkilemez. Hasat Ayından sonra meydana gelen Dolunay, geleneksel olarak Avcı Ay olarak bilinir: Bu günlerde, avcılar geceleri fazladan ışık alırdı ve tarlalar yeni biçildiği için avlanma normalden daha kolaydı.

Dolunaylar daha önce bilinçsiz olan bir şeye ışık tutuyor: Duygularımız doruğa çıkıyor, daha net görebiliyoruz. Şimdi, ani olaylar, beklenmedik haberler ve çoğumuz için yaşamı değiştiren fırsatlarla ilişkilendirilebilecek, son derece yüklü bir kozmik hizalanma yaşıyoruz. Uranüs söz konusu olduğunda, ne bekleyeceğimizi, bu enerjinin gerçekliğinde nasıl tezahür edeceğini hayal etmek çok zor hale gelir. Kesin olan tek bir şey var: Bu Dolunay bizi şaşırtacak.

Boğa: Hayatta Kalma İçgüdüsü, İstikrar ve Duygusallık

Boğa, Zodyak’ın ikinci burcudur ve sabit bir Dünya arketipidir: biçimle, somut maddeyle, güvenlik ve istikrarla, mali durumumuzla, maddi varlıklarımızla, değerlerimizle, öz değer duygumuzla ve benlik saygısı ile ilişkilidir.

Boğa, hayatta kalma içgüdüsü ile ilişkilidir. İlk dürtüden, doğumdan sonra ve Koç ile rahimden ayrılmanın ardından, hayatta kalmak için yerine getirmemiz gereken temel ihtiyaçların farkına varırız. Boğa, zevk alma ve duyularımızla algılama kapasitemizle fiziksel bedenle güçlü bir bağlantıya sahiptir.

Dolunay her zaman Güneş ve Ay birbirine zıt olduğunda gerçekleşir: Akrep burcundaki Güneş, ani olayların, isyanın ve koşulsuzluğun gezegeni olan Uranüs ile tam olarak kavuşumda Boğa burcundaki Ay’a karşı çıkıyor.

Bu kozmik hizalanma tarafından harekete geçirilen Boğa-Akrep ekseni, stres, travma ve yoğun duygulara karşı somatik ve psikolojik tepkilerimizi anlama ve düzenleme yeteneğimizin yanı sıra cinsellik ve duygusallıkla güçlü bir bağlantıya sahiptir.

Uranüs: Bozulma ve Kurtuluş

Uranüs, geçtiği her burcun ifadesini sarsıyor ve 2026’ya kadar Boğa’da olacak. Bu gezegen, akaşik kayıtlarla, kolektif hafıza alanımızla ve ayrıca ortaya çıkan ani içgörüler, fikirler ve keşiflerle ilgilidir.

Yönettiği burç olan Uranüs ve Kova, gruplar ve arkadaşlıklar ile ilgili arketiplerdir: Kova çağına girerken, güvenebileceğimiz bir topluluğun parçası olmak kişisel ve kolektif evrimimiz için anahtar olacaktır. 

Uranüs, beklenmedik doğa olaylarıyla ilişkilidir; elektrik, şimşek ve fırtınayı yönetir ve geçişleri her zaman devrim niteliğinde, son derece dinamik bir enerji getirir. Bazı astrologlar, cezalandırılacağını bilmelerine rağmen Tanrılardan ateşi çalıp insanlara getiren mitolojik Prometheus figürü ile ilişkilendirirler. Onun hareketi insanları cehaletten kurtardı ve yaratıcı güçlerini geliştirmelerine izin verdi.

Uranüs, bireyleşme, bilinenden kurtuluş, koşulsuzlaştırma, isyan ve özgürlük için mücadele ilkesidir. Uranüs, amacına ulaşmış olanı, eski olanı, işlevini veya anlamını yitirmiş formu, genişlememize ve daha da büyümemize izin vermeyen yapıları ve gelenekleri yıkar.

Mavi Dolunay ile Uranüs Kavuşumda: Özgürlük İhtiyacı

Astrolojide Ay, bizim en savunmasız bölgemizdir: bize alışılmış tepkilerimiz, duygusal ve iç dünyamız, duyarlılığımız, kendimizi ve başkalarını besleme şeklimiz hakkında bilgi verir. Ay, geleneksel olarak Boğa burcunda “yüceltilmiş” olarak kabul edilir: bu, enerjilerinin birlikte son derece iyi çalıştığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, Uranüs’ün varlığı, bu Mavi Ay’ın tezahür etme şeklini ve hepimiz için önemini büyük ölçüde etkiler. Dahası, Uranüs şu anda geriliyor: Bu, Dünya’ya daha yakın olduğu ve etkisinin arttığı anlamına geliyor. Bağlantılar, iki gezegen arasındaki en güçlü yön olarak düşünülebilir: Bizim bakış açımıza göre, 0 ° ‘lik bir açı oluştururlar ve mükemmel hizalanmış görünürler.

Bu Mavi Dolunay’da güçlü bir kutuplaşma olabilir: Uranüs saldırdığında buna hazır olmayabiliriz. Değişim ihtiyacını yüzeye çıkaran ani olaylar ve öngörülemeyen durumlar, geleceğe doğru hareketimizi hızlandırabilir.

Bu günlerde çoğumuz, özgürlük ve radikal değişim için artan bir gerekliliğin yanı sıra, ana akım toplumdan ve otoritelerden daha güçlü bir ayrılık hissini muhtemelen fark edeceğiz. 

Boğa burcundaki Ay-Uranüs kavuşumu, Akrep burcunda Güneş’in karşısında, istikrar ve güvenlik duygumuzdaki önemli bozulmaları yansıtabilir. Bu Dolunay’da olanlar, yaşamlarımızda bilinçsizce nasıl bir güvenlik duygusu yaratmaya çalıştığımızın farkına varmamıza yardımcı olabilir, örneğin kendi kendini sabote etme kalıpları, manipülasyon veya ilişkilerdeki güç oyunları yoluyla.

Venüs, Şiron’un Karşısında: Sağlıklı Sınırlar Belirlemek

Venüs, Boğa burcundaki Dolunayın gezegensel yöneticisidir: burçlara göre konumu ve yaptığı yönler, bize bu kozmik enerjilerin nasıl tezahür edeceği hakkında daha fazla bilgi verir. Venüs şu anda Terazi burcunda, yönettiği diğer burçtur ve Koç burcundaki Şiron’un gerilemesine karşı bir muhalefet oluşturuyor.

Venüs-Şiron bağlantısı, diğer insanların acılarının artan farkındalığını yansıtır. Bir tepki olarak, eğer onların acıları bir tehdit olarak algılanırsa, tamamen kapatabiliriz ya da tam tersine, başkalarına yardım etmek için yolumuzdan çıkabilir ve bu süreçte kendi ihtiyaçlarımızı karşılamayı unutabiliriz.

Terazi burcunda Venüs ile ortak bir eğilim, başkasının ihtiyaç duyması gerektiğidir: başkalarına yardımcı olmak, yararlı ve değerli hissetmemizin tek yolu olabilir. Yine de Koç’taki Şiron, özünde var olan öz değerimizi, hepimizin sahip olduğu içsel var olma hakkımızı geri kazanmakla ilgilidir ve bu, yaptığımız şeyden, sahip olduğumuz şeyden veya başka herhangi bir dış koşuldan bağımsızdır.

Geriye dönük Şiron’un tersine Venüs’ün amacı, bize iyi enerjisel sınırlara sahip olmayı öğretmektir, böylece diğer insanların mücadelelerinden ve küresel olarak devam eden tüm dramdan kişisel olarak ne derece etkileneceğimize karar verebiliriz.

Merkür – Satürn, Plüton ve Jüpiter Kare Açısı: Gerçeklik Algımızı Yeniden İncelemek

Boğa’daki Mavi Dolunay’da, Terazi’deki Merkür geri gitmesi Oğlak burcundaki Satürn, Plüton ve Jüpiter’e kare bir açı oluşturuyor ve üç karelik bir döngünün ikincisidir. Bu veçheler, bizi Eylül ayının sonunda olanları ve bu gezegenler arasındaki ilk hizalanmanın meydana geldiği Başak’ta Süper Yeni Ay’ı düşünmeye davet edecek gibi görünüyor.

Merkür’ün yarattığı kare türü Üçüncü Çeyrek veya “bilinçte kriz” karesi olarak da bilinir. Bu yönün yarattığı kriz, yeni düşünme, iletişim kurma ve gerçekliğimizi algılama yolları bulmamız için bize ilham verme işlevine sahiptir.

Bu yönler, dış yetkililer tarafından belirlenen kurallar ve düzenlemeler bağlamında diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğumuzu, düşüncelerimizi başkalarına nasıl ilettiğimizi, seçtiğimiz kelimelerin arkasındaki daha derin nedeni ve anlamımızı düşünmemizi teşvik edecektir.

Geriye dönük Merkür, Satürn, Plüton ve Jüpiter’in dünyayı düşünme, konuşma ve algılama şeklimizin çevremizle etkileşim şeklimizi güçlü bir şekilde etkilediğini hatırlatmak için işleve sahiptir. Bu nedenle düşüncelerimizi, sözlerimizi ve olanlara ilişkin algımızı değiştirmek, gerçekliğimizi değiştirme gücüne sahiptir.

Merkür’ün geriye dönük hareketi nedeniyle algılarımızın içselleştirilmesi, doğrusal olmayan bir düşünme biçimi aracılığıyla karşılaştığımız zorluklara ve sorunlara yaratıcı çözümler bulmamıza yardımcı olur.

Boğa’da Mavi Dolunay: Koşullandırmadan Kurtulmak

Boğa burcundaki bu Dolunayda meydana gelen olaylar, bize olanların fiziksel olarak bizi nasıl etkilediğini algılama ve vücudumuzun tetikleyicilere nasıl tepki verdiğini düzenleme kapasitesiyle, duyularımızla, duygusallığımızla yeniden bağlantı kurmamıza yardımcı olabilir.

Evet, Uranüs’ün etkisi rahatsız edici olabilir, ancak aynı zamanda bize muazzam yaratıcı potansiyel sunan ani aydınlanmalar, indirmeler ve içgörüler getiriyor. Kova burcunun hükümdarı Uranüs, alışılmadık, tuhaf ve eksantrik olan her şeyi sever: Bu gezegen, karşılaştığımız sorunları çözmek için her zaman alternatif çözümler ve orijinal yollar bulma konusunda bize ilham verir.

Yaratıcı ve yenilikçi fikirler bu Dolunay’da birdenbire ortaya çıkabilir: daha derin bir özgüven duygusuna adım atma fırsatına sahibiz, bu da sağlam bir öz değer geliştirmemize ve kapasitemize daha derin bir güven geliştirmemize yardımcı olur. Tamamen özerk ve bağımsız olun.

Çoğumuzun deneyimlediği kaosa ve kafa karışıklığına rağmen, mevcut gezegensel konfigürasyon bize iyileşme ve kendi kendini güçlendirme için önemli fırsatlar sunuyor. Nihayetinde, Mavi Dolunay ile birleşen Uranüs, benzersizliğimizi ve bireyselliğimizi onurlandırmak ve bizi hala amacımızı yaşamaktan alıkoyan tüm bu sınırlamalardan ve koşullandırma modellerinden kurtulmak için bir davettir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu