Astrolojik DanışmanlıkBurçlar

Ağustos Tahmini: Değişim Geliyor, Bununla Nasıl Başa Çıkacağız?

Ağustos’un kozmik havası bizi 2020’nin son yarısına, anlık değişimlerin ardından, paradigma değiştireceğinden emin olan diğer gelişmelere doğru daha derinlere taşıyor. Bu ay, güneşin mevsimsel geçişi Aslan’ı vicdanlı Başak’a geçirerek yaz sonlarını bir topraklama ve yeniden düzenleme zamanı olarak ayarlıyor.

Savaşa hazır Koç’ta Mars , Oğlak’ta Jüpiter, Plüton ve Satürn ile çatışan üç katalizör kardinal kare oluşturduğundan , bu ay pozitif gezegen kuvvetlerinden en iyi şekilde yararlanmak önemlidir . Bu durum büyük inisiyatif güçlerini açığa çıkarsa da, bu yıl belki de en zor zamanlarımızdan bazılarının başlangıcını sembolize ediyorlar. Mars’ın faaliyeti itici, statüko yapılarına karşı korkuluk ve bu zamanlara daha acil ve bölücü bir ton veriyor. Yengeçteki Venüs, kendimize, sevdiklerimize bakmamızı ve değişim fırtınalarını havalandırdığımız için etrafımızdakilerle koruyucu topluluk bağları oluşturmamızı hatırlatmak için burada.

1-2 Ağustos: Merkür Plüton’un karşısında ve Güneş Uranüs’ün Karesi

Ağustos , Mucizevi Yengeç’te Merkür’le başlıyor ve yapılandırılmış Oğlak’ta Plüton ile bir muhalefet oluşturuyor. Bu yön, iyileşme merkezli olan görüşmelerimizi bu yılın en korkunç ve dönüştürücü gerçeklerinden bazılarıyla kutuplara getiriyor. Plüton gizli alemlere hükmettiğinden, bu muhalefet karanlık gerçekleri kamusal ve kişisel farkındalığın ışığına çekebilir. Bu farkındalık, gururlu Aslan’da Güneş, Boğa burcunda Uranüs ile sinirli bir kare oluşturduğunda devrimci gelişmelere ve uyanışlara yol açabilir. Kişisel ihtiyaçlarımız toplu olarak kıtlık ve eşitsizliğe uyum sağladığımız için maddi kaynakların mevcudiyetindeki değişimlerle çatışabilir.

3 Ağustos: Kova’da bir Dolunay ve Merkür, Satürn’ün karşısında

Ay ve Güneş bugün Kova’da dolunay evresini oluşturan mükemmel bir kutup haline geliyor. Bu ay olgusu, Mayıs ayından bu yana, şu anda ortaya çıkan tünelin sonunda bir ışığı sembolize eden bir tutulmanın gölgesi altında olmayan ilk dolunaydır.

Kova, sosyal adaleti desteklemeye değer olan işarettir ve bu parlaklık önümüzdeki günlerde daha iyi ipuçları vermektedir. Ay enerjileri yüksek olacak ve Kova’nın doğum haritanızın zirvesinde olduğu işareti, altı ay önce harekete geçirilen tamamlama ve başarıdan faydalanacak. Kova, tarottaki Yıldız kartı ile ilişkilidir ve sembolizmi bize dünyadaki eşsiz hediyelerimizle parlamamızı hatırlatır. Bu zamanlar için bu hediyelere şimdi ihtiyaç var.

Öğleden sonra Merkür, Yengeci beslerken, Oğlak’ta Satürn ile bir muhalefet oluşturuyor. Bu konu, dünün zorlu gerçekleri ve sınırlamalarıyla uğraşmaya devam ettiğimiz için dünün Merkür / Plüton muhalefetinin devamı olabilir. Son zamanlarda ortaya çıkan gerçeklerin mali yapılarımız üzerinde etkileri vardır.

4 Ağustos: Mars Jüpiter Karesi ve Merkür Aslan’a Geçiyor

Mars’ın bu ay oluşturacağı üç zor kareden ilki var. Birincisi, Oğlak’taki Jüpiter ile, toplumumuzda ihtiyaç duyulan mevcut seslerle çelişen ayaklanmaları ve mitingleri sembolize edebilen yükseltici kare yönüdür.

Şahsen, Mars belirli bir yaşam alanındaki büyümeyi ve değişimi hızlandırıyor olabilir. Toplumsal olarak, iktidar ve otoriteye sahip olanlar, dürüstlüklerinin zorlandığını gördükleri için, inceleme altındadır. Birçoğu kırılma noktasına kadar test ediliyor ve güç pozisyonları bırakılıyor. Her şey şimdi en güçlü soruşturma altında ortaya çıkıyor.

Merkür tutkulu Aslan’a girmek için iki ay boyunca ilk kez sulugöz Yengeç’ten ayrılırken iletişim tonu daha da ısınıyor. Konuşma ve müzakere konusundaki kolektif ve kişisel odaklanma, şimdi Yengeç’in ham savunmasızlığından Aslan’ın cesur iddialarına doğru kayıyor.

7 Ağustos: Venüs Yengeç’e Geçiyor

Sevgi, cazibe ve ilişkisel uyum gezegeni olan Venüs, bu sosyal hava işaretinde alışılmadık derecede dört aylık bir sürenin ardından İkizler’i geride bırakıyor. Bu döenemde ruh hali değişimi somut olabilir. Yengeç, kalbin gerginlikleri için temizleyici bir salınım olarak samimiyet, empati, ifade ve sık sık gözyaşı dalgalarında akmalıdır. Yengeç’te Venüs’ün bu sezonu, 6 Eylül’e kadar aktif olacak ve sevgi ile bağlantı kurarken veya yaratıcılığı beslerken bizi duygularımıza yönlendirecek.

9-10 Ağustos: Merkür-Şiron Üçgeni ve Uranüs Karesi

Dramatik ve etkileyici Aslan’daki Merkür, Koç’ta Şiron ile güçlü bir ateş üçgeni oluşturuyor ve devam eden derin yaralara erişmek ve konuşmak için bir portal açıyor. Üçgen yönü destekleyici ve akıcı olduğu için engelleri ve şüpheleri ortadan kaldırıyor ve sıkıntılı durumlarda daha güvenle hareket etmemizi sağlıyor. Ertesi gün ani olaylar ve radikal atılımlar ortaya çıkabilir, çünkü gururlu Aslan’daki Merkür, Boğa burcunda Uranüs ile güçlendirici bir kare oluşturuyor. Evrimsel ve uyarlanabilir yeteneklerimizi açtığımızda iyileştirici olasılıklar bulunuyor. Bu yönler, kolektif ve kişisel olarak bizim için büyük bir potansiyele sahiptir.

13-15 Ağustos: Mars, Plüton Karesi ve Uranüs Retrosu

Mars’ın ayın ikinci sert yönü 13 Ağustos’ta bu kez Oğlaktaki Plüton ile gerçekleşiyor. Bu kare yoğun bir şekilde denenecek bir geçidi işaretleyebilir. Mars, bu sene göklerde aktif olan en affetmez gezegen yerleşimlerinden birine karşı savaşırken Koç’ta volatilite için tam bir potansiyele sahiptir. Mars savaş ve çatışma ile ilgilidir, Plüton ise geri dönüşü olmayan değişimin derin, gizli güçleriyle ilgilidir. Bu iki güç eşit derecede inatçıdır, derin anlaşmazlıkları ve ortaya çıkmaya devam eden kargaşayı simgelemektedir. Toplumun temelleri şimdi sarsıldı ve geçmişten gelen eski kemikler bir hesaplaşma için yeniden ortaya çıkıyor.

İki gün sonra, devrim gezegeni olan Uranüs, radikal güçleri yıkıp bunları daha çalkantılı hale getirir. Gezegensel bir güç olarak Uranüs, en iyi ihtimalle öngörülemezdir ve patlayabilir. Yine de, bu gerileme bizi bu yıl, bu temaların hayatlarımızı nasıl yeniden şekillendirdiğini yeniden incelemek ve entegre etmek için üzüntüler ve yenilik yolunda geri götürüyor. Uranüs, 2020’nin geri kalanında geriye dönük olacak ve uyarlanabilir bir tutum sürdürerek yönetilen kişisel ve dünya olaylarına başka bir belirsizlik katmanı ekleyecek.

16 Ağustos: Güneş ve Merkür, Mars Üçgeni ve Venüs, Şiron Karesi

Güneş ve Merkür, neredeyse Aslan ile birleşiyor, her ikisi de 16 Ağustos’ta Mars’ta yanıcı Koç’ta dinamik bir ateş üçgeni oluşturuyor. Ateş üçlüleri genellikle canlandırıcı, uyarıcı ve ilham vericidir. Sonuç olarak, bu üçlülerin cesur sorgulamayı ve iddialı sohbetleri etkinleştirmesini bekleyebiliriz. Üçgen yönü akıyor ve destekleyici, bu nedenle şu anda gerçekleştirdiğimiz cesur eylemde canlanmış ve onaylanmış hissedebileceğimiz için bugün farkındalık ve diyaloğun güçlü üretken yönlerde hareket etmesini bekleyebiliriz. Toplu olarak, Mars’ı içeren bu ateş üçlüleri halk söylemlerinde bir dönüm noktasını ve hızlı girişimleri aktive edebilir.

Bu arada, Yengeç’i iyileştirmede Venüs, bireyci Koç’ta Şiron ile bir kare oluşturuyor ve bugünün güçlü işlemlerine sinirli ve belki de acı veren bir akım ekliyor. Yengeç’teki Venüs bizi içimizde ve toplumda en çok sevgi ve bakıma ihtiyaç duyan en savunmasız yerlere yönlendiriyor. Yaraların asteroidi Şirpn’la olan bu kare boyut, bize çok uzun zamandır ihmal edilenleri hatırlatabilir. Bugün ortaya çıkardığımız yaralarla yüzleşmek acı verici olsa da, acil dikkat gerekiyor.

17 Ağustos: Güneş ve Merkür Aslan Burcunda birleşiyor

17 Ağustos’ta Merkür, güneşin kalbine hareket ederek “üstün” bir birleşim oluşturuyor. Bu terim, Merkür’ün Güneşin önünde meydana gelen “aşağı” kavuşumun aksine, bugün Güneşin arkasında hizalanması anlamına gelir. Bu “üstün” birleşim, aktif, dışsal olarak odaklanmış bir netlik ve saflaştırma sürecini temsil eder. Aslan’da, bu arındırma birleşimi, aklımızı yüreklerimize yeniden bağlayarak, düşüncemizi cesaret ve yürekten özgünlükle yönlendirmemize yardımcı olabilir.

Güneş Aslan’da evde, muhteşem ve asil ışığını yayarak bugün Güneş ritüelleri uygulamak için mükemmel bir fırsat haline getiriyor. Bir güneş sunağı inşa etmek ve güneş canlılığını kalplerimize ve zihinlerimize yönlendirmek isteyebiliriz. Şahsen ve toplu olarak, en yüksek değerlerimize veya gerçeklerimize hizmet etmeyen düşünceleri, inançları veya uygulamaları geride bırakarak, zihinsel sıfırlamadan sonra bugün ilerleyebiliriz.

18-19 Ağustos: Venüs-Uranüs Altmışlığı. Aslan’da Yeni Ay ve Merkür Başak Burcuna Geçiyor

Samimi Yengeç Burcundaki Venüs, bugün Boğa’daki Uranüs ile işbirliğine dayalı bir cinsel yön oluşturuyor ve Uranüs’ün devrimci enerjilerini benzersiz iyileştirme yönlerine yönlendirmemize yardımcı oluyor. Bu altmışlık açı, ilişkilerimizdeki yeni perspektifleri ve deneyimleri keşfetme fırsatları da açabilir. Bazılarımız tipik sosyal çevremizin dışındaki yeni, sıradışı ve yenilikçi insanlarla aniden ve gerçekten bağlantı kurabiliriz. Alanımıza gelen herhangi bir yeni ilişki perspektifi veya bağlantısı, bu bağlantılar kısa olsa bile, bizi şaşırtıcı yeni yollarla açacaktır.

Akşam, bu ayın yeni ay evresini gururlu ve cesur Aslan’da geçiriyoruz. Aslan’ın gizliliği ve cesareti ile, kalplerimizi araştırmak için bu ay geçidinin karanlığına giriyoruz. Doğum haritalarımızda Aslan’ın zirvesinde olduğu ev ve temsil ettiği yaşam alanı, Aslan ayının son karanlık olduğu bir yıl önce başlayan kapanış döngüsüne ev sahipliği yapıyor.

Altı ay önce, sıkı çalışmanın yanı sıra servet durumunda verimli bir doruk noktası ortaya çıktı. Şimdi, sessiz bir yansımayla oturuyoruz ve bu döngünün bitmesine izin veriyoruz, yeni bir ay döngüsünün ortaya çıkması için zemin temizliyoruz. Aslan aktif, tutkulu bir işaret olmasına rağmen, karanlık ay fazı düşük enerjiden biridir, dinlenirken, meditasyonda veya ruhu canlandıran yaratıcı görselleştirmeleri keşfederken en iyisidir.

Ertesi gün, mesajlar ve para birimi gezegeni Merkür, Başak burcunun ev burcuna taşınıyor. Burada, Merkür’ün iletişimsel ve analitik güçleri zirvede, bu da projeleri çalışmak, yazmak ve düzenlemek için mükemmel bir zaman.

En önemli nokta, sadece 5 Eylül’e kadar süren kısa bir süre olduğu için, bu fırsatı elimizden geldiğince kullanmak en iyisidir. Hatta bazılarımız Merkür’ün ritüellerine girmeyi merak edebilir, böylece Merkür’ün netlik güçlerini pratik, elle tutulur kullanım için hayatımıza çekebiliriz. Merkür’ün haftanın günleri Çarşamba günleri gün doğumu duası ve meditasyonu, önümüzdeki birkaç hafta boyunca özellikle faydalı sonuçlar verebilir.

22-24 Ağustos: Güneş Başak Mevsimi’ne Giriyor ve Mars-Satürn Karesi

22 Ağustos’ta Güneş, ateşli Aslan’dan ve dünyevi Başak’a mevsimsel bir değişim geçiriyor. Güneş, Başak’ın doğal gezegen hükümdarı Merkür’e bu ayrıntı odaklı ve pragmatik işarette katılıyor ve Başak mevsiminin başlangıcını son derece güçlü kılıyor. Başak mevsimi 22 Eylül’e kadar sürse de, Güneş ve Merkür, 5 Eylül’e kadar şifa ve doğal uyumun işareti olarak güçlerini birleştirerek bu pasajın sunduğu fırsatları güçlendiriyor. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca edebi projeleri öğrenme, çalışma, bağlantı kurma ve büyütme zamanı. Aynı zamanda dünyanın tadını çıkarmak ve ritimlerine yeniden bağlanmak için mükemmel bir mevsim. Orman yürüyüşleri, park ziyaretleri, hatta sadece çıplak ayaklarımızı toprağa basmak besleyici olabilir.

Başak burcundaki Mars’ta bu ay üçüncü zorlu kare yönünü oluşturduğundan Başak’ın yeryüzüne, pratikliğine ve topraklamasına ihtiyacımız olacak. Hem Mars hem de Satürn ev işaretlerinde, gezegen güçlerine tam erişim sağlıyor. Hem Koç hem de Oğlak, kardinal işaretlerdir, yani temel güçlerini eşit güç ve otorite ile kullanırlar.

Sert kare yönünün de belirttiği gibi, birbirlerine vermeleri olası değildir. Bu öfkeli bağlantı, öfke gezegenini getiriyor ve kemer sıkma ve sınırlama gezegeniyle çatışmaya giriyor; Bu kare, önümüzdeki altı ay içinde gerçekleşecek üçünden birincisi, bu kez özellikle uçucu ve zor. Venüs’ün iyileştirici ve merhametli güçlerini Yengeç’te kanalize etmenin herhangi bir yolu, dengeli, sakin ve kalbimizle olabildiğince bağlı kalmamıza yardımcı olacaktır.

25 Ağustos: Merkür -Uranüs Üçgeni ve Venüs, Jüpiter’in Karşısında

Başak burcundaki Merkür, Boğa burcunda Uranüs’le bir toprak üçgeni oluşturduğundan, yapıcı ancak yenilikçi konuşmalar bir çatışma ve zorluk döneminden ortaya çıkabilir. Bu yön zihinsel olarak uyarıcıdır, daha önce fark etmemiş olabileceğimiz olasılıkları ve fırsatları görmemize izin verir. Hem kişisel hem de kolektif düzeyde yapıcı olacak yeni fikirler, perspektifler ve çözümler ön plana çıkıyor. Bu özellik, konuşmalarımızda ve yazılı projelerimizde ani yaratıcılık patlamalarını destekler.

Bu arada, Yengeç’teki koruyucu Venüs, Oğlak burcunda Jüpiter ile bir muhalefet yaratarak kişisel ve kolektif duygusal ifadeleri genişletir. Muhalefetler karşı karşıya gelme ve kutuplaşma eğilimi gösterebilir, ancak yararlı Venüs ve Jüpiter arasındaki bir muhalefetin hoşgörü ve eğlenceye ilham verme olasılığı daha yüksektir. Jüpiter, Oğlak aracılığıyla mali durumumuza bağlı, bu yıl daha tutumlu ve becerikli bir ruh hali veriyor. Sahip olduğumuzdan en iyi şekilde yararlanarak ne tür zevk ve hoşgörüleri yaşıyor olabiliriz. İyi düzenlenmiş planlarımızı bozmamak şartıyla bazı kutlama ve eğlenceler düzenlenir.

27-29 Ağustos: Venüs-Neptün Üçgeni ve Merkür – Jüpiter Üçgeni

27 Ağustos, Venüs, Neptün ile bir su üçgeni oluşturduğundan rüya gibi, yaratıcı ve potansiyel olarak iyileştirici bir geçittir. Bu güçlü, sezgisel üçgen sevgi ve duygu akımlarını açar ve derinden empatik ve manevi düzeyde bağlantı kurmamızı sağlar. Ay bazı zorlu gezegensel geçitler barındırmasına rağmen, bu su üçgeni umut sunuyor ve bizi evrensel esenliğin serin, vizyoner sularına dalmaya davet ediyor. Venüs – Neptün üçgeni bizi kalplerimizi yatıştıran ve daha iyi bir gelecek için inancımızı geri getiren hayali ve yaratıcı bir alana sürükler.

İki gün sonra, Başak’taki Merkür, pratik Oğlak’taki Jüpiter ile bir toprak üçgeni oluşturuyor ve yeni projeler veya planlar oluşturma fırsatı yaratır. Bu destekleyici ve yapıcı üçgen açı, sürdürülebilir büyüme ve istikrarlı genişleme ile uyum içinde çalışan açık ve topraklanmış iletişimleri simgelemektedir. Bu fırsat üçgeni, 27 Ağustos’ta ortaya çıkan vizyonları destekleyebilir ve bunları maddi ve somut bir gerçeklik haline getirmenin yolunu açabilir.

30 Ağustos: Venüs Plüton’un Karşısında ve Merkür Neptün’ün Karşısında

Ağustos, iki güçlü ve kutuplaşan gezegen yönü ile sona eriyor. Birincisi, sezgisel Yengeç’te Venüs ile Oğlak’ı sebat eden Plüton arasında bir muhalefet. 25 Ağustos’ta Venüs / Jüpiter muhalefeti geniş ve hoşgörülü bir kaliteye sahipken, Venüs’ün Plüton ile çatışması daha karanlık bir hikaye anlatıyor. Bu husus, sırlar açıkta ortaya çıktığında ilişkilerimizde gizli gerçekleri yüzeye çıkarabilir. Bu gerçekler şimdi taahhütlerimizi derinleştirmek için bir fırsat olarak ortaya çıkabilir, ancak bazı durumlarda, dayanmak istemeyen herhangi bir bağı kesecek kadar ağır olabilirler. Toplu olarak, ilerlemeden önce yüzleşmesi ve iyileşmesi gereken gizli gerçekler halkın gözüne gelebilir.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Merkür, Başak burcunda, Rüya gibi Balık Burcundaki Neptün ile bir muhalefet oluşturuyor. Gerçekleşmelerine yardımcı olmak için çalışırken kendimizi kişisel ve toplu olarak vizyonlarımızın genişliğiyle karşı karşıya bulabiliriz. Balık burcundaki Neptün, evrensel bağlantı ve maneviyat anlayışımızı güçlendirir, aynı zamanda düşüncemizi siler ve bizi yanılsamalara götürebilir. Geleceği hayal ederken sakin ve topraklanmış kalabilirsek, keşfetmek için birçok olasılık var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu