Aslan BurcuAstrolojik Danışmanlık

Aslan’da Dolunay: Işığınızı Somutlaştırın

28 Ocak günü  Aslan burcunun 9 ° 05 ‘de Dolunay yaşıyoruz.

Dolunaylar, Yeni Ay’da belirlediğimiz niyetlerin tezahürüne tanık olduğumuzda ve çabalarımızın sonuçlarından zevk aldığımızda, tüm Ay döngüsünün çiçek açmasını ve zirvesini temsil eder. Dolunay bir kutlama ve doruk noktasıdır: topluluğumuza ulaşmak ve çalışmalarımızı kolektifle paylaşmak için bir davettir.

Aslan burcunda Dolunay: Parlama Hakkımızı Geri Kazanmak

Aslan, Yang veya eril kaliteye sahip bir Sabit Ateş arketipidir. Ateş burçlarında Dolunay meydana geldiğinde, yoğun duygusal enerjiyi bedeni hareket ettirmeyi içeren faaliyetlere kanalize etmek, içsel durumumuzu dengelemek ve huzur bulmak için çok yardımcı olabilir. Yazma, resim yapma, dans etme, şarkı söyleme ve müzik çalma gibi sanatsal çabalar son derece yararlı olma potansiyeline sahiptir.

Güneş tarafından yönetilen Aslan arketipi, yaratıcı ilkeyi temsil eder: Aslan’ın geleneksel olarak çocuklarla, iç çocuğumuzla ve mecazi olarak doğurabileceğimiz başka herhangi bir şeyle ilişkilendirilmesinin nedeni budur.

Aslan bize, bizim aracılığımızla ifade edilen yaşam gücü enerjimizi onurlandırmanın ve başkalarına da aynısını yapmaları için ilham vermenin bir yolu olarak yeteneklerimizi geliştirmenin ve benzersizliğimizi dünyayla paylaşmanın önemini hatırlatıyor.

Aslan burcundaki Dolunay, parlama, yaratıcı olma ve sesimizle bağlantı kurma hakkımızı geri kazanmak için bir davettir. Bu kozmik olay, kendimizi ve iç dünyamızı ifade etmemiz için bizi cesaretlendiriyor.

Aslan-Kova eksenini dengelemek

Dolunaylar her zaman kutupları dengelemekle ilgilidir: Güneş ve Ay zıt Zodyak burçlarında olduğunda ve Dünya üzerindeki perspektifimizden 180 ° ‘lik bir açı oluşturduğunda gerçekleşir. Karşıtlar, aynı madalyonun iki yüzü olarak kabul edilebilecek iki arketipin ifadesini bütünleştirmenin ve onurlandırmanın yollarını bulmakla ilgilidir.

Aslan burcundaki Dolunay şimdi Kova burcundaki hem Güneş’e hem de Jüpiter’e karşı çıkıyor. Kova nesnelliği ve kopukluğu davet ederken ve hayatı uzaktan gözlemleme eğilimindeyken, Aslan bizi içten katılımcılar olmaya, dahil olmaya, çocuksuluğumuza, oynaklığımıza ve coşkumuzla yeniden bağlantı kurmaya teşvik ediyor. Kova, grupların, organizasyonların, toplulukların ve ağların bir parçası olmakla ilgili olsa da Aslan, kişinin yaratıcı özünün ve neşesinin tam somutlaştırılmasıyla ilgili kişisel kendini ifade etme ve kendini gerçekleştirme hakkındadır.

Aslan-Kova eksenini dengelemek, bir grup veya topluluktaki rolümüzü, içinde kaybolmadan bulmak anlamına gelir, yaratıcı yeteneklerimizi sosyal olarak ilgili bir amaca bağlamak anlamına gelir. Aslan burcundaki Ay ile Kova burcundaki Güneş arasındaki zıtlık, bizi aşırı derecede dramatik tepki verme ile aşırı soğukluk ve kopma ile tepki verme arasında orta yolu bulmaya davet ediyor.

Dolunay, Mars ve Uranüs ile Kare Açıda: Huzursuzluk ve Sabırsızlık

Dolunay, Güneş ve Jüpiter, Boğa burcundaki Mars ve Uranüs’e kare açı içindedir. Teknik olarak T-kare olarak bilinen bu hizalanma, mevcut koşullar tarafından engellenen sınırsız eylemde bulunma ihtiyacımıza göre huzursuzluk, sabırsızlık ve hayal kırıklığı hissini yansıtabilir.

Özellikle, Ay ve Uranüs arasındaki yönler yaratıcılığımızı ve özgünlüğümüzü katlanarak artırırken, Ay-Mars yönleri tutkulu eyleme ihtiyacımızı vurgular. Bu enerjiden en iyi şekilde yararlanmayı başarırsak, yenilik ve atılım potansiyeli muazzamdır.

Bu yönler, entelektüel uyarılma ve fiziksel eylem ihtiyacının artmasıyla ilişkilidir: kolayca sıkılırız ve her zamankinden daha dürtüsel olma eğiliminde olduğumuz için karar vermek için acele etmememiz önemlidir. Fiziksel aktivite ve yaratıcı arayışlar yoluyla gerilimimizi ve öfkemizi kanalize etmenin yollarını bulmak, sınırlamalar ve engellerle olgun yollarla başa çıkma kapasitemizi destekler.

Güneş Jüpiter ile Kavuşuyor: İyimserlik ve İnanç

Güneş, Aslan’ın gezegensel yöneticisidir: bu nedenle yaptığı yönler, bize bu Dolunayın enerjisinin nasıl tezahür edeceği hakkında daha fazla bilgi sunar.  Jüpiter dokunduğu her şeyi genişletir: Bolluk gezegeni ve Güneş bir araya geldiğinde, canlılığımız ve iyimserliğimiz artma eğilimindedir.

Güneş Jüpiter ile kavuştuğunda, herhangi bir durumun olumlu tarafını görmek normalden daha kolaydır ve stresli olaylarla karşılaştığımızda mizahı başa çıkma mekanizması olarak kullanabiliriz. Kova burcundaki Jüpiter, artan zihinsel enerjiyi ve güçlü bir yenilik kapasitesini yansıtır: Güneş-Jüpiter birleşimi, zihinsel ufkumuzun genişlemesini destekler. Bu özellik, her türlü kendini ifade etme ve yaratıcılığı destekliyor ve bize bilginin peşinden gitmemiz için ilham veriyor. Bu etkiden en iyi şekilde yararlanmak için, kendini beğenmişlik ve kibirden sakının ve diğer insanların fikirlerini, önerilerini ve bakış açılarını değerlendirmeye açık olun.

Venüs, Plüton ile Kavuşumda: Yoğun Duygular

Venüs şu anda Oğlak burcundaki Plüton ile tam bir kavuşum oluşturuyor. Püton, Ruhun evrimi, gücü ve güçsüzlüğü, bilinçsiz bağlılıkları ve arzuları ve ölüm ve yeniden doğuş döngüleri ile ilgilidir. Venüs öz saygımıza, değerlerimize, kaynaklarımıza ve mali durumumuza, aşk hayatımıza ve sosyal etkileşimlerimize karşılık gelir.

Venüs-Plüton hizalanması bizi hem başkalarıyla hem de kendimizle olan tüm ilişkilerimizde nasıl göründüğümüze göre yepyeni bir döngüye başlamaya davet ediyor.

Aslan burcunda eş zamanlı olarak gerçekleşen Dolunay, başkalarıyla ilişki kurma şeklimizin yanı sıra becerilerimizi, kaynaklarımızı ve mali durumumuzu nasıl yönettiğimiz konusunda kendimizle ilişki kurma şeklimizde neyin değişmesi gerektiğini aydınlatma potansiyeline sahiptir. .

Güç, kontrol ve manipülasyon dinamikleri artık anlaşılabilir ve ifşa edilebilir. Bağlanma kalıplarımız ve neden zorunlu olarak yoğun sevgiyi ve bağlantı derinliğini aradığımızı veya onlardan kaçtığımızı düşünmeye teşvik ediliriz.

Neptün- Ay Düğümleri Kare Açıda: Ayırt Etme

Dolunay gerçekleşirken, Balık burcundaki Neptün, İkizler ve Yay burcundaki Ay Düğümlerinin tam kare görünümündedir. Bu yön son altı aydır devam ediyor ve yaklaşık altı ay daha aktif olmaya devam edecek.

Düğümlerin kare şeklini alan Neptün, küresel anlamda duyumsama kriziyle, çoğumuzun deneyimlediği inançla bağlantının kesilmesiyle, genel anlamda neye inanacağımızı bilmeme duygusuyla ve sahte haberler gibi fenomenlerle ilişkilendirilebilir. Neptün, çarpık ifadesiyle, kafa karışıklığı, sanrılar, yalanlar ve yanılsamalarla ilgilidir.

Bu Dolunay’da daha önce gizlenmiş veya belirsiz bir şey gün ışığına çıkıp açığa çıkabilir. Doğru olduğuna inandığımız şeyin hikayenin sadece bir parçası olduğunu öğrenebilir, hayal kırıklığı deneyimlerinden geçebilir ve hiçbir şeyden bir anlam çıkaramama hissini fark edebiliriz.

Bu süre zarfında, ayırt etmeyi geliştirmek, ruhsal pratiğimizi temel almak ve iç huzuru ve iç dengeyi teşvik eden rutinleri benimsemek esastır. Bununla birlikte, Neptün enerjisi güçlü olduğunda, rahatsız edici konularla uğraşmaktan kaçınmak için çevreden gelen bilgileri bloke etmek için manevi ilkeleri bir bahane olarak kullanmamaya da dikkat etmeliyiz.

Aslan Burcunda Dolunay: Işığınızı Somutlaştırın

Aslan burcundaki Dolunay, yaratıcı özümüze geri dönmek ve ışığımızı somutlaştırmakla ilgilidir. Görülme, duyulma ve takdir edilme hakkımızı geri kazanmakla ilgilidir. Aslan burcundaki Dolunay, başkasının bize parlamamıza izin vermesini beklemeyi bırakmamızı istiyor ve bizi bunun için kendimize izin vermeye davet ediyor. Aslan burcundaki Dolunay, ışığımızın içeri girmesine izin vermek, başkalarına kendi özleriyle bağlantı kurmaları ve aynı zamanda parıldamaları için ilham vermekle ilgilidir.

Anın gezegensel konfigürasyonu yoğundur. Dolunaylar, önemli konuları gündeme getirme eğilimindedir: daha fazla ertelemek imkansız hale geldiğinden, belirli konularla ilgilenme ihtiyacını vurgularlar.

Koşullarımızı nasıl algıladığımızı her zaman yeniden şekillendirme fırsatına sahip olduğumuzu akılda tutmak çok önemlidir: bunları kişisel gelişim için fırsatlar ve Ruhumuzun evrimsel yolculuğu için gerekli basamak taşları olarak görmeyi seçebiliriz. Duygusal enerjiyi dönüştürmemize yardımcı olan araçları ve öz düzenleme tekniklerini keşfetmek, kaotik ve belirsiz koşullar arasında içsel bir sakinlik ve istikrar duygusu ile bağlantı kurmamıza yardımcı olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu