Başak BurcuBurçlar

Başak Sezonu 2020: Kişisel Gelişim ve Şifa

2020 Başak sezonu başlıyor: Kişisel Gelişim ve Şifa ana temalar olacak. Güneş 22 Ağustos saat 11:45’de dünyevi Başak’a giriyor ve kozmik enerji önemli ölçüde topraklanacak.

Değişim aşikâr: Aslan sezonunun genişlemesinden sonra, iç gözlem yapma, düşünme ve daha fazla yalnız zaman geçirme ihtiyacını hissetmemiz muhtemel. Başak mevsimi başlarken, doğal olarak odağımızı dış dünyadan iç durumumuza kaydıracağız: Bu, özellikle 9 Eylül’de Mars’ın gerilemesinden sonra açıkça belli olacak.

Güneş, Boğa burcunda Uranüs, Jüpiter, Plüton ve Oğlak burcunda Satürn ile harmonik üçgenler oluşturacak. Toprak burçlarındaki tüm bu gezegenler bizi geleceğimiz için sağlam temeller oluşturmaya, günlük rutinimizi ve organizasyonumuzu geliştirmeye ve somut olarak kendimize bakmaya davet ediyor.

Başak mevsiminde, çoğumuz uzun yapılacaklar listeleri yazma ve sağlığımızı, diyetimizi, refahımızı ve iş-yaşam dengemizi iyileştirmek için pratik eylemler uygulama ihtiyacı hissedebiliriz. Bu enerjiyi akıllıca kullanırsak, odaklanma yeteneğimiz büyük olasılıkla fırlayacaktır: işimizde, kişisel yaşamlarımızda ve şifa yolculuğumuzda önemli ilerleme kaydetme şansına sahibiz.

Başak: Devam Eden Kişisel Gelişim

Başak bir geçiş arketipi olarak düşünülebilir: Esas olarak benliğe (Koç’tan Aslan’a) ve diğer insanların resme dahil edilmesine (Terazi’den Balık’a kadar) odaklanan bir evrim aşamasından geçişi temsil eder.

Bu nedenle, bu işaret geleneksel olarak başkalarına hizmetle ilişkilendirilmiştir: İnsanlarla eşitlik pozisyonundan yalnızca Terazi aracılığıyla ilişki kurmayı öğreniriz. Alçakgönüllü olmayı ve hizmet etmeyi öğrenmek Başak’ın işlevinin bir parçasıdır, ancak bu arketip aracılığıyla öğrenmemiz gereken her şey değildir. Başak’ı yalnızca bu mercekle görürsek, gerçek amacı kolayca bozulabilir.

Başak’ın en derin misyonu, sürekli bir kendini geliştirme sürecini taahhüt etmektir. Başak aracılığıyla, sürekli daha iyi olmaya, aradıklarımızla eşit olarak ilişkilendirebilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz nitelikleri ve becerileri geliştirmeye çalışıyoruz.

Başak, disipline karşı adanmış bir tutum geliştirmemize, üstlendiğimiz şey için tam sorumluluk almamıza ve sürekli olarak devam eden bir çalışma olduğumuzun, işin asla bitmeyeceğinin bilinciyle kendimizin en iyi versiyonu olmamıza izin verir.

Başak’ta Güneş: Sağlık ve Şifa

Başak burcunun fiziksel bedenimizle, özellikle sindirim sistemimizle ve beslenmemizle güçlü bir ilişkisi vardır: bu, sağlık, iyileşme, esenlik ve zindelikle ilgili burçtur.

Başak mevsimi boyunca, çevremize veya yediğimiz şeye aşırı duyarlılık geliştirdiğimizi fark edebiliriz: eğer duyarlılığımızı, dinlenme ve bitirme ihtiyacımızı, sağlıklı beslenme, sessiz ve sakin yaşama ihtiyacımızı onurlandırmazsak. temiz alan, stres ve aşırı çalışma ile ilgili her türlü soruna eğilimli olabiliriz.

Başak mevsimi, sadece yiyecek açısından değil, aynı zamanda daha ince bir düzeyde de tükettiklerimize dikkat etmemiz için bir daveti temsil eder: aldığımız bilgiler, insanlar ve çevremizi saran enerjiler.

Bu, bedenlerimizi temizlemek ve arındırmak, şeker ve işlenmiş gıdalardan, yüzeysel sosyal etkileşimlerden veya sosyal medyaya ara vermek için harika bir zamandır. Başak mevsimi aynı zamanda daha sağlıklı günlük alışkanlıklar edinmek, beslenmemizi değiştirmek veya düzenli fiziksel aktivite yapmaya başlamak için yılın en iyi anıdır.

Başak’ta Merkür: Pratiklik ve Detaylara Dikkat

19 Ağustos saat 21: 30’da Merkür, doğal olarak yönettiği burçlardan biri olan Başak’a girdi. Mantık ve eleştirel düşünme gezegeninin Terazi’ye girdiği 5 Eylül’e kadar orada seyahat edecek.

Başak, Merkür’ün Yin tarafıyla ilgilidir: işlevleri, kendi kendini analiz etme, eleştirel düşünme ve sahip olduğumuz bilgilerin organizasyonudur. Aksine, İkizler Merkür’ün Yang tarafı ile ilişkilidir, iletişimle ilişkilendirilir, sahip olduğumuz bilgileri paylaşır ve yeni verileri biriktirir ve ezberler.

Başak’taki Merkür yeryüzüne çok yakındır, yalnızca gerekli, yararlı ve pratik olana odaklanmayı sever. Bu geçiş, somut bir işlevi veya amacı olmayan tüm gereksiz, yüzeysel veya tekrarlayan bilgilerden kurtulmamızı sağlar.

Bu geçiş sırasında entelektüel yeteneklerimiz oldukça desteklenir: zihnimiz muhtemelen son derece aktif, keskin ve normalden daha hızlıdır. Bunlar, programımızı yeniden düzenlemek, yeni projeler üzerinde çalışmak, organize etmek ve planlamak ve zaman yönetimi becerilerimizi geliştirmek için harika haftalardır.

Başak burcundaki Merkür, herkesin hayatını kolaylaştırma potansiyeline sahip pratik uygulamalara sahip bilgi birikiminden hoşlanır. Önümüzdeki haftalarda, tüm düşünce süreçlerimizde hızlanma, ayrıntılara olan ilginin artması, genel bir eğilimin daha analitik ve bazen daha da kritik olmasını bekleyebiliriz.

Başak’taki Merkür: Aşırı Düşünmeyin

Bu geçiş sırasında aşırı düşünmek yaygın bir sorun olabilir: Başak’taki Merkür sürekli olarak her şeyi analiz ediyor, tüm ayrıntılarla ilgileniyor, notlar alıyor, listeler oluşturuyor, neyin yükseltileceğini arıyor. Başak’ta Merkür’ü olan insanlar ayrıntılara son derece uyumludurlar, zihinleri doğal olarak nelerin uygulanabileceğini ve daha iyi hale getirilebileceğini fark eder.

Merkür’ün Başak’tan geçişi sırasında, görüşümüzü başkalarıyla paylaştığımızda, istenmeyen öğüt verme veya çok dürüst ve açık sözlü olma eğiliminde olabiliriz: herkes bunu takdir etmiyor.

Fazla mantıklı ve rasyonel olmak da dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Farklı bakış açılarına açılmayı reddettiğimizde veya başkalarının fikirlerini dinlemediğimizde sorun olabilir, çünkü otomatik olarak her zaman en iyisini bildiğimizi düşünürüz.

Başak Sezonu 2020: Suçluluktan ve Öz Eleştiriden Kurtulmak

Mazoşizm noktasına kadar fedakarlık yapmak, kendi ihtiyaçlarımızı ve arzularımızı ihmal etmek, kendimizi ilk sıraya koyduğumuzda veya bir şekilde başkalarına yardım etmediğimizde suçlu hissetmek Başak’ın devasa gölgeleridir. Önümüzdeki haftalarda farkında olmamız ve kontrol altında tutmaya çalışmamız gereken bu işaretin gerçek misyonunun çarpıtmalarını temsil ediyorlar.

Bu tutumlar, başkaları için düzenli olarak çok fazla ve kendimiz için çok az şey yapma noktasına kadar şiddetlenebilir. Başak arketipi aracılığıyla, bazen başkalarına yardım etmenin, kendilerine yardım etmelerini ve derslerini öğrenmelerini engelleyebileceği için ters etki yaratabileceğini öğreniyoruz.

Başaklar, sürekli kendini geliştirmeye olan ihtiyaçları ve arzuları nedeniyle, kendilerine ve başkalarına karşı oldukça eleştirel olmaları ile ünlüdür. Başak mevsimi boyunca, şimdiki anın mükemmelliğinin farkındalığıyla, kendimizin ve olayların şimdi olduğu gibi, zıt burç olan Balık’la ilgili bir temanın koşulsuz kabulüyle teması kaybedebiliriz.

Bu zıt güçler arasındaki çatışmayı, 30 Ağustos ve 11 Eylül’de, Balık burcunda Dolunay’ın 2 Eylül’de yaklaşmasından kısa bir süre önce ve sonra, 30 Ağustos ve 11 Eylül’de Balık’ta Neptün’e karşı çıkacağı için, bu zıt güçler arasındaki çatışmayı hissedeceğiz.

Yaklaşan Başak sezonunun daveti, hem yaptığımız işi hem de yapılacak işi kabul ederek, her türlü suçluluk ve özeleştiriyi bırakmaya bilinçli bir şekilde çalışmaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu