Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
8 Ağustos 2021 Aslan Burcunda Yeni Ay: Kalbin Yolu - Astrolojik.org
Aslan BurcuAstrolojik Danışmanlık

8 Ağustos 2021 Aslan Burcunda Yeni Ay: Kalbin Yolu

8 Ağustos günü Aslan burcunda bir Yeni Ay meydana geliyor. Bu kozmik olay, bizi kalplerimizin yolunu takip etmeye davet ediyor.

Yeni Aylar, Güneş ve Ay aynı burçta buluştuğunda gerçekleşir: Ay döngüsünün başlangıcını temsil ederler. Ay, gece gökyüzünden yavaş yavaş kayboluyor ve bundan sonra yeniden büyümeye başlayacak. Yeni Aylarda, içe doğru gitmemiz ve kendimizle bağlantı kurmamız, bir tohum ekmemiz ve gelecek döngü için niyetler belirlememiz isteniyor.

Aslan burcundaki Yeni Ay, yaratıcılık, kendini ifade etme, kendine güven ve kendini sevme konusunda niyetler belirlemek için harika bir zamanı temsil eder. Doğum haritamızda Aslan yerleşimleri olsun ya da olmasın, bu kozmik olay hepimizi kalbimizin bize söylediklerine güvenmeye davet ediyor. Aslan arketipi ile bağlantı kurmak, hayatın kendisini hiçbir şekilde geri çekmeden bizim aracılığımızla ifade etmesine izin vermekle ilgilidir.

Aslan Yeni Ay ve Aslan Kapısı Portalı: Güçlü Bir İnisiyasyon

8 Ağustos enerji yüklü bir gün olacak: bu yıl Aslan burcundaki Yeni Ay, Aslan kapısı portalının aktivasyonu ile aynı anda gerçekleşecek. Sabit Yıldız Sirius’un sarmal yükselişine işaret eden bu olay, Eski Mısır’da Yeni Yıl’ın başlangıcı olarak kabul edildi ve takvimin en kutsal günlerinden biriydi. Toprağı gübrelediği ve hayatın çiçek açmasına izin verdiği için bir nimet olan Nil nehrinin taşmasına tekabül ediyordu: bu günler bir kutlama ve şükran zamanıydı.

Astronomik olarak, Sirius’un sarmal yükselişi, Sirius’un sabah gökyüzünde tekrar görünür olacağı ve Güneş ile hizalanacağı 14 ve 15 Ağustos arasında gerçekleşiyor. Ancak Aslan Kapısı, Nümerolojide 8 sayısının gücünden dolayı yılın sekizinci ayının sekizinci gününde kutlanır. 8 sayısı bir dönüşüm, hırs, güç ve başarı enerjisine karşılık gelir: özellikle, güçlendirme yolculuğumuzla ve güç ve etkinin doğru kullanımıyla ilgilidir.

Aslan Yeni Ayı ile gerçekleşen Aslan Kapısı aktivasyonu, evrimsel yolculuğumuzda bizi destekleyebilecek yeni yaratıcı anlayışları ve bilgi indirmelerini kolaylaştırma potansiyeline sahiptir. Bu gün, Evrenden destek almaya istekli olma niyetini belirlemek ve kalplerimizi Hayata açmak için harika bir an. 

Aslan Arketipi ve Kahramanımızın Yolculuğu

Aslan, Güneş Sistemimizin merkezi olan Güneş tarafından yönetilir: bu, tutarlılık ve entegrasyonla, merkezimizi bulmakla ilgilidir. Güneş, tüm deneyimlerimizi bütünleştirdiğimiz ve kişiliğimizin farklı yönlerini anlamlandırdığımız, kim olduğumuza güvenli ve temelli hale gelmemizi sağlayan farkındalığın gücüdür.

Yengeç’ten Aslan’a geçiş, konfor alanımızdan ayrılma ve kahramanımızın yolculuğunda kişisel yolumuza başlama sürecini işaret eder. Aslan aracılığıyla yaratıcı özümüzü keşfeder ve benzersiz bireyler olarak kim olduğumuzu ifade etmeye başlarız: bunu yapmak için korunduğumuz ve ilgilenildiğimiz bir yerden uzaklaşmalı ve dünyaya yalnız adım atmalıyız.

Bu, içimizdeki çocuğun olgunlaşma süreciyle ve güvenliği dışarıda aramak yerine kendi içimizde bulmayı öğrenme yolculuğuyla bağlantılıdır. Bu olmadığında, Aslan’ın enerjisi, dikkat arayan davranışlar yoluyla bir güvenlik ve kendine güven duygusu kazanmaya çalışmak ve sürekli bir dış doğrulama ihtiyacı gibi eğilimler olarak tezahür edebilir.

Aslan Kapısı Yeni Ay kavuşumu Merkür ve Şiron Üçgeni

Yeni Ay Aslan burcunda Merkür ile kavuşum yapar: bu açı zihinsel enerjimizi, duygularımızı ve duygusal durumlarımızı derinlemesine analiz etme eğilimimizi artırır. Bu günlerde, onu işlemek ve anlamak için hissettiklerimiz hakkında kapsamlı bir şekilde konuşmaya daha güçlü bir ihtiyaç duyabiliriz. İç dünyamızı başkalarıyla paylaşmak, duygusal deneyimlerimiz hakkında daha fazla farkındalık kazanmamıza yardımcı olabilir.

Özellikle Güneş ve Ay’ın Uranüs ile kare açıda olduğu, Merkür gibi sinir sistemiyle bağlantılı olduğu düşünüldüğünde, huzursuzluk ve sinirlilik bir sorun olabilir. Zihnimiz her zamankinden daha heyecanlı ve aktif olacak ve yavaşlamakta ve rahatlamakta zorlanabiliriz. Fikirler ve düşünceler ortaya çıkmaya devam edecek ve yenilikçi çözümler ve keşifler üretebiliriz.

Bu arada, Aslan’daki Güneş ve Ay, Koç’taki Şiron ile bir üçgen oluşturuyor ve çevremizdeki enerjiye ve süptil bilgilere duyarlılığımızı artırıyor. Bu uyum bize, tam olarak ifade edilmemizi engelleyen, özgüvenimizi ve iddialı olma kapasitemizi azaltan ve kim olduğumuz ve ne istediğimiz konusunda güvende hissetmemizi engelleyen her türlü engel ve tıkanıklığın farkına varma fırsatı sunar.

Aslan Kapısı Yeni Ay Uranüs ile Kare ve Satürn’ün Karşısında

Uranüs’ün Yeni Ay karesi, önemli duygusal tepkilere neden olan beklenmedik haber ve durumların olasılığını yansıtır. Kareler iç gerilim ve sürtünmenin yönleridir: Uranüs’ü içerenler her zaman değişken ve tahmin edilemez. Bunlar, küresel piyasalardaki ve ekonomideki önemli değişikliklerle ve ayrıca öngörülemeyen doğal olaylarla ilişkilendirilebilir. Boğa burcundaki Uranüs, mevcut sistemlerin radikal bir dönüşümü için bastırıyor ve aktivasyonu, kolektif evrimimizi hızlandırması gereken aksamalara, sürprizlere ve ani değişikliklere neden olabilir.

Güneş ve Ay’ın Satürn karşıtlığı, bir hayal kırıklığı duygusuna ve duygusal ifademizde ve yaratıcılığımızda sınırlı olma hissine karşılık gelir. Mevcut gerçekliğin kendimizi gerçekleştirmemizi desteklemediğini ve diğer insanların, toplumun, kurumların veya yetkililerin bizi ilerlemekten alıkoyduğunu hissedebiliriz.

Devam eden Satürn-Uranüs karesi bağlamında, Aslan Yeni Ayı, değişimi uygulama isteğimizi ve ilerlememizi engelleyen durgun ve eski yapılardan kendimizi kurtarma arzumuzu artırıyor. Özgürlük ihtiyacımız arttıkça, isyan etmek ve herhangi bir kısıtlamadan kurtulmak için güçlü bir dürtü hissediyoruz: bu nedenle, Kova’daki Mavi Dolunay ile sonuçlanan yaklaşan ay döngüsü için sosyal gerilim ve protestolar yayılmaya devam edecek.

Mars, Neptün’ün Karşısındaki Düğümler ve Venüs’ü Kareliyor

Aslan Yeni Ay zamanında, Başak’taki Mars, Düğüm Eksenini kareliyor ve Başak’taki Venüs, Neptün’e karşı çıkıyor. Hem Mars hem de Venüs ilişkilerle bağlantılı olduğundan, bu hizalanmalar aşkımızdaki ve sosyal hayatımızdaki bazı değişiklikleri yansıtabilir.

İkizler ve Yay’da Kuzey ve Güney Düğümlerini kareleyen Mars, bizi arzularımızı nasıl ilettiğimiz, ihtiyaçlarımızı nasıl dile getirdiğimiz ve cinselliğimizi nasıl ifade ettiğimizle ilgili sorunlarla ilgilenmeye teşvik eder. Mars, Düğümlerle kare açıdayken, bastırılmış öfke ve suçluluk işlenmek üzere yüzeye çıkabilir ve öfke yıkıcı bir şekilde ifade edilebilir. Bu günlerde, içgüdüsel tepkilerimize dikkat etmemiz önerilir.

Neptün’ün karşısındaki Venüs, geçmişte aşırı idealist bir tutuma sahip olması nedeniyle aşk, iş ve finansal konularda hayal kırıklığına uğrama olasılığına karşılık gelir. Venüs, 19 Mart 2021’de Balık burcunda Neptün’e kavuştu: mevcut muhalefet, o zaman başlayan döngünün olgunlaşma noktasına tekabül ediyor ve o zaman etrafında başlattığımız şey şimdi doruk noktasına ulaşıyor ve çiçek açıyor. Venüs’ün Başak’tan geçişi bizi gerçeğe ve şu anda ihtiyaç duyulana geri getirerek, aldığımız yeni bilgilere göre değerlerimizi ve önceliklerimizi yeniden gözden geçirmeye davet ediyor.

Aslan Kapısı Yeni Ay: Kalbin Yolu

Aslan, bizi mutlu ve ışıltılı yapan şeyin kaçınılmaz olarak amacımızla bağlantılı olduğunu hatırlatır: Bu, içgüdülerimize, duygularımıza ve sevincimize güvenme zamanıdır. Kalplerimizi açmaya ve dünyaya geri verebilmek için sevgiyi almaya açılmaya bir davettir. Tutkularımızı onurlandırmaya, yaratıcılığımızı geliştirmeye ve hayatı kutlamaya teşvik ediliyoruz.

Hayatımızın yepyeni bir bölümüne başlıyoruz: Bu Yeni Ay, yaratıcı enerjimizin kaynağı olan içsel kıvılcımımızla bağlantı kurmamız ve parlak bir şekilde parlamak için bilinçli bir karar vermemiz için bize ilham veriyor. Kendimizi sevmek, hayatı sevmenin ilk adımıdır: onu gerçekten sonuna kadar yaşamak için, açılmalı ve alabilmeliyiz: Aalan’ın ünlü olduğu en büyük cömertlikle dünyaya geri vermemizi sağlayan şey budur.

Aslan burcundaki Yeni Ay bize ortaya çıkmanın, dünyadaki yerimizi geri almanın önemini hatırlatır. Yer kaplama ve görülme hakkımızı, kibirli bir yerden veya dış doğrulama ihtiyacından değil, özümüzün tam olarak ifade edilmesine izin vermenin hem kendimiz hem de başkaları için faydalı olduğu bilinciyle onurlandırmaya teşvik ediliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu