Burçlar

Koronavirüs Astrolojisi: Analiz ve Gelecek Tahminleri!

Bazı durumların ne kadar çılgın olduğuna bakılmaksızın, onların arkasındaki sebebi ve çok önceden bu anın geleceğini bilmek rahatlık hissi vardır. Son birkaç yıldır, astrologlar 2020′ nin zor ve hayat değiştiren bir yıl olacağını söylediler ve şimdi buradayız…

Bu yılki astrolojinin ön saflarında Satürn, Plüton ve Jüpiter var ve yıl boyunca hepsi birbiriyle bağlantılı olarak Oğlak burcunda. Satürn ve Jüpiter sosyal gezegenler ve Plüton kuşak bir gezegen, bu nedenle birleşik etkilerinin bir bütün olarak tüm kolektifi etkileyeceği aşikar. Satürn kısıtlamaları ve sınırları yönetirken, Plüton virüsleri ve ölümü yönetirken, Jüpiter de bolluğu ve büyüklüğü yönetir; güneş sistemindeki en büyük gezegen olan Jüpiter dokunduğu her şeyi genişletiyor – Jüpiter dünyayı temsil ediyor.

Koronavirüs belası 12 Ocak’ta Oğlak Burcunda en çok beklenen Satürn-Plüton birleşimi ile başımıza geldi. Bilim adamlarının bulduklarından, virüs bir yılan tarafından yenen bir yarasadan geldi – her ikisi de Plüton tarafından yönetilen hayvan – yarasa ölümü temsil ediyor ve yılan yeniden doğuş ve dönüşümün eski bir sembolü. Ayrıca ölüm Plüton’un topraklarıdır, ayrılma Satürn’ün alemidir. Birlikte, gördüğümüz gibi, bunlar ölümcül bir kombinasyon olabiliyor.

Satürn-Plüton kavuşumunun insanlık için ne kadar önemli olduğu hakkında bir fikir edinmek için, zamanda geriye gidelim: Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı’nın yanı sıra Büyük Buhran ve AIDS salgını, hepsi bir Satürn-Plüton kavuşumu sırasında oldu. Ve bu tarihsel, astrolojik gerçeği görmemize izin verdikten sonra, sadece şu anda yaşadığımız şeyin öneminin değil, neye karşı olduğumuzu da biliyoruz. Gördüğünüz gibi, Satürn-Plüton geçişleri uzun vadeli sonuçlarla hayat değiştiriyor.

Ancak, tabii ki başka oyuncular da var. Astrolojide herkese uyan bir formül yoktur – aksi halde aynı şeyi tekrar tekrar yaşıyor olurduk. Satürn ve Plüton tohumu ekerken, diğer gezegensel yönler ve kombinasyonlar Mükemmel Fırtına dediğim şeyin yaratılmasına yardımcı oldu .

Virüsün ilk salgını Aralık ayında, Satürn’ün Plüton’a çarpmaktan sadece iki derece uzakta olduğu sırada gerçekleşirken, bu virüsü bir sonraki seviyeye taşıyan Mars, 25 Şubat’ta Ay’ın güney düğümü ile de Oğlak’ta bir bağlantı oluşturuyordu. Mars enerjiyi yöneten gezegendir ve ayın güney düğümü enerjinin serbest bırakıldığı bir noktadır. Ayın düğümlerini içeren yönler hepimizi etkilediğinden, bu sadece tüm gezegendeki enerjinin bir salınımı olarak okunabilir… ölen insanlar tarafından. Ve bildiğimiz gibi, Satürn ve Plüton ile birlikte Mars, klasik astrolojide “zararlı” bir gezegen olarak kabul edilir.

Sam Reynold’un blogunda yazdığı gibi : “ Oğlak burcundaki Mars, ayın güney düğümünün yanındaki yüceltme işareti (en güçlü olduğu yer), sıkıyönetim, terör ve hükümetlerin zorluklarıyla ilgili korku yarattı. ”Örneğin, bu yön bileşimi altında da olan 11 Eylül’ü düşünün.

Ve sonra, elbette, Balık ile Neptün arasında neredeyse fark edilmeyen bir kavuşum vardı – Neptün, pandemileri ve sınırların çözülmesini yönetiyor. 7 Mart’ta bu yılki GüneşNeptün kavuşumunun zirvesi. Aynı zamanda Neptün, modern astrolojideki Balıklara hükmederek, bu burçdaki mevcut yerleşimini inanılmaz derecede güçlü kılıyor. Bu arada, her yıl, grip mevsimi güneş Balık’ta olduğu sırada vurur ve Koronavirüs bir grip olmasa da benzer etkileri gösterdiği aşikar.

Savaşçı Mars Oğlak’taki son derecelerine Kova’da Satürn ile bir birleşim kurmak için Pluto’nun hemen yanında oturuyor . Geçtiğimiz birkaç gün içinde durum çok yoğundu ve bol miktarda Mars yasası uygulandı ve zaten bildiğimiz gibi, iyileşmeden önce daha da kötüleşmek zorunda kalacak.

Tüm Satürn-Plüton kavuşumlarında olduğu gibi, bu salgının sosyal ve ekonomik sonuçlarıyla ile büyük olasılıkla 2020 yılının tamamında başa çıkmanın uzun zaman alacağını güvenle söyleyebiliriz.

Gelişimini incelerken Satürn-Jüpiter-Plüton kavuşumlarını daha da tetikleyecek yönler şunlardır:

Mars, Satürn’ü Kova’da bağladı – 31 Mart

Tecrit bize büyük zarar vermeye başladığı için bu süre boyunca korku ve öfke yoğunlaşacak. Bu, yılın en yıkıcı yönlerinden biri olduğu için, bu salgın sırasında en karanlık anlardan birini temsil edebilir.

Jüpiter Konjonktürü Plüton – 4 Nisan

(Üçünden ilki, bu kavuşum yaz ve sonbaharda tekrarlanacaktır.)

Jüpiter büyüme ve fırsat hakkında, Plüton ise geçmişini aşan her şeyi parçalayan ve birleştiren yıkıcı güçlerle ilgilidir. Bu salgının bir sonucu olarak, bu kavuşum, zamanımızın şu anki radikal değişikliklerini büyüyerek ve yeniden inşa ederek yönetmeye çalışırken finansal ve hükümet alanlarında büyük bir değişime neden olacak. Bununla birlikte, bu değişikliklerin çoğu gizlenecek ve yüzeyin altında gerçekleşecektir.

Koç’ta Güneş Oğlak’ta Plüton – 14 Nisan

Güneş, kontrol altına alma ihtiyacımızı artırdığından, kriz anlarını getirdiğinden ve pandeminin yarattığı derin psikolojik sorunları açığa çıkardığından, bugün çatışma ve öfke ile doludur. Bu özellik aynı zamanda çoğumuzun bu salgının farkına varacağı noktayı da sonunda çok ihtiyaç duyulan kolektif yeniden doğuma getireceğini temsil eder.

Plüton (25 Nisan), Satürn (10 Mayıs) ve Jüpiter (14 Mayıs) 

Hem Satürn hem de virüsün tohum ekicileri, Plüton, uzun retrogradeslerine başlarken güç kaybetmeye başlar, bu nedenle bu süre zarfında hayatın yavaş yavaş normale dönmeye başlaması mantıklı olacaktır. Jüpiter retrograd’a gidiyor, virüsün en azından şimdilik dünya çapında duraksamaya başlayacağı anlamına geliyor.

Neptün Balık Burcunda Geriliyor – 22 Haziran

Neptün, virüsü pandemik bir düzeye çıkaran gezegen olduğu için, bulaşıcı güçlerinin, enfekte insan sayısı söz konusu olduğunda, yaz boyunca en düşük olacağı anlamına gelir.

Jüpiter – Plüton – 30 Haziran

(Üçün ikincisi, bu kavuşum sonbaharda tekrarlanacak.)

Koronavirüs pandemisinin getirdiği sosyal ve ekonomik değişimler, her türlü sanayi ve işletme hayatta kalmak ve gelişmek için değişmeye ve uyum sağlamaya başladıkça şekillenmeye başlar.

Koç Burcunda Mars Jüpiter (4 Ağustos), Plüton (13 Ağustos) ve Satürn (24 Ağustos)

Plüton, Satürn, Jüpiter ve Neptün ile, odak noktası yaz aylarında “pandemiden” çıkarılacaktır. Ancak Mars’ın bu gezegenlerin çoğuna yapacağı kareler, Ağustos ayının tamamının bize getirdiği değişikliklere uyum sağlamaya odaklanacağını gösteriyor.

Plüton doğrudan Oğlak’ta (4 Ekim) ve Mars- Plüton (9 Ekim)

Plüton’un yıkıcı güçleri bir kez daha yeniden uyandırıldıktan sonra, yeni Koronavirüs vakaları tekrar ortaya çıkabilir. Bu durum aynı zamanda dünyadaki yoğun sosyopolitik değişimler, güç mücadeleleri ve yüzleşmelerle de örtüşebilir.

Güneş-Plüton (15 Ekim) ve Satürn (18 Ekim)

Hayal kırıklığı ve depresyon bir kez daha bu pandemi ile bitmediğimizi fark ettiğimiz için oyunun adı olacak. Satürn’ün varlığı, bir kriz anını ve virüsü tamamen ortadan kaldırmak için hedefimize ulaşmak için katlanmak zorunda olduğumuz bir testi temsil eder.

Oğlak’ta Jüpiter – Plüton – 12 Kasım

Artık tüm sanayi bloklarının daha ilerici, sürdürülebilir olanlar lehine nasıl kaybolduğunu görebiliyoruz. Milyonerler, Kovalar’ın yepyeni bir başlangıcını benimsemeye başladığımızda üç bağlantının sonuncusunun sonucu olacak.

Jüpiter Satürn Kova Satürnü – 21 Aralık

Yılın en önemli yanı olan bu “büyük birleşim” önümüzdeki birkaç ay içinde Koronavirüs’ü bitirmek için etkili bir yeni aşı ve tedavi geliştirebileceğimizi vaat ediyor. Bu astrolojik olay, insanlık için yeni bir uyanışın resmi başlangıcıdır!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu